dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 386 z 1061
Pokaż wyniki od 7.701 do 7.720 z 21202
  1. #7701

    Domyślnie

    Mów że 4 spadowy a nie kopertowy a montaż na rąbek niewiele mi mówi!
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  2. #7702
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał cichy9 Zobacz post
    Witam
    Dostałem dzisiaj wycenę mojego zestawu
    1.Moc 4,88 kWp - inwerterem Fronius, Zestaw składa się z 16 paneli Q.CELLS Q.PEAK-G4.1 305 W cena 21500 PLN/brutto z montażem
    2..Moc 4,96 kWp - inwerterem Fronius, Zestaw składa się z 16 paneli Q.CELLS Q.PEAK DUO BLK-G5 310 W cena 22500 PLN/brutto z montażem
    Czy to dobra oferta
    16 paneli Q-Cells na jednej połaci i bez zacienienia ?
    Dobra cena.
    Zapytaj po ile liczą jeden panel Q-Cells.

  3. #7703
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    A tymczasem panele Q.CELLS 325W Q.PEAK DUO-G5 325 już po 657 zł za sztukę. Mam nadzieję , że w przyszłym roku ładnie to wszystko potanieje.

  4. #7704
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    abes99

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    SRC
    Kod pocztowy
    47-400
    Posty
    328

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    A tymczasem panele Q.CELLS 325W Q.PEAK DUO-G5 325 już po 657 zł za sztukę. Mam nadzieję , że w przyszłym roku ładnie to wszystko potanieje.
    Właśnie na nie poluję . Tylko cały czas mam dylemat, czy montować już teraz (jeszcze w tym roku), czy poczekać do wiosny. Obawiam się trochę tych zmian w warunkach przyłączeniowych. Nie udało mi się dojść do tego, na ile wpłyną one negatywnie na prosumentów. Ale ogólnie przeglądając aktualności tendencja jest taka, żeby prosumenci montowali inwertery hybrydowe i własne zestawy akumulatorów. Do tego nie wiadomo do końca co z odłączaniem prosumentów od sieci...
    Remontuję (edit: już zamieszkuję...) dom z ok. 1973r. o pow. ok. 190m2, kubatura ok. 450m3. Posadzka na gruncie +18cm styropianu 032, ściany +18cm styropianu 032, dach płaski +30cm styropianu 032, okna trójszybowe. Ogrzewanie: kablami grzejnymi (Devi 18T ~18kW + 8cm B25), wentylacja mechaniczna z rekuperacją, PC do CWU, fotowoltaika 10kWp (Longi 11x320W + 18x360W, Fronius 8.2-3-M, azymut 27st.W, kąt 26st.). Praktycznie z domu zostały tylko ściany i stropy...

  5. #7705
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.936

    Domyślnie

    Chyba warto poczekać do wiosny.
    Obecne panele powinny tanieć, pojawią się nowe.
    Wyłączenia, ile razy w ciągu roku mogą wyłączyć ?
    Własne bateria - masakryczne ceny.

  6. #7706
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    abes99

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    SRC
    Kod pocztowy
    47-400
    Posty
    328

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Chyba warto poczekać do wiosny.
    Obecne panele powinny tanieć, pojawią się nowe.
    Wyłączenia, ile razy w ciągu roku mogą wyłączyć ?
    Własne bateria - masakryczne ceny.
    No właśnie pozostaje pytanie, co z IRiESD? Jednak skłaniam się coraz bardziej do tego, żeby montować już teraz (tylko pogoda trochę straszy ). W chałupie wszystko na prąd, więc i tak skorzystamy...

    Nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie. Skoro nowe warunki IRiESD mają nie dotyczyć istniejących instalacji, to od kiedy OSD traktuje instalację jako "istniejącą"? Od momentu złożenia zgłoszenia mikroinstalacji czy od momentu jej podłączenia (zmiany licznika) przez OSD (teoretycznie mają na to miesiąc)?
    Remontuję (edit: już zamieszkuję...) dom z ok. 1973r. o pow. ok. 190m2, kubatura ok. 450m3. Posadzka na gruncie +18cm styropianu 032, ściany +18cm styropianu 032, dach płaski +30cm styropianu 032, okna trójszybowe. Ogrzewanie: kablami grzejnymi (Devi 18T ~18kW + 8cm B25), wentylacja mechaniczna z rekuperacją, PC do CWU, fotowoltaika 10kWp (Longi 11x320W + 18x360W, Fronius 8.2-3-M, azymut 27st.W, kąt 26st.). Praktycznie z domu zostały tylko ściany i stropy...

  7. #7707
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.494

    Domyślnie

    Cytat Napisał abes99 Zobacz post
    Nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie. Skoro nowe warunki IRiESD mają nie dotyczyć istniejących instalacji, to od kiedy OSD traktuje instalację jako "istniejącą"? Od momentu złożenia zgłoszenia mikroinstalacji czy od momentu jej podłączenia (zmiany licznika) przez OSD (teoretycznie mają na to miesiąc)?
    Z Ustawy wynika, że od momentu przyjęcia poprawnie wypełnionego Wniosku mają 30 dni na założenie licznika dwukierunkowego. Ale każde OSD robi po swojemu. U niektórych dostawców prądu we wnioskach jest zapis, że nie wcześniej niż po 30 dniach od złożenia papierów (poprawnie wypełnionych).
    Jest to sprzeczne z Ustawą OZE. I co z tego? Jeden potencjalny Prosument czekał 9 dni, a inny może mieć pecha i czekać 3 miesiące.
    Nawiązując do Twojego pytania - na pewno gdy masz nowy licznik, nową Umowę Kompleksową oraz oddasz po raz pierwszy do sieci prąd z instalacji.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  8. #7708

    Domyślnie

    Cytat Napisał cichy9 Zobacz post
    Witam
    Dostałem dzisiaj wycenę mojego zestawu
    1.Moc 4,88 kWp - inwerterem Fronius, Zestaw składa się z 16 paneli Q.CELLS Q.PEAK-G4.1 305 W cena 21500 PLN/brutto z montażem
    2..Moc 4,96 kWp - inwerterem Fronius, Zestaw składa się z 16 paneli Q.CELLS Q.PEAK DUO BLK-G5 310 W cena 22500 PLN/brutto z montażem
    Czy to dobra oferta
    Warto uzyskać wycenę na 16 x panele Q.CELLS Q.PEAK DUO BLK-G5 325W
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  9. #7709
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Od 3 dni jestem prosumentem. Tauron zamontował licznik dwukierunkowy Landis Gyr+ E350 w ciągu 2 tygodni od zgłoszenia, szok! Na początku moja radość była wielka, ale wraz z pierwszymi obserwacjami, pomiarami pojawia się łyżka dziegciu. Licznik jest podłączony do sieci GSM, ale cały czas nie mogę uruchomić usługi Tauron eLicznik, na infolinii powiedzieli, że za 60dni powinienem móc to zrobić.

    Mam 18 paneli QCells Qpeak BLK 295W i Froniusa symo 5.0 3 fazowego (instalacja kosztowała 19tysięcy), w słoneczny dzień taki jak dzisiaj instalacja osiąga moc 4,5kW.
    Włączam jedną grzałkę 2kW na jednej fazie. Licznik ma na wyświetlaczu 4 strzałki P+ Q+ dla pobierania energii i P- Q- dla oddawania energii. Po włączeniu grzałki P- i Q- świecą się, a P+ i Q+ miga (czyli produkuję i pobieram jednocześnie), a co gorsza widzę, że licznik pobranej energii rośnie.

    Nie znalazłem instrukcji od tego licznika, więc nie wiem czy on bilansuje wektorowo, ale nie wygląda mi na to. Przez brak instrukcji nawet nie za bardzo rozumiem co on dokładnie pokazuje, jednak bezsprzecznie rośnie mi zużycie prądu, mimo tego, że sumaryczna moc wszystkich działających urządzeń jest mniejsza niż aktualna produkcja.

    Kolejne pytanie dotyczy serwisu PVmonitor, bo nie udaje mi się przesyłać danych. W falowniku Fronius, w ustawieniach usługi PUSH, co macie dokładnie wpisane? Które hasło i którą nazwę użytkownika? Mimo, że przeczytałem instrukcję na stronie kilkukrotnie, to nie ma tam napisane nic na temat tego, które hasło i którą nazwę użytkownika należy wpisać (czy te wymyślone samemu, czy te wygenerowane przez system PVmonitor)?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PVMonitorFronius.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	18,8 KB
ID:	422579  
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

  10. #7710
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał K160 Zobacz post
    Od 3 dni jestem prosumentem. Tauron zamontował licznik dwukierunkowy Landis Gyr+ E350 w ciągu 2 tygodni od zgłoszenia, szok! Na początku moja radość była wielka, ale wraz z pierwszymi obserwacjami, pomiarami pojawia się łyżka dziegciu. Licznik jest podłączony do sieci GSM, ale cały czas nie mogę uruchomić usługi Tauron eLicznik, na infolinii powiedzieli, że za 60dni powinienem móc to zrobić.

    Mam 18 paneli QCells Qpeak BLK 295W i Froniusa symo 5.0 3 fazowego (instalacja kosztowała 19tysięcy), w słoneczny dzień taki jak dzisiaj instalacja osiąga moc 4,5kW.
    Włączam jedną grzałkę 2kW na jednej fazie. Licznik ma na wyświetlaczu 4 strzałki P+ Q+ dla pobierania energii i P- Q- dla oddawania energii. Po włączeniu grzałki P- i Q- świecą się, a P+ i Q+ miga (czyli produkuję i pobieram jednocześnie), a co gorsza widzę, że licznik pobranej energii rośnie.

    Nie znalazłem instrukcji od tego licznika, więc nie wiem czy on bilansuje wektorowo, ale nie wygląda mi na to. Przez brak instrukcji nawet nie za bardzo rozumiem co on dokładnie pokazuje, jednak bezsprzecznie rośnie mi zużycie prądu, mimo tego, że sumaryczna moc wszystkich działających urządzeń jest mniejsza niż aktualna produkcja.

    Kolejne pytanie dotyczy serwisu PVmonitor, bo nie udaje mi się przesyłać danych. W falowniku Fronius, w ustawieniach usługi PUSH, co macie dokładnie wpisane? Które hasło i którą nazwę użytkownika? Mimo, że przeczytałem instrukcję na stronie kilkukrotnie, to nie ma tam napisane nic na temat tego, które hasło i którą nazwę użytkownika należy wpisać (czy te wymyślone samemu, czy te wygenerowane przez system PVmonitor)?
    To się nazywa dymanie prosumentów na braku bilansowania międzyfazowego(obszerny temat na elektrodzie)...produkujesz na jednej fazie i wysyłasz za licznik by pobrać zaraz swój prąd że stratą - opustem i opłatami za przesył.

    W sprawie pvmonitora pisz do (Macieja) putasa - admin pvmonitor
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 30-11-2018 o 14:22

  11. #7711
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    To się nazywa dymanie prosumentów na braku bilansowania międzyfazowego(obszerny temat na elektrodzie)...produkujesz na jednej fazie i wysyłasz za licznik by pobrać zaraz swój prąd że stratą - odpustem i opłatami za przesył.

    W sprawie pvmonitora pisz do (Macieja) putasa - admin pvmonitor
    Faktycznie tak jest ?
    To kładzie obliczenia efektywności ekonomicznej instalacji.
    Bieżące wykorzystanie będzie pewnie na poziomie ~10% produkcji.

  12. #7712

  13. #7713
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cichy9

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    15

    Domyślnie

    Mów że 4 spadowy a nie kopertowy a montaż na rąbek niewiele mi mówi!

    Mój jest na trzy strony a nie na cztery typowa koperta Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach 3.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	7,7 KB
ID:	422584

  14. #7714
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cichy9

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Mów że 4 spadowy a nie kopertowy a montaż na rąbek niewiele mi mówi!
    Tu jest link jak montuje się panele na tak zwany rąbek bez dziurawienia dachu.
    https://www.youtube.com/watch?v=Pn8h2ooycEA

  15. #7715
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Aydin
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Kobylanka
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    211

    Domyślnie

    Z nieco innej beczki.
    Na co zwracać uwagę na naklejce z parametrami panelu, aby określić jego faktyczną moc np. na 1 m kw. panelu? Czytam tutaj i w innych miejscach o panelach 275W, 300 czy nawet 325, a nie wiemy nic o ich wymiarach.
    A tutaj znalazłem zaskakująco dużą moc:
    https://allegro.pl/panel-fotowoltaic...476315192.html

    Zaskakującą, dopóki nie zobaczyłem wymiarów panelu. O ile się orientuję to średnio panele standardowe mają około 1,5 m kw. (około 0,9x1,6m) a ten ma ponad 2,5 m kw.

  16. #7716
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    andrzeej

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    42-525
    Posty
    85

    Domyślnie

    Na pv monitor trzeba podać hasło i nazwę urzytkoużytka wygenerowane przez system. Przynajmniej ja tak mam i działa.
    k160 Serio przy takim nasłonecznieniu jak dziś (w ostatni dzień listopada? ) udało Ci się dobić mocy 4.5kw? z instalacji 5.3kwp?Jak dla mnie wartości nie do osiągnięcia. Co do ę licznik napisz wiadomość (aby się pispieszyli itp...) na ebok.tauron.pl u mnie w e licznik działał po 2 tyg od napisania wiadomości.
    Ostatnio edytowane przez andrzeej ; 30-11-2018 o 17:15

  17. #7717
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    #Cuuube oczywiście temat na elektrodzie znam, ale zszokowało mnie doświadczenie tego na własnej skórze i na teoretycznie dobrym liczniku.

    Co do PVmonitor to po kilku próbach wpisałem te dane wygenerowane przez serwis, a mimo to nie działa. Czy dostawca internetu może mieć wpływ na działanie tego przesyłania? Korzystam z Aero2.

    #d7d zostawiam sobie margines niepewności, bo to moje pierwsze kroki i obserwacje, ale jak na razie wygląda to słabo.

    #Andrzeej jak tylko rozwiąże problem z PVmonitor to udostępnie uzyski. Mieszkam wysoko w górach, bez smogu, dzień mam krótszy, bo góra zasłania, ale w ładny dzień taki jak dzisiaj miałem 4,5kwp i wyprodukowałem 14,2kWh. Frajda jest duża, ale redukcja kosztów grzania będzie trudna do uzyskania przy tej polityce dostawców energii.

  18. #7718
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aydin Zobacz post
    Z nieco innej beczki.
    Na co zwracać uwagę na naklejce z parametrami panelu, aby określić jego faktyczną moc np. na 1 m kw. panelu? Czytam tutaj i w innych miejscach o panelach 275W, 300 czy nawet 325, a nie wiemy nic o ich wymiarach.
    A tutaj znalazłem zaskakująco dużą moc:
    https://allegro.pl/panel-fotowoltaic...476315192.html

    Zaskakującą, dopóki nie zobaczyłem wymiarów panelu. O ile się orientuję to średnio panele standardowe mają około 1,5 m kw. (około 0,9x1,6m) a ten ma ponad 2,5 m kw.
    Słabe - ok. 265 Wp z powierzchni typowego o wymiarach 1,00m x 1,700m

  19. #7719
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.494

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aydin Zobacz post
    Z nieco innej beczki.
    Na co zwracać uwagę na naklejce z parametrami panelu, aby określić jego faktyczną moc np. na 1 m kw. panelu? Czytam tutaj i w innych miejscach o panelach 275W, 300 czy nawet 325, a nie wiemy nic o ich wymiarach.
    A tutaj znalazłem zaskakująco dużą moc:
    https://allegro.pl/panel-fotowoltaic...476315192.html

    Zaskakującą, dopóki nie zobaczyłem wymiarów panelu. O ile się orientuję to średnio panele standardowe mają około 1,5 m kw. (około 0,9x1,6m) a ten ma ponad 2,5 m kw.
    To są panele produkowane kilka lat temu. Mogły by być atrakcyjne dla kogoś, kto chce je zastosować pod warunkiem, że ich cena wyniosła by 300 zł, a nie 800 zł za sztukę. Sam byłem chętny na zakup 10 paneli o mocy 410 W, ale nie wyszło...
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  20. #7720
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Wyłączenia, ile razy w ciągu roku mogą wyłączyć ?
    To zależy jaka nadprodukcje za 3 lata będą mieli z tych paneli.....

Strona 386 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony