dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 584 z 648
Pokaż wyniki od 11.661 do 11.680 z 12943
  1. #11661
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.406
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    No się ubawiłem, podokuczam Ci bo fotohobby mi zabraniałeś Dla wyjaśnienia uśmiania piszesz o izolacji przewodów
    Nic Ci nie zabroniłem. Sugestia delikatna była...Chłop sam sobie często dokucza więc może wystarczy. Bo się zniechęci!

    Co do przewodów z silikonu - dokuczaj! Sam się ubawiłem....Z tego co widzę, zamiana elektryka na zduna, lepiej wychodzi niż odwrotnie....

  2. #11662
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    A mowa o jakim przewodzie strującym czy zasilającym? A długość w jakim zakresie i z jakiego wtedy powodu może wpływać na ograniczenie w poprawnym działaniu sterownika?
    Jak pamiętam, to był problem sterowania przepustnicą.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  3. #11663
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Jak pamiętam, to był problem sterowania przepustnicą.
    Problem chyba pamiętam i radę też ale takie zmiany lepiej by wykonał ktoś kto choć troszkę znaa temat nawet nie koniecznie producent
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  4. #11664
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Problem chyba pamiętam i radę też ale takie zmiany lepiej by wykonał ktoś kto choć troszkę zna temat nawet nie koniecznie producent
    Lepiej dmuchać na zimne, dla Ciebie to łatwy temat, ale uwierz mi większość ludzi myli nawet kabel z przewodem, a co dopiero liznąć choć trochę informacji o średnicy rdzenia, czy izolacji.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  5. #11665
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tobi_
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Ruda Śląska
    Dzielnica
    Kochłowice
    Posty
    77

    Domyślnie

    Poszukuję kominka o małej mocy - salon ok 30m2, budynek dobrze zaizolowany (25 cm), rekuperacja, do okazjonalnego palenia. Nie chcę zrobić sauny z pomieszczenia. Kominek narożny. Myślę, że 4-6kW to maksimum do takiego pomieszczenia. Poradzicie coś?

  6. #11666
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.406
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tobi_ Zobacz post
    Poszukuję kominka o małej mocy - salon ok 30m2, budynek dobrze zaizolowany (25 cm), rekuperacja, do okazjonalnego palenia. Nie chcę zrobić sauny z pomieszczenia. Kominek narożny. Myślę, że 4-6kW to maksimum do takiego pomieszczenia. Poradzicie coś?
    Mam fajny wkład z prawą szybką mniejszą. Gilotyna. Przeszklenie w jednym kawałku (szyba gięta). Dobrej jakości. Chcę się go pozbyć, więc ok 1/2 ceny (5000)

  7. #11667
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tobi_
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Ruda Śląska
    Dzielnica
    Kochłowice
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Mam fajny wkład z prawą szybką mniejszą. Gilotyna. Przeszklenie w jednym kawałku (szyba gięta). Dobrej jakości. Chcę się go pozbyć, więc ok 1/2 ceny (5000)
    Panie Piotrze, można więcej szczegółów? Teraz nie mogę jeszcze go kupić, bo dom w stanie otwartym, ale pracujemy i nad tym.

  8. #11668
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Czy piecokominek musi zaczynać się od 1 tony?
    Czy przy założeniu, że nie potrzebuję ogrzać całego domu piecokominek może ważyć np. 500kg?
    Ale nadal będzie w 100% piecokominkiem bez konwekcji.
    Tak sobie wyobrażam - mały wkład, mała moc i jedyne co muszę pamiętać i przestrzegać to nie układać na raz więcej drewna niż jakaś określona ilość.
    Czy tak to działa?

    PS Tradycyjnego kominka nie chce ze względu na możliwość przegrzewanie salonu.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  9. #11669
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.406
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tobi_ Zobacz post
    Panie Piotrze, można więcej szczegółów? Teraz nie mogę jeszcze go kupić, bo dom w stanie otwartym, ale pracujemy i nad tym.
    Jak będziesz bliżej zakupu, zapytaj....może jeszcze będzie, bo nie wyprzedaję w pośpiechu....

  10. #11670
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.406
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Czy piecokominek musi zaczynać się od 1 tony?
    Czy przy założeniu, że nie potrzebuję ogrzać całego domu piecokominek może ważyć np. 500kg?
    Ale nadal będzie w 100% piecokominkiem bez konwekcji.
    Tak sobie wyobrażam - mały wkład, mała moc i jedyne co muszę pamiętać i przestrzegać to nie układać na raz więcej drewna niż jakaś określona ilość.
    Czy tak to działa?

    PS Tradycyjnego kominka nie chce ze względu na możliwość przegrzewanie salonu.
    Oczywiście możesz tak kombinować....

  11. #11671
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Oczywiście możesz tak kombinować....
    Człowiek może prawie wszystko. A już na pewno może robić głupie rzeczy
    Ja się chciałem upewnić nie tyle czy można tylko czy wypada, powinno się.

    Zapewne wynika to z mojego skrzywienia do liczb i tabelek, ale czy nie jest tak - ileś tam kg akumulacji = ileś tam kg jednorazowego załadunku.
    Jeśli tak to wpadła myśl, którą przeobraziłem w pytanie czy ta masa może być mniejsza?

    Nie wiem czy w ogóle potrzebuję żeby była mniejsza, ale możliwości warto znać, edukować się
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  12. #11672
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.406
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Człowiek może prawie wszystko. A już na pewno może robić głupie rzeczy
    Ja się chciałem upewnić nie tyle czy można tylko czy wypada, powinno się.

    Zapewne wynika to z mojego skrzywienia do liczb i tabelek, ale czy nie jest tak - ileś tam kg akumulacji = ileś tam kg jednorazowego załadunku.
    Jeśli tak to wpadła myśl, którą przeobraziłem w pytanie czy ta masa może być mniejsza?

    Nie wiem czy w ogóle potrzebuję żeby była mniejsza, ale możliwości warto znać, edukować się
    Dla mnie Twoje rozumowanie jest logiczne. Mając dom przyjazny ogrzewaniu piecem (zwarty, dwu kondygnacyjny), warto kusić się o rozwiązanie dopasowane i spełniające wymogi jedynego żródła ciepła. Mniej więcej wygląda to tak: dom 120 -140 m2 ("energonowoczesny" - nie pasywny) - 1000 kg i więcej (nawet 3000 - 4000 kg jeśli klimat lub upodobania na to pozwalają).

    Twój dom parterowy (dobrze pamiętam?), mógłbyś przegrzewać piecem 1000 kilogramowym w jego pobliżu, nie mając sposobu ewakuacji jego energii (ciepła) do odległych zakamarków....

  13. #11673
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Dla mnie Twoje rozumowanie jest logiczne. Mając dom przyjazny ogrzewaniu piecem (zwarty, dwu kondygnacyjny), warto kusić się o rozwiązanie dopasowane i spełniające wymogi jedynego żródła ciepła. Mniej więcej wygląda to tak: dom 120 -140 m2 ("energonowoczesny" - nie pasywny) - 1000 kg i więcej (nawet 3000 - 4000 kg jeśli klimat lub upodobania na to pozwalają).

    Twój dom parterowy (dobrze pamiętam?), mógłbyś przegrzewać piecem 1000 kilogramowym w jego pobliżu, nie mając sposobu ewakuacji jego energii (ciepła) do odległych zakamarków....
    Tak, dobrze pamiętasz - parterowy (136+20 m2), jako, że garaż w bryle to muszę rozpatrywać całą powierzchnię.
    Czyli ciepło rozejdzie mi się tylko w zakresie "optycznym" pieca?
    Pewnie ruch powietrza sprawi, że temperatura "pójdzie" korytarzem kawałek.
    Ale zapewne na ciepło w pokoju na końcu korytarza (ze 3-4 ściany od pieca lub kręty korytarz i drzwi) to nie mam za bardzo co liczyć?

    Opierając się na obliczeniach (wg tych założeń) to mój piecokominek ma mieć 900-1300 kg. Założenie to palenie 2 razy na dobę. Ale to wartości dla 150m2. Obawiam się, że może być tak jak napisałeś i będę przegrzewał okolicę pieca, bo obliczenia dla 150m2 a ciepło nie rozejdzie się na całą powierzchnię.

    Z drugiej strony widzę to tak, że ten tonowy piecokominek załaduję "delikatnej" niż obliczeniowe 15-19kg.
    Muszę tylko policzyć jaki jest minimalny załadunek, żeby rozpalanie w takim piecu nie zatraciło sensu.
    Wtedy piecokominek tonowy nie będzie mi termicznie straszny
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  14. #11674
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.406
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Tak, dobrze pamiętasz - parterowy (136+20 m2), jako, że garaż w bryle to muszę rozpatrywać całą powierzchnię.
    Czyli ciepło rozejdzie mi się tylko w zakresie "optycznym" pieca?
    Pewnie ruch powietrza sprawi, że temperatura "pójdzie" korytarzem kawałek.
    Ale zapewne na ciepło w pokoju na końcu korytarza (ze 3-4 ściany od pieca lub kręty korytarz i drzwi) to nie mam za bardzo co liczyć?

    Opierając się na obliczeniach (wg tych założeń) to mój piecokominek ma mieć 900-1300 kg. Założenie to palenie 2 razy na dobę. Ale to wartości dla 150m2. Obawiam się, że może być tak jak napisałeś i będę przegrzewał okolicę pieca, bo obliczenia dla 150m2 a ciepło nie rozejdzie się na całą powierzchnię.

    Z drugiej strony widzę to tak, że ten tonowy piecokominek załaduję "delikatnej" niż obliczeniowe 15-19kg.
    Muszę tylko policzyć jaki jest minimalny załadunek, żeby rozpalanie w takim piecu nie zatraciło sensu.
    Wtedy piecokominek tonowy nie będzie mi termicznie straszny
    Dobrym sposobem na zwiększenie wydajności piecokominka jest czasowa zamiana sposobu emitowania ciepła z promieniowania na rzecz konwekcji. Konwekcja to oczywiście "gorszy" ze sposobów ogrzewania, ale pozwala niewielką ilością opału szybko zmienić "klimat" w mieszkaniu...Robi się niewielkie otwory w poszyciu (obudowie) piecokominka zbudowanego w technologi nowoczesnej. Zduństwo tradycyjne używało do tego celu multiplikatorów....

  15. #11675
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Do takiego też doszedłem wniosku czytając bezdroża internetu.
    Widzę to jako klasyczne kratki, które mogę zamknąć lub otworzyć i decydować jaki tryb w danej chwili wykorzystuje.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  16. #11676
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.406
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Do takiego też doszedłem wniosku czytając bezdroża internetu.
    Widzę to jako klasyczne kratki, które mogę zamknąć lub otworzyć i decydować jaki tryb w danej chwili wykorzystuje.
    Warto kratki te mieć zamknięte do czasu zakończenia procesu palenia (1-2h). Po ustabilizowaniu się temperatury we wnętrzu pieca, wchłonięcia nadmiernej energii w momencie palenia (ładowania akumulacji) - kratki otwierasz.

  17. #11677
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Kiedyś zastanawiałem się nad multipikatorami, za radą Piotra powstały otwierane otwory (kratki). Po kilku sezonach mogę powiedzieć nie sprawdziły się No może jak temperatura na zewnątrz spadnie poniżej -20 by ponownie rozpalić z odstępem 12h. Myślę że ceramiczne multiplikatory były by lepsze, rozwijanie powierzchni grzewczej na życzenie.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  18. #11678
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Pokażcie jak wygląda piec z multiplikatorami. Wiem o co chodzi, ale chciałabym zobaczyć
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  19. #11679
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Kiedyś zastanawiałem się nad multipikatorami, za radą Piotra powstały otwierane otwory (kratki). Po kilku sezonach mogę powiedzieć nie sprawdziły się No może jak temperatura na zewnątrz spadnie poniżej -20 by ponownie rozpalić z odstępem 12h. Myślę że ceramiczne multiplikatory były by lepsze, rozwijanie powierzchni grzewczej na życzenie.
    W jakim sensie się nie sprawdziły? Jak użytkowałeś toto wcześniej a jak teraz. Dzięki

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Pokażcie jak wygląda piec z multiplikatorami. Wiem o co chodzi, ale chciałabym zobaczyć
    Przyłączony do pytania.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  20. #11680
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    W jakim sensie się nie sprawdziły? Jak użytkowałeś toto wcześniej a jak teraz. Dzięki
    .
    W jakim sęsie, niełatwe pytanie. Odpowiem tak, cel nie został osiągnięty
    Wcześniej obudowa przewietrzana , zauważalna zmiana temperatury po otwarciu obudowy. Okazało się jednak że lepiej nie otwierać, troszkę inaczej palić i np w tym sezonie nie było potrzeby palenia w odstępie 12h.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

Strona 584 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony