dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 626 z 677
Pokaż wyniki od 12.501 do 12.520 z 13530
  1. #12501

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzech25 Zobacz post
    To czekamy Ale czytając komentarze na alle tylko od marca to niezbyt ciekawie to wygląda. Też od kilku lat palę cp, jednak piszą że jakość strasznie spadła i sam się teraz mocno zastanawiam. Albo spychają w tej cenie jakiś gorszy sort?
    kupiłem w zeszłym sezonie, kicha na całego, pełno spieków żużlowych jak i kamieni. Nadaje się to w najlepszym wypadku do wyrównania drogi. Na całe szczęście kupiłem tylko tonę.

  2. #12502
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    to zważcie sobie jeszcze parę worków po dostawie a potem je otwórzcie i zważcie ponownie po miesiącu jak faktycznie a nie tylko powierzchniowo wilgoć odparuje. wtedy będziecie wiedzieli co kupiliście ile kg faktycznie i za jaka cenę.
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  3. #12503
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Robertxxx

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    94

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Ma kupę czasu aby wyschnąć. Potrzebny będzie na styczeń a tona zostanie na sezon 19/20
    Też jestem tego samego zdania . Może jest tak że została zalana deszczem już po pakowaniu. CP ma worki z dziurkami tak coś mi się przypomina.

  4. #12504
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    to zważcie sobie jeszcze parę worków po dostawie a potem je otwórzcie i zważcie ponownie po miesiącu jak faktycznie a nie tylko powierzchniowo wilgoć odparuje. wtedy będziecie wiedzieli co kupiliście ile kg faktycznie i za jaka cenę.
    Nie patrzę na to w ten sposób.. Mnie interesuje w jakiej kwocie sezon się zamknie. Grunt żeby 1500zł nie przekroczył a najlepiej 1300. a w dochodzenie kg i MJ się nie bawię zakładam że jak na worku 25kg 0,3 SI i 24MJ to tak jest
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  5. #12505
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    a zakładasz że jak w tonie którą kupisz jest 150 litrów wody to koszt tony nie wyniesie np 800zł tylko 940 ????
    może warto pomyśleć coby tej wody było jak najmniej i te koszty które poniesiesz nie odparują w atmosferę tylko ogrzeją ci domostwo nieco dłużej bo tego opału będzie fizycznie więcej jak będzie suchy i zapłacisz za niego a nie za wodę dodaną????
    Twoja deklaracja zabrzmiała podobnie do tego jak niektórzy tankują paliwo.
    " mnie podwyżki cen benzyny nie obchodzą bo tankuję zawsze za 50zł'
    może się okazac że w pewnym momencie kwota którą przeznaczasz na sezon grzewczy nie wystarczy bo woda też drożeje.

    tylko dygresja taka i nie bierz jej sobie do serca. nie zamierzam zmieniać twojego podejścia tylko wskazać że koszt to nie tylko cena którą zapłaciłeś ale również ile faktycznie za to dostałeś
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  6. #12506
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał zloty_66 Zobacz post
    Nie wiem czy spadnie ale myślę że w czerwcu jeszcze nie powinno zdrożeć więc zaryzykuje i poczekam do czerwca a nóż widelec coś pójdzie w dół
    Ja Ci tam źle nie życzę ale żebyś się nie przeliczył
    Dostałem lufę w ostatnim dniu kwietnia, na jutro mam obiecaną następną tyle że już po 5 dyszek na tonie drożej
    Jak dojdzie do tego do czego ma dojść to będziemy po lesie chrust zbierać.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  7. #12507
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    a zakładasz że jak w tonie którą kupisz jest 150 litrów wody to koszt tony nie wyniesie np 800zł tylko 940 ????
    może warto pomyśleć coby tej wody było jak najmniej i te koszty które poniesiesz nie odparują w atmosferę tylko ogrzeją ci domostwo nieco dłużej bo tego opału będzie fizycznie więcej jak będzie suchy i zapłacisz za niego a nie za wodę dodaną????
    Najważniejsze żeby kupić najtaniej

  8. #12508
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    @karoka65 a do czego ma dojść że mamy chrust zbierać?
    @timon i tak kupujemy kota w worku a tu chociaż prosto w twarz mówią że mokry Czas pokarze zima się skończy statystyki prawdę powiedzą.

    Nawet wagi nie mam aby to zważyć
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 18-05-2018 o 05:03
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  9. #12509

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robertxxx Zobacz post
    Też jestem tego samego zdania . Może jest tak że została zalana deszczem już po pakowaniu. CP ma worki z dziurkami tak coś mi się przypomina.
    Może i tworzę teorie spiskowe ale gdybym handlował wunglem i miał wyrobioną, w miarę dobrą markę i trafił by się gorszy, spiekający sort - to jak to sprzedać?
    Ano zalać wodą, uprzedzić w ogłoszeniu, zejść nieco z ceny i ręce czyste

  10. #12510
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Tak sobie czytam komentarze i śmieszą mnie te wszystkie teorie spiskowe o dolewaniu wody itp.
    To nie są małe składy gdzie przysłowiowy pan Henio sypie łopatą do worka (łopata węgla, łopata kamieni, wiadro wody).
    Przecież to są zautomatyzowane linie produkcyjne.
    Kupując groch w workach nigdy nie masz pewności co jest w środku, tu przynajmniej napisali uczciwie że jest mokry i po co się doszukiwać drugiego dna?
    Gdybym miał miejsce w garażu to pewnie coś bym zamówił, do zimy trochę przeschnie a CP nawet w "normalnej cenie" czyli 750 jest wg mnie zdecydowanie warta polecenia.

  11. #12511

    Domyślnie

    Witam, mi przyjechała wczoraj 1 paleta mokrej perły, nie ma tragedii, wilgotny jest ale nie błoto, worek wysypany na taczkę żeby przewiało, wieczorem do pieca, zobaczymy jak się pali.

  12. #12512
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pasiu&Moniś Zobacz post
    Tak sobie czytam komentarze i śmieszą mnie te wszystkie teorie spiskowe o dolewaniu wody itp.
    To nie są małe składy gdzie przysłowiowy pan Henio sypie łopatą do worka (łopata węgla, łopata kamieni, wiadro wody).
    Dokładnie panie kolego.
    Wystarczy spojrzeć za okno. Myślicie że wszystkie linie pakujące stanęły do do węgla wlało deszczu?
    Jednemu trafi się pakowany gdy grzało i węgiel był suchy jak pieprz a dwóm następnym że był pakowany dzisiaj i nikt do niego specjalnie wody nie dolewał, sama się dolała a produkcja iść musi bo nikt zakładu nie zamknie i nie wygoni pracowników na jakiś urlop deszczowy tylko dla tego że lało dwa dni
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  13. #12513

    Smile

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    a zakładasz że jak w tonie którą kupisz jest 150 litrów wody to koszt tony nie wyniesie np 800zł tylko 940 ????
    może warto pomyśleć coby tej wody było jak najmniej i te koszty które poniesiesz nie odparują w atmosferę tylko ogrzeją ci domostwo nieco dłużej bo tego opału będzie fizycznie więcej jak będzie suchy i zapłacisz za niego a nie za wodę dodaną????
    Twoja deklaracja zabrzmiała podobnie do tego jak niektórzy tankują paliwo.
    " mnie podwyżki cen benzyny nie obchodzą bo tankuję zawsze za 50zł'
    może się okazac że w pewnym momencie kwota którą przeznaczasz na sezon grzewczy nie wystarczy bo woda też drożeje.

    tylko dygresja taka i nie bierz jej sobie do serca. nie zamierzam zmieniać twojego podejścia tylko wskazać że koszt to nie tylko cena którą zapłaciłeś ale również ile faktycznie za to dostałeś
    Całkowicie się z tym zgadzam, swoją drogą jaki jest sens kupować węgiel w workach potem je rozrywać suszyć etc.
    Pomijam już kwestię płacenia za wodę zamiast za węgiel.
    Na moje oko wspomniana oferta obejmuje ekogroszek który wrócił z reklamacji, ale może się mylę.
    Ale cóż jak to mawiają handlarze samochodów, cena czyni cuda

  14. #12514
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    Drodzy
    żadne to teorie spiskowe tylko życie. mokry węgiel to nie tylko mokra powierzchnia ale i mokro wewnątrz "ziarna". przewieje na wierzchu a reszta zostanie i potem wyjdzie albo na ścianach zasobnika albo na wymienniku lub w kominie. o tym się nie myśli bo tego nie widać od razu. Potem za 2- 3 sezony jest bluzganie na forach na kocioł bo przerdzewiał a miał być taki super hiper. tylko zaden się nie przyzna że sypał mokry opał . Racja nie wiemy jaki wegiel kupujemy (kaloryczność spiekalność, zawartość popiołu)ale na pewne aspekty mamy wpływ jak np wilgotność. możemy zwyczajnie zwrócić błoto i tyle a jak się na mokry godzimy to potem pretensja tylko do siebie jak kociol zeżre a nie do wszystkich wkoło
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  15. #12515

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    Drodzy
    żadne to teorie spiskowe tylko życie. mokry węgiel to nie tylko mokra powierzchnia ale i mokro wewnątrz "ziarna".
    Czy na pewno w przypadku węgla kamiennego? Ile % potrafi wchłonąć?
    Akurat nie mam ani grama by to sprawdzić. Można kilogram suchutkiego wrzucić na tydzień do wody, wyjąć, odcieknąć i zważyć. Pozostawić w suchym na tydzień i znowu zważyć.

  16. #12516
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    Drodzy
    żadne to teorie spiskowe tylko życie. mokry węgiel to nie tylko mokra powierzchnia ale i mokro wewnątrz "ziarna".
    Możesz rozwinąć swoją myśl? O ile się orientuję to sama już technologia produkcji groszku związana jest z kruszeniem grubszych frakcji i jego płukaniem. Do tego dochodzą warunki atmosferyczne. Ani na jedno ani na drugie wpływu nie mamy. Możemy jedynie zakładać, że ten produkowany w lato będzie mniej wilgotny niż ten robiony jesienią lub zimą.

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    Potem za 2- 3 sezony jest bluzganie na forach na kocioł bo przerdzewiał a miał być taki super hiper. tylko zaden się nie przyzna że sypał mokry opał .
    Każdy producent się zabezpiecza przed ew. reklamacjami napisem "tylko suchy opał" ale w praktyce taki nie występuje... jest tylko bardziej lub mnie wilgotny

  17. #12517
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Po co te narzekania i lamenty na temat mokrego węgla. Miałem kiedyś błoto w workach z eko kamiennym i musiałem sporo suszyć w wiaderkach co kilka godzin przesypywać aby być pewnym że groszek był w miarę suchy rozpołowiłem kilka większych kawałków i o dziwo było sucho gorzej jest z brunatniakiem nie wiem ile trzeb by suszyć ale całkowicie tego badziewia nie da się wysuszyć czyli kamienny nie chłonie tak wilgoci jak brunatniak kupując teraz jest praktycznie 3 miesiące nawet 4 na wysuszenie węgla wystarczy poukładać worki np. w kotłowni i zrobić dodatkowe otworki na bokach u mnie to działało w zeszłym roku 3 tony grochu wyschło mi na pieprz w półtora miesiąca a w 4 miesiące to nawet błoto wyschnie.

  18. #12518
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Tak obserwuję ta aukcje promocyjna z CzP na allegro ze "zwiększoną wilgotnością" i jakoś ludzie nie rozchwytują tej promocji.

  19. #12519
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Bo teraz nie wielu myśli o zakupach jak już to o wyjazdach na Jajorki.
    Ja mam jeszcze perłę 2016 po takim czasie w workach z mikroentylacją też pieprz Co jak co ale o kocioł i komin dbam a tonę dam radę wysuszyć na bieżąco na za 8mc (po 300kg)w szmaciakach druga tona sama dojdzie na za 1,5 roku.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  20. #12520

    Domyślnie

    Cytat Napisał zloty_66 Zobacz post
    Tak obserwuję ta aukcje promocyjna z CzP na allegro ze "zwiększoną wilgotnością" i jakoś ludzie nie rozchwytują tej promocji.
    Ja nie do końca jakoś jestem przekonany, czy aby w tym sorcie chodzi jedynie o wilgotność. Ludki komentują, że diabelnie spieka. A to już większy problem - tego nie da się wysuszyć

Strona 626 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony