dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Drewno modrzewia to piękny i trwały materiał nadający się do budowy tarasu. Dzięki stosunkowo niskiej gęstości daje przyjemny kontakt z bosą stopą, tzw. ciepło dotyku w przeciwieństwie do większości oferowanych gatunków egzotycznych czy materiałów kompozytowych. Osobiście uważam go za najlepszy materiał do wykonywania tarasów.
    Jeśli chodzi o podłogę, to pewnym ograniczeniem w zastosowaniu może być twardość drewna modrzewia - nieco wyższa od sosny. Nie polecałbym go do pomieszczeń dziennych - gościnnych /twarde obuwie/. Natomiast w pozostałych pomieszczeniach decyduje ogólny wystrój oraz własne upodobania.
    Przy trakowaniu drewna z przeznaczeniem na podłogę zwróć uwagę na sposób cięcia - stojące lub lekko pochylone słoje względem płaszczyzny deski przyczyniają się do spokojniejszych zachowań drewna leżącego na podłodze.
    Koszty obróbki są tu sprawą wtórną a w ogólnym rozrachunku na pewno się opłaci. Pozdrawiam.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magus Zobacz post
    Na plyte betonowa (zelbet albo chudziak na gruncie)

    zamiast styro+wylewka
    zrobic : 2-3cm pasku (dla wyrownania nierownosci plyty bet.)+styro+grube plyty OSB laczone na pioro wpust

    co o tym sadzicie?
    Znakomita większość posadzek na poddaszach, na drewnianych stropach oraz w kamienicach i szkieletówce na Zachodzie jest wykonywana w ten sposób.
    Wprawdzie nie montowany jest styropian ale wełna, jednak zasada jest prosta - dzisiaj sucha posadzka na kołyskach i legarach, jutro gotowa podłoga.
    Kto potrafi liczyć potrafi też obliczyć (raty) o ile taniej i lepiej jest położyć podłogę w 48h niż czekać aż wylewka dojrzeje przez 3-6 mcy.

    Pozdrawiam

    r.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magus Zobacz post
    Na niekorzysc OSB jest cena :/ W cenie wylewki 5cm mam co najwyzej 15mm OSB (liczac nawet robocizne wlasna).
    A teraz proszę policzyć koszt finansowania budowy przez 5-6 miesięcy bez możliwości wprowadzenia się do domu.... bo trzeba odczekać, aż wylewka dojrzeje...

    Nawiasem mówiąc przy założeniu układania gotowej, takiej samej deski podłogowej koszt całego systemu
    posadzka na legarach + podłoga drewniana
    kontra
    wylewka + podłoga drewniana
    jest niższy o ok 45-50 PLN netto/m2.

    Niestety nikt z branży nie mówi wprost o:
    1. kosztach finansowania ciągnącej sięo pół roku dłużej budowwy
    2. kosztach szlifowania wylewki
    3. kosztach dolewania masy
    4. kosztach szycia pęknięć posadzki
    5. tym, że deska drewniana najlepiej klei się do produktu drewnopochodnego jakim jest np OSB
    6. nie unoszeniu parkietu przez wilgoć, bo sucha posadzka nie przenosi wilgoci na deskę podłogową...

    Na budowie inwestor dowiaduje się "Panie trza poprawić, trza zapłacić"... i co ma zrobić? zagryźć zęby, zakląć i powiedzieć ech...

    Pozdrawiam

    r.

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    podnosze temat

    potrzebuje porady
    zamierzam dac na strop 15cm styropianu jest to poddasze nieuzytkowe 100m2
    znaczy sie bedzie tam tzw.graciarnia
    moj pierwszy pomysl to zrobic tam wylewke 22zl/m2,ale
    teraz zaczolem sie zastanawiac czy nie bedzie taniej jak
    przykryje to plytami osb lub innymi (jakich plyt uzyc)
    tzn chcialbym polozyc te plyty na styropian bez legarow
    jakiej grubosci uzyc plyt 10mm wystarczy?
    jesli tak jak to zrobic poprawnie
    czy ma to w ogole sens
    chodzi mi o to aby bylo tanio
    Ostatnio edytowane przez zieli ; 06-03-2012 o 20:30

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieli Zobacz post
    podnosze temat

    potrzebuje porady
    zamierzam dac na strop 15cm styropianu jest to poddasze nieuzytkowe 100m2
    znaczy sie bedzie tam tzw.graciarnia
    moj pierwszy pomysl to zrobic tam wylewke 22zl/m2,ale
    teraz zaczolem sie zastanawiac czy nie bedzie taniej jak
    przykryje to plytami osb lub innymi (jakich plyt uzyc)
    tzn chcialbym polozyc te plyty na styropian bez legarow
    jakiej grubosci uzyc plyt 10mm wystarczy?
    jesli tak jak to zrobic poprawnie
    czy ma to w ogole sens
    chodzi mi o to aby bylo tanio
    To nie jest wcale tanio. Płyty OSB powinny być na pióro/wpust i grubości 16mm. Takie płyty kosztują za m2 więcej niż wylewka. 10mm są zbyt cienkie aby je kłaść na styropian. Chyba, że styropian eskrudowany grubość 20mm. Wtedy płyta 10-12mm.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    To nie jest wcale tanio. Płyty OSB powinny być na pióro/wpust i grubości 16mm. Takie płyty kosztują za m2 więcej niż wylewka. 10mm są zbyt cienkie aby je kłaść na styropian. Chyba, że styropian eskrudowany grubość 20mm. Wtedy płyta 10-12mm.
    czyli jezeli nie jest taniej to sprawa jasna
    chodzilo mi tylko o zmniejszenie kosztow

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    noira

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    wrocław
    Posty
    100

    Domyślnie

    Podpinam się z pytaniem pod temat. Kupiłam deskę litą palisander dwulamelową 720/15, nie ma się co czarować, niezbyt świadomie. Podłoże na którym ma być położona pozostawia wiele do życzenia ( typowa kostka gierkowska), za miesiąc mam się wprowadzić wiec wylewka samopoziomująca nie wchodzi w grę. Jaka jest alternatywa? Czytałam o specjalnych masach wyrównujących ( co to takiego?), istnieją jeszcze jakieś możliwości rozwiązania tego problemu?

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał noira Zobacz post
    Podpinam się z pytaniem pod temat. Kupiłam deskę litą palisander dwulamelową 720/15, nie ma się co czarować, niezbyt świadomie. Podłoże na którym ma być położona pozostawia wiele do życzenia ( typowa kostka gierkowska), za miesiąc mam się wprowadzić wiec wylewka samopoziomująca nie wchodzi w grę. Jaka jest alternatywa? Czytałam o specjalnych masach wyrównujących ( co to takiego?), istnieją jeszcze jakieś możliwości rozwiązania tego problemu?
    Masy wyrównawcze, nawet najlepsze wyrównają podkład ale go nie wzmocnią. Wzmacnianie gruntami epoksydowymi czy poliuretanowymi jest dosyć kosztowne i w tej sytuacji zastosowanie OSB jest najbardziej racjonalne - tańsze, szybsze, cieplejsze i bezpieczniejsze. Pozdrawiam.

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    noira

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    wrocław
    Posty
    100

    Domyślnie

    A możesz rozwinąć temat w/w gruntów? Czy dzięki nim jest szansa, że szybko położą mi podłogę? OSB to kolejne podniesienie podłogi, co da mi różnicę z podłogą w łazience. Że cieplejsze, nie ma większego znaczenia, bo to dotyczy podłogi na piętrze.
    Bardzo dziękuję za szybki odzew

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał noira Zobacz post
    A możesz rozwinąć temat w/w gruntów? Czy dzięki nim jest szansa, że szybko położą mi podłogę? OSB to kolejne podniesienie podłogi, co da mi różnicę z podłogą w łazience. Że cieplejsze, nie ma większego znaczenia, bo to dotyczy podłogi na piętrze.
    Bardzo dziękuję za szybki odzew
    Istniejącą wylewkę należałoby przeszlifować, po czym stosownie do jej porowatości nasycić gruntem, następnie nałożyć drugą, być może i trzecią wartwę gruntu, posypując ją piaskiem kwarcowym. Na tak przygotowany podkład należy wylać wylewkę samoziomującą przeznaczoną pod podłogi drewniane lite. Tu można zastosować droższe wylewki szybkosprawne, gdzie czas wiązania wilgoci, to kilka dni i można już układać deski podłogowe.
    Do tego typu napraw musisz znależć autoryzowanego wykonawcę firmy dystrybującej produkty naprawcze, ponieważ jest to kosztowna operacja i w dodatku, wymagająca zachowania wszelkich reżimów technologicznych. Pozdrawiam.

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    noira

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    wrocław
    Posty
    100

    Domyślnie

    Piękne dzięki, dobrze mieć więcej niż jedna opcję do wyboru.
    Pozdrawiam.

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    W domu będę miał strop drewniany. Sufit w postaci desek 33mm przykręconych do tragarzy od dołu. Tragarze nie widoczne. Od góry w przestrzeń między tragarzami planuję dać tanią membranę paroprzepuszczalną i 10-15 cm keramzytu (lub perlitu). Czy gdybym zasypał keramzyt na równo z tragarzami, to kładąc OSB3 w dwóch warstwach po 8-10mm, każda warstwa z przesunięciem i razem skręcone, to mógłbym takiej podłogi nie przykręcać ani do legarów, ani do tragarzy? Po prostu, żeby warstwa skręconych ze sobą płyt OSB ""pływała" na warstwie kruszywa?

    Tal BTW to tańszą alternatywą dla płyt OSB są płyty SPANO. Właściwości bardzo podobne, a kilka złotych zostanie w kieszeni.
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał K160 Zobacz post
    W domu będę miał strop drewniany. Sufit w postaci desek 33mm przykręconych do tragarzy od dołu. Tragarze nie widoczne. Od góry w przestrzeń między tragarzami planuję dać tanią membranę paroprzepuszczalną i 10-15 cm keramzytu (lub perlitu). Czy gdybym zasypał keramzyt na równo z tragarzami, to kładąc OSB3 w dwóch warstwach po 8-10mm, każda warstwa z przesunięciem i razem skręcone, to mógłbym takiej podłogi nie przykręcać ani do legarów, ani do tragarzy? Po prostu, żeby warstwa skręconych ze sobą płyt OSB ""pływała" na warstwie kruszywa?

    Tal BTW to tańszą alternatywą dla płyt OSB są płyty SPANO. Właściwości bardzo podobne, a kilka złotych zostanie w kieszeni.
    zależy co chcesz położyć na podłoże z tych płyt? Jeżeli parkiet klejony to płyty są za cienkie ale wtedy wystarczy jedna 24mm. Najpewniejsza byłaby 2x16mm
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Na większości podłogi planuję grube panele 10-12mm AC5 (nie znoszę tego odgłosu chodzenia po cienkich panelach), a w łazience płytki klejone na klej wysokoelastyczny. Dziękuję za odpowiedź.
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magus Zobacz post
    Nie jestem zwolennikiem OSB, jak na razie, ale ...
    Jaki jest koszt samopoziomujacej wylewki? Widzialem wiele wylewek, ktore takie mialy byc, a jednak malo komu sie to udaje :/
    oj,oj,oj,Magus-mi sie np to udaje-zapraszam na budowe

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony