dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 528 z 677
Pokaż wyniki od 10.541 do 10.560 z 13530
  1. #10541
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ckj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Nadarzyn
    Kod pocztowy
    05-830
    Posty
    49

    Domyślnie

    Ja kupiłem skarbka i mam super suchy i czysty towar. W tym samym czasie kupiłem tez wesoła i jest słaba. Inni forumowicze chwalą wesoła od gwoździa a ja dostałem śmietnik wiec chyba nie ma reguly. Jak zwykle loteria.
    Z mojej strony jedna rada - nie kupować nic od nikogo jak stronka mówi ze towar na wyczerpaniu- wtedy chyba pakują badziewie.(tak jak moja wesoła właśnie od gwoździa, skarbka mieli duża ilośc i przyjechał bardzo ładny.)

    Jak coś kupisz to napisz co i od kogo i jak wyglada opał. Sam muszę jeszcze dokupić kilka ton i tez sie waham

  2. #10542
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał manny Zobacz post
    Cześć wszystkim,

    W tym roku po raz pierwszy będę kupował ekogroszek i może macie jakieś sprawdzone sklepy z Mazowieckiego ?
    Z Mazowieckiego? Przez pierwszy rok czy dwa trochę szukałem po okolicy i eksperymentowałem ale sobie odpuściłem.
    Czytam ten wątek, zamawiam w necie i mam święty spokój. Polecam Ci od razu olać miejscowe składy i szukać w necie.

  3. #10543
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    Cytat Napisał rübezahl Zobacz post
    W Castoramie trafiłem na taki węgiel: http://www.castorama.pl/produkty/ins...-kg-20-kg.html.
    Work foliowe, po 20kg; zawartość w miarę sucha. Węgiel po wyschnięciu ciemnoszary (więc nie brunatniak), ale bez połysku raczej matowy. Granulacja zgodna z opisem na worku, z niewielka ilością miału. Cena rewelacyjna - 649 za tonę.
    Zasypałem nim cały podajnik i pali się już od wczorajszego popołudnia - kocioł prowadzi się jak po sznurku, popiół w porządku: https://ekotlownia.pl/sterownik-5/238
    Jedyna wtopa Castoramy, to że sprzedają jednorazowo jedynie po 200kg, powyżej tej wagi trzeba kupować z akcyzą
    Cóż, po kilku dniach palenia można coś więcej powiedzieć. Cena do kaloryczności bardzo dobra - średnio zużywam na dobę 19,50kg przy obecnych temperaturach, a mieszkam w górach już białych i wietrznych. Koszt dzienny to 12,70zł. Uważam to za bardzo przyzwoity wynik. Gdybym kupił tzw lepszy węgiel, to koszt za tonę 800zł (przy 25MJ) i 880zł (przy 27MJ). A cenowo wyglądało by to następująco, przy założeniu 80% sprawności kotła jaka mam obecnie: potrzebuję ok 100kWh/ dobę więc przy węglu 25MJ spale 18kg, czyli 14,40zł, a przy węglu 27MJ potrzebuję 17kg, czyli 14,96zł
    Groszek spala się bez niedopałów, ale troczę się spieka, przy czym spieku są nieduże i łatwo kruszą się w palcach. Nie kopci, w komorach siwo, więc jest OK. Przy energo raczej w komorach miałem czarno, pomimo tła, tu jest lepiej. Durga sprawa że mam zdecydowanie mniej pyłów na półkach, niż przy energo Więc są to zdecydowanie inne opały.
    Jak jeszcze go trafię to wezmę z pół tony
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

  4. #10544
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ckj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Nadarzyn
    Kod pocztowy
    05-830
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pasiu&Moniś Zobacz post
    Z Mazowieckiego? Przez pierwszy rok czy dwa trochę szukałem po okolicy i eksperymentowałem ale sobie odpuściłem.
    Czytam ten wątek, zamawiam w necie i mam święty spokój. Polecam Ci od razu olać miejscowe składy i szukać w necie.
    Na stronce pgg jest lista autoryzowanych sprzedawców w tym tez w woj mazowieckim

  5. #10545
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ckj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Nadarzyn
    Kod pocztowy
    05-830
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał rübezahl Zobacz post
    Cóż, po kilku dniach palenia można coś więcej powiedzieć. Cena do kaloryczności bardzo dobra - średnio zużywam na dobę 19,50kg przy obecnych temperaturach, a mieszkam w górach już białych i wietrznych. Koszt dzienny to 12,70zł. Uważam to za bardzo przyzwoity wynik. Gdybym kupił tzw lepszy węgiel, to koszt za tonę 800zł (przy 25MJ) i 880zł (przy 27MJ). A cenowo wyglądało by to następująco, przy założeniu 80% sprawności kotła jaka mam obecnie: potrzebuję ok 100kWh/ dobę więc przy węglu 25MJ spale 18kg, czyli 14,40zł, a przy węglu 27MJ potrzebuję 17kg, czyli 14,96zł
    Groszek spala się bez niedopałów, ale troczę się spieka, przy czym spieku są nieduże i łatwo kruszą się w palcach. Nie kopci, w komorach siwo, więc jest OK. Przy energo raczej w komorach miałem czarno, pomimo tła, tu jest lepiej. Durga sprawa że mam zdecydowanie mniej pyłów na półkach, niż przy energo Więc są to zdecydowanie inne opały.
    Jak jeszcze go trafię to wezmę z pół tony
    Przy domu 340m??? Ja mam 400m i pale 30kg dobrego paliwa albo 50kg śmiecia.

    Jak to palisz i w czym??

  6. #10546
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    Cytat Napisał ckj Zobacz post
    Przy domu 340m??? Ja mam 400m i pale 30kg dobrego paliwa albo 50kg śmiecia.

    Jak to palisz i w czym??
    Teraz ogrzewam jedynie koło 200m2, ale dom ma jeszcze trochę grzeszków na sumieniu wiec jest to wynik zadawalający
    Kociol skam 17 + bolecki SPPv2
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

  7. #10547
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MarcinTrybala

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Dolnośląskie
    Kod pocztowy
    53-230
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał rübezahl Zobacz post
    Teraz ogrzewam jedynie koło 200m2, ale dom ma jeszcze trochę grzeszków na sumieniu wiec jest to wynik zadawalający
    Kociol skam 17 + bolecki SPPv2
    Nie bez powodu się dziwi, bo ja mam Kocioł SkamP ....7 + Bolecki SPPv2 i 80 m2 a właśnie widzę na sterze ....
    "Spalił 17.00 kilogramów"

  8. #10548
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarcinTrybala Zobacz post
    Nie bez powodu się dziwi, bo ja mam Kocioł SkamP ....7 + Bolecki SPPv2 i 80 m2 a właśnie widzę na sterze ....
    "Spalił 17.00 kilogramów"
    Trochę dużawo, chyba że dom mocno przewietrzany.
    Jak pisałem mój też do młodych nie należy i swoje grzeszki ma, ale udało się w miarę rozsądnie ogarnąć temat spalania i ja jestem zadowolony.
    Dziś przytargałem kolejne 200kg węgla z Castoramy (bez akcyzy) i mam już okrągłą tone - jeszcze dwie i poł i mam komplet na kolejny sezon.
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

  9. #10549
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MarcinTrybala

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Dolnośląskie
    Kod pocztowy
    53-230
    Posty
    9

    Domyślnie

    We Wrocławskiej Castoramie sprawa jest prosta-prosisz kasjerkę co 10 worków kasuje zamówienie i nie ma problemu.
    Ale wzięcie wiecej niż 200 jednorazowo to wyłącznie podpisanie oświadczenia, że to idzie do domowego użytku. Więc czaić się specjalnie nie trzeba.

    Przewóz w dwóch wariantach 1400 kilogramów za 90 zł i auto od 2 do 8 ton za 180 zł (c.e do 50 km w jedną stronę)
    Więc o ile samemu wrzucić z 500 kg za 650. tona się opłaca, o tyle za 680-700 można Czarną perłę wziąć pod dom bez proszenia i transport Casto się nie opłaca.

  10. #10550
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    Ja przywożę sam - przejeżdżam koło Castoramy niemal co dzień, więc wychodzi przy okazji, po 200 - do końca zimy dam radę Dziś brałem już z ostatniej palety - węgiel idzie jak świeże bułeczki. Zasięgnąłem języka u "specjalistycznych doradców klienta" i zostałem poinformowany, że jeszcze będzie. Jak przyjedzie, to znów dwa woreczki na próbę i jeśli będzie ok to zwożę nadal.
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

  11. #10551

    Domyślnie

    Ok, dziś dotarły 2 palety: 500 kg Standard i 500 kg Extra z Energo i 1tona Firmowego z Mysłowickiego.

  12. #10552
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalkulatorek Zobacz post
    Ok, dziś dotarły 2 palety: 500 kg Standard i 500 kg Extra z Energo i 1tona Firmowego z Mysłowickiego.
    W jakich workach brałeś energo (foliowe czy tkane) i w jakim stanie przyjechał? Mokry czy bardzo mokry?
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

  13. #10553
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał ckj Zobacz post
    Akurat Resovera polecają starzy forumowicze. Pgg to chyba sklep przykopalniany. Sam kupiłem 2 palety i towar gruby i czysty choć wilgotny.
    Chodzi mi o to zeby nie kupować od gwiazdorów jednego sezonu typu "najlepszy ekogroszek taniej niż w kopalni"
    Mieszkam w Polsce od roku i to co widzę to jakaś masakra. Wszyscy wszystkich rąbią na czym sie da. Ale cóż dosypać tonę badziewia na 5 ton dobrego towaru to nie problem - nikt nie zauważy a zysk spory..
    Nadal aktualny jest utwór

    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  14. #10554
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar miet55
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    210

    Domyślnie

    Przed chwilą otworzyłem woreczek z ostatniej dostawy i wrrr... Cały poprzedni sezon (10T) z zapasem na obecny, brałem od Gwoździa i nie było problemów. Co wy na to? Biały worek pochodzi z poprzedniej dostawy a pomarańczowy z ostatniej. Pomijam to, ze jest bardziej wilgotny ale granulacja to chyba nie za tą cenę.
    http://bokka.pl/up/6c8a73823266df8ca994a442c4958806.jpg
    Ostatnio edytowane przez miet55 ; 12-10-2016 o 22:30
    DEFRO Komfort Eko 20KW, sterownki: K1v2 i regulator pokojowy SPK LUX
    135m² - budynek nieocieplony
    Ekogroszek Wesoła a na sezon letni Retopal

  15. #10555

    Domyślnie

    Cytat Napisał rübezahl Zobacz post
    W jakich workach brałeś energo (foliowe czy tkane) i w jakim stanie przyjechał? Mokry czy bardzo mokry?
    Energo brałem foliowe - groszek jest lekko wilgotny. Firmowy w tkanych i mokry. Jeszcze nie palę w piecu ale mam nadzieję, że za miesiąc wyschnie

  16. #10556
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalkulatorek Zobacz post
    Energo brałem foliowe - groszek jest lekko wilgotny. Firmowy w tkanych i mokry. Jeszcze nie palę w piecu ale mam nadzieję, że za miesiąc wyschnie
    Ten w foli nie bardzo, musisz je rozpakować, ten w tkanych zostawionay w cieple, po miesiącu będzie OK. Dzięki za info.
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

  17. #10557

    Domyślnie

    Nie bardzo mam miejsce na to. Nawiercę najwyżej dziur.

  18. #10558
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalkulatorek Zobacz post
    Nie bardzo mam miejsce na to. Nawiercę najwyżej dziur.
    Duży wkrętak w dłoń i podziab worki gęsto, można się przy tym trochę wyładować, byle worki się nie rozpadły
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  19. #10559
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar miet55
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał ckj Zobacz post
    Ja kupiłem skarbka i mam super suchy i czysty towar. W tym samym czasie kupiłem tez wesoła i jest słaba. Inni forumowicze chwalą wesoła od gwoździa a ja dostałem śmietnik wiec chyba nie ma reguly.
    Jak w paleniu wypada Wesoła do Skarbka?
    DEFRO Komfort Eko 20KW, sterownki: K1v2 i regulator pokojowy SPK LUX
    135m² - budynek nieocieplony
    Ekogroszek Wesoła a na sezon letni Retopal

  20. #10560
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    Ktoś pali Sztygarem ultra?
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

Strona 528 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony