dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 672 z 1061
Pokaż wyniki od 13.421 do 13.440 z 21202
  1. #13421
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    - bierzemy nierealną cene za MWh
    Jaka jest realna Twoim zdaniem?


    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    - zakładamy nierelanie że PC to wsio w taniej taryfie
    Niejeden nie ma z tym problemu przy pidłogówce bez bufora.


    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    - bierzemy pod uwagę spadek sprawności paneli ale zapominamy o wzroście cen prądu
    Nie wziąłem pod uwagę spadku sprawnosci. O ile wzrosła Ci cena prądu cywilnego w ciągu roku? W ciągu dwóch lat? To są nierealne założenia.

  2. #13422
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.278

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wrzucisz linka dla nowej taryfy dla cywili? AFAIK wszystko zamrożone. I zapowiedzi na przyszły rok takie same.




    Który konkretnie sprzedawca prądu i dystrybucji sprzedaje prąd w taniej strefie g12 powyżej 35gr/kWh?


    Dałem fory PV i podalem zawyżone wzgledem standardowych w drogim PGE. Nie znam operatora, co sprzedaje prąd w taniej strefie g12 po >=35gr/kWh.


    W ogóle nie uwzględniałem kosztów nabycia qni serwisowania PC, więc nic nie zmieni w powyzszych wyliczeniach zmiana tych kosztów.
    Wychodzi na że mamy najdroższą II strefę w kraju tzn owe 35 gr, ale za to w taryfie g12w mamy od tego roku dorzucone dni ustawowo wolne od pracy, bo tego nie było

  3. #13423
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.278

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jaka jest realna Twoim zdaniem?




    Niejeden nie ma z tym problemu przy pidłogówce bez bufora.



    Nie wziąłem pod uwagę spadku sprawnosci. O ile wzrosła Ci cena prądu cywilnego w ciągu roku? W ciągu dwóch lat? To są nierealne założenia.
    Ja pierdzielę Ty go rozumiesz , ja 4 arzy przeczytałem i 4 razy niezrozumieąłem o co chodzi , jesteś Gość

  4. #13424
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    - PC może być sporo mniejsza, gdyż nie musi pracować tylko w taniej taryfie. Mniejsza, a więc tańsza.
    Znasz jakiś przypadek, że PC brakowało mocy do grzania w taniej strefie? Przez ile dni w roku była taka sytuacja? Procent, dwa czy pięc w drogiej strefie nie robi różnicy.
    Za to żali o taktowanie cała masa, bo instalator namówil na większą, bo "zapas nigdy zaszkodzi, a to tylko 500/1000zł więcej".

  5. #13425
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wrzucisz linka dla nowej taryfy dla cywili? AFAIK wszystko zamrożone. I zapowiedzi na przyszły rok takie same.
    Jeszcze raz - czy w TEJ chwili kupisz prąd w takiej cenie, jak teraz ?
    W tym roku zamrożone, bo były wybory, w przyszłym... może być różnie.
    Znajomy, który współpracuje z Tauronem mówił, że może być lekkie zdziwienie. No, ale może tylko straszył...
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 05-11-2019 o 11:25
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #13426
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.494

    Domyślnie

    Nie wiem jaka jest obecnie cena prądu za kWh w taniej taryfie, bo od marca 2018 płacę tylko opłaty stałe.
    Z dniem 31.12.2018 r. zlikwidowano taryfę G12E, którą posiadałem. Otrzymałem propozycję zmiany na dowolną.
    W tabeli cena brutto za nocną w G12W była podana 39 groszy, a dzienna 69 groszy. Jak jest obecnie na prawdę trudno mi powiedzieć.

    Sprzedawca: Tauron Sprzedaż Kraków, rozliczenie przez Tauron Sprzedaż Katowice.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  7. #13427
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.278

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Nie wiem jaka jest obecnie cena prądu za kWh w taniej taryfie, bo od marca 2018 płacę tylko opłaty stałe.
    Z dniem 31.12.2018 r. zlikwidowano taryfę G12E, którą posiadałem. Otrzymałem propozycję zmiany na dowolną.
    W tabeli cena brutto za nocną w G12W była podana 39 groszy, a dzienna 69 groszy. Jak jest obecnie na prawdę trudno mi powiedzieć.

    Sprzedawca: Tauron Sprzedaż Kraków, rozliczenie przez Tauron Sprzedaż Katowice.
    Kurde coś drogo zwłaszcza jak na Tauron, który zawsze był tańszy od PGE ja mam 35grza II i 67 za I w g12w.
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 05-11-2019 o 11:32

  8. #13428
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jeszcze raz - czy w TEJ chwili kupisz prąd w takiej cenie, jak teraz ?
    Nawet taniej. Bo przez to, że przez pó roku mialem za darmo teraz płacę chyba z grosz drozej, niż standardowa cena.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    W tym roku zamrożone, bo były wybory, w przeszłym... może być różnie.
    I w zeszłym roku były wybory. I w przyszłym będą.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Znajomy, który współpracuje z Tauronem mówił, że może być lekkie zdziwienie. No, ale może tylko straszył...
    Jaki wplyw na ceny ma Twój znajomy? Jest chociaż synem ministra?

    Prąd nie drożeje, co nie przeszkadza naganiaczom straszyć i windować cen PV.

  9. #13429
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.278

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jeszcze raz - czy w TEJ chwili kupisz prąd w takiej cenie, jak teraz ?
    W tym roku zamrożone, bo były wybory, w przyszłym... może być różnie.
    Znajomy, który współpracuje z Tauronem mówił, że może być lekkie zdziwienie. No, ale może tylko straszył...
    a w jakiej podpisywalem umowę prosumencka 2 tygodznie temu z cennika jaki był a nie z przyszłego lub archiwalnego. Mam gwarancję ceny do 2023 i kosztuje to 5zł/1 miesiac

  10. #13430
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nawet taniej. Bo przez to, że przez pó roku mialem za darmo teraz płacę chyba z grosz drozej, niż standardowa cena.
    Więc uśrednij okres "za darmo" z okresem "o 1gr więcej"

    Nadal twierdzisz, że w kolejnym okresie czasu kupisz prąd w takiej samej cenie ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #13431
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.278

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Więc uśrednij okres "za darmo" z okresem "o 1gr więcej"

    Nadal twierdzisz, że w kolejnym okresie czasu kupisz prąd w takiej samej cenie ?
    A co kupisz w takiej samej cenie w "kolejnym okresie czasu" ?

  12. #13432
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.494

    Domyślnie

    @Kaizen

    Nadal nie zmieniam zdania, że PV i PC to doskonały tandem. Podałem kilka powodów. Może Cię nie przekonały.
    Trudno. Świat się z tego powodu nie zawali.
    Jest grupa ludzi, którzy decydują się na takie rozwiązanie, a więc pewnie jest coś na rzeczy...

    Czas pokaże, czy się myliłem.

    Jakiś czas temu wyśmiewano się ze mnie, gdy napisałem, że producenci stosują w mniejszych i większych pompach ciepła nie raz te same sprężarki.
    Wyśmiano mnie.

    Może i jestem trochę "nie tak", ale naprawdę zdarzają czasem takie firmy, choć by mało znana firma Daikin.

    Tu link do JT100G-VD@T3 (sprężarka stosowana jest w około 60 urządzeniach i to zarówno w PC o mocy od 11 kW do 16 kW oraz klimatyzatorach):

    http://daikinspare.com.ua/compressors/jt100g-vd_t3.html

    Można? Można!
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  13. #13433
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Przepraszam ale nie rozumiem
    A to już nie poradzę

  14. #13434
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jaka jest realna Twoim zdaniem?

    Niejeden nie ma z tym problemu przy pidłogówce bez bufora.

    Nie wziąłem pod uwagę spadku sprawnosci. O ile wzrosła Ci cena prądu cywilnego w ciągu roku? W ciągu dwóch lat? To są nierealne założenia.
    Se sprawdz jakie są ceny u wszystkich operatorów.
    Dom o dużym zapotrzebowaniu energii o którym piszesz, nie ogrzejesz w 100% w taniej taryfie podłogówką bez bufora. Tzn ogrzejesz, ale będziesz miał duże wahania temperatury.
    Ot socjalizm w najczystszej postaci. Nie płacę więcej za prąd, bo PISda-ł, i zamroził ceny. Z naszych podatków zamroził, płacisz, ale przy kasie w biedronce czy na stacji benzynowej. No, ale rządzący bardzo sprawnie wykorzystują w kontaktach z ciemnym ludem porzekadło, że co z oczu (rachunku) to z serca

  15. #13435
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Znasz jakiś przypadek, że PC brakowało mocy do grzania w taniej strefie? Przez ile dni w roku była taka sytuacja? Procent, dwa czy pięc w drogiej strefie nie robi różnicy.
    Za to żali o taktowanie cała masa, bo instalator namówil na większą, bo "zapas nigdy zaszkodzi, a to tylko 500/1000zł więcej".
    Ja znam taki przypadek. Swój. Dom z zapotrzebowanie na CO w okolicy 60KWh/m2. Komfort (brak wahań temperatury) który mnie interesuje, to około 30% w drogiej taryfie w skali okresu grzewczego.

  16. #13436
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jeszcze raz - czy w TEJ chwili kupisz prąd w takiej cenie, jak teraz ?
    W tym roku zamrożone, bo były wybory, w przyszłym... może być różnie.
    Znajomy, który współpracuje z Tauronem mówił, że może być lekkie zdziwienie. No, ale może tylko straszył...
    On stsouje genialną, wartą nobla strategie ekonomiczną: skoro przez ostatnie 5 lat cena prądu nie wzrosła, to i przez następne 5 lat przecież nie wzrośnie. Ogranij się, co w tym trudnego do zrozumienia?! Tak samo np z frankiem i kredytami było: Skoro przez 5 lat frank był po 2.5 to przez następne 25lat też będzie.

    Zresztą inne jego teorie też takie, że klękajcie narody.

  17. #13437

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak ktoś potrzebuje 10MWh ciepła (na dzisiejsze warunki to bardzo dużo) to PC z COP=4 zużyje 2,5MWh prądu co przy cenie 0,35zł/kWh daje 875zł. 3kVp x 4000zł/kVp będzie się zwracała 14 lat. Nie licząc spadku sprawności, NPV, ryzyka zmian prawnych - bez sensu taki tandem.
    Weź pod uwagę fakt, że i tak jakiś system grzewczy w domu musi być.

    Masz do wydania około 30 000 zł, da się w tym zrobić:

    - gaz i klimę,

    - kable, klimę i PV,

    - PC i PV (tutaj trzeba dopłacić z 10k).

    Jeśli myśleć przyszłościowo to nic lepszego od PV i PC nie ma, bo ten zestaw minimalizuje koszty CO a także koszt prądu bytowego.

    A że cena prądu się zmieni to już pewne.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  18. #13438
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    W tabeli cena brutto za nocną w G12W była podana 39 groszy
    [...]
    Sprzedawca: Tauron Sprzedaż Kraków, rozliczenie przez Tauron Sprzedaż Katowice.
    Dziwne. Wrzuć skan
    (0,013+0,0355+0,1556) x 1,23=0,25


    Dane źródłowe
    https://www.tauron-dystrybucja.pl/-/...-rok-2019.ashx
    https://www.google.com/url?sa=t&sour...=1572954966939

  19. #13439
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Długopis niby wczoraj podpisał ustawę o 8% VAT na Pv
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  20. #13440
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak ktoś potrzebuje 10MWh ciepła (na dzisiejsze warunki to bardzo dużo) to PC z COP=4 zużyje 2,5MWh prądu
    Ja mam takie właśnie zużycie na CO. Wcale nie uważam aby było duże biorąc pod uwagę kubaturę.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    co przy cenie 0,35zł/kWh daje 875zł. 3kVp x 4000zł/kVp będzie się zwracała 14 lat. Nie licząc spadku sprawności, NPV, ryzyka zmian prawnych - bez sensu taki tandem.
    I nie uwzględniłeś że CO to nie wszystko, bo jeszcze jest CWU i prąd bytowy. Przy takiej cenie za panele (szczególnie że dla kovalskiego są znacznie droższe) oczywiście, dlatego sobie będę montować sam poniżej 3k i wcale nie po to by PC napędzać.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

Strona 672 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony