dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    79ares

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    7

    Domyślnie dom z ytonga co na elewacje??

    chcialem sie poradzic jak wyglada sprawa z zaciagnieciem sitaki i kleju oraz tynk mineralny
    czy ktos jujz cos takiego ma i czy widac bloczki ytong na elewacji? jak to w praktyce sie sprawdza

  2. #2

    Domyślnie

    Ja daje siatke na gruncie,zatopiona w kleju,tynk silikonowy na to.Efekt-moze za 2-3 tyg. dopiero bedzie zrobione,wiec nie wiem,ale nie sadze zeby bylo widac.....

  3. #3

    Domyślnie

    Lokita masz scianę 1W ? jesli tak to jakiej grubości?)
    Pytam bo wacham sie nad ytongiem

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    MIeszkaliście juz przez zimę?
    Pytam z ciekawości, bo różne opinie na temat skuteczności scian 1W z Ytonga na tym formum krążą

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Ryska

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    1.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookita Zobacz post
    Tak,mam Ytonga 40 cm,bez docieplenia,elewacja w tym miesiacu....
    Również czekamna fotki. Też mamy 40 ale nie mieszkamy jeszcze i ciekawi mnie jak dawaliście radę w zimie?

  7. #7

    Domyślnie

    Na temat Ytonga-sciany zapewne 1w,krazyly i beda krazyc rozne opinie.Pisalem o swoich doswiadczeniach grzewczo-zyciowych w innych watkach,ale odpisze jeszcze raz.Nie bede zachwalac mojej sciany,ale wyraze swoja dobra opinie,z konkretnymi w miare kosztami za ost. zime.
    Ja mieszkam w domku z Ytonga o grub. 40 cm od 2 lat,a dom stoi 3 zimy.Pare jest potwierdzonych faktow,o ktorych najwiekszy przeciwnik sc. 1 w wytyka-mpoplaw z forum,ktore to ja znam na wlasnej skorze.Jednak,uwazam,ze zle nie zrobilem.Zrobilem zle,bo nie mam najlepszego wspolczynnika sciany,mozna taniej i lepiej...ale...JA mam,nie narzekam...Latem u mnie ,podobnie jak i w innych domkach z Ytonga,nie da sie zejsc ponizej 24-25 st. bez zaslaniania okien.U mnie na dole,gdzie rolety zew. zaslaniam na caly dzien w polowie okien,daja mi temp. ok. 24 st.Bez nich osiagalem lekko 25-26.Czy izoloacja styropkiem,czy welna wiele by dala?Chyba tak,jest chlodniej,ale naslonecznienie domu,z izolacyjnymi oknami,przy izolacji zew nie nagrzaloby go?NIe wiem.Mam 30 cm welny w poddaszu,ciemny dach,zaizolowany do sufitu a od szczytowych scian i stryszku juz nie,skutkuje przy veluksach temp. na poddaszu srednio 27-29 st.Gdy zaslonie rolety wew. na velach,osiagam ok. 26-28 st.wiec,izolacji ilosc,ale nie tylko grubosc,decyduja jednak o temp.Oddychanie scian to taki bajerek....Wentylacja domu super zaizolowanego musi byc dobra bez dwoch zdan.Nie wiem,czy jestem do konca przekonany o wyborze mojego budulca-sciany 1w.Nastepny dom dla porownania zbuduje ze sc. 2w,ale to nie w tym zyciu chyba.
    Powiem tak: przy rekuperatorze z gwc,kominku z plaszczem wodnym,kondensacie , za okres 07.2009-4.2010 za gaz,przy spaleniu ok. 4 m3 iglastego drzewa zimowy sezon,zaplacilem ok. 1350 pln.temp. w domu-dol ok. 21-22 st. gora-poddasze,sypialnia,2 doroslych,jeden 1.5 roczniak dzidzius,spimy w temp. 19-20,za dnia 20.5 ,wyszlo tyle.Sporo daje reku,nie bede ukrywac,spalilem drewna za ok. 400-500 pln,ale mialem i mam drewno darmowe,iglaste cienkie,wiec pale....Dom bez elewacji,obrobionych glifow zew. ,wszystko bedzie niebawem robione,oczywiscie bez izolacji,pow.ok. 210 m 2 z garazem nieznacznie ogrzewanym.Dodam,ze przy porownywalnych temp. wew. moja szwagierka w domku ze styro 15 cm ,przy kotle niekondensacyjnym,przy tradycyjnych rozwiazaniach, podobnej pow. bez rolet,okien 3 szybowych i rekuperacji,osiaga koszta 2-2,5 x wyzsze.....Mnie pasuje,a ze mozna lepiej,ale po co....Pewnych granic sie nie przekroczy i nie osiagnie....nie wierzcie we wszystko na tym forum,w ten post mozecie,ale....nie musicie

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar hrhrhr
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Podnoszę temat. Wykonawca zaspiewał mi 100 zł od metra za zaciągnięcie z siatką, tynk minerlany plus baranek (BAUMIT) i farbe (jeszcze nie wiemy czy silikatową czy minerlną). Trochę płaczę nad ceną, bo wydaje mi się wysoka.

    Jak tam te elewacje na YTONGU wyszły?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony