dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 7
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 124
  1. #81
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ivonex Zobacz post
    Wracając do wypowiedzi Busters - powiedzcie szczerze b. proszę, póki nie za późno, naprawdę warto dać podłogówkę pod parkiet? Same plusy i nie ma żadnych minusów???
    Można i warto.

    Nie ma idealnych rozwiązań - rzecz w tym, aby poznać właściwości i umiejętnie zagospodarować występujące zależności.

    Temat bardzo złożony, jakkolwiek na tym forum, jest sporo ciekawych opinii wielu fachowców - warto je poznać i dopasować do swojej sytuacji.

    Ze swojej strony mogę stwierdzić, że eksploatacja podłogówki z parkietem kosztuje niewiele więcej niż przy płytkach, natomiast komfort cieplny jest nieporównywalny.

    Na moim blogu staram się przedstawiać "krok po kroku" właściwości i korzyści.

    http://www.parkietkomplex.pl/820-2/

    http://www.parkietkomplex.pl/drewno-...krok-po-kroku/

    Zapraszam.
    Ostatnio edytowane przez Parkiet ; 05-10-2016 o 18:29

  2. #82
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar domi-nikka
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    znaleźliśmy swoje miejsce :)
    Posty
    257

    Domyślnie

    Witam wszystkich.

    Podepnę się pod temat. Wylewki zrobione w ostatnich dniach kwietnia 2016 (generalnie 6 cm i w garażu 10 cm). Ogrzewanie podłogowe w całym domu włącznie z garażem (w garażu przewody rzadziej i nie na całości pomieszczenia). 24-go października rozpoczęliśmy wygrzewanie wylewek programem fabrycznym dostępnym w ustawieniach kotła. Na chwilę obecną temp. powietrza w domu ma 26 stopni, a podłoga na powierzchni 29 stopni. Nie jest jeszcze ocieplony dach, więc wilgoć ma możliwość swobodnego odparowywania, aczkolwiek pewnie przekłada się to na zużycie gazu (piec zeżarł już 400 m3). Mam wrażenie, że kocioł grzeje non stop. Program ma zaplanowany na stopniowe podnoszenie temperatury - załączam zdjęcie. Zastanawia mnie też to, że wykres wydaje mi się być przekłamany (kreska pionowa zatrzymała się na 5-tym dniu i tak tkwi nadal, nie wiem dlaczego, może to ma związek z niewystarczającą temperaturą?).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	program.jpg
Wyświetleń:	169
Rozmiar:	68,7 KB
ID:	372462

    Zastanawiam się, czy warto ten program przeprowadzić do końca, czy też można go wcześniej przerwać bez szkody dla wylewki - i ustawić grzanie tak, by utrzymać w domu temperaturę ok. 8-10 stopni? Chodzi mi oczywiście o oszczędność gazu. Ocieplenie dachu będziemy robili w połowie listopada. I kiedy przeprowadzić pomiar wilgotności?
    Najpierw miała być budowa domu - odłożona ze względu na koszty.
    Potem miał być remont - segmentu, w którym mieszkamy z rodzicami.
    Potem miało być mieszkanie - bo mieliśmy dość wspólnego bytu
    Potem wróciliśmy do budowy i też.... z rodzicami - warunek był jeden - dom dwurodzinny i bezwzględnie oddzielne wejścia
    Teraz... Garda II ...o ile życie nie sprawi nam kolejnej niespodzianki...

    Dziennik budowy - wrzuciłam nowe wizualizacje wnętrz bardzo proszę o opinie
    Komentarze do dziennika

  3. #83
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Parametry wylewki podczas jej wygrzewania są właściwe - proponuję dokończyć na tych parametrach w zakładanym czasie. Do oceny wykresu wygrzewania należy wezwać serwisanta. Później można "jechać" na podtrzymaniu czyli ok. kilkunastu stopni w pomieszczeniach.

  4. #84
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Kiedy mogę zacząć wietrzyć budynek po zrobieniu wylewek? Wykonawca powiedział że przez 1.5-2 tygodnie szczelnie zamknąć okna. Minęło już 10dni. Beton miejscami robi się bielszy. Można już otworzyć okna i zacząć porządne suszenie np rzeciągami? Tempearuta u nas przez ten czas okolo 10 stoponi w dzien.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  5. #85
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pod Zobacz post
    Kiedy mogę zacząć wietrzyć budynek po zrobieniu wylewek? Wykonawca powiedział że przez 1.5-2 tygodnie szczelnie zamknąć okna. Minęło już 10dni. Beton miejscami robi się bielszy. Można już otworzyć okna i zacząć porządne suszenie np rzeciągami? Tempearuta u nas przez ten czas okolo 10 stoponi w dzien.
    Już można.

  6. #86
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Miesiąc temu zrobiłem wylewki . Mam ogrzewanie podłogowe wszędzie i gazowy kocioł będę zakładał..Na wygrzanie podłogi dużo idzie paliwa... Czy mogę wygrzać podłogę innym urządzeniem np. kozą na drewno? Czy koniecznie muszę program wygrzewania w kotle ustawić i zapłacić spory rachunek za miesięczne ogrzewanie?

  7. #87
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał jankes789 Zobacz post
    Miesiąc temu zrobiłem wylewki . Mam ogrzewanie podłogowe wszędzie i gazowy kocioł będę zakładał..Na wygrzanie podłogi dużo idzie paliwa... Czy mogę wygrzać podłogę innym urządzeniem np. kozą na drewno? Czy koniecznie muszę program wygrzewania w kotle ustawić i zapłacić spory rachunek za miesięczne ogrzewanie?
    Wygrzewanie "wylewki" a właściwie podkładu podłogowego, nie musi być wygrzewane o ile masz czas na naturalne wysychanie czyli odparowanie wody zarobowej z podkładu. Takie "suszenie" trwa kilka miesięcy. poziom wilgoci resztkowej podkładu cementowego ogrzewanego powinien wynosić 1,2%. Wygrzewanie polega na przyspieszonym "suszeniu" podkładu. Cementowy po ok.30 dniach, anhydrytowy po około 7 dniach... Suszenie naturalne trwa kilka miesięcy w odpowiednich warunkach klimatycznych.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  8. #88
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.513
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    Wygrzewanie "wylewki" a właściwie podkładu podłogowego, nie musi być wygrzewane o ile masz czas na naturalne wysychanie czyli odparowanie wody zarobowej z podkładu. Takie "suszenie" trwa kilka miesięcy. poziom wilgoci resztkowej podkładu cementowego ogrzewanego powinien wynosić 1,2%. Wygrzewanie polega na przyspieszonym "suszeniu" podkładu. Cementowy po ok.30 dniach, anhydrytowy po około 7 dniach... Suszenie naturalne trwa kilka miesięcy w odpowiednich warunkach klimatycznych.
    A co z eliminacją napręzeń, na forum nie brakuje przykładów pękania płytek po załaczeniu ogrzewania w przypadku nie wygrzewania wylewek. Niby najlepszy doradca, a dorada mogąca przyniesc straty inwestorowi.

  9. #89
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Najprościej jak można.

    Wylewki grzewcze pracują na podwyższonych parametrach cieplnych i dopóki nie oswoją się z wyższą temperaturą, to się"nie ułożą" - zarówno w zakresie naprężeń jak i odkształceń.
    Powyższe dotyczy posadzek z ceramiki i kamienia.
    Przy posadzkach drewnianych dochodzi ustabilizowanie w zakresie emisji wilgoci z wylewki.

  10. #90
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.513
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Najprościej jak można.

    Wylewki grzewcze pracują na podwyższonych parametrach cieplnych i dopóki nie oswoją się z wyższą temperaturą, to się"nie ułożą" - zarówno w zakresie naprężeń jak i odkształceń.
    Powyższe dotyczy posadzek z ceramiki i kamienia.
    Przy posadzkach drewnianych dochodzi ustabilizowanie w zakresie emisji wilgoci z wylewki.
    Kol. Jankes nie wspominał ze chce zalozyc tylko parkiet, jezeli jest mowa o wygrzewaniu to warto wspomniec o wymaganiach dla wszystkich rodzajów pokryc. Jak sie wylewki grzewcze maja oswoic z wyzszą temperaturą skoro nie muszą byc wygrzewane bo inwestor ma czas. Tak czy inaczej odpowiednia wilgotnosc to jedno a eliminacja naprezen i odkształcen to drugie, a samo tylko schniecie naturalne wszystkiego nie zalatwi.

  11. #91
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Kol. Jankes nie wspominał ze chce zalozyc tylko parkiet, jezeli jest mowa o wygrzewaniu to warto wspomniec o wymaganiach dla wszystkich rodzajów pokryc. Jak sie wylewki grzewcze maja oswoic z wyzszą temperaturą skoro nie muszą byc wygrzewane bo inwestor ma czas. Tak czy inaczej odpowiednia wilgotnosc to jedno a eliminacja naprezen i odkształcen to drugie, a samo tylko schniecie naturalne wszystkiego nie zalatwi.
    Docelowa podłoga to panele laminowane 8 mm i i płytki w proporcji pół na pół...Czyli kozą mogę wygrzewać przez miesiąc i później parę dni kotłem gazowym i podłogówką zamiast pełnego programu wygrzewania kotła gazowego?

  12. #92
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał jankes789 Zobacz post
    Docelowa podłoga to panele laminowane 8 mm i i płytki w proporcji pół na pół...Czyli kozą mogę wygrzewać przez miesiąc i później parę dni kotłem gazowym i podłogówką zamiast pełnego programu wygrzewania kotła gazowego?
    Grzanie kozą spowoduje szybsze wysychanie powierzchniowe powodując niepotrzebne naprężenia i odkształcenia wylewki (uniesienia naroży, połączeń i boków). Grzanie od środka jest bardziej równomierne i łagodniejsze dla wylewki a przede wszystkim bardziej skuteczne.

  13. #93
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Grzanie kozą spowoduje szybsze wysychanie powierzchniowe powodując niepotrzebne naprężenia i odkształcenia wylewki (uniesienia naroży, połączeń i boków). Grzanie od środka jest bardziej równomierne i łagodniejsze dla wylewki a przede wszystkim bardziej skuteczne.
    Czy program wygrzewania z kotła gazowego (chyba 25 dni) jest wystarczający do położenia paneli o grubości 8 mm?

  14. #94
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał jankes789 Zobacz post
    Czy program wygrzewania z kotła gazowego (chyba 25 dni) jest wystarczający do położenia paneli o grubości 8 mm?
    Powinien ale trzeba to potwierdzić pomiarami wilgotności.

  15. #95
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Najprościej jak można.

    Wylewki grzewcze pracują na podwyższonych parametrach cieplnych i dopóki nie oswoją się z wyższą temperaturą, to się"nie ułożą" - zarówno w zakresie naprężeń jak i odkształceń.
    Powyższe dotyczy posadzek z ceramiki i kamienia.
    Przy posadzkach drewnianych dochodzi ustabilizowanie w zakresie emisji wilgoci z wylewki.
    Dokładnie to sie nazywa reologia, muszę przyznać, że Ciebie się czyta przyjemniej niz czasem za bardzo teoretyzującego jarekkur, jestem ciekaw ile to tych parkietów odpadło jeżeli ta wigotność równoważna jest większa niż te 1,5 % np jak wychodzi 1,8% albo 2,0%.... życie to nie laboratorium

  16. #96
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Dokładnie to sie nazywa reologia, muszę przyznać, że Ciebie się czyta przyjemniej niz czasem za bardzo teoretyzującego jarekkur, jestem ciekaw ile to tych parkietów odpadło jeżeli ta wigotność równoważna jest większa niż te 1,5 % np jak wychodzi 1,8% albo 2,0%.... życie to nie laboratorium
    a może byś napisał dlaczego czasami może być i 2,5% a inny razem na tym samym jastrychu już tylko 1,2%... ? I to co piszę wcale nie są teorie. Powinieneś zawsze wiedzieć przy każdym pomiarze ile jeszcze z tego mierzonego podkładu wyjdzie pary.1,6CM% parkiet łódkuje. Na zewnątrz parkietu warunki od montażu wręcz idealne... Oczywiście pewnie byłbyś przekonany, że to użytkownik jest przyczyną i jego sposób użytkowania podłogi?
    Poza tym nie teoryzuję, tylko piszę jak jest. Opisywane sprawy przeze mnie są już poznane i opisane w literaturze branżowej europejskiej i nie tylko. Dzielę się tą wiedzą, wielu ją przyjmuje inni odrzucają bo za ciężka. Wygrzewanie posadzki ma jeden jedyny zasadniczy cel, przyśpieszyć układanie podłóg. Nic poza tym. Możesz równie długo czekać co jest zdrowsze dla podkładu, niż jego brutalne wygrzewanie po 21 dniach. Nie ogrzewany, czu ogrzewany podkład po 21 dniach ma około 3,5-4,0% wilgoci w sobie. Ten pierwszy musi czekać miesiącami na bezpieczną dla okładziny wilgoć resztkową. Ten drugi zas, po 4 tygodniach wygrzewania może być gotowy, o ile znasz ich wilgoć resztkową która będzie równoważna z warunkami jakie panują nad podkładem.
    0,1% to jest 110ml wody w 5cm podkładzie. Te 0,1% ma tendencję do wyparowania z podkładu. Jeżeli jest to więcej to resztę możesz sobie wyobrazić... Większość polskich podkładów wysycha w tych samych warunkach 20C i 55%RH w przedziale 1,1-1,4%.
    Czy może się coś stać niedobrego przy 1,6CM%, a nawet 0,9CM%... z parkietem, deskami?
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  17. #97
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibizz1

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    361

    Domyślnie

    Wylewki zrobione w lipcu,podłogi wygrzane pażdzierniku, nie wiem czy troche nie za krótko i nie za niskie temperatury, ale był to standardowy program. No i na początku grudnia ma być klejona deska. I mam obawy jak ta deska to zniesie.
    1. czy deska nie odejdzie razem z wylewką bo mimo moich starań o super moc i jakoś wylewki to zostały wykonane średnio bez dodatku kruszywa
    2. czy jest jeszcze jakaś wilgoć w wylewce która może dodatkowo zaszkodzić?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wygrzewanie1.JPG
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	27,6 KB
ID:	402009
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym 220m2 użytkowa, podloga 21cm EPS100, sciany 20cm grafit33, dach 20cm pianka, PC NIBE F1245 10kW, rekuperator vents 350

  18. #98
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar termolit
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Dolnyśląsk
    Kod pocztowy
    50-062
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1
    TERMOLIT Ogrzewanie Podłogowe | Wylewki Anhydrytowe | Pianobeton | Styrobeton www.termolit.pl tel. 513 148 985

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibizz1 Zobacz post
    Wylewki zrobione w lipcu,podłogi wygrzane pażdzierniku, nie wiem czy troche nie za krótko i nie za niskie temperatury, ale był to standardowy program. No i na początku grudnia ma być klejona deska. I mam obawy jak ta deska to zniesie.
    1. czy deska nie odejdzie razem z wylewką bo mimo moich starań o super moc i jakoś wylewki to zostały wykonane średnio bez dodatku kruszywa
    2. czy jest jeszcze jakaś wilgoć w wylewce która może dodatkowo zaszkodzić?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wygrzewanie1.JPG
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	27,6 KB
ID:	402009
    jaka wylewka została wykonana? jakie materiały użyte? wylewka bez kruszywa?
    Ogrzewanie Podłogowe | Wylewki Anhydrytowe | Pianobeton | Styrobeton
    www.termolit.pl
    tel. 513 148 985

  19. #99
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibizz1 Zobacz post
    Wylewki zrobione w lipcu,podłogi wygrzane pażdzierniku, nie wiem czy troche nie za krótko i nie za niskie temperatury, ale był to standardowy program. No i na początku grudnia ma być klejona deska. I mam obawy jak ta deska to zniesie.
    1. czy deska nie odejdzie razem z wylewką bo mimo moich starań o super moc i jakoś wylewki to zostały wykonane średnio bez dodatku kruszywa
    2. czy jest jeszcze jakaś wilgoć w wylewce która może dodatkowo zaszkodzić?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wygrzewanie1.JPG
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	27,6 KB
ID:	402009
    Z opisu można wywnioskować, że jest to wylewka na bazie cementu bez udziału grubszego kruszywa i stad min. jest słabsza, co jest zrozumiałe.
    Pokazany wykres obrazuje układ temperatury na kotle i tyle. Jak to się przełozyło na tempperaturę podłogi i jaki miało wpływ na jej wygrzanie, uzyskanie właściwej wilgotności???

  20. #100
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibizz1 Zobacz post
    Wylewki zrobione w lipcu,podłogi wygrzane pażdzierniku, nie wiem czy troche nie za krótko i nie za niskie temperatury, ale był to standardowy program. No i na początku grudnia ma być klejona deska. I mam obawy jak ta deska to zniesie.
    1. czy deska nie odejdzie razem z wylewką bo mimo moich starań o super moc i jakoś wylewki to zostały wykonane średnio bez dodatku kruszywa
    2. czy jest jeszcze jakaś wilgoć w wylewce która może dodatkowo zaszkodzić?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wygrzewanie1.JPG
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	27,6 KB
ID:	402009
    Jezeli deki będzie układał profesjonalista to:
    zmierzy wilgoć resztkową podkładu w kilku miejscach (nie powinna być wyższa, niż maks. 1,5%),
    zbada powierzchnię podkładu podłogowego metoda rysikową lub młotkową, lub szczotkową lub klejową. Może także przyjść z presso-messem i pull-offem.
    sprawdzi klimat w pomieszczeniu
    sprawdzi wilgotność desek
    zażąda protokołu wygrzewania podkładu
    sprawdzi równość podkładu
    usunie (odpłatnie) wszelki zabrudzenia pozostawione przez poprzednie ekipy
    sprawdzi pękniecia i rysy...
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

Strona 5 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony