dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 534 z 648
Pokaż wyniki od 10.661 do 10.680 z 12943
  1. #10661
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał jstanisz Zobacz post
    Witam, potrzebuje kominek 14 kv i najlepiej sprawność 80% ani ten ani ten wkład nie spełnia do końca wymagań. Stad moje pytanie który wybrać gdy chcemy kominek narożny do ogrzania dom około 120 m? Bardzo Dziekuje za pomoc.
    Na pewno nie 14 kW .

    W obecnie budowanych domach starty ciepła są tak małe że na 120 metrów zazwyczaj wystarczy 6 kW.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd30.JPG
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	77,7 KB
ID:	400268   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd32.JPG
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	400269  
    Darek B

  2. #10662

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mr A Zobacz post
    Kominek na dzień dzisiejszy jest jako dodatek, nie jest liczony do ogrzewania, a do samego klimatu. Tak czy inaczej pod żonę im cieplej, tym lepiej Ja u rodziców przy kominku wysiedzieć nie mogę, ona najchętniej by tam weszła.

    Muszę zobaczyć jak to działa rozpalone, wczoraj byłem u brata i okazało się, że ma ten sam, więc próba możliwa.
    Widzisz, efektem ubocznym "klimatu" jest dosyć konkretna ilość ciepła. Pytanie, czy masz pomysł jak to ciepło zagospodarować? Kominki z dużą szybą oddają to ciepło na bieżąco w trakcie palenia do wnętrza pomieszczenia, w którym się znajdują, czym się różnią od piecokominków, które to ciepło akumulują. Dlatego warto wiedzieć ile kW dostanie się salonowi przez szybę i czy go nie przegrzejesz.
    A z żonami i kominkami tak często jest, Ty spływasz potem, a ona mruczy jak kotka. Znam to aż za dobrze I jak tu znaleźć to cholerne optimum termiczne?
    Ostatnio edytowane przez Krakers70 ; 06-11-2017 o 19:46

  3. #10663
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krakers70 Zobacz post
    Widzisz, efektem ubocznym "klimatu" jest dosyć konkretna ilość ciepła. Pytanie, czy masz pomysł jak to ciepło zagospodarować? Kominki z dużą szybą oddają to ciepło na bieżąco w trakcie palenia do wnętrza pomieszczenia, w którym się znajdują, czym się różnią od piecokominków, które to ciepło akumulują. Dlatego warto wiedzieć ile kW dostanie się salonowi przez szybę i czy go nie przegrzejesz.
    A z żonami i kominkami tak często jest, Ty spływasz potem, a ona mruczy jak kotka. Znam to aż za dobrze I jak tu znaleźć to cholerne optimum termiczne?
    Bierzesz za żonę Eskimoskę i po kłopocie! Nawet lodówki nie musisz kupować!

  4. #10664
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    E tam Eskimoskę, "Szwedki są wysokie, zgrabne, higieniczne, zdrowe,
    Ale ponoć dosyć chłodne, bo... polodowcowe.
    Trzeba przyznać, atrakcyjne, zwłaszcza Szwedki młode
    Ale jakbyś czuł się w domu, w którym wieje chłodem?!"
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  5. #10665
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    E tam Eskimoskę, "Szwedki są wysokie, zgrabne, higieniczne, zdrowe,
    Ale ponoć dosyć chłodne, bo... polodowcowe.
    Trzeba przyznać, atrakcyjne, zwłaszcza Szwedki młode
    Ale jakbyś czuł się w domu, w którym wieje chłodem?!"
    Szybę bym w piecokominku powiększył!

  6. #10666
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    A od czego anorak z niedźwiedziej skóry
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #10667
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    muurg

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Prądki
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    Kupiłem dom z kominkiem i chyba mnie to przerasta . Poprzedni właściciel był typem człowieka "specjalista ustawił i powiedział, żeby tego nie ruszać", więc od niego nie otrzymam żadnej informacji, nie istnieje firma, która montowała kominek, co gorsza nie ma firmy która kominek wyprodukowała (CTM). Nie wiem więc co i jak jest zamontowane. Kominek ma płaszcz wodny (ogrzewa tylko kaloryfery), ma doprowadzenie powietrza z ogrodu, dwie przepustnice ręczne (chyba tak to się nazywa) i takie małe elektroniczne "coś" przymocowane na ścianie. Na tym czymś jest kilka trybów pracy - automatyczny, półautomatyczny, ręczny, rozpalania itd. ustawia się temp załączenia i górna temperatura. Poprzedni właściciel załączanie miał ustawione na 39 st., odcięcia na 75. Przy tych 39 kaloryfery były gorące, można było też rozpalić tak, żeby temperatura utrzymywała się na poziomie np 40 lub 43 stopnie. Dowiedziałem się jednak, że dolna temp. powinna być min 55 st. Teraz efekt jest taki, że temperatura dochodzi do 63 spada do 46 i tak w kółko - czy kominek jest niewydolny ? czy coś robię nie tak ? Druga sprawa to jak (i czy w ogóle) regulować tymi ręcznymi przepustnicami. Rozumiem, że przy rozpalaniu obie otwarte na full a jak się rozpali ? niestety nie mam żadnych dodatkowych informacji o rodzaju płaszcza wodnego, sposobie montowania itd. Jedyny sposób to rozwalić kawał ściany - ktoś może pomóc ?

  8. #10668
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Pod koniec listopada zamierzam odwiedzić firmy kominkowe w Bydgoszczy i okolicy... jedną nawet bardzo blisko Ciebie.....
    Darek B

  9. #10669
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał muurg Zobacz post
    Witam
    Kupiłem dom z kominkiem i chyba mnie to przerasta .co gorsza nie ma firmy która kominek wyprodukowała (CTM). Nie wiem więc co i jak jest zamontowane.
    A to nie ta firma?
    http://ctmcompany.pl/
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  10. #10670
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał muurg Zobacz post
    Witam
    Kupiłem dom z kominkiem i chyba mnie to przerasta . Poprzedni właściciel był typem człowieka "specjalista ustawił i powiedział, żeby tego nie ruszać", więc od niego nie otrzymam żadnej informacji, nie istnieje firma, która montowała kominek, co gorsza nie ma firmy która kominek wyprodukowała (CTM). Nie wiem więc co i jak jest zamontowane. Kominek ma płaszcz wodny (ogrzewa tylko kaloryfery), ma doprowadzenie powietrza z ogrodu, dwie przepustnice ręczne (chyba tak to się nazywa) i takie małe elektroniczne "coś" przymocowane na ścianie. Na tym czymś jest kilka trybów pracy - automatyczny, półautomatyczny, ręczny, rozpalania itd. ustawia się temp załączenia i górna temperatura. Poprzedni właściciel załączanie miał ustawione na 39 st., odcięcia na 75. Przy tych 39 kaloryfery były gorące, można było też rozpalić tak, żeby temperatura utrzymywała się na poziomie np 40 lub 43 stopnie. Dowiedziałem się jednak, że dolna temp. powinna być min 55 st. Teraz efekt jest taki, że temperatura dochodzi do 63 spada do 46 i tak w kółko - czy kominek jest niewydolny ? czy coś robię nie tak ? Druga sprawa to jak (i czy w ogóle) regulować tymi ręcznymi przepustnicami. Rozumiem, że przy rozpalaniu obie otwarte na full a jak się rozpali ? niestety nie mam żadnych dodatkowych informacji o rodzaju płaszcza wodnego, sposobie montowania itd. Jedyny sposób to rozwalić kawał ściany - ktoś może pomóc ?
    Masz kominek który nie potrzebuje 55 o C...Wróć nastawienia takie jak były i ciesz się całkiem dobrym urządzeniem, jakim jest CTM, bo możesz mieć gorsze....Przepustnice zaraz po rozpaleniu (i zamknięciu drzwi) zamknij, tak by nie paliło się na full. Temperaturą możesz regulować również drewnem. Mam nadzieję , że ilość jest dla Ciebie oczywista, ale wielkość rozdrobnienia, gatunek?

  11. #10671
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Masz kominek który nie potrzebuje 55 o C...
    Kondensacja.
    Czystość spalania , emisja tego ce leci z komina , to jednak pochodna między innymi temperatur w płaszczu wodnym ...
    Ekologiczne ogrzewanie drewnem czy śmierdzący kopciuch ?
    Darek B

  12. #10672
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Temperatura powrotu nie musi mieć związku z czystością spalania. I bardzo często nie ma. To są dwie różne sprawy.

    Kondensacja jest istotna w skomplikowanych kotłach.

  13. #10673
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał muurg Zobacz post
    Poprzedni właściciel załączanie miał ustawione na 39 st., odcięcia na 75. Przy tych 39 kaloryfery były gorące, można było też rozpalić tak, żeby temperatura utrzymywała się na poziomie np 40 lub 43 stopnie. Dowiedziałem się jednak, że dolna temp. powinna być min 55 st. Teraz efekt jest taki, że temperatura dochodzi do 63 spada do 46 i tak w kółko - czy kominek jest niewydolny ? czy coś robię nie tak ?
    "Taktowanie" pompy, grzania w takim małym przedziale nastaw to rzecz normalna, trzeba wyposażyć instalację w zawory 3-D lub 4-D podmieszanie.


    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Kondensacja.
    Czystość spalania , emisja tego ce leci z komina , to jednak pochodna między innymi temperatur w płaszczu wodnym ...
    To złożony proces zależny od urządzenia i instalacji, nie można generalizować.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 11-11-2017 o 13:41
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  14. #10674
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Temperatura powrotu nie musi mieć związku z czystością spalania. I bardzo często nie ma. To są dwie różne sprawy.

    Kondensacja jest istotna w skomplikowanych kotłach.
    Doświadczenia w profesjonalnej pracowni , wyposażonej w precyzyjną aparaturę pomiarową , w której bada się konstrukcje kominków z płaszczem wodnym dowodzą że jest całkiem odwrotnie niż twierdzisz.
    Darek B

  15. #10675
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Doświadczenia w profesjonalnej pracowni , wyposażonej w precyzyjną aparaturę pomiarową , w której bada się konstrukcje kominków z płaszczem wodnym dowodzą że jest całkiem odwrotnie niż twierdzisz.
    Chłop swoje, baba swoje....Ja mam dowody u siebie, w swoich realizacjach, namacalne, a nie Twoje wirtualne opowieści o tym co słyszałeś w jakimś laboratorium.....

  16. #10676
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    a kto baba?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #10677
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    a kto baba?
    Zdunowa Daria?
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  18. #10678
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Baba, albo owca, która ślepo wierzy w papu podane na tacy....

    Jak żyjecie?

  19. #10679
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    „Jak żyjemy?” bo co?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #10680
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    .Ja mam dowody u siebie, w swoich realizacjach, namacalne, a nie Twoje wirtualne opowieści o tym co słyszałeś w jakimś laboratorium.....

    Zajmowałem się budową kominków i wykonywałem pozostałe prace zduńskie w czasach gdy jeszcze byłeś LEŚNIKIEM [ lub jeszcze nie byłeś leśnikiem ] , o zduństwie to zapewne nawet nie myślałeś ....

    Wirtualne opowieści ?
    Co chwila mam okazję "naprawiać" kominki wodne po takich którzy zrobili wg " Misia Widzimisia " jakiegoś wykonawcy , niezależnie od marki jakiej jest dany wkład wodny , bo tak się jakość dziwnie składa że pewne zasady poprawnego działania są niezmienne.

    Dziwi mnie że zamiast stosować sprawdzone , przetestowane i zalecane przez producenta , techniczne rozwiązania KLIENCI sugerują się pisaniną na Forum Muratora .
    Konsekwencje takich wyborów widać z dymiących kominów i "cieknących" przegniłych wkładów wodnych
    Darek B

Strona 534 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony