dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Robek78

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    4

    Domyślnie Wylewka - co fachowiec to inna porada-pomocy !!!

    Witam.

    Przestudiowałem wiekszość tematów o wylewkach betonowych na gruncie, pytałem kilku znajomych murarzy i już nie wiem co i jak .... każdy z nich ma inny przepis na beton.

    Stary domek, przedwojenny, z malego pomieszczenia 2.5m x 3m chce sobie zrobić warsztacik i najlepsza byłaby wylewka ale ocieplona bo w pomieszczeniu bedzie grzejnik. Dzięki forum dowiedziałem się z jakich warstw sklada się takowa posadzka. W takim małym pomieszczeniu myślę że sam dam radę to wykonać tylko proszę o poradę.

    Moje pytanie dotyczy składu betonu na następująca posadzkę:
    podsypka z ubitego piachu, ew. chudziak, 2xfolia, styropian 2x5cm, folia, siatka i beton.

    Opinia 1 murarza: na ubity piach folia, potem styro i beton w klasie B15
    Opinia 2 murarza: ubity żwir, potem mieszanina piachu i cementu 4:1, lekko skorpiona wodą, folia, styro, folia, siatka, i wylewka z cement+piach+żwir
    Opinia 3 murarza: ubity piach, słaby beton o konsystencji smietany, po wyschnięciu folia, styro, wylewka+siatka

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Proponuję;
    1 - Chudziak z zaprawy cementowej /cement woda piasek/ półsuchej zatartej a następnego dnia skropionej wodą.
    2 - 2x folia 0,3mm wywinięta ponad poziom planowanej posadzki.
    3 - Twardy styropian 50mm ułożony na zakładkę.
    4 - Folia budowlana wywinięta ja wyżej.
    5 - Wylewka betonowa grubości 80 mm / mały ale warsztat/ zbrojona siatką z drutu stalowego.
    Do wykonania tej wylewki / gr.80mm/ zużyjesz
    - piasek ze żwirem pół na pół około 1200 kg
    - cement 42,5 - 200 kg ew. 32,5 - 225 kg / nie apteka podaję Ci pełne worki/.
    - woda 100 - 110 l.
    - plastyfikator 2 l. dla zwiększenia urabialności betonu co ułatwi Ci uformowanie posadzki przy zachowaniu jego wytrzymałości. Nie można przesadzać z wodą.
    Pamiętaj o równomiernym zagęszczeniu posadzki, jej równym zatarciu oraz o kilkudniowej pielęgnacji - zraszanie lub osłonięcie folią. Pozdrawiam.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Robek78

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Wielkie dzięki kolego Parkietkomplex. Rozwiałeś wszystkie moje wątpliwości.
    3mja się.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Daroo21

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam mam podobny problemik Pomieszczrnie 3x4m2 strop powojenny betonowy (czyli w poprzeg dwuteowniki stalowe a w srodku ceglany strop)niestety na tym stropie jest lekka wylewka rozprowadzana pocą i sa straszne nierówności 1-2,5cm Chciałbym na to wylac nowa posacke z ociepleniem czy moge na to kłaść odrazu styropian czy musze jakos zniwelowac te nierówności?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daroo21 Zobacz post
    Witam mam podobny problemik Pomieszczrnie 3x4m2 strop powojenny betonowy (czyli w poprzeg dwuteowniki stalowe a w srodku ceglany strop)niestety na tym stropie jest lekka wylewka rozprowadzana pocą i sa straszne nierówności 1-2,5cm Chciałbym na to wylac nowa posacke z ociepleniem czy moge na to kłaść odrazu styropian czy musze jakos zniwelowac te nierówności?
    Zniweluj to czystym przesianym piaskiem tak żeby styropian nie klawiszował.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Termopromo

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ja nierówności między dwuteownikami wypełniłem Termixem P5 a na to dałem ostatecznie kilka centymetrów wylewki cementowej. Termix załatwił nierówności, ocieplemie i wygłuszenie. Odpadła kwestia niwelowania podłoża i zabawy ze styropianem. Mam jeszcze troche termixa - sprzedam w przyzwoitej cenie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony