dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 153 z 1061
Pokaż wyniki od 3.041 do 3.060 z 21202
  1. #3041
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.218

    Domyślnie

    Z metalem sobie radzisz?
    Tu masz gotowca o przyzwoitych parametrach.
    http://www.darmowa-energia.eko.org.pl/

    Myślałeś o modułach na USB, które pobierają "nic" mocy?

    Chcesz sobie dobrobyt wykopać gratis...
    To się nie da.
    Kluczem jest dostęp do energii.
    A za energię każą sobie sporo zapłacić.
    Tak nas za pysk trzymają od wieków.

    Wiatr jest niepewny i zwykle jest go albo za mało albo za dużo.
    Stopień wodny jest bardziej przyjazny.
    Wskocz na rower i pojeźdź po okolicy wzdłuż jakiej rzeczki.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  2. #3042
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.218

    Domyślnie

    "trzeba mieć pozwolenia na elektrownię wiatrową ?"

    TAK!
    SPORO ROŻNYCH I ZWYKLE KOSZTOWNYCH.
    Ale to jest zabawka politechniczna a nie elektrownia wiatrowa.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #3043
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Costales159

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    72-034
    Posty
    5

    Domyślnie

    Eh to zostaje jedno wyjście, w zasadzie dwa:
    a) płacić za prąd i tak działać by się to opłacało
    b) pogadać z elektrykami z Enea, coby za np 4 tysie na głowę mi kabelek przed licznikiem zamontowali i się nie czepiali

  4. #3044
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.218

    Domyślnie

    "płacić za prąd i tak działać by się to opłacało" się po prostu nie da. Kopara bierze za dużo w porównaniu do tego co ukopie.
    "pogadać z elektrykami z Enea, coby za np 4 tysie na głowę mi kabelek przed licznikiem zamontowali i się nie czepiali" tego nie polecam bo przyczepią się inni i zamiast zysków same straty będą.

    Trzeba mieć dużo czasu, własna koparę i WŁASNĄ ENERGIĘ!
    Sposobów jej pozyskania jest naprawdę sporo.
    Ale...
    Ludzie są leniwi, czasem po prostu głupi (niewykształceni), czasem i głupi i leniwi a ZAWSZE pazerni!
    NIKT nie udostępnia darmowej energii.
    SAMEMU trzeba sobie urządzenia do jej pozyskania zrobić.
    Nawet jak - zlecić - zapłacić i uruchomić. Ale ta droga zwykle jest kosztowna.
    Najtaniej jest - zrobić "tymi recami".

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  5. #3045
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibuch Zobacz post
    Ty masz to dobrze opomiarowane to jako jeden z nielicznych możesz odpowiedzieć na pytanie: Ile kWh rocznie czy miesięcznie przepuści Twój ups? Jaki jest koszt aku i czas pracy (szacowany oczywiście). I ile z tego dochodzi do kosztu kilowatogodziny z samej eksploatacji akumulatorów, nie licząc żadnych paneli itd.
    Chyba się nie dogadamy...
    Akumulatory służą jako stabilizator całego układu i są zasilaniem awaryjnym...
    U mnie są obciążone w bardzo niewielkim stopniu bo praktycznie cała wygenerowana energia jest zużywana na bieżąco, przez baterię przechodzi może z 1-1,5 kWh na dobę jako wieczorne zasilanie oświetlenia, telewizji, wentylacji itp ...
    A ile wytrzymają akumulatory przy takiej eksploatacji to pewnie nawet najstarsi górale nie wiedzą...
    Tak naprawdę to nie wyobrażam sobie aby zasilać cały dom z akumulatorów...
    Bez sensu jest robić ogromną baterię aby wytrzymywała jakieś długie czasy ze znacznym obciążeniem a o mocy samej przetwornicy też trzeba pamiętać...
    Lepiej zrobić zasilanie bateryjne takie podstawowe a wszystkie chwilowe duże obciążenia pobierać z sieci ...

    W tej całej zabawie nie ma jedynego słusznego rozwiązania, wszystko trzeba dostosować do swoich potrzeb i możliwości...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  6. #3046
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.218

    Domyślnie

    "A ile wytrzymają akumulatory przy takiej eksploatacji to pewnie nawet najstarsi górale nie wiedzą..."

    Wiedzą... wiedzą...

    Mało!
    Sporo zależy od tego JAKIE to są akumulatory.
    Powinny być do pracy cyklicznej, trakcyjne, ale o takie trudno lub... nówki są drogie.

    "W tej całej zabawie nie ma jedynego słusznego rozwiązania, wszystko trzeba dostosować do swoich potrzeb i możliwości... "
    Sama czysta prawda!!!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  7. #3047
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.218

    Domyślnie

    Są zasady doboru, eksploatacji i konserwacji baterii akumulatorów.
    Konieczność zmusza nas do łączenia ogniw w baterie.
    Wiadomo...
    Im większe prądy szarpiemy tym bardziej akumulator tego "nie lubi".
    Co robić?
    Łączyć w wysokonapięciowe stringi?
    Jeden z wielu padnie - całość siada...
    Postępowanie zgodnie ze sztuką zabija cenowo.
    Trzeba kleić w gównie tak, jak kto umie...
    łączy się zbieraninkę taką, jaka uda się zdobyć.
    Różne napięcia, rodzaje, pojemności, stan i wiek... Byle tylko ładunek był jak największy.
    Do rozładowania da się je odseparować diodami, aby jeden drugiego "nie widział" a wszystkie widziały obciążenie.
    A co z ładowaniem?
    Trafi się jeden kulawy - całość niedoładowana.
    Znowu trzeba tworzyć układy niestandardowe, eliminujące te trudności.
    Przełączanie, kluczowanie, podział czasu...fabryka...
    No i... ciągły nadzór, obserwacja stanu baterii...
    Nie jest letko...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  8. #3048
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Oj tam ..., Oj tam ...
    Ja tam nie mam zamiaru jakoś specjalnie przyglądać się tym akumulatorom...
    Cała ta maszyneria obciąża baterię w niewielkim stopniu więc raczej szybko nie padnie ...
    No chyba że całkiem odłączę sieć i będą dojone do oporu...

    W normalnej eksploatacji cała ta Machina sama dba o to aby za szybko nie wykończyć akumulatorów...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  9. #3049
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.218

    Domyślnie

    Wystarczy, ze jeden nieco klęknie. Moment i wszystkie są do du...
    Oby pochodziły jak najdłużej...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  10. #3050
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Chyba się nie dogadamy...
    No możliwe ale spróbujmy
    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Akumulatory służą jako stabilizator całego układu i są zasilaniem awaryjnym...
    U mnie są obciążone w bardzo niewielkim stopniu bo praktycznie cała wygenerowana energia jest zużywana na bieżąco, przez baterię przechodzi może z 1-1,5 kWh na dobę jako wieczorne zasilanie oświetlenia, telewizji, wentylacji itp ...
    Skoro większość zużywasz to po co Ci te akumulatory? Zafundowałeś sobie takiego b. drogiego UPSa? Jak zużywasz na bieżąco to tak jakbyś miał dwa niezależne urządzenia panele co Ci ładują CWU czy CO i UPSa.
    Wiadomo, że najlepiej byłoby zużywać 100% produkcji na bieżąco ale to niestety jest niemożliwe bo tylko ok 20% energii dociera w półroczu grzewczym.
    Gdzieś kiedyś czytałem na elektrodzie analizę kosztów i wyszło, że amortyzacja aku podnosi koszt kWh powyżej jej ceny zakupu z sieci i można o tym myśleć np jakbyśmy musieli do chałupy ciągnąc 1km linii i wtedy zamiast tego budujemy sobie takiego offgrida
    Jak potrzebowałeś tego upsa bo chcesz/lubisz/masz lodówkę do piwa a ciepłego nie tkniesz to gitara, możesz ale nie można traktować Twojej instalacji jako typowej offgrid.
    Ostatnio edytowane przez zibuch ; 28-04-2017 o 07:15
    Dom dodatnioenergetyczny: 143m2 + 60m2 garaż poza bryłą grzaną. 22kWh/m2/rok. Płyta fundamentowa i strop grzewczy, 40cm celulozy w dachu, 32cm EPS031 ściany, 20cm XPS pod płytą. PV - 7 kWp na dachu, kable w stropie i płycie. Kominek z płaszczem wodnym i 60-tonowy betonowy bufor, no i parę bajerów jeszcze w planie

  11. #3051
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibuch Zobacz post
    No możliwe ale spróbujmy

    Skoro większość zużywasz to po co Ci te akumulatory? Zafundowałeś sobie takiego b. drogiego UPSa? Jak zużywasz na bieżąco to tak jakbyś miał dwa niezależne urządzenia panele co Ci ładują CWU czy CO i UPSa.
    Wiadomo, że najlepiej byłoby zużywać 100% produkcji na bieżąco ale to niestety jest niemożliwe bo tylko ok 20% energii dociera w półroczu grzewczym.
    Gdzieś kiedyś czytałem na elektrodzie analizę kosztów i wyszło, że amortyzacja aku podnosi koszt kWh powyżej jej ceny zakupu z sieci i można o tym myśleć np jakbyśmy musieli do chałupy ciągnąc 1km linii i wtedy zamiast tego budujemy sobie takiego offgrida
    Jak potrzebowałeś tego upsa bo chcesz/lubisz/masz lodówkę do piwa a ciepłego nie tkniesz to gitara, możesz ale nie można traktować Twojej instalacji jako typowej offgrid.
    A dlaczego drogiego...?
    Całość jak do tej pory kosztowała mnie ok 11,5k za instalację 2,5kWp czyli cena przeciętna dla tej mocy...
    Skoro kosztowało mnie to tyle co każda inna instalacja sieciowa to dlaczego mam biadolić...
    Mam ciągłość zasilania, nadwyżka energii się nie marnuje, nie musiałem prosić niczyjej łaski aby odzyskać nadwyżkę...
    Ja nigdzie nie napisałem że jestem off grid, instalacja jest typowo hybrydowa...
    Nie wiem jak u innych ale u mnie sezon grzewczy trwa od września do końca maja więc w tym okresie czasu zużyję wszystko a przez pozostałe trzy miesiące jest średnio ok 40 dni że słońcem więc tylko w tych dniach będzie nadwyżka ale wtedy mam rozłożony basen i trochę go dogrzewamy ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  12. #3052
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Z tą całą fotowoltaiką to jest tylko fajna zabawa dla pasjonatów...
    Z mojego punktu widzenia ma tylko jedną wadę..
    Brak słońca...

    Ciekawe czy jak dołożę sobie jakiś wiatrak to przestanie wiać wiatr...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  13. #3053
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.218

    Domyślnie

    "Ciekawe czy jak dołożę sobie jakiś wiatrak to przestanie wiać wiatr..."

    Nie przestanie.
    Po prostu - NIE ZACZNIE!
    Wiatru u nas jest mało.
    Ale...
    DAWNO już sobie z tym problemem poradzono.
    Ludziska pozapominali - jak...
    TB6 i TB8 znasz?
    Działa i to dobrze!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  14. #3054
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    "Ciekawe czy jak dołożę sobie jakiś wiatrak to przestanie wiać wiatr..."

    Nie przestanie.
    Po prostu - NIE ZACZNIE!
    Wiatru u nas jest mało.
    Ale...
    DAWNO już sobie z tym problemem poradzono.
    Ludziska pozapominali - jak...
    TB6 i TB8 znasz?
    Działa i to dobrze!

    Adam M.
    Adam ...
    Te wszystkie cuda techniki to są dla "świrów" ...

    Ja nawet nie oczekuje aby turbina wiatrowa o mocy 1 kW taką moc dostarczała, bardziej realne jest 0,1kW...( Znając życie to pewnie i z tym będzie problem...)

    Największe oszczędności są jak nic nie robimy, ja nie mam złudzeń że ta cała maszyneria na siebie zarobi i przyniesie jakieś wymierne korzyści ..., co najwyżej wyjdzie na zero zanim się rozleci...
    Co najwyżej można to wszystko potraktować jako drogie hobby coś jak tuningowanie samochodu...
    Na początku się jaramy , pompujemy kasę a na samym końcu w najlepszym przypadku sprzedajemy za grosze to cudo jak już się kompletnie wypalimy i stwierdzimy że to g... warte ...

    Podobnie jest z całym budownictwem pasywnym...
    Za ciężkie pieniądze cudaczymy co tylko możliwe w całym domu , potem żyjemy jak jacyś Amisze a sąsiad wsadzi do swojego kotła śmieciucha kilka kawałków drewna, uchyli okna jak mu duszno i patrzy na nas z politowaniem...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  15. #3055
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.218

    Domyślnie

    Samą prawdę napisałeś!
    Ale...
    Młode to zielone a zielone to głupie.
    Wszystko łyka jak pelikan.
    Lat przybywa i doświadczenie się zbiera to i zabawki zaczynają być takie bardziej politechniczne.
    Jak coś się uda, to jest radość i satysfakcja.
    Coś trzeba robić, żeby się nie zanudzić.
    No, to się robi wynalazki.
    Fizyka to fajna dziedzina wiedzy.
    Chemia też.
    Na pewnym etapie dochodzisz do wniosku, że to dobre co proste.
    Najbardziej niezawodnym zamknięciem (dla przykładu) jest haczyk.


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  16. #3056

    Domyślnie

    A nie kawałek kijka lub kamień ?

  17. #3057
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.218

    Domyślnie

    Nie!
    Pomyśl - czemu.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  18. #3058
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    A dlaczego drogiego...?
    Całość jak do tej pory kosztowała mnie ok 11,5k za instalację 2,5kWp czyli cena przeciętna dla tej mocy...
    Skoro kosztowało mnie to tyle co każda inna instalacja sieciowa to dlaczego mam biadolić...
    Mam ciągłość zasilania, nadwyżka energii się nie marnuje, nie musiałem prosić niczyjej łaski aby odzyskać nadwyżkę...
    To ja dalej nie rozumiem Twojej instalacji skoro jak sam napisałeś
    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    U mnie są obciążone w bardzo niewielkim stopniu bo praktycznie cała wygenerowana energia jest zużywana na bieżąco, przez baterię przechodzi może z 1-1,5 kWh na dobę jako wieczorne zasilanie oświetlenia, telewizji, wentylacji itp ...
    większość energii zużywasz na bieżąco to po co Ci te akumulatory?
    Na moje to masz to co napisał adam, najbardziej ekonomiczną wersję, małą moc, którą od razu zużywasz a aku to tylko fanaberia.
    Można spokojnie zrobić instalację z inweterem za 3000 / kWp. To wychodzi, 4000 za UPSa. Toć można kupić, żelówkę za 300 i używanego upsa od kompa za 50zł co pociągnie jakieś podstawowe ledy czy CO. Bo przecież
    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    nie wyobrażam sobie aby zasilać cały dom z akumulatorów...
    No chyba, że masz 2x dziennie przerwę w dostawie prądu o czym nie napisałeś to zmienia postać rzeczy. Albo traktujesz to jako hobby, co mi się wydaje najbardziej prawdopodobne
    Ostatnio edytowane przez zibuch ; 05-05-2017 o 06:46
    Dom dodatnioenergetyczny: 143m2 + 60m2 garaż poza bryłą grzaną. 22kWh/m2/rok. Płyta fundamentowa i strop grzewczy, 40cm celulozy w dachu, 32cm EPS031 ściany, 20cm XPS pod płytą. PV - 7 kWp na dachu, kable w stropie i płycie. Kominek z płaszczem wodnym i 60-tonowy betonowy bufor, no i parę bajerów jeszcze w planie

  19. #3059
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibuch Zobacz post
    To ja dalej nie rozumiem Twojej instalacji skoro jak sam napisałeś

    większość energii zużywasz na bieżąco to po co Ci te akumulatory?
    Na moje to masz to co napisał adam, najbardziej ekonomiczną wersję, małą moc, którą od razu zużywasz a aku to tylko fanaberia.
    Można spokojnie zrobić instalację z inweterem za 3000 / kWp. To wychodzi, 4000 za UPSa. Toć można kupić, żelówkę za 300 i używanego upsa od kompa za 50zł co pociągnie jakieś podstawowe ledy czy CO. Bo przecież

    No chyba, że masz 2x dziennie przerwę w dostawie prądu o czym nie napisałeś to zmienia postać rzeczy. Albo traktujesz to jako hobby, co mi się wydaje najbardziej prawdopodobne
    No i się uczepił...
    Zasilaniem całego domu z akumulatorów to miałem na myśli także CO i CWU...
    Ja w tej chwili mam całe oświetlenie, wentylację, telewizję, lodówkę ...
    Bez baterii nie ma szans zasilać to wszystko od rana do ciemnej nocy za pomocą fotowoltaiki , akumulatory służą do amortyzowania nadmiaru i niedoboru energii a także jako rodzaj sprzęgła ...
    Bardzo skuteczny zasilacz awaryjny to tak przy okazji...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  20. #3060

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Bardzo skuteczny zasilacz awaryjny to tak przy okazji...
    Faktycznie bardzo skuteczny, prawie jak mój agregat prądotwórczy. Nie ma w nim samo rozładowania, od razu robi 230V bez przetwornicy 12 -> 230V.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

Strona 153 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony