dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 15
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 291
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.219

    Domyślnie Polska – ostoja ciemnoty i zacofania.

    Obejrzałem sobie w TV ten spektakl, który urządziła banda odmóżdżonych głupców pod krzyżem w okolicy pałacu…
    Żenada…
    Za mało kasy idzie w naszym kraju na oświatę…. I to prawda, że głupców się nie sieje… sami się rodzą!
    W imię „najwyższych wartości i najszczytniejszych celów” banda idiotów obnażyła niemoc i brak koncepcji w ważnych sprawach naszego rządu…
    Nie rządem więc, tak jak w przeszłości, Polska stoi!
    Popierdoliło się niedoukom wszystko!
    ZABIJALI BY w obronie kawałka drewna postawionego prawem kaduka w miejscu, gdzie sporo rodaków uznało za należne i potrzebne zamanifestowanie swych uczuć w trudnych dla narodu chwilach.
    Do tego jeszcze wymachiwali czym się dało, w tym flagą, i śpiewali hymny na cześć naszych gnębicieli!
    ZAWSZE jak słyszę „Boże, coś Polskę…” to mnie, kurwa, trzepie!!!
    Ale ten naród tak chyba ma i nie należy się dziwić, że wszędzie nas traktują tak, jak traktują.
    Polak jest dobry jak trzeba zrobić jaką brudną robotę.
    Rzuca mu się w szambo krzyżyk i leci jak głupi sprzątać…

    Dla tych chrześcijan, a szczególnie katolików, którzy jakoś nie zdążyli, nie chcieli czy nie potrafili doczytać SWOJEGO Pisma Świętego mam głęboka pogardę!
    Ta pieśń…
    Wyrosła z hymnu Alojzego Felińskiego (słowa; muzyka - Jan Nepomucen Piotr Kraszewski) na cześć cara i króla Królestwa Polskiego (Kongresowego) "Boże, zachowaj Króla" z 1816 ,( od 1818 roku pod nazwą Pieśń narodowa za pomyślność króla) powstałej na zamówienie wielkiego księcia Konstantego i adresowane do cara Aleksandra I i angielskiego hymnu God save the King. Pierwotnie w refrenie pieśni Felińskiego padały słowa: Naszego króla zachowaj nam Panie!, jako hołd dla cara i króla Aleksandra I, na rocznicę ogłoszenia Królestwa Polskiego.

    Pierwotny tekst opublikowany w "Gazecie Warszawskiej" 20 lipca 1816 roku:

    "Boże! Coś Polskę przez tak liczne wieki
    Otaczał blaskiem potęgi i chwały
    I tarczą swojej zasłaniał opieki
    Od nieszczęść, które przywalić ją miały

    Chór Przed twe ołtarze zanosim błaganie,
    Naszego Króla zachowaj nam Panie!
    Tyś,coś ją potem,tknięty jej upadkiem,
    Wspierał walczącą za najświętszą sprawę,
    I chcąc świat cały mieć jej męstwa świadkiem,
    Wśród samych nieszczęść pomnożył jej sławę

    Przed twe ołtarze itd.

    Ty,coś na koniec nowymi ją cudy
    Wskrzesił, i sławne z klęsk wzajemnych w boju
    Połączył z sobą dwa braterskie ludy,
    Pod jedno berło Anioła pokoju:

    Przed twe ołtarze itd.

    Wróć nowej Polsce świetność starożytną
    I spraw,niech pod Nim szczęśliwą zostanie
    Niech zaprzyjaźnione dwa narody kwitną,
    I błogosławią Jego panowanie;
    Przed twe ołtarze itd... "

    Prawykonanie hymnu nastąpiło w Warszawie 3 sierpnia 1816 roku w imieniny "N. Cesarzowej Marii Teodorówny, matki najukochańszego monarchy naszego".
    Fajnie, nie?
    Poszło w świat.
    Teraz wszyscy, co mieli chwilę czasu wieczorem, po pracy, obejrzeli sobie jak my (Polacy) traktujemy siebie nawzajem, demokrację, konstytucję i poszanowanie praw oraz jak co poniektórzy traktują 10 przykazań…
    Zwłaszcza ci co bardziej i żarliwiej wierzący…

    Rządowi gówno wpadło w wentylator….
    Musiało chyba, skoro „nie przewidzieli” problemu.
    Nie pierwszego, zresztą….
    Ciekawy jestem jak sobie poradzą.
    Na razie – osrano konstytucję, fakt, że jesteśmy państwem świeckim i publicznie pokazano, że można, że się da łamać prawa i w jaki sposób.
    SZKODA, że nasze prawodawstwo nie jest oparte na precedensach (jak w podziwianej Ameryce) – bo można byłoby sobie urządzić bezkarnie i legalnie DOWOLNĄ SAMOWOLĘ.
    I tak można…jak widać…
    Tylko trzeba by ze sobą mieć jaki krzyż… wtedy ujdzie płazem…

    Oszołomów należałoby trzymać w wariatkowie i często polewać zimną wodą a nie wypuszczać na ulice i ustawiać w świetle reflektorów i kamer…

    Piszę tu, bo to Hyde Park. Każdemu chyba wolno tu powiedzieć co o czym sądzi, nawet jak nie ma skrzynki po mydle.

    Czasami wstyd mi, że jestem Polakiem.
    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    po tym co zobaczyłam wczoraj też mi wstyd. Ci ludzie uważają się za katolików? Przecież to banda popaprańców.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    To nie są oszołomy, ich po prostu nie ma kto przytulić.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Byli tam też ludzie z poczuciem humoru. Np był transparent: "ZOSTAWCIE KŻYŻA MJASTU" Taka subtelna ironia .
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Castaway
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    góry....górskie
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Polak jest dobry jak trzeba zrobić jaką brudną robotę.
    Rzuca mu się w szambo krzyżyk i leci jak głupi sprzątać…
    Ogólne ocena słuszna....tylko zbyt uogólniona....,
    .....ale
    tu wcale nie o ten krzyż chodzi...chodzi o kult Kaczyńskiego, jego tworzenie, podtrzymywanie i umacnianie, a tym samym na dezawuowanie wyboru B.K. na prezydenta i umniejszanie jego przyszłej roli, władzy itd....
    Ten krzyż to już nie jest symbol czegokolwiek i nie miał służyć upamiętnianiu czegokolwiek, on miał od początku służyć temu aby mogło dziać się to co się dzieje.
    Te dwa skrzyżowane kawałki deski postawione bezmyślnie(?) przez harcerzy(?) miały nas podzielić, skłócić, skonfrontować.

    Najgorsze w tym wszystkim jest to, że wczoraj Państwo pokazało słabość, uległość i bezradność - bo należało sprawę doprowadzić do końca. I dlatego właśnie czasem mi wstyd, że moje Państwo jest słabe, że nie szanuje samo siebie, że pokazuje że można nie szanować prawa itd...dlatego jest mi wstyd.
    Nie dlatego, że jest w tym kraju grupa oszołomów wymachujących różańcem na prawo i lewo,
    Nie dlatego, że warcholstwo istnieje - bo takie rzeczy są wszędzie,
    Nie dlatego, że istnieje PIS, Radio Maryja, PO, SLD, LPR, Lepper, Korwin-Mikke, i tęczowi ludzie
    – Walka z rekuperatorem jest nierówna, ale się nie poddaję w przeciwieństwie do instalatora....

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.218

    Domyślnie

    Nie tylko Państwo wczoraj przegrało, przegrał również Kościół. Nie pomoże im żadne tlumaczenie że nie są stroną w tym "sporze". Słabość Państwa w dniu wczorajszym jednek przebiła wszystko. Moje skojarzenie bylo podbne do tego co pisze adam_mk - samowola górą. Setki fukcjonariuszy policji BOR i straży miejskiej przestraszylo się kilkunastu osób pod krzyżem. Przecież ten cały tłum był odgrodzony a grupa nastu ludzi wstrzymała całę ceremonie - żałosna postawa. Tak o to w Państwie gdzie niby 100% władzy ma PO rządzi PIS
    Ciekawe ile kosztowała wczorajsza akcja administrację.- kilkaset tysięcy złotych ? 300 czy moze 500 ? Ciekawe ile biorą Ci fanatycy za swoja akcje............. może taniej ich bedzie przekupić jak nie potrafią inaczej.

  7. #7

    Domyślnie

    Gdybym miała skorupę,wlazłabym w nią cała.Próbowałam też schować głowę w piasek,nie udało się.Wstyd,żenada i czarna rozpacz
    Cokolwiek się wydarzy-jutro i tak wzejdzie słońce!

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Czasami wstyd mi, że jestem Polakiem.
    Mnie raczej wstyd, że ta tłuszcza przed pałacem to Polacy! [i to jak mówią o sobie "prawdziwi"].

    Polska nie jest krajem demokratycznym;
    Polska nie jest państwem prawa;
    Polska nie jest państwem solidarnym;
    Polska nie jest państwem religijnym.

    Cztery prawdy - co do ostatniej, można się spierać.
    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.219

    Domyślnie

    Carat miał kozaków na takie imprezy....
    W Prusach była sprawna policja...

    Brakuje chyba trochę kija.
    Marchewki jest za dużo....

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  10. #10

    Domyślnie

    Siejecie defetyzm koleżanki i koledzy. Poparcie dla "obrońców" leci na pysk. Już nawet bp Pieronek nazywa ich sektą. To, co się stało było bezczeszczeniem krzyża. I dalej będzie on bezczeszczony w umysłach "obrońców", ktorzy nie pamiętają, co ten znak niesie za sobą. Ta obrona krzyża nie ma nic wspólnego z tą, o której mówił Jan Paweł II, ze zdejmowaniem krzyży ze ścian szkół. Źle się stało, pod wpływem złej woli politycznej (bo nikomu nie wolno używać krzyża jako broni!) krzyż podzielił zamiast połączyć, a właściwie - krzyżem podzielono. Ale nie mówmy tu o słabości państwa. Dowodem słabości państwa byłoby spałowanie kilkunastu starszych osób. Kija za mało? Na litość Boską - ekolodzy włażą na kominy - ok! ok! Powszechny zakaz palenia? - ok! ok! anarchiści zajmują cudze mienie, tworzą skłoty - ok! ok! A to akurat te kilka babć, które nie rozumieją nawet sprawy, o którą walczą świadczy o słabości państwa? Tak samo odmóżdżeni są konfidenci, którzy donieśli już chyba nawet panu Bogu (gdyby jednak istniał), że krzyż to samowola i skandal! Za dużo jest fanatyków, ślepych fanatyków.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magarac Zobacz post
    Siejecie defetyzm koleżanki i koledzy. Poparcie dla "obrońców" leci na pysk. Już nawet bp Pieronek nazywa ich sektą. To, co się stało było bezczeszczeniem krzyża. I dalej będzie on bezczeszczony w umysłach "obrońców", ktorzy nie pamiętają, co ten znak niesie za sobą. Ta obrona krzyża nie ma nic wspólnego z tą, o której mówił Jan Paweł II, ze zdejmowaniem krzyży ze ścian szkół. Źle się stało, pod wpływem złej woli politycznej (bo nikomu nie wolno używać krzyża jako broni!) krzyż podzielił zamiast połączyć, a właściwie - krzyżem podzielono. Ale nie mówmy tu o słabości państwa. Dowodem słabości państwa byłoby spałowanie kilkunastu starszych osób. Kija za mało? Na litość Boską - ekolodzy włażą na kominy - ok! ok! Powszechny zakaz palenia? - ok! ok! anarchiści zajmują cudze mienie, tworzą skłoty - ok! ok! A to akurat te kilka babć, które nie rozumieją nawet sprawy, o którą walczą świadczy o słabości państwa? Tak samo odmóżdżeni są konfidenci, którzy donieśli już chyba nawet panu Bogu (gdyby jednak istniał), że krzyż to samowola i skandal! Za dużo jest fanatyków, ślepych fanatyków.
    Ja bym dodał że to co pokazuje tv to przedstawienie częściowo na zamówienie, częściowo skutek wychowania w martyrologii i poświęceniu nieustającym.
    Uogólnianie tego i wyciaganie daleko idących wniosków nie bardzo ma sens. Popatrzcie dookoła siebie. Gdzie są te oszołomy? Nie ma! To jest Polska a nie to co pokazuje TV. Tam są tylko politycy, szaleńcy z krzyżami, napier....cy się kibole, pijani kierowcy i topielcy bo wakacje akurat.
    Ja mieszkam w miarę normalnym kraju, dzisiaj podziękował mi pan którego przepuściłem na przejściu, uśmiechnął się, podniósł rękę, nie musiał. W Polsce! Dla mnie to jest normalność.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  12. #12

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Przed chwilą był wywiad z Palikotem. Ten człowiek przywraca mi wiarę w polityków. Nie daje się hołocie. Są normalni ludzie w Polsce!
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Przed chwilą był wywiad z Palikotem. Ten człowiek przywraca mi wiarę w polityków. Nie daje się hołocie. Są normalni ludzie w Polsce!
    Są normalni ludzie w Polsce i dowodem na to jest Palikot? To ja przestanę z domu wychodzić
    Stare prawo TV - dobra wiadomość to zła wiadomość. (Przy czym źli kibole, są akurat wykreowani, a nie opisani przez współczesne media. Mit bujda i ciemnogród spragnionych wroga pismaków )

    PS wybierz się do Norwegii, nie ma kierowcy, który by Cię nie przepuścił na pasach. Jeszcze patrzą jak na głupka "czemu nie przechodzi, po co się zastanawia, marnuje mój czas!"

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magarac Zobacz post
    Są normalni ludzie w Polsce i dowodem na to jest Palikot? To ja przestanę z domu wychodzić
    Stare prawo TV - dobra wiadomość to zła wiadomość. (Przy czym źli kibole, są akurat wykreowani, a nie opisani przez współczesne media. Mit bujda i ciemnogród spragnionych wroga pismaków )

    PS wybierz się do Norwegii, nie ma kierowcy, który by Cię nie przepuścił na pasach. Jeszcze patrzą jak na głupka "czemu nie przechodzi, po co się zastanawia, marnuje mój czas!"
    Dziękowanie za przepuszczenie jest dosyć powszechne w krajach europejskich. W Polsce przepuszczony na przejściu podnosi dumnie głowę, dobrze jak przejdzie w miarę szybko. Dla mnie fakt że ktoś podziękował to oznaka normalności właśnie.
    Palikota cenię bardzo za odwagę mówienia rzeczy nie popularnych, za wiedzę, za poczucie humoru, za pokazywanie palcem tego co PiS stara się skrzętnie ukryć i zamazać. Przede wszystkim jednak za brak zgody na świętą krowę pt Jarosław Kaczyński oraz robienie męża stanu z wystraszonego pierdoły.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Oszołomów u nas nie brakuje. Dojdzie jeszcze do tego, że Lech będzie czczony w Polsce jak Che Guevara! Koszulki, breloczki itd.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Dojdzie jeszcze do tego, że Lech będzie czczony w Polsce jak Che Guevara! Koszulki, breloczki itd.
    Puzzle, gry na komórkę, a nawet krzyżyki
    A computer, like an air-conditioner, works correctly, until you open windows.

  18. #18
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Przede wszystkim jednak za brak zgody na świętą krowę pt Jarosław Kaczyński oraz robienie męża stanu z wystraszonego pierdoły.
    Nie wiem czy przypadkiem nie uraziłeś teraz uczuć religijnych, wszak wystraszony pierdoła świętym już jest zapewne.

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bold
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post

    Ale ten naród tak chyba ma i nie należy się dziwić, że wszędzie nas traktują tak, jak traktują.
    Polak jest dobry jak trzeba zrobić jaką brudną robotę.
    Czasami wstyd mi, że jestem Polakiem.
    Adam M.
    Widziałem tony śmieci leżące tygodniami w Neapolu, setki spalonych samochodów w Paryżu i inne zadymy w wielu krajach
    wysoko rozwiniętych, ale mało który z mieszkańców tych państw mówił że wstydzi się że jest Włochem lub Francuzem.
    Niestety w Polsce wmawia się ciemniakom że trzeba się wstydzić że się jest Polakiem, chodzić ze spuszczoną głową
    i ze spokojem i pokorą patrzeć jak rząd i unia was dyma. Wstdzić to się można tylko i wyłącznie za siebie i swoje czyny.
    Nie popieram obrońców krzyża, powinien on byś przeniesiony.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    W/g mnie - fanatyzm - czy religijny, czy dotyczy kibiców, czegokolwiek , fanatyzm jest groźny.
    Fanatyk potrafi spowodować - nienawiść wśród dotychczasowych fanów
    Fan a fanatyk to całkiem inna inszość
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

Strona 1 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony