dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 149 z 1061
Pokaż wyniki od 2.961 do 2.980 z 21202
  1. #2961

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanley79 Zobacz post
    Wszyscy grzecznie płacą, ale nikt nie wie ile? Opłaty zależą od mocy przyłączeniowej i to baaaaardzo. Kolega posiadający mikroinstalację o mocy 40 kW (miejscowość Osieczany, k/ Myslenic) musiał zwiększyć moc przyłączeniową do 40 kw aby taką mikroinstalację podłączyć i co miesiąc buli niecałe 200zł (właśnie przez moc). Oczywiście za energię nic nie płaci, tej ma nadmiar....
    No tak bo każdy z nas ma przyłącze 40kW w porywach do 250kW, w razie W lepiej mieć więcej niż ma zabraknąć.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  2. #2962

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Oczywiście, że nie są, tylko przydałyby się jakieś konkrety. To 500zł za rok, to opłata od mocy przyłączeniowej...
    To co powyżej z mojej faktury czytałem, to są to stawki za 2016, w 2017 stawki są już inne, a dokładniej jest:
    opłata dystrybucyjna stała: 1,62 netto (1-faza)
    opłata przejściowa: 6,50 netto (nawet nie wiedziałem, że tyle podskoczyło)
    opłata abonamentowa: 0,80 netto (6-miesięczny okres rozliczeniowy)
    czyli dla mnie to 1,62+6,50+0,80 = 8,92 zł netto/mc, za rok 131,66 brutto

    Od tego roku widzę, że jest nowe rozliczenie 12 miesięczne za 0,40 zł netto/mc

    Tauron dystrybucja region opolski

    Gdybym miał 3-fazy to płaciłbym 34,39 brutto rocznie więcej.

    Coś dużo stanley79 Ci wyszło, 230 za 6 miesięcy do ok. 165 zł za rok.

  3. #2963
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Może nowe stawki (2017) są tak korzystne. Milo czytać. Fa za minione polrocze zamieszcze, obiecałem. Mniej milo czytac powyzszy bełkot marcinabbb ktory sie zlosci bo mu nikt nie wierzy.
    Wspomnianą 40 kw instalacje widać z drogi głównej, byla zakladana w czasie kiedy obiecywano taryfy gwarantowane, to juz historia, wiemy jak sie to skonczylo. Raz jeszcze powtórzę, nie zamierzam sie z nikim silować nic mi z tego. 230zl samych tylko oplat skasowal tauron za minione pol roku.
    W wypowiedzi prawie kazdego z was jest odrobina prawdy, nie musimy byc alfą i omegą zeby wszystko wiedzieć, znac cenniki i taryfy setek sprzedawcow energii. To ja zaczepilem marcina bbb i chcialem uswiadomic innych ze fa zero zlotych to fikcja, nawet przy foto. Bardzo dobrze slyszec, ze malo płacicie. Temat oplat uwazam za wyczerpany. Jestem wam winien....
    .... zdjecie fa sasiada z oplatami tauronu... pozdrawiam

  4. #2964
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    A co z opłatą OZE...?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  5. #2965

    Domyślnie

    A co z nią?

  6. #2966
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    A co z nią?
    Kto jest z niej zwolniony...?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  7. #2967

    Domyślnie

    Nikt?

  8. #2968

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Kto jest z niej zwolniony...?
    Ona jest płatna od dystrybuowanej kWh energii, w cenie 3,70 zł netto za MWh.

  9. #2969
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    Ona jest płatna od dystrybuowanej kWh energii, w cenie 3,70 zł netto za MWh.
    Tyle to ja wiem...
    Tak łopatologicznie ...
    Gospodarstwo rocznie potrzebuje 10 tys kWh energii
    Montujemy 10kWp fotowoltaiki...
    W locie zużyję 2000kWh a 8000kWh wepchnę do sieci...
    Mogę odebrać z tego 6400kWh a brakujące 1400kWh dokupię...
    Kto płaci za dystrybucję i opłatę OZE o tej energii pobranej z sieci...?

    Pytam z ciekawości, ja mam OFF Grid i mnie to nie rusza bo licznik mniej kręci a jak nie kręci to i nie naliczają ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  10. #2970

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Tyle to ja wiem...
    Tak łopatologicznie ...
    Gospodarstwo rocznie potrzebuje 10 tys kWh energii
    Montujemy 10kWp fotowoltaiki...
    W locie zużyję 2000kWh a 8000kWh wepchnę do sieci...
    Mogę odebrać z tego 6400kWh a brakujące 1400kWh dokupię...
    Kto płaci za dystrybucję i opłatę OZE o tej energii pobranej z sieci...?

    Pytam z ciekawości, ja mam OFF Grid i mnie to nie rusza bo licznik mniej kręci a jak nie kręci to i nie naliczają ...
    Rozumiem, że pytasz o te brakujące 1600 kWh (nie 1400, ale to pewnie lapsus)? Za te 1600 kWh zapłacisz normalnie, czyli razem z OZE, ale za 1600 kWh tej opłaty OZE będzie 7,28 zł brutto, czyli nie tak wiele. Za te 6400 kWh, jak rozumiem, nie zapłacisz nic, nawet opłaty OZE, bo to właśnie ma być dopłata do tej Twojej wyprodukowanej energii z OZE.

  11. #2971

    Domyślnie

    w Tauron Gliwice dla grupy G nie ma żadnych opłat stałych od mocy przyłączeniowej (ani w cenniku, ani na fakturach)
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  12. #2972

    Domyślnie

    Ja się złoszczę? To nie ja wyskoczyłem z 500 PLN opłat stałych tylko Ty. Pytanie kto był bliżej 0 PLN za rachunek (0 PLN bo ktoś kupił ten mój prąd za żywą gotówkę w 1 półroczu 2016r ), która pokryła opłaty w 2 półroczu 2016r.

    Zdrówka i cierpliwości na przyszłość,
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  13. #2973

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Ja się złoszczę? To nie ja wyskoczyłem z 500 PLN opłat stałych tylko Ty. Pytanie kto był bliżej 0 PLN za rachunek (0 PLN bo ktoś kupił ten mój prąd za żywą gotówkę w 1 półroczu 2016r ), która pokryła opłaty w 2 półroczu 2016r.

    Zdrówka i cierpliwości na przyszłość,
    Teraz już chyba nie można sprzedawać, więc piszmy raczej o tym co obecnie.

  14. #2974

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    Teraz już chyba nie można sprzedawać, więc piszmy raczej o tym co obecnie.
    Wiesz ja już nie wiem o czym stanley pisze raz że rachunek nie może mógł zejść do 0 PLN, po tym jak wszyscy napisali mu ile wynoszą koszty stałe twierdzi że wszyscy mamy nie wiadomo jakie moce przyłączeniowe ja mam chyba 15 czy 16kW.

    Licząc po mojemu prąd jest za darmo bo teraz opłaty stałe płaci każdy z nas, a kWh jest praktycznie darmowa. Zaraz napisze że 20% stracimy, ale niech stanley kupi akumulatory 200Ah i falownik off-grit lub jakiego Victrona i będzie całkowicie off grid. Ciekawe ile pieniędzy na to wyda?
    Victron powiedzmy 10000 PLN i ze 4 akumulatory 200Ah po 1000 PLN każdy
    14000 PLN
    A ile energi znagazynyje w tym?
    220Ah * 4 * 12V = 10,5kWh
    Pomijam wszelkie straty na przetwornicach 12 -> 240V i straty na aku np. samorozładowanie. Nie wspominając o akumulatorach które jako off grid pożyją max może ze 3-4 lata.Tym samym strata na opuście 20% jest już akceptowalna a nawet 30% jesteśmy w stanie zaakceptować.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  15. #2975
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    maciej10

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    195

    Domyślnie

    Możecie mi proszę powiedzieć czy inwerter można wpiąć obojętnie gdzie w rozdzielni czy wskazane jest wpiecie odrazu za licznikiem ale przed wszystkimi odbiornikami, instalator wpial mi dwa inwertery na dwie fazy w instalacje trójfazowa gdzieś w srodku rozdzielni miedzy różnymi obwodami-może lepiej to przenieść na "początek" od razu za licznikiem czy nie ma to znaczenia?! czy ktos może powiedziec czy wystepuje bilansowanie miedzyfazowe w licznikach eneii ?
    Dom 154m2 + garaż 35m2 (nieogrzewany).BK24+20cm grafit 0,31;strop 40cm wełny w granulacie (u=0,39);podloga 22cm eps-100 0,38 w 4 warstwach ;okna veka alphaline (V90)3 szyby U okna od 0,7 do 0,9;rolety zewnetrzne;wszedzie podlogowka PC - Buderus 8k-1 7,6 KW odwierty pionowe 2x100m;WM brink 400 excelent plus,odkurzacz centralny profi 42.1,PV 2 x 3KW na dwóch fazach orientacja-południe;pochylenie 25*

  16. #2976

    Domyślnie

    Wpinaj byle gdzie każdy obwód i tak prowadzi do licznika. Bilanosowanie międzyfazowe działa tylko w pojedynczych modelach liczników, pozostałe są ustawione aby liczyły na Twoją niekorzyść. Ewentualnie te spięte po gsm robią tak jak informatycy napiszą program na komputerze ale oczywiście nie jest to też bilansowanie międzyfazowe w czasie rzeczywistym. Bo licznik wysyła dane tylko 2 razy na dobę.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  17. #2977

    Domyślnie

    [ Bo licznik wysyła dane tylko 2 razy na dobę.[/QUOTE]

    Wysyła co 15 min co daje 96 odczytów na dobę
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  18. #2978

    Domyślnie

    . Przy dłuższym braku opadów myję je wodą i płynem do naczyń

    Jeżeli mycie to tylko woda miękka ( deszczówka ) bez detergentów .
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  19. #2979
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Wpinaj byle gdzie .
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    W papierach od inwertera masz narysowane jak nie wolno wpinać - w większości instrukcji inwerterów jest zakaz podpinania urządzeń między inwerterem a zabezpieczeniami. Podaj model lub jak masz to link do inwertera...
    "Kto pyta - mniej błądzi"
    Jeszcze buduje(my)

  20. #2980
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Wiesz ja już nie wiem o czym stanley pisze raz że rachunek nie może mógł zejść do 0 PLN,
    po tym jak wszyscy napisali mu ile wynoszą koszty stałe twierdzi że wszyscy mamy nie wiadomo jakie moce przyłączeniowe ja mam chyba 15 czy 16kW.
    Licząc po mojemu prąd jest za darmo bo teraz opłaty stałe płaci każdy z nas, a kWh jest praktycznie darmowa. Zaraz napisze że 20% stracimy.Tym samym strata na opuście 20% jest już akceptowalna a nawet 30% jesteśmy w stanie zaakceptować.
    Marcin bbb piszesz że rachunek mógł zejść do zera po czym sam zauważasz, że opłaty każdy ponosi - ciekawa z ciebie osobowość... ale zmierzasz w dobrym kierunku
    PODSUMUJMY:
    1.Rachunki NIE MOGĄ ZEJŚĆ DO ZERA - każdy kto ma i nie ma fotowoltaiki wie i płaci - marcin bbb nie płaci.
    2. Wszyscy piszą że płacą - różnice wynikają z różnych taryf, firm sprzedających etc.
    3.Energia też nie jest darmowa - nawet marcin bbb to zauważył - oddana do sieci wraca do nas bez opłat za przesył ale po drodze okradają nas z 20% (inst do 10 kW) lub 30% - inst pow 10kW. Darmowa tylko ta skonsumowana na miejscu. - napisałem jak chciałeś marcinie bbb, sama prawda.
    4. Opłaty stałe miesięczne na dzień dzisiejszy w tauronie (woj dawne krakowskie, taryfa dla os prywatnych ): 7,98 za miesiac - opłata handlowa + 13,84 za "utrzymanie cennika" (słowa pani z infolini - oznaczają pozostałe opłaty)= 21,92/miesiąc co daje rocznie 263,04 - nie zapytałem czy to dotyczy przyłącza jedno czy trójfazowego a to ma znaczenie.
    5. kolega zapłacił 234zł za 6 miesiecy ponieważ ma podpisaną umowę w 2015r (z tzw gwarancją ceny na okres 3 lat) i wynikała to z warunków zawartej wtedy umowy - obiecuje pisać jak jest nie jak kiedyś było.
    6. W tauronie na dzień dzisiejszy nie ma znaczenia jaką mamy moc przyłączeniową (dotyczy os prywatnych, nie firm)
    7. Opłaty w PGE - ktoś od nich ma do mnie oddzwonić więc podam wtedy...
    Słonecznych dni dla wszystkich!
    Ostatnio edytowane przez stanley79 ; 18-04-2017 o 20:51
    "Kto pyta - mniej błądzi"
    Jeszcze buduje(my)

Strona 149 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony