dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 677
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 13530
  1. #1041

    Domyślnie

    Wrażenia zostawiam na zimę
    Wczoraj kupiłem dwa worki 25kg po 15zł worek Ledvice, mokry jak przysłowiowy g., nie dość że mokry (worek foliowy) to jeszcze 20dkg brakuje. Masakra, pierwszy i ostatni raz

  2. #1042

    Domyślnie

    Retopal kupiony w słoneczne dni był suchutki a i tak pod klapą zasobnika kropelki wody się pojawiły. Żeby dobrze eko wyschło to 2 miesiące potrzebne.

  3. #1043
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał darase Zobacz post
    Retopal kupiony w słoneczne dni był suchutki a i tak pod klapą zasobnika kropelki wody się pojawiły. Żeby dobrze eko wyschło to 2 miesiące potrzebne.
    Zrób sobie dosuszanie w zasobniku.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  4. #1044

    Domyślnie

    Dosuszanie fajna sprawa a gdzie odprowadzić wodę, może pochłaniacz wilgoci pod klapą

  5. #1045
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mea
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Rybnik, Poland
    Dzielnica
    Boguszowice Stare
    Posty
    4.903
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał darase Zobacz post
    Hej, palił ktoś ekogroszkiem z kopalni Jankowice, kupiłem dziś 2t po 840zł/t.
    chetnie uslysze jak wrazenia ...


    mozecie cos powiedziec o weglu z wujka ??
    Budowe mozna zasadniczo uznac za zakonczona ... dziennik zostanie ale powiedzmy dla tych ktorym ja bede chciala go pokazac ... w koncu po cholere ogladac ten moj kicz ...

    start 14 sierpnia 2010 ...

    mieszkamy od 19 listopada 2011

  6. #1046

  7. #1047
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mea
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Rybnik, Poland
    Dzielnica
    Boguszowice Stare
    Posty
    4.903
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał darase Zobacz post
    Jakiego wujka
    z kopalni wujek !!!
    Budowe mozna zasadniczo uznac za zakonczona ... dziennik zostanie ale powiedzmy dla tych ktorym ja bede chciala go pokazac ... w koncu po cholere ogladac ten moj kicz ...

    start 14 sierpnia 2010 ...

    mieszkamy od 19 listopada 2011

  8. #1048
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Robimy jakieś zakupy grupowe tego lata? U mnie miejsce pod wiatą już czeka na zimowy zrzut...

  9. #1049

    Domyślnie

    Już kupiłem 2t
    Może jeszcze jedną kupię taniego eko po ok. 650zł/t.

  10. #1050
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    To się spiesz z tą toną bo od pierwszego znowu 9% wungiel do góry, już dostałem informację że następna dostawa 80pln drożej na tonie.

  11. #1051

    Domyślnie

    Wow to dzięki za info, pogłupieli z tymi podwyżkami

  12. #1052
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    jak nie w tym sezonie, to w przyszłym przeprosicie się z miałem i sprawdzicie poprawność spalania w swoich palnikach tzw paliw trudnych
    R-290 pod strzechy

  13. #1053
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Vld, jak wiesz miał to też węgiel i z tyłu ceną nie odstanie ale zawsze taniej, co prawda to prawda.
    Niektórzy nie wiedzą co mają, wiedzą że niby można ale chyba boją się spróbować
    To tak jak z dziewicą, chciałaby ale się boi

  14. #1054

    Domyślnie

    Obrotówka pancerpola bardzo ładnie spala miały węglowe. Tylko ja sam mam takie a nie inne podejście do elementów ruchomych w strefie spalania.
    Fakt,że się nieco zraziłem początkami obrotówek.
    2dni temu byłem na większym spotkaniu branży grzewczej i wiem jak dużo zostało m.in. właśnie w obrotówce pancerpola zmienione i poprawione.
    Kilku znajomych z innych firm korzysta z ich modelu (u siebie w domu) i sa zadowoleni. Do siebie też bym mógł taki zamontować, bo wiem,że serwisowo sobie z nim poradzę.

    Jest palnik obrotowy oraz bez obrotu do spalania miałów serii AZP-MRŻ oraz AZP-MŻ, ona ma wielgaśne zejście na paliwo z kosza i odpowiednio wykonany w tej części ślimak, aby się miał nie wieszał w zasobniku....

    Jest kilka modeli rynnowych, ale jeszcze nieco pracy nad nimi. Teraz był pokaz wersji rynny z końcówką ślimaka żeliwną ze specjalną "łopatką" do spalania miałów oraz odpowiednim "deflektorem".

    Są palniki żeliwne, kilka osób pali w nich miałem, pamiętam,że robi to m.in. Masti, 280m, Elfi.... pamiętam równocześnie,że bywały problemy z częścią miałów z zejściem paliwa z kosza dla brucera/ekoenergii....

    Trzeba też nadmienić, że rynek pustki nie lubi i mocniej zaczynają wkraczać tzw czeskie ekogroszki.
    Wyrabiają swoje marki, podobnie jak u nas retopal czy ekoret czy pieklorz, tak u nich selekcjonowane i workowane są m.in. ekolatvek, eko-WE (WysokoEnergetyczny), eko-1....
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  15. #1055
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    wiadomo jaki problem jest z miałem: przez dużo drobniejszą granulację w klasycznych palnikach dochodzi do spiętrzania warstwy, wzrostu temperatury w złożu i zespojenia ze sobą drobinek miału uniemożliwiające ich dalsze dopalenie. Do tej pory wszyscy próbują kręcić, wzruszać, rozbijać spieki, czemu nikt nie zrobi palnika doskonale sprawdzającego się w dużej energetyce, gdzie na ruchomą taśmę jest podawana stała z góry ustalona warstwa miału. Kontrolując tę cholerną warstwę mamy pod kontrolą lambdę i temperaturę złoża, jak cokolwiek się zespoli, to nie będzie większe od monety i nigdy nie pojawią się kalafiory wielkości pięści czy stalagmity zrzucające deflektory.
    Wyeliminowało by się ślimaki, kolana, palce i obrotowe i wklejane koronki. Czemu Węgrzy potrafią wymyślić carborobota dla węgla brunatnego, a Polacy nie potrafią dla miału z węgla kamiennego?
    R-290 pod strzechy

  16. #1056

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    Czemu Węgrzy potrafią wymyślić carborobota dla węgla brunatnego, a Polacy nie potrafią dla miału z węgla kamiennego?
    Właśnie dlatego, że kamienny nie jest brunatnym.
    Niemniej jednak także czekam na takiego, który wymyśli dla małej energetyki taki palnik, jak ten doskonale sprawdzający się w dużej energetyce. I nie wiem, czemu jeszcze nikt go nie zrobił.
    Może ktoś spróbuje?
    Ukłony dla Redakcji

  17. #1057
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Właśnie dlatego, że kamienny nie jest brunatnym.
    Niemniej jednak także czekam na takiego, który wymyśli dla małej energetyki taki palnik, jak ten doskonale sprawdzający się w dużej energetyce. I nie wiem, czemu jeszcze nikt go nie zrobił.
    Może ktoś spróbuje?

    ble, ble, ble,
    a gdzie treść?
    z resztą, nie ważne!
    R-290 pod strzechy

  18. #1058

    Domyślnie

    Czemu Węgrzy potrafią wymyślić carborobota dla węgla brunatnego
    Byłeś w kotłowni z gdzie pracuje kocioł carborobot???ja byłem....smród na całą okolicę... moze do osobnego budynku gospodarczego może być, ale w życiu nie postawiłbym carborobota w domku jednorodzinnym.

  19. #1059
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Byłeś w kotłowni z gdzie pracuje kocioł carborobot???ja byłem....smród na całą okolicę... moze do osobnego budynku gospodarczego może być, ale w życiu nie postawiłbym carborobota w domku jednorodzinnym.
    a co ktoś ci proponował?


    a może ci sama nazwa śmierdzi :carborobot"?
    bo jaki z niego robot, skoro nie chodzi i piwo nie nosi?

    bo przecież, wątpię, byś był w kotłowni polskiego Carbo na miał z węgla kamiennego i w dodatku ci coś śmierdziało!
    Ostatnio edytowane przez Vld ; 22-06-2012 o 22:07
    R-290 pod strzechy

  20. #1060

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    a co ktoś ci proponował?
    hehe moj instalator,jego firma ma sprzedaz własnie carborobotów...a że z natury ciekawski człek jestem, pojechałem z nim do 3 domów, bo po pierwszej wizycie nie mogłem uwierzyć że brunatny taki smród może dawac.

Strona 53 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony