dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 112 z 112
  1. #101
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Jestem po pierwszym sezonie z grillem gazowym, wrażenia pozytywne, w domu nie wrócę do węglowego. Choć nie używałem zbyt często, to jest wygodniejszy w obsłudze, a smak potraw taki, jak to na grillu, do tego nieco mniej szkodliwy pewnie.
    Zerkałem na Landmanna i Campingaz, ale Broil King niewiele odbiegał ceną, więc wybrałem nieco droższy Broil, ale sprawdzony, z dobrą renomą, mogę polecić. O trwałości wielu się wypowiadało, mam nadzieję na długą i bezawaryjną eksploatację.

  2. #102
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    To mnie przekonałeś , wnerwiały mnie te grile z tymi brykietami i od dłuższego czasu nad gazowym medytuję .

  3. #103
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.915

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Zerkałem na Landmanna i Campingaz, ale Broil King niewiele odbiegał ceną, więc wybrałem nieco droższy Broil, ale sprawdzony, z dobrą renomą, mogę polecić. O trwałości wielu się wypowiadało, mam nadzieję na długą i bezawaryjną eksploatację.
    Monarch, Royal czy też inny ?

  4. #104
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Monarch, Royal czy też inny ?
    Royal 340, na nasze potrzeby domowe aż nadto. Bywali czasami gości w ilości do 10 sztuk, bez problemu obsłużył, nawet parę osób więcej nie czekałoby na pieczyste.
    Ryby, warzywa, różne mięska wychodzą soczyście, smacznie, ale do steków to jest prawdziwa bomba. W niedługim czasie uzyskuje 320-330oC i wołowinka skwierczy aż miło, parę minut i gotowe. Gdy w domu atakowałem steki, nadchodził sądny dzień, mimo WM na full i otwartych okien, wyraźnie siwo było w kuchni. Na dworze, pod pokrywą bezboleśnie. Po roku używania, żadnych oznak zmęczenia, poza niedoczyszczonymi czasami żeberkami rusztu, cóż nie zawsze jest czas i chęci.
    Polecam gaziaka.

  5. #105
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.915

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Royal 340, na nasze potrzeby domowe aż nadto. Bywali czasami gości w ilości do 10 sztuk, bez problemu obsłużył, nawet parę osób więcej nie czekałoby na pieczyste.
    Ryby, warzywa, różne mięska wychodzą soczyście, smacznie, ale do steków to jest prawdziwa bomba. W niedługim czasie uzyskuje 320-330oC i wołowinka skwierczy aż miło, parę minut i gotowe. Gdy w domu atakowałem steki, nadchodził sądny dzień, mimo WM na full i otwartych okien, wyraźnie siwo było w kuchni. Na dworze, pod pokrywą bezboleśnie. Po roku używania, żadnych oznak zmęczenia, poza niedoczyszczonymi czasami żeberkami rusztu, cóż nie zawsze jest czas i chęci.
    Polecam gaziaka.
    Czyli, przy 10-12 osobach, nie ma sensu kupowania większego grilla na 4 palniki typu Crown 440 lub coś z wyższej półki Baron 440 lub Signet 340 ?
    Chciałem kupić w lipcu ale Pan z Broil King powiedział że jest już po sezonie grillowym (w sensie zakupów sprzętu).
    Pewnie kupię wiosnę Royal 320 lub Monarch 320.
    Korzystasz z kuchenki gazowej przy grillu (kuchenka boczna) ?
    Royal 340 to 2.999 PLN ?

  6. #106
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Czyli, przy 10-12 osobach, nie ma sensu kupowania większego grilla na 4 palniki typu Crown 440 lub coś z wyższej półki Baron 440 lub Signet 340 ?
    Chciałem kupić w lipcu ale Pan z Broil King powiedział że jest już po sezonie grillowym (w sensie zakupów sprzętu).
    Pewnie kupię wiosnę Royal 320 lub Monarch 320.
    Korzystasz z kuchenki gazowej przy grillu (kuchenka boczna) ?
    Royal 340 to 2.999 PLN ?
    Tak 12 osób posilało się wyłącznie z grilla i dawał radę, bez wyczekiwania, a jeszcze zmieściłbym parę kąsków więcej, jakby była potrzeba. Te duże szafy, to już naprawdę dla kompanii wojska, jeśli przewidujesz do 15-16 osób, Royal 340 wystarczy. Zanim goście zdążą zjeść jedno, to już drugie się upiecze, a w zasadzie nie nadążą jeść.
    Z tej kuchenki bocznej, nie miałem okazji skorzystać, ale dostałem ją za grosze (w stosunku do bez), to wziąłem. Pewnie będzie się zdarzać odpalanie jej, ale to raczej niekonieczna funkcja, przynajmniej u mnie. W ogrodowej altanie mamy prąd i możliwość dowolnego wyboru. Po raz drugi wybrałbym Broila gazowego, jest ok.

  7. #107
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.915

    Domyślnie

    Dzięki za info. Na wiosnę pewnie kupię Broil King Royal 320 albo Monarch 320 (lub 340).
    To jest dobry kierunek.
    Grille węglowe są niepraktyczne i wymagają nieustannej kontroli lub ma się przypalone ....

  8. #108
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    ...
    Grille węglowe są niepraktyczne i wymagają nieustannej kontroli lub ma się przypalone ....
    Żartujesz

    @ noc,
    Boczny palnik przy grillu jest bardzo przydatny (np do przygotowywania lub podgrzewania sosów)
    Doskonałe steki (lub inne potrawy) w kuchni domowej, zrobisz na grillu elektrycznym, ustawionym pod wyciągiem kuchenki.
    unde venis et quo tendis

  9. #109
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.915

    Domyślnie

    Takie mam doświadczenie z jedzenia grillowanych potraw. Często są spalone a nie dobrze "ugrillowane".
    W domu też używam grilla elektrycznego.

  10. #110
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Takie mam doświadczenie z jedzenia grillowanych potraw. Często są spalone a nie dobrze "ugrillowane".
    W domu też używam grilla elektrycznego.
    Może jak znajdziesz chwilę czasu, kliknij na "link" tutaj:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...rill-dla-Tomka
    ... znajdziesz trochę informacji na tematy grillowania a o szczegóły zawsze możesz zapytać w "Kulinariach"
    unde venis et quo tendis

  11. #111
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.915

    Domyślnie

    Paul, akcja dla Tomka jest aktualna ?
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7326034

  12. #112
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Paul, akcja dla Tomka jest aktualna ?
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7326034
    Raczej już się przeterminowało
    Kiedy napiszę coś nowego to zapewne ponowię coś dla Komtura.
    Narazie proszę korzystać bez zobowiązań
    unde venis et quo tendis

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony