dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 674 z 1061
Pokaż wyniki od 13.461 do 13.480 z 21202
  1. #13461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie wiem czy wiesz, ale nawet prezes Taurona razem z radą nadzorczą i premierem nie mogą zmienić ceny dla cywili. Najpierw musi to przyklepać URE. Naucz się przyznawać do błędów, bo pogrążasz się coraz bardziej.



    A tak dokładnie, z liczbami? Ile zł zyskasz likwidując termoizolację fundamentu, montując najcieńszą termoizolację ścian, PnG, dachu i najsłabsze okna dopuszczalne WT? I ile kWh i kW to doda? No i czy wygra TCO takiego golasa z PC? Może jeszcze WG dla zwiększenia zapotrzebowania na kWh?
    Jak dolozysz 10 cm styroduru to wydasz 3000 zł wiecej, jak chcesz cieplejsze okna z ciepłym montażem to jakieś 7000 zł. To i tak nic. Powiedz nam jak uzyskać PnB na dom ogrzewany kablami nie dokładając inne źródła ciepła.

  2. #13462

    Domyślnie

    Cytat Napisał homeboy Zobacz post
    Coś Ci się pomyliło. Ceny w krakowskim Tauronie w G12w to 25gr tania, 69gr droga i są to jedne z najniższych cen w kraju. Nie mogę w tej chwili znaleźć tabelki z całościowymi cenami (prąd + dystrybucja) na stronie Tauronu, tylko dla samego prądu, bez dystrybucji (https://www.tauron.pl/-/media/offer-...ektrycznej.ash) i tam jest 39 groszy w drogiej taryfie, co po dodaniu opłaty dystrybucyjnej zmiennej powinno dać około 69gr. Jeszcze jest taka możliwość, że dałeś się naciągnąć na jakąś "superofertę" w rodzaju "prąd dla domu z elektrykiem" itp., które Tauron wciska każdemu i w których kasuje dodatkowe opłaty za jakieś niby usługi w pakiecie. Ja musiałem się prawie wykłócać, że chcę czyste G12w bez żadnych superofert .
    potwierdzam, bo jak jakiś czas temu robiłem swój arkusz na potrzeby obliczeń, to ceny były bardzo podobne
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  3. #13463
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Jak dolozysz 10 cm styroduru to wydasz 3000 zł wiecej, jak chcesz cieplejsze okna z ciepłym montażem to jakieś 7000 zł.
    I to całe wyliczenia? Jak to wplynie na zapotrzebowanie na ciepło? To ma dowodzić, że PC +PV + golas to optymalna kombinacja?

    Tu ściągawka.
    Kod:
    https://www.bdb.com.pl/wyklady-praktycznej-fizyki-budowli-optymalizacja-ocieplen-[36min]-wp109
    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Powiedz nam jak uzyskać PnB na dom ogrzewany kablami nie dokładając inne źródła ciepła.
    Wpisać w PChE że klima, którą montujesz dla chłodzenia, będzie też grzała.
    Mozna też tam wpisać kominek, który wielu montuje i tak "dla klimatu".
    Odważni wpisują też PV, która źródłem ciepła nie jest (ale wpływ na EP jest IMO dyskusyjny - choć Asolt twierdzi inaczej.
    Mozna też nic z tego nie montować, bo tego nikt nie sprawdza.
    Za wszystkie okna dałem 11k zł. Ciepłe parapety, ciepły montaż, średnie U=0,69. Za 4k nikt by mi nie sprzedał najgorszej tandety spełniającej WT.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 05-11-2019 o 17:38

  4. #13464
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    Mozna też nic z tego nie montować, bo tego nikt nie sprawdza.
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  5. #13465
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.494

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    pge g12w
    i- 0,67 ii- 0,32
    Nie zaprzeczam, ani nie potwierdzam. W tym roku otrzymałem tylko jedną fakturę rozliczoną w G12, gdzie zużycie miałem takie, że 495 kWh przeszło na następny okres rozliczeniowy. Z całą pewnością taryfa nocna była niższa brutto, niż 37 gr/kWh. Wychodzi mi, że o 11 groszy/kWh.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  6. #13466

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I to całe wyliczenia? Jak to wplynie na zapotrzebowanie na ciepło? To ma dowodzić, że PC +PV + golas to optymalna kombinacja?

    Tu ściągawka.
    Kod:
    https://www.bdb.com.pl/wyklady-praktycznej-fizyki-budowli-optymalizacja-ocieplen-[36min]-wp109


    Wpisać w PChE że klima, którą montujesz dla chłodzenia, będzie też grzała.
    Mozna też tam wpisać kominek, który wielu montuje i tak "dla klimatu".
    Odważni wpisują też PV, która źródłem ciepła nie jest (ale wpływ na EP jest IMO dyskusyjny - choć Asolt twierdzi inaczej.
    Mozna też nic z tego nie montować, bo tego nikt nie sprawdza.
    Za wszystkie okna dałem 11k zł. Ciepłe parapety, ciepły montaż, średnie U=0,69. Za 4k nikt by mi nie sprzedał najgorszej tandety spełniającej WT.
    Masz ciepły montaż okien w warstwie ocieplenia? Czyli sugerujesz kłamstwo w papierach żeby wyszło na Twoje że się da? Zrobisz tak komuś i się pod piszesz? To uważaj, bo już są przypadki, kiedy kierownicy budowy odmawiali wpisania zmiany sposobu ogrzewania, bo nadzór zaczął to sprawdzać.

  7. #13467
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bpiter79

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Posty
    381

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwarti Zobacz post
    Witam
    Proszę o info czy są dostępne panele mono w technologii połówkowej (np. half cell) o sprawności min. 20%. Wystawili takie panele w ZP i mam obiekcje czy nie poszli po bandzie.
    pozdr.
    Np. takie https://sklepsoltech.pl/pl/p/Panel-f...NO-PERC-HC/890
    Projekt indywidualny, 126m2 pow. użytkowej, 151m2 mieszkalnej po podłogach, 181m2 pow. całkowitej. Silikat 18cm, ocieplenie: ściany 18cm styro, podłoga "aż" 7cm 0,031 , poddasze 25cm wełny 0,033. Projektowe obciążenie cieplne budynku - 6718W
    Pompa ciepła ECOFOREST ecoGEO Compact 1-9 kW, DZ odwierty 2x90m.
    PV 3,63kW (Sofar Solar 3KTLM-G2, 11szt. Leapton LP156*156-M-60-H 330W)
    https://www.solarmanpv.com/portal/Te...aspx?pid=98117

  8. #13468
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Masz ciepły montaż okien w warstwie ocieplenia?
    Ciepły montaż. Nie w warstwie ocieplenia.

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Czyli sugerujesz kłamstwo w papierach żeby wyszło na Twoje że się da?
    Niby na czym to kłamstwo w papierach ma polegać? Zgłosiłem budynek do używania jak nie miałem kafalków na tarasie (zgodnie z projektem miały być). Ba, nawet miałem jeszcze nie całkiem ocieplone poddasze. Gdzie tu kłamstwo, jak nie będę miał zamontowanej klimy czy kozy? PCHE to PROJEKTOWANA charakterystyka energetyczna. To "papier" składany we wniosku do PnB.

    Sugeruję wszystkim montaż dodatkowego źródła ogrzewania, niezależnego od podstawowego - czyli kozy której praca jest niezależna od prądu (to w temacie niezależności energetycznej).
    Sugeruję też montaż klimy do chłodzenia. Nie raz i nie dwa te rzeczy pisałem.
    Stwierdzam też fakt, że nikt nie sprawdza kompletności instalacji. Tak jest i nie jest to żadne oszustwo.

    Co z tymi wyliczeniami?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 05-11-2019 o 20:34

  9. #13469

    Domyślnie

    To masz raczej szczelny montaż nie ciepły.

  10. #13470

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    Jaki wpływ na ceny ma Twój znajomy? Jest chociaż synem ministra?

    Prąd nie drożeje, co nie przeszkadza naganiaczom straszyć i windować cen PV.

    Synem ministra nie, ale pewnie prezesem URE. Niektórzy to mają "fantazje".
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  11. #13471
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    To masz raczej szczelny montaż nie ciepły.
    Powszechnie taki montqż (folie albo taśma rozprężna) zwany jest ciepłym. W warstwie ocieplenia, to w warstwie ocieplenia.
    Ponieważ mój materiał konstrukcyjny ma lambdę tylko 3x gorszą od termoizolacji, to z tysiąc lat by mi się zwracała z oszczędności na ogrzewaniu różnica w koszcie montażu gdybym zamontował w warstwie ocieplenia. O ile byłyby w ogóle kożyści energetyczne, bo obcieplenie dookoła takich okien trudno zrobić prawidłowo a konsole mają dużo gorszą lambdę od styropianu, który zastępują.

  12. #13472

    Domyślnie

    Wszyscy tu piszą o cenie za nocną taryfę G12W na poziomie 0,32 zł , generalnie najczęściej nocna jest w okolicy połowy ceny dziennej a mi nijak w Innogy nie wychodzą takie liczby. Jakbym nie liczył G11W dzienna 0,57 zł brutto nocna 0,418 zł brutto. Doliczona jakościowa, dystrybucja i cena za energię czynną, dane pobrane z ich strony. Czy to innogy takie pazerne czy ja zapomniałem jak się liczy?

  13. #13473
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.494

    Domyślnie

    Cytat Napisał giloman Zobacz post
    Wszyscy tu piszą o cenie za nocną taryfę G12W na poziomie 0,32 zł , generalnie najczęściej nocna jest w okolicy połowy ceny dziennej a mi nijak w Innogy nie wychodzą takie liczby. Jakbym nie liczył G11W dzienna 0,57 zł brutto nocna 0,418 zł brutto. Doliczona jakościowa, dystrybucja i cena za energię czynną, dane pobrane z ich strony. Czy to innogy takie pazerne czy ja zapomniałem jak się liczy?
    W Tauronie otrzymujemy dosłownie "płachtę". Jak się dobrze wczytać to nocna wygląda tak, ale nie w G12W., lecz u mnie na razie w G12. Może pomoże Ci rozszyfrować też Twojego Sprzedawcę:

    Faktura za 01.01.2019 - 15.02.2019, czyli okres w którym Tauron przeliczał mi w "czystej" G12.
    Dla "taniej" przy kWh mam ceny za zużycie w poszczególnych składnikach netto:
    - energia elektryczna: 0,15560 zł/kWh
    - stawka jakościowa: 0,01250 zł/kWh
    - składnik zmienny stawki sieciowej: 0,04070 zł/kWh
    - opłata kogeneracyjna 0,00158 zł/kWh
    Po zliczeniu = 0,21038 netto zł/kWh i przemnożeniu przez 1,23 wychodzi brutto 0,2587674 zł/kWh
    i zaokrągleniu do drugiego miejsca za przecinkiem 0,26 zł za 1 kWh (jeszcze raz przypominam - taryfa nocna)
    Są i inne składniki, takie jak abonament, składnik stawki sieciowej, stawka opłaty przejściowej - ale to nie dotyczy ceny za kWh, lecz miesięcznej. Te składniki pominąłem. Te same pozycje są i w dziennej.
    Jeśli masz analogicznie, to może uda Ci się to wszystko ogarnąć.
    Fakturę z G12W będę miał dopiero w styczniu. Ale ostatnio wszyscy tu piszą o cenie nocnej w G12W, że jest nieco powyżej 30 groszy za 1 kWh.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  14. #13474
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Ja znam taki przypadek. Swój. Dom z zapotrzebowanie na CO w okolicy 60KWh/m2. Komfort (brak wahań temperatury) który mnie interesuje, to około 30% w drogiej taryfie w skali okresu grzewczego.
    To brakowało mocy, czy akumulacji? Przez tanią strefę pracowała na 100% i było mało, czy się wyłączała?

    Powiedz mi, kiedy działała podłogówka na tym wykresie:

    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 06-11-2019 o 21:18

  15. #13475

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    W Tauronie otrzymujemy dosłownie "płachtę". Jak się dobrze wczytać to nocna wygląda tak, ale nie w G12W., lecz u mnie na razie w G12. Może pomoże Ci rozszyfrować też Twojego Sprzedawcę:

    Faktura za 01.01.2019 - 15.02.2019, czyli okres w którym Tauron przeliczał mi w "czystej" G12.
    Dla "taniej" przy kWh mam ceny za zużycie w poszczególnych składnikach netto:
    - energia elektryczna: 0,15560 zł/kWh
    - stawka jakościowa: 0,01250 zł/kWh
    - składnik zmienny stawki sieciowej: 0,04070 zł/kWh
    - opłata kogeneracyjna 0,00158 zł/kWh
    Po zliczeniu = 0,21038 netto zł/kWh i przemnożeniu przez 1,23 wychodzi brutto 0,2587674 zł/kWh
    i zaokrągleniu do drugiego miejsca za przecinkiem 0,26 zł za 1 kWh (jeszcze raz przypominam - taryfa nocna)
    .
    analogicznie w innogy też nocna G12W podaję już brutto
    energia elektryczna- 0,3255 zł/kWh
    stawka jakościowa - 0,0154 zł/kWh
    zmienna sieciowa -0,0763 zł/kWh
    opłata kogeneracyjna- nie dotarłem do danych innogy, ale powiedzmy że pomijalne bo to ok 4 zł w skali roku.
    TOTAL-0,4172 zł/kWh

    Za to dzienną mają niżej, bo po zsumowaniu wychodzi 0,577 zł/kWh, gdzie większość forumowiczów pisze o cenie ponad 60 gr. Dane z ich strony i potwierdzone na czacie innogy.
    Czyli liczę dobrze tylko Innogy szaleje w porównaniu z innymi zakładami. Chyba że was to czeka po nowym roku.
    Co do innych opłat to wiem i nie mam wpływu poza opłatą handlową, bo ta zależy od okresu rozliczeniowego.
    Ostatnio edytowane przez giloman ; 06-11-2019 o 21:51

  16. #13476
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Warszawa. Wiadomo. Stawek na dystrybucję nie przeskoczysz - ale sprzedawcę prądu warto zmienić. PGE stworzyło dedykowaną ofertę Lumi - ale oni to chyba drugi najdroższy sprzedawca w Polsce (po Innogy właśnie).
    Kalkulatorków pomagających wybrać sprzedawcę w necie sporo. Na URE też był, ale jakoś teraz nie mogę znaleźć. Warto poszukać w szczegółach haczyków i promocji.

    Chyba, że ktoś ma PV. To sprzedawcy nie zmieni - co też jest istotną wadą PV.

  17. #13477
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.278

    Domyślnie

    Tak ale inogy jest tylko w Warszawie.

  18. #13478
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.278

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Warszawa. Wiadomo. Stawek na dystrybucję nie przeskoczysz - ale sprzedawcę prądu warto zmienić. PGE stworzyło dedykowaną ofertę Lumi - ale oni to chyba drugi najdroższy sprzedawca w Polsce (po Innogy właśnie).
    Kalkulatorków pomagających wybrać sprzedawcę w necie sporo. Na URE też był, ale jakoś teraz nie mogę znaleźć. Warto poszukać w szczegółach haczyków i promocji.

    Chyba, że ktoś ma PV. To sprzedawcy nie zmieni - co też jest istotną wadą PV.
    Wszystko prawda

  19. #13479
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.278

    Domyślnie

    Nie każdemu opłaca się instalacja pokrywająca całe zapotrzebowanie, dochodzą np techniczne problemy z umieszczeniem takiej ilości paneli, czasem można mieć mniejsza instalację. Gdyby nie było taryf G-12 to opłacalność dużych instalacji byłaby większa.

  20. #13480
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.278

    Domyślnie

    To daleko idące wnioski i do tego nielogiczne

Strona 674 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony