dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 9
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 177
  1. #141

    Domyślnie

    Zmiany w projekcie wymusiły piwnice,które zrobiłem, ze względu na pochyłość terenu.
    I tak , w miejscu gdzie miała być kuchnia, są schody do piwnicy, a kuchnia została przeniesiona w miejsce pokoju.
    Zmieniłem też bieg schodów do góry, by do WC nie wchodzić z salonu, tylko z przedpokoju.
    Łazienkę na dole powiększyłem troszkę kosztem tegoż przedpokoju, lecz będzie tam tylko prysznic, a poza tym będzie traktowana jako pomieszczenie gospodarcze z kotłem gazowym i zasobnikiem ciepłej wody.
    Na górze jest wystarczająco duża łazienka.....

  2. #142
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nulka82

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    8

    Domyślnie

    No właśnie to WC na dole też mi średnio pasuje przy salonie...
    Tak myślałam by przenieść WC w pomieszczenie techniczne, a kocioł z pomieszczenia technicznego przenieść w miejsce pomieszczenia gospodarczego, ale nie wiem czy tak można...

  3. #143

    Domyślnie

    prawdopodobnie kubatura w m3 ograniczy możliwość takiego posunięcia,o którym myślisz.....
    po prostu kocioł musi znajdować się w pomieszczeniu o ściśle określonej kubaturze...z tego co wiem to np.kotłowi kondensacyjnemu wystarczy pomieszczenie o kubaturze 9 m3..... a takiemu z otwrtą komorą spalania o wiele więcej.......
    pomysł fajny ale może braknąć m3....chyba ,że powiększysz trochę pomieszczenie gosp. ale to znów kosztem czegoś......

  4. #144
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawel i klodi
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Bucze
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    131

    Domyślnie

    interesuje mnie koszt wykonania stropu w z99, monolityczny mat. plus robota lub teriva,

  5. #145
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawcio_22

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    13

    Domyślnie

    Pytanie do wszystkich co mają piec na węgiel, miał lub ekogroszek z podajnikiem.
    Jakiej mocy macie piec i jakie macie przy tym okna i izolację termiczną budynku? Zastanawiam się czy piec 11kW da radę na moją Zetkę, okna mam 6-cio komorowe 3 szybowe, ocieplenie budynku planuję styropianem 12cm (ciemny ma lepsze właściwości izolacyjne) a ocieplenie poddasza planuję wełną mineralną 15 i 10cm, podłoga na dole 10cm styropianu. Wydaje mi się, że piec 15 kW może być trochę za duży. Co do pieca to myśle o RBR Ekouniwersal Instalco ze serownikiem eCoal.

  6. #146

    Domyślnie

    ,,trochę za duży,, powiadasz...
    sądzę, że w przypadku pieca z podajnikiem nie ma to większego znaczenia..po prostu 15-kW będzie sobie leciał lekko,łatwo i przyjemnie a jedenastka niekoniecznie

  7. #147
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nulka82

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    8

    Domyślnie

    A co jest lepsze do tego domu: ogrzewanie podłogowe czy grzejniki? Rozważamy w łazience na piętrze, w kuchni i w salonie podłogówkę, a w pokojach i w WC na dole, grzejniki. Może macie jakieś doświadczenia za i przeciw podłogówce? A jak to wygląda cenowo?

  8. #148

    Domyślnie

    no coż, wygląda na to,że znów ja odpowiem
    wieje tu pustką
    mam doświadczenia z podłogówką w obecnym mieszkaniu i w zetce zrobię ją wszędzie ....
    dodatkowo powieszę w łazience i WC ,,drabinki,, na ręczniki i ew.dogrzanie....
    w salonie przewiduję jakiś w miarę gustowny grzejnik w centralnym miejscu,który w okresach przejściowych( marzec-maj)-( wrzesień-listopad) podgrzeje powietrze w chłodniejsze dni bez odpalania podłogówki
    cenowo powinno się to zamknąć niewiele drożej od ,,tradycyjnego,,ogrzewania....

  9. #149
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nulka82

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    8

    Domyślnie

    Paco16 dzięki za odpowiedź, faktycznie niewiele tu osób zagląda, ale dobrze, że chociaż ktoś
    No fajny pomysł by wszędzie zrobić tę podłogówkę, musimy się nad tym zastanowić.
    Tak zastanawiamy się jak to wygląda w praktyce jeśli w jednym pomieszczeniu jest podłogówka, a w innym nie. To pewnie trzeba tam gdzie nie ma podłogówki wyższą podłogę zrobić by była w jednym poziomie, czy dobrze myślę?
    My w tych pomieszczeniach z podłogówką będziemy dawali płytki, nawet naczytaliśmy się, że dobrze wyglądają takie jednolite powierzchnie bez odgradzania innymi płytkami miejsca kuchennego i np. holu. Dlatego chcemy dać płytki drewnopodobne

  10. #150
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawcio_22

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    13

    Domyślnie

    Ja podłogówkę zamierzam robić w salonie na dole, wejściu, łazience i na korytarzu, na górze to tylko w łazience, wszędzie gdzie podłogówka to najlepsze są płytki, bo najlepiej ciepło oddają, dlatego w pokojach ich nierobię, bo wolę wyłożyć drewnem. W salonie to zobaczę czy cały wyłoże płytkami, bo myślałem również o parkiecie.

  11. #151
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawcio_22

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    13

    Domyślnie

    czekam w takim razie na waszer zdj. z realizacji poszczególnycg etapów.

  12. #152
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawcio_22

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    13

    Domyślnie

    pawel i klodi ja robiłem strop lany, nie teriva, bo tak mi paru znajomych poleciło, którzy zajmują się stawianiem domów, że wyjdzie taniej niż teriva i taki strop jest mocniejszy. Kosztów wykonania mojego stropu nie znam, bo stal kupowałem razem z tym co poszłona na fundament. Dla porównania podam: stali na cały dom poszło mi za 5400zł a betonu B20 na strop, taras i schody wejściowe poszło mi 19m3.

  13. #153

    Domyślnie

    Cytat Napisał nulka82 Zobacz post
    Paco16 dzięki za odpowiedź, faktycznie niewiele tu osób zagląda, ale dobrze, że chociaż ktoś
    No fajny pomysł by wszędzie zrobić tę podłogówkę, musimy się nad tym zastanowić.
    Tak zastanawiamy się jak to wygląda w praktyce jeśli w jednym pomieszczeniu jest podłogówka, a w innym nie. To pewnie trzeba tam gdzie nie ma podłogówki wyższą podłogę zrobić by była w jednym poziomie, czy dobrze myślę?
    My w tych pomieszczeniach z podłogówką będziemy dawali płytki, nawet naczytaliśmy się, że dobrze wyglądają takie jednolite powierzchnie bez odgradzania innymi płytkami miejsca kuchennego i np. holu. Dlatego chcemy dać płytki drewnopodobne

    z tymi poziomami masz racje,musisz je trzymać
    w tej chwili można już kupić szeroką gamę paneli przystosowanych do ogrzewania podłogowego,więc nie ma problemu....

  14. #154
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawel i klodi
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Bucze
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    131

    Domyślnie

    pawcio_22 dzięki ja mam w rozpisce 1097 kg stali bez stropu, a Ty podajesz po przeliczeniu że na cały dom weszło ci około 1850kg czyli na strop weszło 800kg, stal - 2320
    beton - 5130
    deska, stemple - 2500, plus robota
    W projekcie mam strop teriva na 24cm a lany jest na 12-15cm proszę o poprawkę jeśli się mylę, znajomi mieli strop lany i wszystkie pręty mieli ładnie rozrysowane i podane wymiary, sztuki. Samemu myślę że łatwiej mi będzie ułożyć terive i zaszalować wieniec ale o ile jest droższy od lanego a tu kasy brak.

  15. #155
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kasy1

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-310
    Posty
    106

    Domyślnie

    Witam!
    Czy moge prosic o informacje ile m3 drewna na dach przewiduje projekt i ile jest m2 scian nosnych a ile dzialowych?
    Dziekuje!
    K

  16. #156
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawel i klodi
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Bucze
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    131

    Domyślnie

    kasy1 ja mam specyfikację 4,62 m3 bez łat i kontr łat od tego musisz odjąć 0,19 jeśli nie będziesz podpierał krokwi płatwą pośrednią bo jest wliczona a w projekcie w aksonometri więźby jest nie uwzględniona, łaty i kontr łaty to około 1,35m3. Ścian nośnych wyszło mi około 150m2, działówka to 74m2 ale mogę się mylić co do ścian nośnych

  17. #157
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kasy1

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-310
    Posty
    106

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za pomoc!

  18. #158
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    iwona210517

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Posty
    384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    witam. mam pytanie.
    jaki jest wg was lepszy projekt :
    - z14 pracowni z500
    Tutaj kilka realizacji:
    http://z500.pl/plac-budowy/Z14/200/t...ak-budowa.html
    http://z500.pl/plac-budowy/Z14/57/tablica/Adam.html
    http://z500.pl/plac-budowy/Z14/76/tablica/Nasz-Z14.html
    zmian w tym projekcie nie byłoby wiele, chyba w ogole, no poza oknami ale takto nic. Jednak niestety nie urzeka mnie dom zewnątrz, totalna klapa bym rzekła. ale układ pomieszczeń ma bardzo ciekawy i funkcjonalny

    czy

    -z92 pracownia z500
    http://z500.pl/projekt/Z92,Wygodny-d...-parterze.html
    Niestety nie ma realizacji.
    Ale tutaj układ pomieszczen tez jest bardzo ciekawy i funkcjonalny. No i zewnątrz też fajnie wygląda
    Prawie w ogole zmian by nie było w tym projekcie, jak już to tylko takie poprawki kosmetyczne.

    czy
    -z99 pracownia z500
    http://z500.pl/projekt/Z99,Maly-funk...od-ogrodu.html
    Zmiany w tym projekcie byłyby nastepujące: wydłużenie domu z tyłu o metr ( w celu wiekszego salonu i kuchni) i wydłużenie domu z przodu o pół metra (żeby wieksza była kotłownia)
    Realizacja domku:
    http://vimeo.com/30537190
    Wydaje sie ten domek także ciekawy ale i również bardzo przytulny.
    Jaki wg Was lepszy byłby projekt.
    PROSZĘ O POMOC.

  19. #159
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawel i klodi
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Bucze
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    131

    Domyślnie

    Witam, mam nadzieję że tu ktoś jeszcze zagląda, proszę o radę, będę rozkładam rury kanalizacyjne i nie wiem jak mam umieścić rurę spustową z poddasza w ścianie która ma mieć 12cm, na wprost wejścia może przenieść, jesli mogę proszę o podpowiedź w moim dzienniku
    Ostatnio edytowane przez pawel i klodi ; 25-06-2013 o 18:06

  20. #160
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nulka82

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cześć ponownie!
    Czy możecie podzielić się opiniami czy dom po postawieniu stanu surowego otwartego musi trochę postać zanim wejdzie się z pozostałymi pracami? Wiem, że budynek pracuje, ale słyszę opinie, że u niektórych zaczęło się coś dziać np po 5 latach... a tyle to nie chcemy czekać

    Tak w ogóle to zaczynamy powoli budowę ))Zbieramy ceny z hurtowni i porównujemy ekipy budowlane. Jeśli ktoś z Was może podzielić się cenami ekip i ile za poszczególne etapy brały to byłoby super. Widziałam porównanie mataki1, ale może macie świeższe informacje

Strona 8 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony