dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Samowolna rozbiórka budynku gospodarczego

    Witam. Ciekawi mnie kwestia czy jest jakaś kara i ewentualnie jaka jest wysoka za rozbiórkę budynku gospodarczego. Fakt jest taki że jest to mała ruina która była na działce wraz z domem który kupiłem. Zapada się dach i ściany też są w kiepskim stanie. Chce to rozebrać jak najszybciej. Czy mogę starać się o rozbiórkę bez pozwolenia ze względu np na zagrożenie które stwarza ten budynek czy po prostu nic nie pisać tylko go zniszczyć a za jakiś czas to zgłosić??

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturoand1 Zobacz post
    Witam. Ciekawi mnie kwestia czy jest jakaś kara i ewentualnie jaka jest wysoka za rozbiórkę budynku gospodarczego. Fakt jest taki że jest to mała ruina która była na działce wraz z domem który kupiłem. Zapada się dach i ściany też są w kiepskim stanie. Chce to rozebrać jak najszybciej. Czy mogę starać się o rozbiórkę bez pozwolenia ze względu np na zagrożenie które stwarza ten budynek czy po prostu nic nie pisać tylko go zniszczyć a za jakiś czas to zgłosić??
    Zadzwoń do nadzoru budowlanego. Lepiej nie ryzykować, kary mogą być dotkliwe. A życzliwych nie brakuje. Pewnie będzie musiał zrobić projekt rozbiórki.
    Cyba, że budyneczek nie figuruje na mapach, nie płacisz za niego podatku od nieruchomości i jest z dala od oczy wścibskich......

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturoand1 Zobacz post
    Witam. Ciekawi mnie kwestia czy jest jakaś kara i ewentualnie jaka jest wysoka za rozbiórkę budynku gospodarczego. Fakt jest taki że jest to mała ruina która była na działce wraz z domem który kupiłem. Zapada się dach i ściany też są w kiepskim stanie. Chce to rozebrać jak najszybciej. Czy mogę starać się o rozbiórkę bez pozwolenia ze względu np na zagrożenie które stwarza ten budynek czy po prostu nic nie pisać tylko go zniszczyć a za jakiś czas to zgłosić??
    Prawo budowlane;

    1. Pozwolenia nie wymaga rozbiórka:


    1) budynków i budowli - niewpisanych do rejestru zabytków oraz nieobjętych ochroną konserwatorską - o wysokości poniżej 8 m, jeżeli ich odległość od granicy działki jest nie mniejsza niż połowa wysokości;





    Jaki masz budynek ?

  4. #4

    Domyślnie

    a więc jest to budynek na granicy działki o wysokości ok 5 m. na pewno nie jest to zabytek ani nic cennego żeby mogły byc jakieś komplikacje. tak się zastanawiam czy nie zacząć rozbierać tego a potem tylko ewentualne dokumenty albo jak już będę budował. a zastanawiam się czy nie ująć tego jako remont z przebudową??

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie rozbiórka kurnika

    Tez mam taki problem, rozebralismy maly 3x4m budynek gospodarczy - ruine, bez zgłaszania, stal przy granicy działki, ale jego wys. miesciła sie w przedziale dwukrotnej odległosci od działki,czy jakos tak... kierownik budowy powedział zeby nie zgłaszac tego nigdzie tylko rozebrac tą ruine i juz. tak zrobiliśmy, gruz z rozbiórki poszedł na utwardzenie podjazdu do garażu... no ale kiedys trzeba bedzie zrobic odbiór domu, który wykańczamy, albo nieżyczliwi sasiedzi moga donieść ....
    w sumie mozna powiedziec ze budynek sie zawalił sam jak zaczeliśmy kopac pod przyłacza kanalizacyjne i gazowe,
    co nam mogą zrobić, jakie kary nałożyć??
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057
    Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić.
    Będę se mówić przyłącz a nie przyłącze, chodzić na pole a nie na dwór, kupować jarzynę,grysik i weke a obok łóżka mieć nakastlik i nie będe się spaźniać, pójdę do masarni i na obiad będę mieć sznycle,a w łazience położę filzy, pościele łóżko i wyplewię grządke a wam nic do tego

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony