dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: duży dylemat

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzych37

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    rawa mazowiacka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    39

    Domyślnie duży dylemat

    Witam wszystkich od przyszłego roku zaczynamy z żona budowę domu tak w granicach do 140m2 z użytkowym poddaszem Nam osobiście bardzo podobają się domy z bala nawet znalazłem już górala który by mi taki dom postawił w cenie 100000zl bal 27cm( stan surowy zamknięty) nigdzie się góral w internecie nie reklamuje po prostu u kolegi stawia pod Mińskiem. Oczywiście cala rodzina mi ten pomysł odradza i znajomi tez ze to same problemy i skrzypi cale życie no i że dom strasznie głośny, ze wszystko w nim będzie słychać. No i właśnie moje pytanie do tych, którzy już w takim domku mieszkają,
    1 jakie są wasze wrażenia czy tak jest naprawdę, co ludzie mówią?
    2 jak ogrzewacie wasze domy ( ja myślałem o pompie ciepła i nie wiem czy da rade bo ostatnie mrozy były duże) dodatkowo obowiązkowy kominek
    3 ile jeszcze kasy będzie trzeba wydąć od takiego stanu budowy (czyli stanu zamkniętego do takiego w którym już można zamieszkać) tzn. elektryka hydraulika i cały koszt związany z zainstalowaniem pompy ciepła
    4 a może darować sobie bal i postawić z pustaka max plus styropian podstawa w tym wszystkim jest oczywiście cena na wszystko chcemy wydać 300000tys (działkę mamy prąd na działce tez tylko sile trzeba doprowadzić, woda ze studni głębinowej) z góry dziękuję ze wasze podpowiedzi i sugestie
    Pozdrawiam Krzysiek

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kruszon11
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    357

    Domyślnie

    Po pierwsze zacznij od przebrnięcia przez wątek domów z bali. Tam znajdziesz wszystkie odpowiedzi na swoje pytania....
    Po drugie na pytania 1 do 3 chciałoby się odpowiedzieć 3 x tak
    Tak skrzypi wszystko, "strasy" przez pierwsze kilka lat, potem też..... Wybór ogrzewania to leży tylko w Twojej gestii, zależy na co Cię stać.... Od stanu zamkniętego minimum drugie tyle, żeby zamieszkać. A przy okazji, co Twój góral wlicza w stan zamknięty, bo coś za dobrze to wygląda....

    Co do pytania 4 to ja zostawię bez komentarza.... bo się nie znam....


  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzych37

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    rawa mazowiacka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    39

    Domyślnie

    góral wlicza bal 27cm a dokładnie pół bal z wyciętym środkiem żeby nie skręcało (ja jestem laikiem wiec nie wiem czy to prawda czy nie )okna, drzwi, dach pokryty papą schody podłogi taras a reszta moja czyli fundament a raczej piwnica no i wykończenie
    co jesteśmy z zona w górach to aż oczy nam się śmieją do tych domków ale pewnie tu jakbyśmy taki postawili to w promieniu jakiś 30km bylibyśmy jedynymi mieszkańcami takiego domku

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzych37

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    rawa mazowiacka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    39

    Domyślnie

    a forum od tygodnia już wnikliwie czytam i czytam o przekładkach gumowych korkach i innych wynalazkach wtykanych miedzy belki stropowe żeby nie skrzypiało domyślam się (ale tylko to moje domyślenia są) ze ten dom cały czas pracuje zależnie od pory roku temperatur

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kruszon11
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    357

    Domyślnie

    Z tym skręcaniem do szczera prawda.
    Cena jest baardzo dobra.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzych37

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    rawa mazowiacka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    39

    Domyślnie

    myśleliśmy jeszcze o jakiejś szkieletowej konstrukcji ale jak miesiąc temu przeszło tornado jakieś 200m od naszej działki to zrezygnowaliśmy

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzych37

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    rawa mazowiacka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    39

    Domyślnie

    za miesiąc będzie gotowa jego budowa pod Mińskiem wiec sie przejedziemy i zobaczymy

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzych37

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    rawa mazowiacka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    39

    Domyślnie

    może ktoś jeszcze napisze jak wam sie mieszka w tych domach ?

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzych37

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    rawa mazowiacka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    39

    Domyślnie

    mam pytanie czy macie w swoich domkach kominki ktore rozprowadzaja cieple powietrze po pokojach tzn system DGP a jak tak to ile kosztuje taki system???

  10. #10

    Domyślnie

    24 cm drewna to za mało, żeby uzyskać odpowiednią izolację cieplną ściany. Wg mojego kolegi, który robi audyty energetyczne, bal powinien mieć 40 cm grubości. Do 24 cm trzeba jeszcze dodać z 10 cm ocieplenia - czyli postawić w środku konstrukcję "kanadyjczyka".
    Apropo tornada - murowanym też nie pogardzi ...
    Co do DGP - mam od 14 lat system grawitacyjny (bez żadnych turbin) - kosztuje tyle, co dystrybutor na kominek , rury do rozprowadzenia ciepła i anemostaty. No i robocizna. Inna bajka, to system wymuszony turbiną.
    Uprzedzając pytanie - u mnie system działa świetnie - ale to zależy od wkładu kominkowego, który wybierzesz

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzych37

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    rawa mazowiacka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    39

    Domyślnie

    No właśnie wczoraj byłem u przedstawiciela firmy Kornak, który znajduje sie przy trasie katowickiej przed mszczonowem a ze jeżdżę tamtędy codziennie no to zakręciłem na mały rekonesans i facet tez mi powiedział ze jeśli kominek będzie umiejscowiony w centralnym punkcie domu to dobry fachowiec tak go zainstaluje i rozprowadzi rury ze sie bez turbiny obejdzie
    a bal będzie miał 27 cm i ponoć powinno wystarczyć górale twierdza ze w takim domu nie mury a powietrze sie nagrzewa wiec zdecydowanie szybciej
    i oczywiście kominek nie będzie jedynym źródłem ogrzewania

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony