dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 30
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 589
  1. #1

    Domyślnie Komentarze - DELICJA czyli nasz mały domek (nie)WIELKIM kosztem


  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar eLTeeS
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Witam Dobrze, że znalazłam komentarze, bo nie ma ich w opisie w dzienniku.

    Cieszę, że i wy budujecie dom Kibicować będę i to bardzo, bo sami z mężem budujemy domek. Wiecie już z czego będziecie budować dom? Osobiście mogę polecić piankowiec (Ytong, Sol bet bądź Cisporex), bo widze, że zależy wam na cenach. Może piankowiec najtańszy nie jest, ale budowanie na nim jest lepsze. Dodatkowo można murować na kleju no i później zamiast tynkować wystarczy płytami w środku zrobić. My tak robimy i naprawde można zaoszczędzić no i w domu będzie ciepło, bo klej nie przepuszcza zimna jak beton. Po za tym czekam na zdjęcia działeczki no i życzę powodzenia

  3. #3

    Domyślnie

    Witaj eLTeeS jesteś u mnie pierwsza
    nad komentarzami w podpisie jeszcze pracuję
    dzienniki czytam od pół roku ale żeby coś tu wykombinować to trzeba nie lada umiejętności ale dam rade
    Budować będziemy z suporeksu 24cm na zaprawie klejowej. To jest dość tanie rozwiązanie a my tylko takich musimy się trzymać żeby się zmieścić w kwocie 200tys
    Ale w środku raczej tynki
    Twój domek ekspresowo się pnie w górę no i w szerz!Ogromny w porównaniu do naszego!Będę zaglądać
    a co do zdjęć to muszę zrobić aktualne ale w ramach nauki mam wiosenne więc spróbuję dziś wkleić
    pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Witaj w klubie małych domków.
    I co ciekawe my też mamy zamiar zmieścić się w kwocie 220.000pln
    Dlatego z zainteresowanie zajrzałam do Was i nadal bedę podglądać.
    Piszcie dużo o kosztach no i dużo fotek zamieszczajcie.
    Zapraszamy do nas. Pozdrawiamy.

  5. #5

    Domyślnie

    I ja witam cieplutko-i też będę kibicować!Fajny domeczek budujecie

  6. #6

    Domyślnie

    Witaj lili07
    przeczytałam cały Twój dziennik.dom ciekawy, nowoczesny ale jak dla mnie na dole tak łyso bez okien...
    dzięki za zainteresowanie, ja również będę Was śledzić tym bardziej że już sporo dalej jesteście
    Witam Cię Besi
    Do Twojego dziennika tylko szybko zajrzałam bo czasu brak ale nadrobię zaległości
    Tak popatrzyłam na te wasze projekty...i wszystkie domy większe od mojego, z garażem, z piwnicą, z piętrem...tylko nasza Delicja taka golizna,malutka, ale to celowe zamierzenie bo pocieszam się myślą że zmieścimy się w 200tys
    pozdrawiam Was dziewczyny!

  7. #7

    Domyślnie

    Hejka.
    Jak dla mnie też trochę łyso bez okien na froncie, ale coś za coś.
    Dla nas priorytetem była bliskość kotłowni, łazienki i kuchni. A na takim metrażu wykombinować coś rozsądnego to nie lada sztuka, więc mamy to co mamy.
    Może nie będzie tak żle.

  8. #8

    Domyślnie

    Witam!
    Jak obiecałam tak wpadłam na powitanie (znaczy to że już mam dostęp do świata)!

  9. #9

    Domyślnie

    Cześć Ila75 kochana koleżanko!
    Nie wtajemniczonych poinformuję że Ila75 buduje ten sam domek co ja
    wpadaj jak najczęściej

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar eLTeeS
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    netka55 też myśleliśmy początkowo o allegro, ale licząc przesyłkę to średnio się opłaca. No i w ciemno też nie chcielismy kupować
    Drzwi zamówiliśmy w Merkury Market i po małym rabacie wyszły nas 2 899 zł z lustrem weneckim. Normalnie kosztowały 2 999 zł bez lustra. Lusto kosztuje 200 zł netto, ale z lustrem bardziej nam się podobają Drzwi są drewniane. Jaka firma je produkuje to nie pamiętam, ale jak podjedziesz do Merkurego to napewno będą Jak nie znajdziesz to przy okazji jak będziemy w Merkurym spiszę Ci producenta

  11. #11

    Domyślnie

    Dzięki eLTeeS! już odpisałam u Ciebie.pozdrawiam

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar eLTeeS
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Jak jeszcze mogę polecić to polecam Castoramę Dzisiaj byliśmy i jest duży wybór drzwi przynajmniej w Tarnowie. Sami się zastanawialismy nad takimi, ale chcieliśmy troszke lepsze drzwi

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    Domek przytulny. pozdrawiam i życzę cierpliwości w budowie

  14. #14

    Domyślnie

    Dzięki.Castoramę mam pod nosem, więc sprawdzimy

  15. #15

    Domyślnie

    Dzięki Moose Twój domek też fajny, szczególnie wychodek-uroczy masz!

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Trzymam kciuki za Was, budować za niewielkie pieniądze to prawdziwa sztuka!

    Skomentuję za to w temacie ogrodniczym - to nie jest dobry moment na przesadzanie drzew i sadzenie drzew z gołym korzeniem! Zawsze oczywiście jest szansa że "jakoś" się przyjmą, ale najlepsza pora na to to tuż przed ruszeniem wegetacji (mniej więcej w marcu). Zanim posadzicie kolejne drzewa / rośliny zróbcie sobie plan - projekt, żebyście później nie przesadzali niepotrzebnie gdy np. zbytnio się zagęszczą. Jeśli macie odpowiednio dużą działkę by zająć się ogrodem jeszcze przed rozpoczęciem budowy (teren budowy odgrodzić od reszty działki) to teraz przed zimą przygotujcie glebę - np. przeorajcie pole i nawieźcie obornika o ile macie dostęp do niego no i do traktora zimą zróbcie dobry plan a sadźcie dopiero na wiosnę.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar atija
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Żuławy
    Posty
    2.711
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    57

    Domyślnie

    Witaj Netka

    Bardzo fajny ten Wasz domek. Przytulny taki. i słuszne założenie, żeby budować małe na miarę własnych możliwości ( bankowych )
    U nas był wymóg gminy , że dom z poddaszem i dach dwuspadowy. Znaleźliśmy mały metrażowo a jednocześnie ma wszystko czego potrzebujemy.

    Będę zaglądać do Ciebie i kibicować
    Wzięliśmy ślub z BPH na długich 30 lat.
    STOP PIJANYM KIEROWCOM
    Dziennik Ani
    Komentarze Ani

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    atija też taki ślub wzienam ino z innym bankiem

  19. #19

    Domyślnie

    Mymyk_KSK dzieki za rady. w tym roku już nic więcej nie posadzimy bo nie wiemy gdzie co będzie i nie mamy kasy na rośliny. Tamte podarowane, trzeba było posadzić bo by uschły i tak wiele z nich wyrzuciliśmy. A te które są wsadzone jeśli się nie przyjmą to w przyszłym roku dosadzimy nowe. Obornik może i by się od sąsiada znalazł ale panom murarzom pewnie by się nieprzyjemnie dom stawiało w takiej atmosferze więc odpuścimy...

    atija witaj.czytam Twój dziennik od wczoraj kawałkami jak tylko mam czas i możliwość zasiąść do kompa. będę podglądać.wy już tak daleko.....!
    A co do wymogów gminy czyli WARUNKI ZABUDOWY się kłaniaja.
    Jak ja składałam wniosek to dołączyłam rzut domu który chce wybudować-taki z netu z wymiarami i Pan urbanista dostosował warunki zabudowy do mojego projketu i dzięki temu mam jaki chciałam!

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar atija
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Żuławy
    Posty
    2.711
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    57

    Domyślnie

    Fajny pan urbanista.
    u nas tak dobrze nie ma. Porąbane jest i tyle. Dom musi stać kalenicą do drogi, Dach dwuspadowy , kąt nachylenia 40 - 45 stopni. I co najciekawsze na dom taki jak nasz sąsiedzi, praktycznie obok, dostali pozwolenie bez niczego w 2006 r. A jak my załatwialiśmy papierki to okazało się ,że jest za wysoki. Architekt musiał go zmniejszyć o 0,5 m. Chore normalnie.

    Podglądaj dziennik ile wlezie, może coś Ci się przyda. W razie pytań służę pomocą.

    Moose
    na tym forum jest nas takich więcej , poślubionych
    STOP PIJANYM KIEROWCOM
    Dziennik Ani
    Komentarze Ani

Strona 1 z 30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony