dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Wybudowałam ale salon wyszedł za mały......

    Witam,
    Wyżalę się trochę... Domek stoi czeka na ciepłe czasy. Ale od począku dręczy mnie to że mój salon jest za mały (wąski) Ma 3,8 na 9 m. Na projeckie wyszedł ok, podobało nam się jednak wcześniej powinnismy sobnie pomierzyć i zobaczyc jak bedize wyglądał w rzeczywistości. Tak naprawdę pluję sobie w brodę bo architekt zaprojektował nam 5.6 szeroki a my ciachnelismy go o 1,8 bo wydawało nam sie ze i tak bedzie duzy .....Właśnei wydawalo nam się. Teraaz z trudem zmieszczę kominek , mam niemały problem z rozplanowaniem wnętrza (( A gdzie jeszcze trochę wolnej przestrzeni dla dzieci aby mogły się pobawić.... Ach te nieprzemyślane kroki. A wszsytko trochę z oszczędności - bo salon ok 50 m uznaliśmy trochę za przesade (mieszkamy teraz na 35 m) Ale widzę ze jednak popelnilismy błąd (

    wyżaliłam sięi trochę mi lepiej
    ALe salonu to i tak nie poszerzy...niestety

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Rzecz w tym,że mały to on nie jest. Tyle, że w pokoju przypominającm torowy środek lokomocji(!), nie będziesz czuła się dobrze.
    Spróbuj zaaranżować może ażurową ściankę lub coś ,co optycznie go skróci...
    Powodzenia !
    cele budzą szacunek

  3. #3

    Domyślnie

    ...i napisz,co wymyśliłaś
    cele budzą szacunek

  4. #4

    Domyślnie

    KasiaS
    My mamy salon 4,8 m na 7 m (zdjęcia w albumie, adres www w stopce). Idealny byłby 5,5 na 7m.
    Wasz jest trochę długi 9m! a trochę chudziutki 3,8m, trzeba go będzie dobrze zagospodarować, żeby nie sprawiał wrażenia wagonu, ale to jest do zrobienia, ścianki ażurowe itp. Głowa do góry.

  5. #5

    Domyślnie

    Zielona Twój dom jest przepiękny Wpadłam w jeszce większą depresję po obejrzeniu fotek

    COś wymyśle oczywiście, mam nadzieję - już mam projekt podzielenia go częś cwypoczynkową i jadalną ale.... jest za wąski !! ten metr by mnie ratował !!

    Rany nie mam głowy projektanta wnętrz i tego nie widzę

  6. #6

    Domyślnie

    Właśnie dlatego często porównuję wielkości z projektów do znanych sobie powierzchni. Może to śmieszne, kiedy mówię, że spiżarka ma powierzchnię mego łożka, albo mniej. Ale jakie obrazowe, od razu wiadomo czego się spodziewać.

  7. #7

    Domyślnie

    Ha mądry Polak po szkodzie (( Nic to, przy budowie następnego domu będzie lepiej ))

    pozdrawiam

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    ja mam salon podobnej szerokości, 3,95, ale w kształcie liery L

    www.pppik.com.pl/house/szm/
    jeżeli ktoś będzie oglądał to kominek patrzy na wykusz, zamiast garażu
    jest pokój. Nie martw się coś wykombinujesz.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PREZESUM RECORDUM Avatar Whisper
    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    7.604
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    253

    Domyślnie

    Zielona, przy oglądaniu zdjęć szczęka opadała mi coraz niżej... Prześliczny dom, ślicznie urządzony... Kiedy ja tak będę miał???
    Pozdrawiam, Whisper

    Bo im nie wystarczy patrzeć na ręce - im te ręce trzeba obcinać...
    Dziennik Whisperów
    Komentarze

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    próchno

    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Skąd
    Słomczyn koło Konstancina
    Posty
    66

    Domyślnie

    Zielona, wprowadzilismy sie do naszego mieszkania (69 m2) 25 lat temu i nie mielismy ani jednego mebla, tylko materac i łóżeczko Kseni. Siedzieliśmy w kuchence 3x2 bo tam z kartonów zrobilismy sobie pseudo meble. Potem juz mielismy meble ale nadal bardzo lubiliśmy siedziec w tej kuchence: my normalnie a nasze dzieci pod stołem. Zmierzam do tego że rodzince nie jest potrzebna strasznie wielka przestzreń. Potzrebne są takie małe rodzinne klimaty. Do dzis pamiętam stół w kuchni mojego rodzinnego domu i gadki taty o mojej przyszłości.
    Podziel twój salon na strefy: tu będZiemy gadać, tu będziemy jadać i gadać ...
    Będzie dobrze
    pzdr
    Grazyna
    zbuduję dom z silikatów

  11. #11

    Domyślnie

    ciekawe,czy zielona takiej porady chciała od próchna ??

    (ani jedna,ani druga nie czytają pościków,powielają spostrzeżenia.
    Galimatias !
    cele budzą szacunek

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał ara
    (ani jedna,ani druga nie czytają pościków,powielają spostrzeżenia.
    Galimatias !
    ara
    Sorry, że powieliłam Twoje spostrzeżenie, ale pisałam swój post równocześnie z Tobą, tak że wysyłając posta, jeszcze nie czytałam Twojego, bo go poprostu jeszcze nie było.
    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    To znaczy,myślimy podobnie...
    Zielona,pozdrowienia dla ciebie i ukochanego Krakowa!
    cele budzą szacunek

  14. #14

    Domyślnie

    Ja wybierając projekt wogóle nie miałam wyobraźni co do przestrzeni. Mąż z tatą ilustrowali mi wszystko po kolei i porówywali do przestrzeni już mi zanych to i tak ciągle było mało. Suma sumarum, poszukałam , potelefonowałam i znalazłam dom którego projekt wybraliśmy. Musieliśmy jechać do Szczecina jakieś 250km w jedną stronę , ale co tam opłacało się. Trafiliśmy na zamknięte osiedle domków z bardzo miłym kierownikiem, który dysponował kluczami. Pokazał nam dom w dwóch wersjach i wtedy wszystko stało się jasne. Porobiłam sobie zdjęcia i na miejscu wiedzieliśmy co warto zmienić,a przy czym zostajemy. Wszystkim początkującym polecam takie rozwiązanie. Pozdrawiam
    Już mieszkam, ale ciągle jeszcze wykańczam. Kocham te robote

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    maksiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    382

    Domyślnie

    u mnie salon ma wymiary 4,2 x 6,2 ... i wydaje mi się że jest mały... na projekcie wyglądał całkiem fajnie... mam tylko nadzieje że jak wykończe dom to okaże się że salon wyszedł dobry
    pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie

    Nie martw się taki salon można, tak jak radzą pozostali, ładnie urządzić. Meble w poprzek skracają optycznie pomieszczenia.
    U nas salon to jeden wielki znak zapytania. Najtrudniejsza część domu!!! Ile my juz sie przy nim namęczyliśmy. Wytyczyliśmy go nawet na trawniku i ustawiliśmy meble z gałęzi, i dalej nic nie wiemy. Gdzie ścianki, jakie wnęki, czy robić schodki, gdzie kominek, gdzie TV, kanapa itd. HORROR. Na szczęście nasz architekt umozliwił nam podjęcie wielu decyzji juz na placu budowy. Juz teraz sie boję.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Kasiu nie wiem na jakim etapie jest Twoja budowa. Przyszedl mi do glowy taki pomysl. Jezeli macie stan surowy to moze zastanowic sie na zrobieniem ogrodu zimowego, na dlugiej scianie salonu. Jezeli nie moglabys wykonac go teraz to przygotowuj sie do jego wykonania wstawiajac w scianie betonowe nadproze w miejscu gdzie kiedys bedzie wejscie do tego ogrodu. Wydaje mi sie ze ogrod zimowy zredukowalby wrazenie wagonu kolejowego i optycznie poszerzyl salon
    Pozdrowienia

  18. #18

    Domyślnie

    Też mi się widzi, że mam trochę za mały salon.. NIby ma 31m2, ale jest jakiś taki nieustawny, cholewcia. Np. w moim obecnym mieszkaniu pokój mam 18m2 i wszystko się idealnie mieści, a w domu niby większa powierzchnia, a nie mam gdzie ustawić TV (więc nie będzie - ma to swoje dobre strony ), bo albo okno albo dzwi balkonowe, na jedynej sensownej ścianie będzie panoszył się kominek.
    A propos' kominka( trochę nie na temat): Zielona, super masz kominek, czegoś takiego poszukuję. Możesz dać jakiś namiar? Byłabym wdzięczna.

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar magi
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    7.224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    181

    Domyślnie

    Ja tez mam salon 4,5 na 7 więc długawy. Czytałam, że ciemne kolory skracają pomieszczenie. Nie wiem jaki jest układ pomieszczeń u ciebie ale myślę, że da się coś zrobić i będzie ok
    Jeśli nie wiesz co zrobić - uśmiechnij się

    Dziennik
    Skomentujesz?

  20. #20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony