dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 105 z 648
Pokaż wyniki od 2.081 do 2.100 z 12943
  1. #2081
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariobros35
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-087
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał aleksandra100
    Interesuje mnie piec kominkowy z płaszczem wodnym o mocy min 20 KW. Większość takich piecy ma małą moc. Znalazłam w necie coś takiego:
    http://www.ekomin.pl/index.php?page=...mart&Itemid=37
    Użytkuje ktoś może taki piecyk. Bardzo proszę o opinię
    Widzisz sama sobie odpowiedziałaś na pytanie rzeczywiście większość takich pieców ma znikomą moc płaszcza wodnego i obawiam się iż nie znajdziesz takiego który by miał moc 20 kw
    Jeżeli mogę być pomocny w zagadnieniach dotyczących kominków z płaszczem wodnym to zapraszam do zadawania pytań

    --Tu była reklama----

  2. #2082

    Domyślnie

    Mariobros35,

    bardzo dziękuję Ci za opowiedź.
    Wyczekiwałam Twojego postu jak "kania dżdżu", hahahaha !

    Ok, zorientuję się dzisiaj w temacie firm, które mi podałeś.
    Jestem na tym etapie, że w zasadzie do końca tygodnia muszę zamawiać kocioł i kominek.

    W razie czego pozwolę sobie jeszcze Cię pomęczyć pytaniami.
    Pierwsze wbicie łopaty - 23.08.2008 r.

  3. #2083

    Domyślnie

    Mariobros35,

    no to jeszcze pytanie :
    czy ten dolot powietrza z zewnątrz jest warunkiem koniecznym przy doborze kominka... ?

    Tzn. czym różni się kominek z takim dolotem i czym bez dolotu ?

    Wytłumacz proszę jakoś prosto kobiecie... blondynce dodatkowo...
    Pierwsze wbicie łopaty - 23.08.2008 r.

  4. #2084
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariobros35
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-087
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał AGA NR 1
    Mariobros35,

    bardzo dziękuję Ci za opowiedź.
    Wyczekiwałam Twojego postu jak "kania dżdżu", hahahaha !

    Ok, zorientuję się dzisiaj w temacie firm, które mi podałeś.
    Jestem na tym etapie, że w zasadzie do końca tygodnia muszę zamawiać kocioł i kominek.

    W razie czego pozwolę sobie jeszcze Cię pomęczyć pytaniami.
    Cieszę się iż w jakiś sposób mogłem pomóc dla wielu forumowiczów na tym forum jestem swoistym ekspertem w dziedzinie kominków z płaszczem wodnym z czego jestem niezmiernie kontent .No jakby nie było zajmuję się tym już trochę czasu
    Jeżeli mogę być pomocny w zagadnieniach dotyczących kominków z płaszczem wodnym to zapraszam do zadawania pytań

    --Tu była reklama----

  5. #2085
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariobros35
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-087
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Jeżeli mogę być pomocny w zagadnieniach dotyczących kominków z płaszczem wodnym to zapraszam do zadawania pytań

    --Tu była reklama----

  6. #2086
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariobros35
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-087
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał AGA NR 1
    Mariobros35,

    no to jeszcze pytanie :
    czy ten dolot powietrza z zewnątrz jest warunkiem koniecznym przy doborze kominka... ?

    Tzn. czym różni się kominek z takim dolotem i czym bez dolotu ?

    Wytłumacz proszę jakoś prosto kobiecie... blondynce dodatkowo...
    Widzisz kominek jest to takie urządzenie które podczas spalania drewna używa do tego tlenu z powietrza i to w dużej ilości jeżeli mamy kominek który pobiera nam powietrze z domu to ilość tlenu jaką zawiera dom jest ograniczona a mamy szczelne okna i dzwi więc po pewnym czasie zaczyna nam brakować tlenu w domu poza złym samopoczuciem bólem głowy to jeszcze z biegiem czasu są coraz bardziej mizerne efekty palenia w kominku brak tlenu do spalania drewna w palenisku mała wydajność kominka mizerny płomień tych efektów nie ma jeżeli dostarczymy powietrze do kominka z zewnątrz budynku.
    Jeżeli mogę być pomocny w zagadnieniach dotyczących kominków z płaszczem wodnym to zapraszam do zadawania pytań

    --Tu była reklama----

  7. #2087

    Domyślnie

    Mariobros35,

    ooooo, widzisz - teraz to już rozumiem !

    Super to wyjaśniłeś.

    Oki, porozglądam się za kominkami, które wyróżniłeś i wkrótce podejmę ostateczną decyzję.

    Nie omieszkam Cię o tym poinformować - na jaki wkład w końcu padł wybór.

    Dziękuję za pomoc !
    Pierwsze wbicie łopaty - 23.08.2008 r.

  8. #2088

    Domyślnie

    Witam.
    Jestem na etapie murowaia ścian. Komin będzie Schiedla. Jakie przyjąć wymiary kominka?
    Planujemy zastosować kominek z płaszczem wodnym. Jakie przyjąć wymiary kominka?

  9. #2089
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariobros35
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-087
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał ekmir
    Witam.
    Jestem na etapie murowaia ścian. Komin będzie Schiedla. Jakie przyjąć wymiary kominka?
    Planujemy zastosować kominek z płaszczem wodnym. Jakie przyjąć wymiary kominka?
    Nie obraż się ale twoje pytanie jest mało precyzyjne bowiem typ kominka i zarazem wynikająca z tego jego wielkość zależy od mocy kominka a moc od powierzchni budynku wyrażonej w m2 przelicznik w/g norm współczesnych i nowoczesnych materiałów kształtuje się w następujący sposób 0.7 kw mocy kominka 10 m2 powierzchni ale nie jest błędem lekkie przewymiarowanie mocy szczególnie przy nowoczesnych kominkach posiadających sterowanie dolotem powietrza do paleniska no i obszerność kominka zależy też w dużej mierze od obudowy jaką zechcemy go obudować
    Jeżeli mogę być pomocny w zagadnieniach dotyczących kominków z płaszczem wodnym to zapraszam do zadawania pytań

    --Tu była reklama----

  10. #2090

    Domyślnie

    Zdaje sobie z tego sprawę, że jest mało precyzyjne ale na tym etapie jeszcze nie wiem jaki kominek chciałbym zastosować, a muszę przyjąć jakieś wymiary aby dobrze usytuować komin. W projekcie gotowym był komin murowany z cegieł i pod niego zostały przygotowane fundamenty. Ponieważ chcę zastosować rozwiązania firmy Schiedel zmieniają się wymiary i powstaje problem usytuowania komina, aby dobrze pasował do kominka.

  11. #2091

    Domyślnie Podłączenie powietrza

    Czy w przypadku kupna kominka bez możliwości podłączenia dolotu powietrza z dołu, wystarczy zostawić otwartą rurę? Czy to coś da?
    Mam Wypuszczoną rurę niestety tylko fi 110 PCV na zewnątrz budynku. Jeżeli kupię kominek z możliwością podłączenia bezpośredniego czy przy styku z kominkiem ta rura wytrzyma temp. nie topiąc się? Ewentualnie jak wykonać takie podłączenie i czy zastosować przepustnicę?
    Jestem lewy w tym temacie, proszę o odpowiedź.
    Misiek

  12. #2092
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie Re: Podłączenie powietrza

    Cytat Napisał brato
    Czy w przypadku kupna kominka bez możliwości podłączenia dolotu powietrza z dołu, wystarczy zostawić otwartą rurę? Czy to coś da?
    Mam Wypuszczoną rurę niestety tylko fi 110 PCV na zewnątrz budynku. Jeżeli kupię kominek z możliwością podłączenia bezpośredniego czy przy styku z kominkiem ta rura wytrzyma temp. nie topiąc się? Ewentualnie jak wykonać takie podłączenie i czy zastosować przepustnicę?
    Jestem lewy w tym temacie, proszę o odpowiedź.
    Witam
    uzupełni powietrze wyciągnięte przez kominek zawsze warto mieć możliwość zamknięcia
    a może pomyśleć deczko i przejść z tej "topiącej" na np: alu (spiro)
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  13. #2093

    Domyślnie Re: Podłączenie powietrza

    Cytat Napisał an-bud
    Cytat Napisał brato
    Czy w przypadku kupna kominka bez możliwości podłączenia dolotu powietrza z dołu, wystarczy zostawić otwartą rurę? Czy to coś da?
    Mam Wypuszczoną rurę niestety tylko fi 110 PCV na zewnątrz budynku. Jeżeli kupię kominek z możliwością podłączenia bezpośredniego czy przy styku z kominkiem ta rura wytrzyma temp. nie topiąc się? Ewentualnie jak wykonać takie podłączenie i czy zastosować przepustnicę?
    Jestem lewy w tym temacie, proszę o odpowiedź.
    Witam
    uzupełni powietrze wyciągnięte przez kominek zawsze warto mieć możliwość zamknięcia
    a może pomyśleć deczko i przejść z tej "topiącej" na np: alu (spiro)
    Dzięki za odpowiedź.
    Misiek

  14. #2094

    Domyślnie

    Witam,

    Zastanawiam się nad kominkiem i do tego jeszcze nad rozwiązaniem jak go umiejscowić.

    Komin mam Lieier fi180 postawiony na zewnątrz - za ściąną z Silki 24, z przygotowanym otworem do wewnątrz. Jednak z racji tego, że kominek zajmuje sporo miejsca zastanawiałem się, czy nie wykuć otworu w ścianie, nie wsadzić nadproży z L-ek i kominka nie umiejscowić w ten sposób by np. wystawał tylko 25cm ze ściany. Tylko czy wtedy przerabiać komin i robić doprowadzenie spalin z boku, czy kolankami wejść w ten sam otwór.
    Rozważam również możliwość doprowadzenia ogrzewania do pomieszczeń na górze (w posadzce). Czy warto i jak się ma sprawa z "wejściem" wkładem w ścianę w takim przypadku.

    Moje typy kominków (chcę by to był bardziej płaski prostokąt niż kwadrat) to:
    MIILA firmy kratki.pl
    Flaming firmy Fonte Flam
    16kW PPZPOS PRIMERO firmy Tarnavva.

    Z drugiej strony zastanawiałem się nad piecem wolnostojącym typu:
    Dovre Astro lub Uniflam Chamane. Jakie są wasze doświadczenia w tej kwestii w porównaniu z wkładami kominkowymi?

    Co o nich sądzicie i czy wszystkie nadają się na podłączenie powietrza z zewnątrz (rekuperator ma być zainstalowany)?

    Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

    Pozdrawiam, Kamil

  15. #2095

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamilxus
    Witam,

    Zastanawiam się nad kominkiem i do tego jeszcze nad rozwiązaniem jak go umiejscowić.

    Komin mam Lieier fi180 postawiony na zewnątrz - za ściąną z Silki 24, z przygotowanym otworem do wewnątrz. Jednak z racji tego, że kominek zajmuje sporo miejsca zastanawiałem się, czy nie wykuć otworu w ścianie, nie wsadzić nadproży z L-ek i kominka nie umiejscowić w ten sposób by np. wystawał tylko 25cm ze ściany. Tylko czy wtedy przerabiać komin i robić doprowadzenie spalin z boku, czy kolankami wejść w ten sam otwór.
    Rozważam również możliwość doprowadzenia ogrzewania do pomieszczeń na górze (w posadzce). Czy warto i jak się ma sprawa z "wejściem" wkładem w ścianę w takim przypadku.

    Moje typy kominków (chcę by to był bardziej płaski prostokąt niż kwadrat) to:
    MIILA firmy kratki.pl
    Flaming firmy Fonte Flam
    16kW PPZPOS PRIMERO firmy Tarnavva.

    Z drugiej strony zastanawiałem się nad piecem wolnostojącym typu:
    Dovre Astro lub Uniflam Chamane. Jakie są wasze doświadczenia w tej kwestii w porównaniu z wkładami kominkowymi?

    Co o nich sądzicie i czy wszystkie nadają się na podłączenie powietrza z zewnątrz (rekuperator ma być zainstalowany)?

    Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

    Pozdrawiam, Kamil
    Widzę same problemy: mostek termiczny, wygląd ściany za kominkiem, praca samego kominka, izolacja rury spalinowej, itd...

  16. #2096

    Domyślnie

    http://wgrajfoto.pl/pokaz/img0709/kominek719e.jpg
    Przepraszam, że tak na szybko, ale może wyjaśni.

    Tych problemów nie powinno być, choć kształt rury nie jest zbyt korzystny. Niestety musi iść w taki dziwny sposób bo nadproże powinno trzymać ścianę nad kominkiem, a zaraz obok jest słup betonowy.

    Jakieś uwagi odnośnie ww. wspomnianych kominków?

  17. #2097

    Domyślnie

    Wydaje mi się że ta ściana na zewnątrz to żeby dobrze wyglądała to trzeba by ją z licować z wystającym kominem. No i żeby to na zewnątrz było jednolite na całej wysokości (można to osiągnąć np styropianem.).
    Samo załamanie rury jak zrozumiałem i wyczytałem z obrazka - najpierw w mieszkaniu dwa katy 45 stopni lub mniej i później przez ścianę pod kątem 90 stopni? Jeżeli tak to chyba trochę się gryzie ze sztuką, tym bardziej że komin to tylko fi 180.

    Co do samych kominków - to niech się wypowiedzą specjaliści.

  18. #2098

    Domyślnie

    Witam
    czy ktoś z Państwa może mi doradzić gdzie kupić (a może gdzies zamówić, zlecić) wykonanie obramówki ozdobnej ze stali nierdzewnej wokół wkładu kominkowego na zewnątrz kominka?
    z góry dziekuje za pomoc.

  19. #2099

    Domyślnie

    Witam
    W jakiej odległości od ściany z gazobetonu mogę postawić kozę jotul F250 3,9-9kW. Chcę ją postawić w sypialni w narożniku by palić w niej od czasu do czasu (wytworzyć dobry klimat).komin chce zbudować nad koza bez wyczystki, podłączenie od góry.
    Pozdrawiam
    Jakub
    album zmagań
    http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg

  20. #2100
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jaroryb

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam
    Potrzebuje rady. Buduję dom praktycznie w technologii domu pasywnego i nie wiem jak rozwiązać kwestię ogrzewania cwu. Nie mam gazu ani pompy ciepła. Zamierzam wykorzystać do tego celu panele słoneczne i kominek. Zakładam, że latem panela załatwią sprawę. Gorzej zimą,
    Proszę o radę jakie rodzaj kominka zastosować.
    Proponowano mi kominek z płaszczem wodnym, ale zastawiam się czy ma sens stosowanie płaszcza tylko do ogrzewania cwu. Planuję kupić zbiornik w granicach 500-700l z dwoma wężownicami i grzałką elektryczną.
    Ewentualnie można by zastosować nakładki do cwu na czopuch lub ewentualnie wężownice. Słyszałem jednak bardzo różne o nich opinie. Czy macie jakieś doświadczenia z takimi rozwiązaniami? Jakieś sugestie dotyczące producentów? Ewentualnie jakie są optymalne rozwiązania w tym zakresie?
    Jeśli ktoś stosował podobne rozwiązanie jakie były faktyczne koszty użytkowania.
    pozdrawiam i liczę na pomoc

Strona 105 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony