dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie przyłącza kanalizacji i wody,a niski poziom wód gruntowych

    Witam,
    wybudowaliśmy dom w ciągu roku i pilnie potrzebujemy wprowadzić się do końca września. Problem tkwi w pogodzie i wysokim stanie wód gruntowych. Nie mamy podłączonej wody ani kanalizacji ponieważ od wiosny poziom wód gruntowych w naszych rejonach (małopolska) jest w okolicach metra
    Nasi hydraulicy próbowali w sierpniu dokonać wykopu pod przyłącz wody,ale niestety ziemia osuwała się i zaprzestali działań , bo wyglądało to niebezpiecznie.
    Duża firma ze szpilami, które mogłyby ususzyć (bądź nie) teren życzy sobie 5 tysięcy za dzień osuszania....Poza tym podobno ilość wypompowywanej wody jest niesamowita i najnormalniej w świecie nie mielibyśmy gdzie tego odprowadzać. Szczerze jestem załamana... mamy jakieś 50 metrów do zrealizowania.
    Proszę o rady jak podpiąć się w takich warunkach ! Czekać rok nie możemy, ponieważ dom jest gotowy do użytku i musi być woda choćby w kaloryferach aby utrzymać jako taką temperaturę. A może macie jakieś pomysły alternatywne dla kanalizacji ? na razie ciągle leje, a mnie ręce opadają
    Dodam,że przyłacz kanalizacji jest w lini prostej przyłacza wody i dzieli ich jakieś 10 metrów....Może wykopać taki wielki rów...odpompować jakoś wodę....nie no chyba bez sensu???
    Rozmowy z firmami hydraulicznymi kończą się- " Pani, my tego się nie podejmiemy".....
    hilfe!!!!
    "leżę i pachnę ...bo ogranicza tylko wyobraźnia "

  2. #2

    Domyślnie

    witam, chciałbym się dowiedzieć w jakiej miejscowości znajduje się twoja budowa i grunt na jakim się znajduje tzn. czy jest to piach glina czy np ziemia...alternatywy na kanalizację miejską jest budowa przydomowej oczyszczalni ścieków, a z przyłączem wody raczej idzie sobie poradzić Powodzenia.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tomek i Kasia K.
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    165
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    U mnie też wody gruntowe podczas wykonywania przyłącza wodno - kanlizacyjnego do budynku były na wysokości ok 1 m.
    Z tym, że u mnie rura kanalizacyjna i z wodą biegną po różnych trasach. Przyłącze kanalizacyjne ok 20 m, przyłącze wody ok 30 m. Firma wykonująca przyłącza miała pompy, które podczas prac wypopmpowywały non stop wodę z wykopów. Wykop robili koparką. Prace trwały 2 dni. Koszt oby przyłączy 10 tys zł - u mnie dochodziło jeszcze rozcięcie asfaltu, ponieważ media miałe po drugiej stronie ulicy.
    Firma, która robiła to u mnie znała dobrze teren - robili wcześniej przyłącza kilka domów dalej.
    Inne firmy podawały stawki od 15 do 25 tys.
    Ostatnio edytowane przez Tomek i Kasia K. ; 22-09-2010 o 08:23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony