dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mrenias

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    115
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No niestety ze znajomymi tak już jest :/ Jak wcześniej pisałem wolałem znajomego, żeby móc mu zaufać, bo mój brak czasu się odbija niestety, no ale co zrobić.
    Tak naprawdę, to murarze, którzy robili mi dom pod dach byli naprawdę OK. Praca od 7.00 do 19tej mimo, że do pracy dojezdzali około 80km - zero alkoholu itd.
    Niestety do dachu przyszli inni (siłą rzeczy) natomiast do działówek i kominów podejrzewam chciał zaoszczędzić i przysłał jakiegoś gostka, który zamiast kawy wolał krupnik 40%itp

    No ale mam ważną wiadomość - BYŁ KIEROWNIK BUDOWY !!!!


    Powiem tak, stanął na wysokości zadania, prawie 2h chodziliśmy po budowie, biegał po całym dachu chwytając prawie każdą dachówkę. EFEKT:
    1. Kominy do rozbiórki
    2. Dwa pierwsze rzędy dachówki do rozbiórki - nie przykręcone
    3. Źle zrobione zakończenie pod rynny - rozebrać
    4. Ściany działowe - rozebrać - i tu będzie kwestia dogadania, bo byli u mnie wczoraj też goście, którzy będą mi kładli tynki i mówili, że większość dadzą radę poprawić, więc patrząc na znowu czas jaki potrzebny jest na rozbiórkę i stawianie nowych scianek, nie wiem czy nie rozbierzemy tylko tym masakrycznych błędów.
    5. I tu ciekawostka, jak szli z kominem do góry, to nie wyrobili się i w krokwi głównej wycieli miejsce na komin (jakies 15cm) naruszając tym samym jej właściwości konstrukcyjne - sam byłem w szoku jak to zobaczyłem. (Zdjęcia dam kiedy indziej, bo nie mialem wczoraj aparatu). Więc teraz będzie znowu przeliczanie i konieczność zrobienia dodatkowych wzmocnień.
    6. Te blaszane wykończenia które są pod krańcówkami - dachówka do zdjęcia - blacha na nowo do pocięcia.

    To tak po krótce.

    P.S. nie wiem jak to napisać, ale do wykończeniówki biorę mojego dobrego kolegę, czyli znowu znajomi No ale wierze, że jemu będe mógł zaufać .
    Udało mi się na okres jesienno zimowy zmienić system pracy na 12h więc będzie trochę więcej czasu wolnego
    Ostatnio edytowane przez mrenias ; 03-09-2010 o 08:32

  2. #22

    Domyślnie

    Witam,
    Ja też miałam ekipę - rodzinę na budowie i MASAKRA. Bradzo podobne problemy. I teraz już jestem pewna na 10000% z rodziną to najlepiej na zdjęciach. Ale mam pytanie: Czy zna ktoś bardzo dobrą i sprawdzoną ekipę, która mogłaby poprawić mi kominy - tak żeby przestały mi przeciekać bo moich pseudofachowców już nie chcę widzieć na mojej budowie. Najlepiej ekipa z okolic Puław, gdyby ktoś znał i chciał ucziciwie polecić bo proszę.

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A jeszcze jedno . przy wykanczaniu nowego mieszkanka niepodobał mi sie osadzenie baterii wannowej roca -
    zbyt szła na dól bo rury były zle osadzone przez kafelkarza.
    poprosilem znajomego aby to poprawił.
    efekt taki ze pakuły dostały sie do wylewki i ja zniszczyły
    w tej chwili chcac aby woda leciała przez prysznic leci tez tą (wylewką) rurką mam 2krotne zuzycie wody i tak juz rok i 2 miesiace.
    rewelacja
    Ostatnio edytowane przez f.5 ; 03-09-2010 o 11:58
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  4. #24

    Domyślnie

    Wklejam link z fotami z "dobrze" wykonanego dachu przez super ekipę - http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...3288b9a2a.html Ale Panie wielki właścicielu - gdyby był droższy materiał to napewno by nie ciekło. Nowe okna Velux też są nieszczelne prawda...?????

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony