dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jamesoki

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    3

    Domyślnie Szpachlowanie ścian i gruntowanie pod farbę-rozpuszcza się szpachla i płynie

    Witam wszystkich na forum. Wziąłem się za remont pokoiku syna chciałem zmienić kolor. Z intensywnego niebieskiego na pastelowy. Ubytki w powłoce i pęknięcia wyrównałem przy pomocy acryl putz-a. Całość postanowiłem zmalować na biało przed położeniem nowego koloru. Po dwukrotnym malowaniu okazało się że w miejscach szpachlowania farba wsiąkła w szpachlę tworząc zgrubienia w miejscach szpachlowania. Dotarło do mnie że ie ma znaczenia ile się szpachluje trzeba gruntować.Starłem wszystko i przeszpachlowałem w zasadzie 70% pomieszczenia bo zgrubienia po farbie trudno było zetrzeć. Po szpachlowaniu i tarciu po ok 3 dniach zacząłem cały pokoik gruntować gruntem Mapei. O ile pokoik po szpachlowaniu i tarciu wyglądał elegancko i gładko to po naniesieniu gruntu nadaje się do kolejnego szpachlowania. Proszę o pomoc czy zjawisko rozpuszczania sie szpachli akrylowej pod wpływem gruntu jest normalne no i najważniejsze co robić dalej w tej sytuacji.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7865..jpg
Wyświetleń:	3205
Rozmiar:	85,7 KB
ID:	16202   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7864..jpg
Wyświetleń:	2399
Rozmiar:	77,9 KB
ID:	16203   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7867..jpg
Wyświetleń:	2307
Rozmiar:	77,3 KB
ID:	16204   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7866..jpg
Wyświetleń:	2096
Rozmiar:	72,7 KB
ID:	16205  

  2. #2
    Kamil735
    Guest
    Kamil735

    Domyślnie

    Witam. Moim zdaniem powinien Pan po szpachlowaniu i tarciu kupic specjalna farbe gruntujaca, bo zwykly grynt on za dobry nie jest by go stosowac przed farba on jest dobry przed szpachlowaniem, bo ja robie takie rzeczy profesjonalnie za granica i po szpachlowaniu i tarciu sciany sa idealne i wpierw malujemy impresja czyli farba gruntujaca albo bez posrednio farba to zalezy gdzie i u kogo ale prawidlow to przed naniesieniem farby wlasciwej powinno sie stosowac farbe gruntujaca Pozdrawiam i powodzenia zycze

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Szpachla akrylowa nie powinna reagowac na preparat gruntujący (chyba że rozpuszczalnikowy, ale i to niekoniecznie).
    Ważne jest ustalenie czy puchnie szpachlówka czy podłoże.
    Jesli to szpachlówka - złożyłbym reklamacje do producenta szpachlówki.


    Raczej robiłbym inaczej - grunt, szpachlówka akrylowa, farba bez gruntu.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    artystad

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Niestety to co widze na tych zdjęcia - to raczej problem jest w wykonastwie.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    darek37

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Aleksandrów Kujawski
    Kod pocztowy
    87-700
    Posty
    1

    Domyślnie

    Tak jak kolega wyżej napisał: grunt, szpachlówka, farba bez gruntu biała, rozcieńczona wodą i będzie dobrze

  6. #6

    Domyślnie

    zapewne użyłeś Primer G, jeżeli tak to do gruntowania pod farbę dolałeś za mało wody ( 1:5-1:7 ) i grunt za bardzo wżera się w szpachlę i robi dołki ponieważ docelowo służy do gruntowania podłoży betonowych. Jak dla mnie najlepszym grunem pod farby jest Dulux w szarych opakowaniach i fioletowym kolorze cena w obi 70 zł za 5L. ale jeżeli zależy na jakości pracy nie ma lepszego...
    Niestety musisz po szpachlować jeszcze raz najlepiej gotowym acryl putzem,grunt, farba, grunt, i dokładnie farbą na drugi raz a zmniejszysz do minimum efekt smug...

  7. #7

    Domyślnie

    Jk to fajnie że znalazła się grupa ludzi aby odpowiedzieć na pytanie zadane ponad dwa lata temu ......

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony