dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 128 z 677
Pokaż wyniki od 2.541 do 2.560 z 13530
  1. #2541

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal1507 Zobacz post
    A ten ekogroszek ktoś z forum przerabiał?? Chodzi mi konkretnie o dwie pozycje jedna z kopalni Wieczorek druga z kopalni Wesoła podobno
    http://ekogroszekpakowany.pl/
    miałem z tamtad premium czerwony, i w życiu drugi raz nie wezmę nic z tej firmy. zerowa spiekalnosc to marzenia a do tego niska kalorycznosc.

  2. #2542
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal1507 Zobacz post
    A ten ekogroszek ktoś z forum przerabiał?? Chodzi mi konkretnie o dwie pozycje jedna z kopalni Wieczorek druga z kopalni Wesoła podobno
    http://ekogroszekpakowany.pl/
    A co to już Prestige nie sprzedaję eko numer jeden w polsce

  3. #2543
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal1507 Zobacz post
    A ten ekogroszek ktoś z forum przerabiał?? Chodzi mi konkretnie o dwie pozycje jedna z kopalni Wieczorek druga z kopalni Wesoła podobno
    http://ekogroszekpakowany.pl/
    Michał, Wieczorek to raczej sobie odpuść. Jak robią z najtańszego, czyli groszku 8 - 31,5mm to będzie spiekalność pod 40RI. Jak z orzecha II, to i tak koło 30RI. Wiarygodność firmy dla mnie wyznacza podanie wartości opałowej dla Sobieskiego na poziomie 25 MJ. Słowem - ściema.

  4. #2544
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tyson
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    368

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    No przez to piszę bo na allegro wszystko można napisać a pisze odbiór loco z kopalni, dojdzie jak pisałeś, dokruszenie, przesianie, pakowanie transport przed tym z tydzień albo lepiej w kolejce pod kopalnią i h..j strzelił bombki, choinki nie będzie jak i tej ceny marzenie
    Co do bobrka póki nie wsypię i nie sprawdzę nie wezmę.
    No to przestaję się dziwić, że u nas w pomorskim jeszcze się na niego nie natknąłem . Szkoda bo myślałem, że kryzys jest i nikt węgla nie kupuje

  5. #2545
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    No przecież mówię od kilku miesięcy...Cieszę się, że Twoje badania potwierdzają obserwacje na czuja robione. Paliłeś ten węgiel w automacie?
    Tak zawsze palę w automacie i dopiero jeśli się spieka przełączam na 2 stanowy.

    To na razie najbardziej kaloryczny węgiel jakim paliłem - jeśli Bobrek ma 28 MJ/kg to ten musi mieć te 29

    Faktycznie frakcja dość gruba - podejrzewam, że to te 8-31,5 mm o których piszesz, ale mój PPS25 spokojnie daje radę.
    Ostatnio edytowane przez SUSPENSER ; 22-01-2013 o 20:57
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  6. #2546
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Grzes a gdzie kupiłes ten z wesołej??
    Jest do kupienia w Bykowie - link do jednej z ich aukcji:

    http://allegro.pl/promocja-ekogroszek-pieklorz-bobrek-olesnica-28mj-i2965876171.html
    Ostatnio edytowane przez SUSPENSER ; 22-01-2013 o 22:01 Powód: żeby nie narobić komuś niepotrzebnych kłopotów
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  7. #2547
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Grześ najpierw był link do zajebistego ruska, później czecha teraz Wesołej niby bobrka ??
    Wiesz o co pytam ?
    A za same te nadruki na workach można zdrowo beknąć.

  8. #2548
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Aaa. nie żebym się czepiał ale ja bym się nie chwalił takimi fotkami w necie.

  9. #2549

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Z tym to są niezłe jaja bo sprzedawca mówi, że musiał napisać, że to Pieklorz bo klienci nie wiedzą co to węgiel z Wesołej i nie chcą mu kupować

    Tak więc pod linkiem jest ten węgiel chociaż opisany jako "Pieklorz":

    http://allegro.pl/promocja-ekogrosze...965876171.html
    aaa w Bykowie , ładnie to po drodze mam , wezme sobie z 5 woreczków na próbe......
    Zbudowałem ,a teraz sie powoli wykańczam
    Ogniwo Eko Plus 16KW

  10. #2550
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Tak zawsze palę w automacie i dopiero jeśli się spieka przełączam na 2 stanowy.

    To na razie najbardziej kaloryczny węgiel jakim paliłem - jeśli Bobrek ma 28 MJ/kg to ten musi mieć te 29

    Faktycznie frakcja dość gruba - podejrzewam, że to te 8-31,5 mm o których piszesz, ale mój PPS25 spokojnie daje radę.
    Witam. Właśnie chciałem wiedzieć, czy automat bezproblemowo daje sobie radę z niezerową w końcu spiekalnością Wesołej. Cena super, chyba że rzeczywiście sprzedają bez sortowania groszek 8 - 31,5. Ja u siebie kruszę to jeszcze, to i odpad i robota podnosi cenę. Ale sam przyznaj - miałem rację pisząc że towar nr. 1 w Polsce? I że KHW mieszając go z Kazimierzem na Ekoret w ZP Juliusz tak naprawdę to szuka dodatkowego zysku na Kazimierzu?

  11. #2551
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Grześ najpierw był link do zajebistego ruska, później czecha teraz Wesołej niby bobrka ??
    Wiesz o co pytam ?
    A za same te nadruki na workach można zdrowo beknąć.
    Ja tego składu nie prowadzę a z tego co widzę picują prawie wszyscy handlarze - na tym moim "Pieklorzu" z Żernickiej też jest opis, że z Bobrka a jestem pewien, że to inny węgiel.

    A może oni w tych workach z napisami faktycznie Bobrka sprzedają a do Wesołej mają bez napisów lub je przekreślają - w sumie nie wnikam, ale ja robił bym inaczej.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  12. #2552
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xerses Zobacz post
    aaa w Bykowie , ładnie to po drodze mam , wezme sobie z 5 woreczków na próbe......
    Weź bo warto i zważ popiół po tych 125 kg.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  13. #2553
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Ale sam przyznaj - miałem rację pisząc że towar nr. 1 w Polsce? I że KHW mieszając go z Kazimierzem na Ekoret w ZP Juliusz tak naprawdę to szuka dodatkowego zysku na Kazimierzu?
    Wszystkich w Polsce nie testowałem, ale póki co lepszego nie miałem, więc dla mnie na razie to nr 1.

    Juliusz w porównaniu z nim faktycznie jest słabiutki bo też go testowałem jakiś czas temu.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  14. #2554

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Weź bo warto i zważ popiół po tych 125 kg.
    wezme wezme koncze zbiornik czecha w czwartek to akurat wrzuce na ruszt
    Zbudowałem ,a teraz sie powoli wykańczam
    Ogniwo Eko Plus 16KW

  15. #2555
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michal1507
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    DOLNY ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    100

    Domyślnie

    Proszę nie pomawiać kolegi Suspenser bo się nam zbuntuje i zacznie robić badania, ale tylko dla siebie i nie będziemy mieli forumowego laboranta węglowego

    Suspenser te Ledvice co badałeś też są z Bykowa ??- chce u nich zamówić tone Pieklorza i tonę Ledvice
    Skam P-Premium 17KW PUMA PID

  16. #2556
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    byłem wczoraj w castoramie i drogi ten carbon r. Ok 23 zł za worek. Ja kupuje 27000 kj za 22,50 zł i to jest jak na mój rejon najlepszy stosunek ceny do jakości.

    ps. Na jakich kotłach macie wyniki spalania w granicach 10 kg na dobe i o jakiej porze roku macie takie wyniki. Ja regularne palenie grochem dopiero zaczynam. Wczoraj rozpaliłem i narazie z 10 st w środku musze wygrzać do 20 st (dom oczywiście jeszcze nie zamieszkały.

    Mam piec SAS Multi 17 kw, dom 125m2, 60 m2 podłogówki. W wątku na temat mojego pieca podają spalanie w granicach 17 kg na dobę co podobno jest już bardzo dobrym wynikiem. Jakie są wasze opinie?

    Czy jest sens ustawiać na sterowniku pokojowym na noc niższą temperaturę o jeden stopień. Czy żeby cały czas trzymać stałą temperaturę ? Wydaje mi się że przy obniżaniu a puźniej dogrzewaniu jest większe spalanie. Jak myślicie ?

  17. #2557
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Przerywany

    A tak na poważnie to zależy od mocy jaką kocioł ma wygenerować, węgla, posiadanego palnika oraz od prędkości obrotowej ślimaka - u mnie np. jest to podawanie/przerwa 3/50 przy "Pieklorzu" z Żernickiej i 8 kW ale przy Ledvickim to będzie z 5/20 [dokładnie nie pamiętam].
    ano właśnie, każdy kocioł czyms się będzie różnił, szkoda że tak mało osób ma ten kocioł co ja (SAS Multi 17kw) jest wątek na forum o tym piecu konkretnie ale od święta ktoś tam coś napisze i to zazwyczaj pytania niż odpowiedzi.

    Ja mam czas podawania 17s przerwa 105s. Wydaje mi się że pali się nieźle. Doświadczenia w tym nie mam jeszcze praktycznie żadnego. Cały czas delikatnie modyfikuje ustawienia.

    Mam jeszcze pytanie: Jak poprawnie ustawić przesłonę na wentylatorze ? went mam ustawiony na 19%

  18. #2558

    Domyślnie

    no właśnie tez mam takie pytanie:
    Czy lepiej obniżać na noc temperaturę w pomieszczeniu od termostatu czy cały czas dzień i noc trzymać tą samą?
    Mi się wydaje że zależy to od budynku, Jeżeli jest dobrze ocieplony i ma nieduże straty cieplne to warto obniżyć, bo i tak szybko rano się dogrzeje do zadanej temperatury a w nocy piecyk nie będzie się włączał.
    A Jeżeli ktoś ma słabo ocieplony budyneczek to lepiej żeby utrzymywał stałą temperaturę, piecyk sobie chodził lekko ale cały czas.
    Takie moje zdanie, może ktoś mądrzejszy się wypowie??

  19. #2559
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal1507 Zobacz post
    Proszę nie pomawiać kolegi Suspenser bo się nam zbuntuje i zacznie robić badania, ale tylko dla siebie i nie będziemy mieli forumowego laboranta węglowego

    Suspenser te Ledvice co badałeś też są z Bykowa ??- chce u nich zamówić tone Pieklorza i tonę Ledvice
    Tak Ledvice, rosyjski i Wesoła były z Bykowa.

    Karoka tylko tak żartował - zna mnie i wie czym się zajmuję.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  20. #2560
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablomoc Zobacz post
    Mam piec SAS Multi 17 kw, dom 125m2, 60 m2 podłogówki. W wątku na temat mojego pieca podają spalanie w granicach 17 kg na dobę co podobno jest już bardzo dobrym wynikiem. Jakie są wasze opinie?

    Czy jest sens ustawiać na sterowniku pokojowym na noc niższą temperaturę o jeden stopień. Czy żeby cały czas trzymać stałą temperaturę ? Wydaje mi się że przy obniżaniu a puźniej dogrzewaniu jest większe spalanie. Jak myślicie ?
    Zużycie zależy od zapotrzebowania na ciepło i jak masz prawidłowo dobrany i dobrze ustawiony kocioł to spala tyle co ma spalać i nie ma sensu porównywać się z innymi bo mamy różne budynki i temperatury wewn. i zewn.

    Obniżam na noc temperaturę o 0,3 st

    PS przesłonę dmuchawy mam całkowicie otwartą, to czy może tak być zależy od możliwości regulacji sterownika.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

Strona 128 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony