dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 102 z 190
Pokaż wyniki od 2.021 do 2.040 z 3788
  1. #2021

    Domyślnie

    Wow, trafiliśmy pod strzechy
    Tak, wiem - to nie jest śmieszne.
    (co mi przypomina że muszę zadzwonić do naszego projektanta i zapytać go co z pokryciem kosztów dodatkowych jętek)

  2. #2022

    Domyślnie

    szczerze - szkoda życia na kopanie się z koniem/ bycie perfekcyjną panią domu/ udowadnianie assie, że jesteśmy niezadowoleni.
    Proponuję zakończyć temat, w każdym razie jeśli ktoś jest ciekaw mojej opinii nt. biura projektowego AssaDesign/ AssaProjekt - zapraszam na priv.

  3. #2023
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    Madeleine - i moim zdaniem masz rację. cmok

  4. #2024
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał salik Zobacz post
    wojgoc - nie wiem jak to u Ciebie wyglądało na budowie, ale u mnie w tej chwili na parterze jest wolne może ze 20m2 przestrzeni.
    Fakt - jest to przestrzeń tymczasowo zajęta, ale ciężko będzie na tym sensownie upchać 100m2 kafli.
    u mnie jak na kazdej budowie tyle tylko, ze może troche wiecej pow. jak u Ciebie i latwiej jest coś zmieścic w srodku

  5. #2025

    Domyślnie

    Z rana, dosyć niespodziewanie (nie wierzyliśmy że przyjądą w jakiś skończonym czasie) pojawili się Panowie z 3 podporami które będą konstrukcją naszego daszku
    Prawie skończyli pracę, zdjęcia wkrótce.
    Najważniejsze jest to że pozwoli nam to zamknąć elewację na ścianie zachodniej i zrobić tynki na wszystkich 4 ścianach

  6. #2026
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał salik Zobacz post
    Z rana, dosyć niespodziewanie (nie wierzyliśmy że przyjądą w jakiś skończonym czasie) pojawili się Panowie z 3 podporami które będą konstrukcją naszego daszku
    Prawie skończyli pracę, zdjęcia wkrótce.
    Najważniejsze jest to że pozwoli nam to zamknąć elewację na ścianie zachodniej i zrobić tynki na wszystkich 4 ścianach
    jak to miło miec od czasu do czasu miłą niespodziankę z rana.
    oby tylko czegos nie zapomnieli zabrac ze sobą...

  7. #2027

    Domyślnie

    Za szybko się ucieszyłem.
    Panowie byli, zamontowani - tylko środkowy profil jest przy ścianie zamocowany jakiś centymetr wyżej niż boczne.
    Niby nie powinno to robić różnicy bo tam i tak pójdą kilku centymetrowe rotule na których będzie szyba, ale jednak.
    Zresztą nawet gołym okiem widać że jest wyżej, więc co dopiero dla fachowców, którzy ponoć robią to nie od dzisiaj.
    Ech.

  8. #2028

    Domyślnie

    Madeleine - tak, AP-Drzwi.
    Niestety ja się uparłem na drzwi zlicowane z ościeżnicą (a przez to z ukrytymi zawiasami), a to podraża koszt drzwi... dwukrotnie.
    Same drzwi takie jak u mazo mi się bardzo podobają (modulo kolor, bo my chcemy RAL7016) ale skrzydło montowane na ościeżnicy totalnie do mnie nie przemawia

  9. #2029
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    "Różnica spora, szczególnie że nie wiadomo czy i kiedy w ogóle będziemy montowali kolektory..."

    Ja co prawda nie na tym etapie jestem ale mocno myślałam nad kolektorami i doszłam do wniosku że w ogóle nie warto. Klimat nam się zrobił taki że przez pół roku nie działają w ogóle bo zima, potem wiosna jesień więc na 1/3 gwizdka a lato ? ze 2 miesiące max. Ekonomicznie bez sensu chyba że zrobią wam w gminie dotację z prawdziwego zdarzenia (tak było np w Nieporęcie), przy zwrocie rzędu 30% jaki jest w tej chwili szkoda kasy na kolektory. A nawet jeśli kasa nie jest problemem to one po prostu nie spełniają swojej roli bez słońca więc lepiej dołożyć na lepsze drzwi i kocioł
    Pozdrawiam
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  10. #2030

    Domyślnie

    cronin - no właśnie.
    Przy obecnym programie dopłat na poziomie 45% i dodatkowo poprzez kredyt (co daje efektywną dopłatę na poziomie 22-23%), a także w związku z tym że potrzebowalibyśmy dużą powierzchnię kolektorów (usytuowanie dachu wschód/zachód), wyszło mi że kolektory zwróciłyby nam się po circa 30 latach.
    No i to oczywiście zakładając całkiem niezłe zyski cieplne, a nie biorąc pod uwagę takich problemów jak np. produkowanie ciepła latem, które to trzeba z instalacji... wypuszczać.
    Niestety na kolektory nie mieliśmy nic wpisane w budżecie, a nadwyżki z wzięcia tańszego zasobnika pójdą gdzie indziej

  11. #2031

    Domyślnie

    Nasz hydraulik namawiął nas na PC (powietrznej)zamiast kolektorów.Twoerdzi ze koszt instalacji i zakupu urzadzenia podobny do kolektorów a przy pompie ciepła mozna nagrzewać wode nie tylkow słoneczne dni (potzrebuje tmep powyzej +8 st ) Można dodatkowo zamontowac dwie czerpnie czyli w okresach kiedy temperatura na zewnatrz jest pow 8 st (marzec-wrzesień) pobiera "ciepło" z zewnątrz zaś w ziemie może pobierać np z garażu. Ponoć może rownież służyć jako "ala" klima tylko do tego potrzeba już bardziej rozbudowanej instalacji.
    Salik nie rozpakowałeś czasami paczuszki z płytkami na parter?Z checia zobaczyłabym jakąś fote z reala
    kaka

  12. #2032

    Domyślnie

    My mamy właśnie RAl 7016. Zawiasy niestety widoczne, skrzydło otwierane na zewnątrz.

    Ad podłogi, coby nie ciągnąć wątku u Mazo. Olej się świetnie sprawdza w mieszkaniach. Gdzie kontakt z piaskiem jest mniejszy niż w domu. Albo gdy użytkuje się podłogi mało intensywnie (dzieci!). Kilku moich znajomych robiło olej, po roku-dwóch ściągali go i lakierowali.
    Z pewnością jest to funkcja jakości użytego oleju (ponoć lepsze są nakładane fabrycznie niż olejowane w domu), rodzaju drewna i koloru oleju (np. bielony się mocno wyciera), robocizny itd.
    Jeśli lakier - to satynowy, na macie dużo bardziej widać rysy, na połysku oczywiście też. Ja pytam o podłogę łatwą w utrzymaniu, która nie będzie wymagała ode mnie ciągłego latania na szmacie (a jak wiadomo, do oleju jest jeszcze specjalna chemia i nie poleci się tym samym mopem tu trochę płytek, tam drewna). No i pada w większości przypadków - lakier, półmat.

  13. #2033

    Domyślnie

    Kakusek - żona właśnie chce żeby przynieść jedną paczkę i rozpakować, coby chociaż się upewnić że to na pewno te kafle, które miały być

    Madeleine - masz gdzieś może zdjęcie tych swoich drzwi od zewnątrz?
    Co do oleju - u nas właśnie będzie dąb podwójnie bielony i podobno w takiej konfiguracji tylko olej.
    Nie wiem ile w tym prawdy, ale nasz wykonawca nie protestował i nie sugerował np. zmiany na lakierowanie.

  14. #2034

    Domyślnie

    Popieram żone jak nic trzeba sprawdzić zawartość.
    Mam nadzieje że i na fotke można liczyć?
    kaka

  15. #2035

    Domyślnie

    Upewnij się jeszcze, bo moja znajoma właśnie ściągała olej bielony z dębu i lakierowała. Miała dość nieustannego olejowania podłogi, usuwania miejscowych uszkodzeń itd. A miała wszystko z wyższej półki. Jak dziś powiedziałam parkieciarzowi, że podoba mi się dąb bielony, pierwsze, co krzyknął, to żeby nie olej, bo mi mop do ręki przyrośnie.

    Masz próbkę oleju bielonego z dąbexu? Ja zamówiłam, przysłali mi. Nie powala. Powierzchnia jest szorstka. W pierwszej chwili pomyślałam, że się pomylili i przysłali mi surową klepkę.
    Ale lakier matowy wygląda bardzo naturalnie (tyle, że w dąbeksie chyba nie ma).

    Zdjęcie drzwi mam tylko takie, muszę podjechać i zrobić lepsze.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP1561.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	31,8 KB
ID:	79377   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP1561-2.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	27,9 KB
ID:	79378  

  16. #2036

    Domyślnie

    Kakusek - zdjęcie dużego kafla zrobiłem, ale tylko na podwórku i tylko jednego, bo inaczej będziemy musieli rozebrać całą paletę
    Jutro strzelę zdjęcie w domu, bo teraz jest już za ciemno i nic nie wyjdzie.

    Madeleine - mamy próbkę dębu bielonego z Dąbexu, ale jeśli dobrze zrozumiałem olejowanie będzie niefabryczne.
    Muszę jeszcze o to dopytać.
    No widzisz - znajoma miała dość naprawiania, a Ci do lakierują mają dość tego że nie mogą naprawić kawałków tylko dawaj cyklinowanie całości
    I tak źle i tak niedobrze...
    Dzięki za zdjęcie drzwi Czy to kwestia zdjęcia że ten kolor wpada w niebieski?

  17. #2037

    Domyślnie

    zdjęcie robiłam ok 18, zmrok już zapadał. Jest to idealny RAL 7016, identyczny jak brama i okna.

    Ja mam podejrzenie, że jak ze wszystkim - za jakość trzeba zapłacić. A i to gwarancji brak. 5 lat temu robiłam parkiet w chyba najdroższym miejscu we Wrocławiu, z super renomą itd. Po 2 latach na części podłóg lakieru nie było w ogóle. Czyste deski zostały. A chodzimy po domu w skarpetkach, nigdy butach. Mieszkanie w bloku.

  18. #2038

    Domyślnie

    Salik super ta imitacja drewna-że też wczesniej o niej nie wiedziałam
    Dziekuje za foty Cecromów Czy Twoj kolor Fossil jest ciemniejszy od tych Balbinkowych Zinc ?(czym sie różnia?)
    Widze że masz kupione dwa rozmiary-bedziesz to meiszał na parterze czy może te płytki zakupione są do łazienki?
    Ja już totalnie zgłupiałam w którym kierunku iść.Szare mi sie niezmiernie podobaja ale boję się że podłoga wyjdzie zbyt ciemno (mam szeroki okap i słońce niezbyt daleko wpada do środka) .Wypatrzyłam fajne beżowe ale takie zimne (Emil ceramiche fashion light ) tyle że jak to zwykle ze mna bywa -cena niezbyt przyjazna (nie mogę sobie pozwolić na płytki za ponad 200 zł)
    kaka

  19. #2039

    Domyślnie

    Kakusek, Zinc jest najjaśniejszy, Fossil to następny odcień w kolejce szaro-szary, choć w tym katalogu wyglada jakby ciut wpadał w brąz ale to złudzenie.
    Tu sobie dokładnie obejrzyj:
    http://cms-omniadvert-com.arscolor.c...sis%20loft.pdf
    Na ostatniej stronei katalogu są też pokazane przetarcia płytek - to dokladnie tak wyglada.

    Mamy jeden rozmiar 60x60, na cały parter.
    Ta płytka 30x60 to moja płytka testowa, którą od pół roku wożę w samochodzie.

  20. #2040
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    sheenaz,
    w jakiej cenie byl ten zegar z łamaną wskazówką minut?

Strona 102 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony