dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 439 z 1061
Pokaż wyniki od 8.761 do 8.780 z 21202
  1. #8761
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.218

    Domyślnie

    A pomyślałeś o tym, że dom, co się SAM energetycznie utrzymuje jest więcej WARTY jak dom sąsiada płacącego haracz?
    No to...
    KATASTREM Ci to wyrównają tak, ze nawet nie mrugniesz (aby nie pisać , ze nie pierdniesz).
    A kataster szykują już kilka latek.
    Tylko te, cholera, wybory co chwila przeszkadzają...
    Debilizm!
    Jakby nie dało się wpisać w jaka konstytucję - MY I NIKT INNY!!!
    NA WIEKI!
    (no, przecież raz już tak było i sporo lat działało...)


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  2. #8762

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    A kataster szykują już kilka latek..
    Adam faktycznie od 1947r.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #8763
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    A pomyślałeś o tym, że dom, co się SAM energetycznie utrzymuje jest więcej WARTY jak dom sąsiada płacącego haracz?
    No to...
    KATASTREM Ci to wyrównają tak, ze nawet nie mrugniesz (aby nie pisać , ze nie pierdniesz).
    A kataster szykują już kilka latek.
    Tylko te, cholera, wybory co chwila przeszkadzają...
    Debilizm!
    Jakby nie dało się wpisać w jaka konstytucję - MY I NIKT INNY!!!
    NA WIEKI!
    (no, przecież raz już tak było i sporo lat działało...)


    Adam M.
    Na pewno opodatkują, przywalą, wykastrują, każą płacić. Matko jedyna. Muszą przyznać że Cię podziwiam. Ja bym przy takim optymistycznym podejściu nie miał siły rano z łózka wstać. Bo po co. Nawet jakbym w szałasie zamieszkał, to mi szałas opodatkują. Gdzie się nie spojrzeć doooopa z tyłu.

    P.S. Ty lepiej nie pisz tu tyle. Się zorientują i wprowadzą podatek od posta! I to wstcznie od Jan 2005. Póki co siędzą cicho i czekają żeby zaczać strzyc baranów. Ale na pewno tak zrobią, spokojna Twoja.

  4. #8764
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Adam faktycznie od 1947r.
    Im dłużej czekają tym bardziej przywała.! Zobaczysz, na pewno!! Musowo.

  5. #8765
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.218

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Kilka chwil po wprowadzeniu takiego podatku w ZE w całej Polsce wpadną pisma z informacją o odłączeniu mikroźródła od sieci, a nasze zwykłe inwertery zastąpią hybrydowe z pakietem akumulatorów. Nadal będę zjadał swój prąd a podatku płacił nie będę. Zresztą jak pisałem mam też kolektory słoneczne i mam ciepłą wodę jakoś nie przypominam sobie abym z tego tytułu płacił jakąś daninę poza VAT przy zakupie.
    Ty wiesz co czeka kogoś, kto sobie wpadnie do jakiej elektrowni i ją WYŁĄCZY, bo ma taki kaprys?
    Za prawo WYŁĄCZENIA tej swojej mikroelektrowni zapłacisz więcej jak za jej zbudowanie!
    Zamach na bezpieczeństwo państwa planujesz?
    Wrogiem publicznym jesteś?
    Źle nam (biorcom 500+ i innych plusów) życzysz?
    Ustrój chcesz obalić?


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  6. #8766

    Domyślnie

    Nie pozostaje nam nic innego jak migrować do Afryki tam nas uchodźców których okradało państwo przygarną z otwartymi ręcoma. Dadzą baraki do mieszkania, jeść też dadzą, później powiemy że internet w telefonach jest za wolny, a później o jakiś socjal powalczymy.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  7. #8767
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Ustrój chcesz obalić?

    Adam M.
    Im dłużej czytam posty adama, tym bardziej dochodzę do winosku że to klasyczny troll. Pisze dla samego pisania żeby mieszać i zmieniać dyskusję po swojemu. Forum techniczne, ale nie pamiętam kiedy przeczytałem jakiś konkretny techniczny post w jego wykonaniu.

  8. #8768
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Nie pozostaje nam nic innego jak migrować do Afryki tam nas uchodźców których okradało państwo przygarną z otwartymi ręcoma. Dadzą baraki do mieszkania, jeść też dadzą, później powiemy że internet w telefonach jest za wolny, a później o jakiś socjal powalczymy.
    Proces migracyjny do Afryki Ci opodatkują!!

  9. #8769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Proces migracyjny do Afryki Ci opodatkują!!
    Nie wiem jak Ty ale ja już jestem na Gibraltarze i w pław będę się przeprawiał do Maroko- podatki nie nie dosięgną
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  10. #8770
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Koledzy, żeby powrócic do tematu. Odpaliłem instalacje po zmianie licznika. Inwerter fronius symo. Rzecz jasna gapie się na apkę ile produkcji idzie. Od czasu do czasu zmienia się na 0. Jak dopadnę do inwertera to widzę jakieś komunikaty o testowaniu sieci czy coś w tym stylu. Popstryka przekażnikami i po kilkunastu sekundach produkcja rusza. W menu ani przez www nie widzę żadnych komunikatów o tym co się stało, czemu spadła produkcja do 0. Raz czy dwa miałem błąd 103 - zbyt niskie napięcie AC. I to widze w inweterze i na stronie. Dzieje się to wiele razy dziennie. Czegoś nie wiem, czy coś jest nie poprawnie? Gdzie szukać? Nie jest to produkcja na granicy startu inwertera.

  11. #8771

    Domyślnie

    na www powinieneś gdzieś mieć wykres napięcia AC poklikaj gdzieś znajdziesz. Być może mieszkasz na końcu kabla gdzie napięcie już spada.

    Otake cudo:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	otake.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	7,1 KB
ID:	426213
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  12. #8772
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.218

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Na pewno opodatkują, przywalą, wykastrują, każą płacić. Matko jedyna. Muszą przyznać że Cię podziwiam. Ja bym przy takim optymistycznym podejściu nie miał siły rano z łózka wstać. Bo po co. Nawet jakbym w szałasie zamieszkał, to mi szałas opodatkują. Gdzie się nie spojrzeć doooopa z tyłu.

    P.S. Ty lepiej nie pisz tu tyle. Się zorientują i wprowadzą podatek od posta! I to wstcznie od Jan 2005. Póki co siędzą cicho i czekają żeby zaczać strzyc baranów. Ale na pewno tak zrobią, spokojna Twoja.
    Takich jak ja jest mało.
    Za mało na razie.
    Ja, na ten przykład, widzę, że gotują nas jak tę przysłowiową żabę. Powolutku, do zagotowania.

    Wiesz, ze jest ustawa pozwalająca obcym formacjom z bronią robić porządek w tym kraju?
    Wiesz, ze jest ustawa nakazująca obowiązkowe i PRZYMUSOWE szczepienia wszystkich bez wyjątku w jakichś tam UZNANIOWYCH sytuacjach?
    Wiesz, że żaden rząd, żadna ekipa, żadna partia (z tych przy korycie) nie kwestionuje żądań żydowskich w sprawie mienia bezspadkowego?
    Wiesz, że w ramach "uszczelniania i ściągalności" fiskus wejdzie Ci na konto BEZ TWOJEJ WIEDZY ?
    Wiesz, ze kalendarz szczepień ma już ponad 20 szczepień w pierwszym roku życia dziecka (np. Twojego) a kilka w pierwsze dobie i że to jest teraz PRZYMUS?
    O tym, ze bank nie jest bankiem a tzw. "tajemnica bankowa" to już tylko mit i przeszłość - to pisałem kilka postów wyżej... No, jakbyś nie wiedział...
    A to tylko KILKA drobnych faktów...
    (Stwierdzisz - tym gorzej dla tych faktów!?)
    Są i inne...

    Jak je zacznę tu wypisywać to zaraz mnie wywalą na urlopik...
    To też jest FAKT!

    Wydoroślej!
    To, że "Twoja chata z kraja" wcale nie broni Cię przed rzeczywistością jaka jest.
    A jest raczej niewesoło...
    50-70% podwyżki na prąd nie pokazuje Ci, że WSZYSTKIE nośniki energii niedługo "wrócą do równowagi z ceną prądu"?
    Od drewna w lesie przez gaz i LPG do benzynki...

    Dobra.
    Dosyć.
    Obiecuję tylko czytać przez jakiś czas...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  13. #8773
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    na www powinieneś gdzieś mieć wykres napięcia AC poklikaj gdzieś znajdziesz. Być może mieszkasz na końcu kabla gdzie napięcie już spada.

    Otake cudo:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	otake.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	7,1 KB
ID:	426213
    No i mam. Napiecie czasami spada, generalnie fale dunaju. Ale tylko 2 razy miałem komunikat serwisowy ze napiecie AC bylo zbyt niskiej. A produkcja ustaje na chwile wiele razy bez komunikatu serwisowego.

  14. #8774
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Takich jak ja jest mało.[ciach]
    W starych dobrych czasach się pisało: "PLONK". Do tego się te Twoje wieszczenie końca świata/spisku totalnego nadaje.

  15. #8775

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    No i mam. Napiecie czasami spada, generalnie fale dunaju. Ale tylko 2 razy miałem komunikat serwisowy ze napiecie AC bylo zbyt niskiej. A produkcja ustaje na chwile wiele razy bez komunikatu serwisowego.
    hmm a weź wrzuć wykres mocy z całego dnia, widać tam że inwerter usypia i przestaje produkować? Pytanie jak bardzo te napięcie AC pływa i czy pływa tylko na 1 fazie (inwerter 1 fazowy czy 3F)
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  16. #8776
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Red face

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    hmm a weź wrzuć wykres mocy z całego dnia, widać tam że inwerter usypia i przestaje produkować? Pytanie jak bardzo te napięcie AC pływa i czy pływa tylko na 1 fazie (inwerter 1 fazowy czy 3F)
    3F. Rozdzielczość wykresu na solar.web jest za mała żeby takie krótkie uspienie pokazać. A na pewno jest, bo dioda na inwerterzxe z zielonej mzienia się na pomaranczową.
    Z tyłu głowy wyczuwam że to napięcie faluje zbyt mocno. To jest wykres z wczoraj fgdzie o 11:45 miałem nawet komunkat serwoisowy ze napiecie AC zbyt niskie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nap.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	426214  

  17. #8777

    Domyślnie

    Ewidentnie wina zakresu napięcia AC często, gęsto spada poniżej 200V. Można zmienić zakres napięć przy których inwerter będzie działał poprawnie, ale należy to zrobić podczas instalacji, lub menu serwisowego. zadzwoń do firmy która Ci to instalowała niech zmienią parametry to ta łatwiejsza droga.

    Trudniejsza to pisemko do ZE żeby ogarnęli twój odcinek kabla i/lub postawili dodatkowe frafo. Ale to droga przez mękę.

    Możesz też spróbować sam: wpisz w googla ChangingSettings onFronius Primoand Fronius Symo Inverters i pierwszy pdf
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 05-02-2019 o 12:53
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  18. #8778
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Ewidentnie wina zakresu napięcia AC często, gęsto spada poniżej 200V. Można zmienić zakres napięć przy których inwerter będzie działał poprawnie, ale należy to zrobić podczas instalacji, lub menu serwisowego. zadzwoń do firmy która Ci to instalowała niech zmienią parametry to ta łatwiejsza droga.

    Trudniejsza to pisemko do ZE żeby ogarnęli twój odcinek kabla i/lub postawili dodatkowe frafo. Ale to droga przez mękę.
    Od jakiegoś czasu myśle nad zmaówieniem urządzenia pomiarowego od PGE. I chyba to w końcu zrobie. Cieawe czy dane z froniusa mozna wyciągnąć w postaci listy wartości, żeby oszacować czy nie będzie to spełniało norm jakościowych.

    Wydawało mi się że to do jakich napięc pracuje inwerter jest stałe i nie zmienne. Gdzieś tak wyczytatłem w jakichś dokumentach.

  19. #8779

    Domyślnie

    W moim inwerterze jest opcja wyciągnięcia danych do csv/excella więc i we Fronku pewnie będzie. Wyżej wkleiłem Ci jak szukać opcji do zmian.,
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  20. #8780
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    W moim inwerterze jest opcja wyciągnięcia danych do csv/excella więc i we Fronku pewnie będzie. Wyżej wkleiłem Ci jak szukać opcji do zmian.,
    jest na stronie w wersji premium. Średnia napięcie z okresu produkcji to L1/L2/L3 to ~210V, Czas się pofatygować po ten miernik do PGE.

Strona 439 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony