dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 125
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 2492
  1. #221
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert58
    Dla wszystkich okien przyjąłem jeden wymiar skrzynek z ewentualną koniecznością dokładania styropianu do skrzynek w przypadku pozostawienia miejsca w skrzynce po zastosowaniu pancerza.
    Podniosłem wszystkie naproża okienne, ocieplenie zewnętrzne w całości przykryło skrzynki rolet. Od wewnątrz doklejono styropian aby uzyskać płaszczyznę ściany (dodatkowe ocieplenie) i położono tynk.

    Skrzynki zastosowałem firmy Beclever
    http://www.beclever.eu/
    Ja mam podobnie. Jedyne co muszę jeszcze zrobić, to dodatkowo ocieplić skrzynki od wewnątrz. Zamierzam zrobić to za pomocą styroduru .

  2. #222

    Domyślnie

    Hej,

    Podepne sie do tematu poniewaz pomalu zaczynam myslec o roletach.
    Mam juz wymurowane mury, normalne nadproza etc. Dlaczego zostawilem temat rolet na pozniej? Ano dlatego, ze:

    1. Mam bardzo niskie nadproza (10cm ponizej wienca).

    2. Okna w praktyce beda konczyly sie rowno z podbitka (na wysokosci okapu).

    3. Mam dwa okna wykuszowe - takie "prawdziwe", bez murka w rogach, co uniemozliwia montaz skrzynek na jednej wysokosci.

    I kombinuje ostro, czy da sie skrzynki z roletami ukryc w przestrzeni "w okapie" ? Tzn. w "trojkacie", gdzie jeden bok jest polacia dachowa, drugi podbitka, a trzeci sciana kolankowa ?

    Zamontowac to sie powinno bez problemu - pytanie czy w praktyce mozna uzywac / czy sa wogole prowadnice do tych rolet w ksztalcie luku ?

    Zakladajac wysokosc okna ok 2,2m - jaka srednice bedzie miala rolka ze zwinieta roleta ? To wazne szczegolnie przy oknach wykuszowych, gdzie skrzynka na rolete okna frontowego musialaby byc zamocowana nad (na) skrzynkach od mniejszych okien bocznych.
    pozdr.

  3. #223

    Domyślnie

    A ja mam firmę ochroniarską za 70 zł miesięcznie, w tym jest ubezpieczenie od dewastacji na 20 tyś. I za cenę rolet będę miała 12 lat ochraniany dom.

    I nawet jak ktoś pisze że niekupuje rolet dla ochrony to w 99% mija się z prawdą, bo ma nadzieje, że jednak ochronią.

  4. #224

    Domyślnie

    My mamy okna Jezierki -i rolety zamawialiśmy wraz z oknami w ich salonie (mamy rolety tylko w oknie tarasowym w salonie). Jezierski rolet nie robi -ale współpracuje z Aluprof -i skrzynki, czy prowadnice -okleja w kolorze dopasowanym do swojej kolorystyki okien. My mamy rolety podtynkowe Integro:
    http://www.aluprof.pl/index.php?site...d=413&id_a=392
    Po obtynkowaniu skrzynka jest niewidoczna z zewnątrz -musi być tylko dostęp do klapy "rewizyjnej". Tu widać "niewidocznosć skrzynki" (i prowadnic -bo są w kolorze Canadian -jak i okna):
    Skrzynka przed elewacją:

    Widok po tynkowaniu:

  5. #225
    Henku_wawa
    Guest
    Henku_wawa

    Domyślnie

    Cytat Napisał mynia_pynia
    A ja mam firmę ochroniarską za 70 zł miesięcznie, w tym jest ubezpieczenie od dewastacji na 20 tyś. I za cenę rolet będę miała 12 lat ochraniany dom.

    I nawet jak ktoś pisze że niekupuje rolet dla ochrony to w 99% mija się z prawdą, bo ma nadzieje, że jednak ochronią.
    Jeśli ochrania Cię Solid to masz na myśli umowę na monitoring plus ubezpieczenie na 20.000 zł to muszę Cię zmartwić, cena 70 zł jest cennikowa i nie jest dobra - dałoby ją się przenegocjować do 50 zł netto, tak było u nas (kiedy zrobiliśmy mini przetarg Solid vs konkurencja, zeszli z 70 na 50). Acha, ja planuję rolety ale jestem świadomy, że nie pełnią funkcji ochronnych i naprawdę nie z tego powodu chcę je zamontować, wg mnie (przynajmniej wobec samego siebie) nie mijam się z prawdą.

  6. #226
    Henku_wawa
    Guest
    Henku_wawa

    Domyślnie

    Podłączę się do pytania Dagi&Adama. Ja też olety zostawiłem na sam koniec (jak się pewnie okaże - niestety), elewacja zewnętrzna już jest ukończona (fotki poniżej), tynki wewnętrzne na ukończeniu. Pytanie jest takie: czy montaż rolet da się zrobić tak, żeby przedniej części elewacji nie dewastować (czyli czy da się zamontować system "od dołu" nadproża i jaki system jest tu najlepszy... BeClever, Integro, RKS... ? Jeśli nie, czy któryś z systemów jest możliwy przy mniejszej "demolce" elewacji niż inne?

    A może przy takim wykończeniu elewacji nie da się już zamontować czegoś innego niż z "widoczną puszką"?

  7. #227

    Domyślnie

    do Henku_wawa

    Faktycznie ochrania mnie solid, na razie jest to plac budowy.
    Nawet nie wiedziałam że mogę negocjować cenę.
    Za pół roku się wprowadzam i wtedy się potarguje.

  8. #228
    Henku_wawa
    Guest
    Henku_wawa

    Domyślnie

    Cytat Napisał Henku_wawa
    Podłączę się do pytania Dagi&Adama. Ja też olety zostawiłem na sam koniec (jak się pewnie okaże - niestety), elewacja zewnętrzna już jest ukończona (fotki poniżej), tynki wewnętrzne na ukończeniu. Pytanie jest takie: czy montaż rolet da się zrobić tak, żeby przedniej części elewacji nie dewastować (czyli czy da się zamontować system "od dołu" nadproża i jaki system jest tu najlepszy... BeClever, Integro, RKS... ? Jeśli nie, czy któryś z systemów jest możliwy przy mniejszej "demolce" elewacji niż inne?

    A może przy takim wykończeniu elewacji nie da się już zamontować czegoś innego niż z "widoczną puszką"?
    ktoś pomoże...?

  9. #229

    Domyślnie

    Cytat Napisał Henku_wawa
    Cytat Napisał Henku_wawa
    Podłączę się do pytania Dagi&Adama. Ja też olety zostawiłem na sam koniec (jak się pewnie okaże - niestety), elewacja zewnętrzna już jest ukończona (fotki poniżej), tynki wewnętrzne na ukończeniu. Pytanie jest takie: czy montaż rolet da się zrobić tak, żeby przedniej części elewacji nie dewastować (czyli czy da się zamontować system "od dołu" nadproża i jaki system jest tu najlepszy... BeClever, Integro, RKS... ? Jeśli nie, czy któryś z systemów jest możliwy przy mniejszej "demolce" elewacji niż inne?

    A może przy takim wykończeniu elewacji nie da się już zamontować czegoś innego niż z "widoczną puszką"?
    ktoś pomoże...?
    przykro mi ale nie znam sposobu montażu rolet (skrzynek i prowadnic) bez możliwości częściowej dewastacji gotowej elewacji.

    Skrzynki systemu BeClever, Integra, RKS itp. są skrzynkami, które należy przewidzieć przed montażem okien.

    Skrzynki umiejscowione są pomiędzy naprożem a oknem czyli podnosisz naproże o wysokość skrzynki rolety lub zmniejszasz wysokość okien o skrzynkę z roletą, np.

    http://www.roleta.pl/DETAL/beclever/...akladaneBC.htm
    http://vertex.pl/index.php?option=co...203&Itemid=200
    http://www.roleta.pl/DETAL/rolety/rolety%20integro.htm

    lub zamiast nadproża przy budowie ścian zewnętrznych, np.

    http://vertex.pl/index.php?option=co...174&Itemid=161
    http://www.roleta.pl/DETAL/rolety/rolokasety.htm

    Tobie pozostaje roleta zewnętrzna, mocowana od zewnątrz do okna, np:

    http://www.roleta.pl/DETAL/rolety/roletystandard.htm
    http://vertex.pl/index.php?option=co...d=86&Itemid=56

    Poszukaj w internecie producentów i montażu rolet standard - jest tego pełno

  10. #230
    Henku_wawa
    Guest
    Henku_wawa

    Domyślnie

    robert58, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź

  11. #231

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert58
    a ja mam całkiem poplątane ale działa bez zarzutu. Cen nie pamiętam lecz było w 2006 w dość atrakcyjnej cenie.

    Nie chciałem systemu integra - rewizja (klapka do ewentualnych napraw) znajduje się na zewnątrz budynku co powoduje cofnięcie okna do pokoju i tym samym parapet wewnętrzny jest mniejszy.

    Nie chciałem skrzynek RKS - naczytałem się opinii, że przez nie wieje - nie wiem czy to prawda.
    Dla wszystkich okien przyjąłem jeden wymiar skrzynek z ewentualną koniecznością dokładania styropianu do skrzynek w przypadku pozostawienia miejsca w skrzynce po zastosowaniu pancerza.
    Podniosłem wszystkie naproża okienne, ocieplenie zewnętrzne w całości przykryło skrzynki rolet. Od wewnątrz doklejono styropian aby uzyskać płaszczyznę ściany (dodatkowe ocieplenie) i położono tynk.

    Skrzynki zastosowałem firmy Beclever
    http://www.beclever.eu/

    Pancerz wybrałem w Prodmalu:
    http://www.prodmal.pl/mario/?strona=rolety
    Mają atrakcyjne ceny w stosunku do np. Anwis Włocławek

    Silniki zastosowałem Nice
    nie posiadam włączników ściennych ani central. Poszczególnymi grupami rolet steruję z a pomocą pilotów Nice obsługujących szereg okien kuchnia/wykusz, salon, poddasze, sypialnie.
    Dla pilotów przewidziane są uchwyty do przyklejenia w dowolnym miejscu w celu obsługi jakby z ściennego włącznika. Dostępne są też włączniki ścienne, które obsługują rolety bezprzewodowo - generalnie brak kabli i rozterek gdzie będzie włącznik optymalnie umiejscowiony (przy łóżku, przy drzwiach, przy oknie itd.)

    Silniki Nice są dość popularne więc nie ma problemu z ich serwisowaniem. Dodatkowo działają na zasadzie radiowej a nie podczerwieni - pilot steruje z odległości ok 20-30 metrów i nie musi "patrzeć" w okno lub ukryty włącznik połączony kablem z silnikiem w rolecie.

    A teraz, co najważniejsze w sterowaniu - łatwo zmieniam sterowanie radiowe w silniku oryginalnym Normstahla (przekaźnik w motorze bramy wjazdowej) i w roletach okien dachowych Fakro.

    Okna dachowe Fakro fabrycznie mają silniki w roletach działające na zasadzie podczerwieni - pilot (trochę gigant gabaryt) musi patrzeć w "oko" włącznika gdzieś na ścianie połączonego kablem z roletą - i jaka tu bezprzewodowość? Włącznik konieczny w miejscu widocznym aby pilot go zobaczył.
    Silniki Nice do rolet dachowych Fakro przygotował mi jeden z przedstawicieli Nice w W-wie i wysłał do Fakro. Fakro wywaliło oryginalne motory ze swych rolet i zastosowało Nice.

    Tym samym wszystko (wszystkie rolety ścienne i dachowe w jednym pomieszczeniu plus ewentualnie łazienka) działa na jednym pilocie.

    Aha - cokolwiek mam nie jest to roleta antywłamaniowa o ile takowe istnieją i są w przystępnej cenie rolet komercyjnych, nie są obrzydliwie przemysłowe.

    Pozdrawiam
    dzieki za info
    przeczytałem niektóre posty Jareko i raczej skłaniam sie ku roletom typu integro. W przypadku zastosowania rolet integro również mozna zamontowac okna na równi ze ścianą po stronie zewnętrznej. Dzieki zastosowaniu odpowiednio grubej izolacji bedzie mozliwe zakrycie skrzynek. Rolety integro są szczelniejsze i nie powoduja wystepowania mostków termicznych (w nadprożu umieszcza się styropian lub umieszcza sie 2cm styroduru przed skrzynka od strony wewnętrznej), okno zamontowane jest tradycyjnie z 4 stron

    pozdrawiam

  12. #232

    Domyślnie okna a rolety zewnetrzne

    Witam wszystkich forumowiczów,
    od prawie roku śledzę wpisy na tym forum, dzięki temu zdecydowałem się na zakup projektu O2 P, w chwili obecnej jestem na etapie zalania stropu nad parterem, za ponad tydzień ekipa zaczyna dach....
    Wasze wypowiedzi bardzo dużo pomogły mi do tej pory, dlatego też zwracam się do was mieszkańcy O2 z pytaniem jakie okna ??
    W zamiarach mam wstawienie wbudowanych rolet zewnetrznych we wszystkich oknach poza połaciowymi. Otwory na okna są powiększone o przestrzeń niezbędną dla skrzynki z roletą.
    Problem mam tego typu iż nie wiem jak rozwiązać problem z oknem łukowym w sypialni, chiałbym aby także była roleta, oraz niezmienione wymiary okna.
    Słyszałem, że w plastikach jest problem z oknami łukowymi itp. Z drewnem niby nie ma problemu z łukiem, ale jak rozwiązać problem z roletą. W przyszłym tygodniu wymurowane będą ścianki kolankowe i kafarki, więc czasu mało, a decyzję trzeba podjąć.

    Proszę o pomocne rady

    Pozdrawiam wszystkich

  13. #233

    Domyślnie

    W oknach łukowych istnieje możliwość zastosowania rolet zewnętrznych.
    Jest to możliwe po zamontowaniu przygotowanych na zamówienie nadproży roletowych o pełnym łuku lub o łuku odcinkowym.
    Konstrukcja tych nadproży zostala przemyślana w każdym szczególe ( długo by pisać o zaletach ) można je zobaczyć na www.zfe-ziegel.com

  14. #234
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    J.K.

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    4

    Domyślnie Rolety zewnetrzne z moskitera

    Pozdrawiam wszyskich uzytkownikow forum. Czy ktos z Panstwa
    moglby polecic mi firme w okolicach Lodzi, ktora zajmuje sie montowaniem
    rolet zewnetrznych?. Potrzebuje takze opinii na temat czy lepiej instalowac moskitery ramkowe czy polaczone z roletami zewnetrznymi.

    pozdrawiam

    J.K.

  15. #235

    Domyślnie

    Polecam sprawdzoną firmę - Technika Osłonowa AKOM
    Namiar - www.roleta.pl

  16. #236

    Domyślnie


    tak wygląda nadproże roletowe do okien łukowych

  17. #237

    Domyślnie

    Sławas7
    dziękuję ci bardo za poradę ,
    skorzystałem z usług tej firmy, aczkolwiek uważam że ceny mają przesadzone,
    zgoda jest to coś nowego , ale pieniążki ludzie też potrafią liczyć ,
    naszczęście się dogadaliśmy z ceną i terminem
    nadproże już zainstalowane

    jeszcze raz dzięki wielkie

    pozdrawiam

  18. #238

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie rolet montowanych w systemie Integro:
    1. Jaka jest przybliżona grubość skrzynki dla rolety np. 230x200, tzn chodzi mi o to, czy faktycznie zmieści się w warstwie ocieplenia bez koniecznośći cofania nadproży.

  19. #239

    Domyślnie Roleta RKS a nakładana

    Z gory przepraszam za ignoranctwo, ale czy ktos moglby mi wyjasnic na czym polega roznica pomiedzy roleta RKS a roleta nakladana na okno. Obie sa zabudowane i przeznaczone dla nowobudowanych domow.

  20. #240

    Domyślnie

    Różnica jest tak jak między trabantem a mercedesem i wiadomo co jest mercedesem

Strona 12 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony