dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 451 z 677
Pokaż wyniki od 9.001 do 9.020 z 13530
  1. #9001

    Domyślnie

    Pierwsze wnioski z palenia Perły (grzanie tylko CWU), podawanie : 5s, pauza : 40s, przesłona went. otwarta na 1/3, siła nadmuchu : 4 (skala od 2 do 10), spalanie przy samym CWU na Ekorecie mam około 5/6kg na dobę, bo kiedyś to liczyłem, perła pali się od niedzieli rano - zobaczymy na ile stykną 2 worki :

    - Na jednym filmiku widać od wczoraj nie czyszczoną retortę (sporo popiołu już na retorcie) i niestety ale popiół ma tendencję do sklejania/szlakowania się przez co będzie się tworzyć taka koronka dookoła retorty - dosyć krucha ale jednak , żar też jest taki klejący szczególnie dookoła retorty przy dyszach nadmuchowych (nadmuchu nie mam zbyt dużego) - taka koronka będzie skutkować tym że płomień będzie dosyć wąski więc trzeba by często ją oczyszczać z popiołu - przy dużych mrozach i dużym spalaniu może to być problemem - ciekawe jak będzie wyglądać retorta po 2/3 dniach bez oczyszczania,

    - spieków koksowych brak

    - Na drugim filmie jest spalanie po oczyszczeniu retorty i wzruszeniu żaru

    - im bliżej retorty tym płomień przechodzi w kolor niebieski, pali się większą średnicą retorty

    - Kaloryczność trudno powiedzieć ale jakieś 23-34MJ to max. ale to tylko subiektywne odczucie...

    - Ilość popiołu to zobaczymy na końcu ale myślę że będzie sporo

    https://www.youtube.com/watch?v=7wQW8iDS-8E
    https://www.youtube.com/watch?v=-rK8XYZ2Aa4
    Ostatnio edytowane przez robertokot25 ; 29-09-2015 o 10:41

  2. #9002
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Częstochowa
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-221
    Posty
    18

    Domyślnie

    Zmniejsz ilość nadmuchu do 2 lub max. 3. Iskier dosyć dużo.
    Podczas podawania Ekogroszku już jest całkowita "wichura w kotle" a przez to strata ciepła ucieka w komin i popiół się "Skleja" poprzez wychłodzenie. Spróbuj zmniejszyć na tej Czarnej Perełce , powinno być lepiej. Możliwe , że jak ten eko jest tak drobny i kruchy - trzeba go podawać trochę więcej niż inny o większych średnicach itp.

    Również interesuję Mnie Czarna Perła i się zastanawiam nad zakupem. Cena bardzo dobra , ale jak mają powstawać koronki itp to zimą będziemy zamiast odśnieżać śnieg to oczyszczać retortę co dzień
    Ostatnio edytowane przez Częstochowa ; 29-09-2015 o 12:47

  3. #9003

    Domyślnie

    No panowie niestety nic za darmo, no ale jeszcze poczekajmy może nie będzie tak żle.

  4. #9004
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Czekam na koncowe wyniki czy warto w Czarną Perłę czy w inne pojść. Pod koniec tygodnia chce zamówić.

  5. #9005
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kajwroclaw
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Łukaszowice
    Kod pocztowy
    55-010
    Posty
    128
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Wczoraj załączyłem CO bo już się poranki w domu nieznośnie chłodne zrobiły. Pewnie na weekend wyłączę- ma być ponad 20 st. Zakupiony groszek spala się na pył, bardzo szybko nagrzał piec i wodę w obiegu po letnim przestoju. Póki co - chyba dobry zakup (dzięki Suspenser). Zobaczymy jakie będzie zużycie zimą. W zeszłym roku czystej Wesołej poszło 2 tony od dnia wprowadzenia do domu 1 listopada do końca kwietnia.

  6. #9006

    Domyślnie

    Cytat Napisał kajwroclaw Zobacz post
    Wczoraj załączyłem CO bo już się poranki w domu nieznośnie chłodne zrobiły. Pewnie na weekend wyłączę- ma być ponad 20 st. Zakupiony groszek spala się na pył, bardzo szybko nagrzał piec i wodę w obiegu po letnim przestoju. Póki co - chyba dobry zakup (dzięki Suspenser). Zobaczymy jakie będzie zużycie zimą. W zeszłym roku czystej Wesołej poszło 2 tony od dnia wprowadzenia do domu 1 listopada do końca kwietnia.
    Jaki ekogroszek brałeś i gdzie?

  7. #9007
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    Pierwsze wnioski z palenia Perły (grzanie tylko CWU), podawanie : 5s, pauza : 40s, przesłona went. otwarta na 1/3, siła nadmuchu : 4 (skala od 2 do 10), spalanie przy samym CWU na Ekorecie mam około 5/6kg na dobę, bo kiedyś to liczyłem, perła pali się od niedzieli rano - zobaczymy na ile stykną 2 worki :

    - Na jednym filmiku widać od wczoraj nie czyszczoną retortę (sporo popiołu już na retorcie) i niestety ale popiół ma tendencję do sklejania/szlakowania się przez co będzie się tworzyć taka koronka dookoła retorty - dosyć krucha ale jednak , żar też jest taki klejący szczególnie dookoła retorty przy dyszach nadmuchowych (nadmuchu nie mam zbyt dużego) - taka koronka będzie skutkować tym że płomień będzie dosyć wąski więc trzeba by często ją oczyszczać z popiołu - przy dużych mrozach i dużym spalaniu może to być problemem - ciekawe jak będzie wyglądać retorta po 2/3 dniach bez oczyszczania,

    - spieków koksowych brak

    - Na drugim filmie jest spalanie po oczyszczeniu retorty i wzruszeniu żaru

    - im bliżej retorty tym płomień przechodzi w kolor niebieski, pali się większą średnicą retorty

    - Kaloryczność trudno powiedzieć ale jakieś 23-34MJ to max. ale to tylko subiektywne odczucie...

    - Ilość popiołu to zobaczymy na końcu ale myślę że będzie sporo

    https://www.youtube.com/watch?v=7wQW8iDS-8E
    https://www.youtube.com/watch?v=-rK8XYZ2Aa4
    Nie zrzucaj tego popiołu z retorty. Często jest tak że wygląda to na początku nie najlepiej, ale później samo spada do popielnika i w dodatku się po drodze kruszy. Jeżeli nie zrobi takiej dość sztywnej obrączki wokół palnika i kawałki tej szlaki będą osobno, niepołączone - to nie jest jakiś wielki problem. Można próbować obniżać nadmuch, chociaż wielkiego pola manewru już nie masz. No ale dobre i oczko w dół, to często pomaga na spieki żużlowe.

  8. #9008

    Domyślnie

    Do mnie przyjechała Karena. MIX Chwałowic i Wesołej. Jest OK. Wegiel w miarę suchy. Worki lepsze niż 2 lata temu. Oby się dobrze paliło.
    Na plus: worki po 20kg --> lepiej nosić no i przy kolejnym zakupie dostałem rabacik
    Na minus: akurat nie wina Kareny ale dostawa via Poczta Polska a oni dostarczają tylko sporymi autami. na szczeście z windą i paleciakiem.
    Ciepłej zimy Panowie!
    MARTINOS

  9. #9009
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kajwroclaw
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Łukaszowice
    Kod pocztowy
    55-010
    Posty
    128
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    Jaki ekogroszek brałeś i gdzie?
    Ja brałem u forumowicza- Suspensera. Nazywa się premium i jest mieszanką kilku węgli. Przyjechał suchy jak pieprz, kaloryczność wg Suspensera ok 27-28 mj i to raczej prawda, bo mam porównanie z wesołą i krótkim epizodem z rosyjskim. No i póki co spieków nie mam. Dziś spojrzę po pracy na czystość kotła i ilość popiołu bo np przy wesołej nie mogłem dojść do ładu z ilością sadzy w piecu, ale to może był brak doświadczenia w paleniu wszak to pierwszy sezon był.

  10. #9010

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Nie zrzucaj tego popiołu z retorty. Często jest tak że wygląda to na początku nie najlepiej, ale później samo spada do popielnika i w dodatku się po drodze kruszy. Jeżeli nie zrobi takiej dość sztywnej obrączki wokół palnika i kawałki tej szlaki będą osobno, niepołączone - to nie jest jakiś wielki problem. Można próbować obniżać nadmuch, chociaż wielkiego pola manewru już nie masz. No ale dobre i oczko w dół, to często pomaga na spieki żużlowe.
    - Na razie nie ruszam nic na retorcie - zobaczymy co będzie działo- nadmuchu nie mam zbyt silnego, jak znowu ustawie zbyt mały przy tak zawalonej retorcie to będzie świeczka, a nie płomień

    - MARTINOS brałeś po pół tony Wesołej i Chwałowic? mnie ciekawi na ISKRA SELEDYNOWA (podobno z KWK Ziemowit) że też nikt tego nigdy nie wziął nawet na próbę i nie podzielił się jakimś testem - bo podobno nic nie spieka i ma min. 24MJ... hmmm
    Ostatnio edytowane przez robertokot25 ; 30-09-2015 o 13:41

  11. #9011

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    - Na razie nie ruszam nic na retorcie - zobaczymy co będzie działo- nadmuchu nie mam zbyt silnego, jak znowu ustawie zbyt mały przy tak zawalonej retorcie to będzie świeczka, a nie płomień

    - MARTINOS brałeś po pół tony Wesołej i Chwałowic? mnie ciekawi na ISKRA SELEDYNOWA (podobno z KWK Ziemowit) że też nikt tego nigdy nie wziął nawet na próbę i nie podzielił się jakimś testem - bo podobno nic nie spieka i ma min. 24MJ... hmmm
    3 palety pół/pół.

    Ziemowita nie brałem, bo mam na lato i do ewentualnego miesznia na zimę Retopala (przynajmniej tak to się u mnie nazywa ) z lokalnego składu, który jest sprawdzony i w dobrej cenie. także nie kombinuję.
    MARTINOS

  12. #9012
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tyson
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    368

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    - Na razie nie ruszam nic na retorcie - zobaczymy co będzie działo- nadmuchu nie mam zbyt silnego, jak znowu ustawie zbyt mały przy tak zawalonej retorcie to będzie świeczka, a nie płomień

    - MARTINOS brałeś po pół tony Wesołej i Chwałowic? mnie ciekawi na ISKRA SELEDYNOWA (podobno z KWK Ziemowit) że też nikt tego nigdy nie wziął nawet na próbę i nie podzielił się jakimś testem - bo podobno nic nie spieka i ma min. 24MJ... hmmm
    Ja brałem ten http://sklep.rastar.pl/15-ekogroszek...misyjnych.html to chyba odpowiednik kareny seledynowej (babka mówiła ze to ziemowit i jakieś domieszki) tyle, że narazie wrzuciłem tylko 20 kg więc cięzko cokolwiek powiedziec, węgiel suchy worki 20 kg, trochę brudne, a w worku oprócz węgla znalazłem kijek . Cena która płaciłem 710 zl teraz widzę podrożało znacznie.

  13. #9013

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tyson Zobacz post
    Ja brałem ten http://sklep.rastar.pl/15-ekogroszek...misyjnych.html to chyba odpowiednik kareny seledynowej (babka mówiła ze to ziemowit i jakieś domieszki) tyle, że narazie wrzuciłem tylko 20 kg więc cięzko cokolwiek powiedziec, węgiel suchy worki 20 kg, trochę brudne, a w worku oprócz węgla znalazłem kijek . Cena która płaciłem 710 zl teraz widzę podrożało znacznie.
    - Daj znać jak ten Ziemowit będzie się palił itp. na stronie sklepu było po 710zł z wysyłką? a teraz jest 670zł + wysyłka ? :
    http://sklep.rastar.pl/18-ekogroszek...r-sp-z-oo.html

    - MARTINOS też daj znać co do Wesołej i Chwałowic z Kareny ok?

  14. #9014

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    - Daj znać jak ten Ziemowit będzie się palił itp. na stronie sklepu było po 710zł z wysyłką? a teraz jest 670zł + wysyłka ? :
    http://sklep.rastar.pl/18-ekogroszek-produkowany-i-workowany-przez-rastar-sp-z-oo.html

    - MARTINOS też daj znać co do Wesołej i Chwałowic z Kareny ok?
    OK ale to raczej szybko do kotła nie trafi. to na zimę. Teraz palę sobie Retopalem.
    MARTINOS

  15. #9015

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    OK ale to raczej szybko do kotła nie trafi. to na zimę. Teraz palę sobie Retopalem.
    Pisałeś że wrzuciłeś 20kg - myślałem że pusty zasobnik i coś napiszesz więcej...jak dasz radę to zasyp ze 2 worki i napisz coś więcej....

  16. #9016
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tyson
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    368

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    - Daj znać jak ten Ziemowit będzie się palił itp. na stronie sklepu było po 710zł z wysyłką? a teraz jest 670zł + wysyłka ? :
    http://sklep.rastar.pl/18-ekogroszek...r-sp-z-oo.html

    - MARTINOS też daj znać co do Wesołej i Chwałowic z Kareny ok?
    Był bodajże 640 zł + wysyłka 100 zł, do tego dochodzi rabat za rejestrację 30 zł. Podsumowując płaciłem 710 na gotowo pod garaż . Spaliłem już te 20 kg,spieki minimalne były, ale kocioł na standardowych ustawieniach.

  17. #9017

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tyson Zobacz post
    Był bodajże 640 zł + wysyłka 100 zł, do tego dochodzi rabat za rejestrację 30 zł. Podsumowując płaciłem 710 na gotowo pod garaż . Spaliłem już te 20 kg,spieki minimalne były, ale kocioł na standardowych ustawieniach.
    Ale było to jakieś małe pojedyncze spieki? koksowe/popiołowe? a nie tworzyła się jakaś koronka że spieczonego popiołu dookoła retorty?

  18. #9018

    Domyślnie

    Może jest ktoś w stanie wrzucić foty/filmy jak wygląda spalanie na retorcie i popiół po spaleniu ze świeżych dostaw Wesołej, Chwałowic, Skarbka, Jareta plus itp.
    Ostatnio edytowane przez robertokot25 ; 01-10-2015 o 07:49

  19. #9019

    Domyślnie

    Jak skoncze stary kosz to wtedy wrzucam,

  20. #9020

    Domyślnie

    Ok, jak ktoś nie ma konta na youtube, a nagrał filmik to może podesłać do mnie to wrzucę

Strona 451 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony