dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie kostka z posypka JADAR czy LIBET

    mam zamiar położyć na podjazd i opaski wokół domu kostkę z tzw. posypką - zwykła betonowa już nie wchodzi w gre ze wzgęldu na kolorystykę jasnych kostek - same zółcie. Ta z posypką chcę na chodniki białą z brązowymi wstawkami ( typ jak piccolo z libetu) a na podjazd troche większa brązową z białymi wstawkami. Kostka betonowa odpada - żadna mi kolorystycznie nie pasuje do elewacji, jedynie libet kasztanowa mogłaby być ale małe mają inne odcienie a większe kostki inne i beznadziejenie to wygląda. w dodatku musiałbym wszystko w brązie zrobić. Mam do wyboru z tych kostek z posypka dwie firmy LIBET lub JADAR. Mam po dwie kostki w danym kolorze obu tych firm i : JADAR ładniejszy brąz - bardziej mi pasuje do dachówki, wielkość kamyczków podobna jak w LIBECIE - w dodatku wyglada to lepiej wziualnie. Jeśli chodzi o białą to w Libecie są drobniejsze kamyczki - więc pewnie się będzie wolniej brudziła. Na korzyść JADAR przemawia niższa cena, ładniejszy wzór kostki na podjazd i 10 letnia gwarancja, na korzyśc LIBET dobre opinie i drobniejsza struktura białej kostki, niestety gwarancja chyba tylko 2 lata albo nawet 2). w dodatku JADAR ma w dużych formatach białe płyty które by mi idealnie na taras pasowały ( zastanawiam się nad połączeniem z drewnem) i palisadki w kolorze dobranym do kostki - w libecie jest zupełnie inny brąz palisadek - nie pasujący do niczego) Moje pytanie czy ktoś ma ta kostkę JADARA, czy miał z nia jakies problemy, czy warto zaryzykować- firma chyba nie ma najlepszych opinii, a może się mylę?

  2. #2

    Domyślnie

    Kostki z posypką bardzo się brudzą i są drogie w zakupie. Po latach ludziom nudzi się kostka betonowa i bywa że wymieniają na granit, który jest 4 razy mocniejszy od betonowej kostki. Ganit jest też uważany za szlachetniejszy materiał na plac niż popularna betonówa. Może warto nie przepłacać i iść w granit? Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    dziękuję za opinię , ale na kostkę z posypka już jestem zdecydowana. Proszę tylko o doradzenie firmy, opinie o wymienionych producentach. Kostki granitowej nie kupię na pewno, mam już umówioną ekipę do kostki betonowej, a nie granitowej, poza tym chcę mieć równa powierzchnię zmałymi szparami pomiedzy kostkami, czego nigdy przy granitowej kostce nie uzyskam, nie pasuje mi tez kolorystycznie, chce mieć dwa kontrastowe kolory - granit na pewno się nie brudzi mniej niz kostka z posypką więc tego argumentu zupełnie nie rozumiem. Co do brudzenia się tej tej kostki to przetestowałam to i się nie zgodzę. Na kilku kostkach w tym rownież zwykłej betonowej rozmazałam, ziemie, piasek i glinę - mocno pocierałam to butem żeby dobrze weszło w powierzchnię kostek. Po 3 dniach non stop deszczu - szok, wszystko się zmyło, zostały tylko ślady na kostkce betonowej bez posypki, tak jaby się ten brud wchłonął taka brudna plama została. Co do ceny to kostki z posypką firmy Jadar kosztują poniżej 50zł/m2 po rabacie więc nie są aż takie drogie, zakładając dodatko bardzo wysokie koszty robocizny przy kostce granitowej zdecydowanie wybieram kostke z posyopką.
    w dalszym ciagu prosze o opinie na teamt tych dwóch producentów, najlepiej opinie użytkowinków kostek

  4. #4

    Domyślnie

    [QUOTE=jen77;4272438]dziękuję za opinię ,Co do ceny to kostki z posypką firmy Jadar kosztują poniżej 50zł/m2 po rabacie więc nie są aż takie drogie, zakładając dodatko bardzo wysokie koszty robocizny przy kostce granitowej zdecydowanie wybieram kostke z posyopką.

    Co do ceny . Metr kwadratowy najtańszego materiału granitowego kosztuje zaledwie 20 zł (i to bez rabatu)...... Reszta to rzecz gustu. Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Podstawowa różnica technologiczna między tymi producentami to sposób uzyskiwania odpowiedniego wybarwienia kostek płukanych. Jadar używa oprócz kruszyw szlachetnych, również barwników. Libet kolory uzyskuje tylko przez wymieszanie odpowiedniego rodzaju skał. Co do płyt „z posypką”, proszę jeszcze rzucić okiem na płyty MONZA z Libetu (40 x 40 cm).

  6. #6

    Domyślnie

    A jaką polecasz?
    Libet to obecnie 4 co do jakości firma na rynku.

  7. #7

    Domyślnie

    A w czym niby jest ta firma lepsza?
    Porównaj kilka wyrobów tej firmy do kilku konkurencyjnych biorąc pod uwagę kilka czynników. Jakich? Jako wykonawca musisz to wiedzieć!
    Wymień produkty konkurencyjnych firm lepsze od produktów firmy, którą tak reklamujesz.
    Ja nie pracuję na ich wyrobach, ale po kilku fotkach już wiem, że wykonujac usługę kompleksową nawet nie brałbym pod uwagę zamówień od nich.

    Dziekuję za uwagę.
    PS: Za marną i nie popartą niczym reklamę powinno się odpowiednio nagradzać userów Panowie moderatorzy.

    Równie dobrze mógłbym w połowie moich postów polecać swoje usługi, oraz usługi zaprzyjaźnionych i godnych polecenia firm, bo to co proponują "fachowcy" i co opisują tutaj ludzie woła o pomstę do nieba.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Endriu: a co się dziwisz, że reklamuje firmę z której usług korzysta - z czegoś żyć musi. Osobiście znam fajnego i sensownego producenta kostki brukowej dużo mniejszego niż te wszystkie "bety"... Nie oszczędza na materiale i jakość ma naprawdę prima sort... Ale takie cuda jak namiary daje się na p.w. jak już.
    Względem adminów: my za nich tę robotę robimy, poza tym to wypowiedź a nie stopka czy opis...

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    HadesBD

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Przysucha
    Kod pocztowy
    26-400
    Posty
    12

    Domyślnie

    Ja mam kostkę jadaru i zdecydowanie mogę polecić.
    Miałem wiele razy doczynienia z kostką tej firmy i za każdym razem nie było problemów.
    Kostka bardzo równa i dobrze wykonana.
    Na libecie pracowałem tylko raz dlatego nie będę obiektywny w jej ocenie- żadnych wad nie zauważyłem.
    Co do kosti z posypką to tak jak wspomniał kolega - brudzi się ale mamy karchery.
    Chyba że kostka z posypką tylko do opaski to wtedy jaknajbardziej udany pomysł.
    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał HadesBD Zobacz post
    Ja mam kostkę jadaru i zdecydowanie mogę polecić.
    Miałem wiele razy doczynienia z kostką tej firmy i za każdym razem nie było problemów.
    Kostka bardzo równa i dobrze wykonana.
    Na libecie pracowałem tylko raz dlatego nie będę obiektywny w jej ocenie- żadnych wad nie zauważyłem.
    Co do kosti z posypką to tak jak wspomniał kolega - brudzi się ale mamy karchery.
    Chyba że kostka z posypką tylko do opaski to wtedy jaknajbardziej udany pomysł.
    Pozdrawiam
    Gdybym nie był ograniczony finansowo, to bezapelacyjnie kładłbym bruk klinkierowy. Mam taki na dużym tarasie (CRH) i jestem mega zadowolony.
    Podoba mi się również granit , ale połozenie tego to droga sprawa z uwagi na robociznę. Natomiast z uwagi na powierzchnię do wybrukowania ( ponad 200 m kwadratowych ) skłaniam się ku brukowi z betonu. W moich rejonach dużo kładą z firmy DRog - Bruk z Błaszek . Natomiast ze zbieranych przeze mnie opinii wśród znajomych i innych, wynika, że jakościowo najlepiej wypada POZBRUK I LIBET. Ile w tym prawdy - nie wiem - przekonam się na własnej skórze.
    Natomiast bruk z posypką , jak dla mnie bardzo szlachetnie wyglada , ale obawiam się o jego utrzymanie w czystości .

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    HadesBD

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Przysucha
    Kod pocztowy
    26-400
    Posty
    12

    Domyślnie

    Jeśli tylko opaska to nie ma tragedii
    Raz na jakiś czar karcherem przejedziesz i będzie grać
    Unikałbym tylko białej z posypką

  12. #12

    Domyślnie

    Balto: wszystko fajnie i nie mam do reklamy absolutnie nic, ale...
    No właśnie jest pewne, ale. Obrzeża tej firmy nie są warte nawet połowy ich ceny. Rozpisywał się nie będę.
    Krawężniki mają wymiary brane z kosmosu. To tak jakbyś miał niemal każdą płytę styropianu różnego rozmiaru i nierówną. Tak pracuje się z niektórymi materiałami kilku producentów brukarskich. Kładąc kilkadziesiąt metrów dziennie jesteś jako wykonawca w plecy do kilku stów tygodniowo.
    O wytrzymałosci nie będę się rozpisywał, bo wybierając materiały z poczatkiem każdego sezonu z góry eliminuję nagorsze.
    Nie tylko dla własnej wygody w pracy, ale dla jakości i trwałosci, którą świadczę klientom i gwarantuję.

    Podanie samej nazwy nie jest dla mnie i dla wielu informacją o jakości produktów, tylko zwykłą reklamą.
    Jeśli coś polecam, to niech to ma ręce i nogi.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał End_riu Zobacz post
    A w czym niby jest ta firma lepsza?
    Porównaj kilka wyrobów tej firmy do kilku konkurencyjnych biorąc pod uwagę kilka czynników. Jakich? Jako wykonawca musisz to wiedzieć!
    Wymień produkty konkurencyjnych firm lepsze od produktów firmy, którą tak reklamujesz.
    Ja nie pracuję na ich wyrobach, ale po kilku fotkach już wiem, że wykonujac usługę kompleksową nawet nie brałbym pod uwagę zamówień od nich.

    Dziekuję za uwagę.
    PS: Za marną i nie popartą niczym reklamę powinno się odpowiednio nagradzać userów Panowie moderatorzy.

    Równie dobrze mógłbym w połowie moich postów polecać swoje usługi, oraz usługi zaprzyjaźnionych i godnych polecenia firm, bo to co proponują "fachowcy" i co opisują tutaj ludzie woła o pomstę do nieba.
    End_riu – jasne że z czegoś żyć trzeba, ale taki ogień pod postem napisanym 4 lata temu?
    Nie wiem jak inni. Ja cały czas staram się uczyć. Również na błędach. Nie tylko cudzych.

  14. #14

    Domyślnie

    m.trybulec moderator wywalił posty jakiegoś reklamowca, do którego to pisałem i wygląda to jak wygląda.

  15. #15

    Domyślnie

    He he
    niezła zabawa z tego wychodzi

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ineczka71

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    lubelskie/Henley on Thames UK
    Posty
    39

    Domyślnie

    A ja oglądałam kostki libetu oraz płyty tarasowe i palisady. I generalnie bardzo mi się podobały. Nawet miałam spotkanie z panią od projektu, która miała mi doradzić co i jak oraz przedstawić jakąś wizję (a raczej moją wizję przełożyć na papier).
    Tylko że pani projektant podczas spotkania zachowywała się jakby zupełnie nie była zainteresowana. Jakby nie marzyła o niczym innym, tylko być w zupełnie innym miejscu. I generalnie robiła łaskę, że poświęciła nam pół godziny. No więc w dzisiejszych czasach ja nie będę prosić, żeby zechcieli wziąć moje pieniądze.
    Po drugiej stronie dwupasmówki była firma, w której pani wychodziła z siebie, żeby nam wszystko pokazać (mimo iż zaczęło padać). Wyciągała kolejne katalogi, przedstawiała propozycje itd. I dlatego będziemy mieć kostkę od nich.

  17. #17

    Domyślnie Prośba o poradę

    Cytat Napisał End_riu Zobacz post
    m.trybulec moderator wywalił posty jakiegoś reklamowca, do którego to pisałem i wygląda to jak wygląda.
    End_riu mam prośbę --> czy warto wziąć kostkę płukaną firmy JADAR. kolorystycznie najlepiej mi pasuje i ma kilka produktów komplementarnych w tych samych kolorach? Czy jednak lepiej dać sobie spokój z tą firmą, ponieważ w różnych miejscach są różne opinie na jej temat

    Dzięki za pomoc

  18. #18

    Domyślnie

    Jadar jeśli pasuje dlaczego nie?

  19. #19

    Domyślnie

    Tak na 100% to sama firma nigdy nie jest gwarantem jakości. Mowa oczywiście o kostce. W jednej części kraju kupujesz materiały Jadaru i są dobrej jakości, a w innej jest to loteria. Przypadłość ta nie dotyczy tylko poszczególnych regionów, ale również poszczególnych partii.
    Producent może wypuścić przez cały sezon mnóstwo materiału dobrej jakości, a jedną partię spartolą i trafi akurat do Ciebie.
    Dlatego przed zakupem dobrze jest zobaczyć nie tylko ogródek wystawowy, ale również rzucić okiem na palety. Jeśli są wykwity, pęknięcia, przebarwienia, czy odpryski, to wiadomo...

    Dla przykładu.
    Ja obrzeża biorę z firmy XXX, bo są jakościowo takie same jak z firmy YYY, ale cenowo bardziej się je opłaca kupować.
    To samo dotyczy palisad. Krawężników za to nigdy nie kupuję od YYY. Chociaż są dużo tańsze, ale dużo gorzej wykonane.
    Jeśli chodzi o kostkę, to tutaj nie mam jakiejś sztywnej zasady. Zazwyczaj nim zamówię sprawdzam dodatkowo w swoim źródle.

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PolTeam

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam.
    Co do jakości produktów firmy Libet.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0075.jpg
Wyświetleń:	392
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	364581Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0076.jpg
Wyświetleń:	328
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	364582
    A żeby była jasność produkt nie podlega reklamacji spełnia wszystkie standardy producenta.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony