dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 125
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 2492
  1. #281

    Domyślnie

    Cytat Napisał zott36
    To zależy
    Ja mam w kasecie i bez kasety.
    Jak uchylam okno w pionie to rolety bez kasety mocno odchylają się i wpada światło bokami, nie ma tego problemu przy zamkniętych oknach lub otwieranych w poziomie.
    W kasecie czegoś takiego nie doświadczysz, natomiast zdarza się , ze roleta lekko żle się złoży i te co masz w kasecie , musisz w najgorszym przypadku rozbierać, w najlepszym trochę przy niej pomajsterkować. Natomiast w tych bez kasety jeszcze mi sie to nie zdarzyło.
    U mnie światło wpada bokami nawet przy zamkniętych. Okna są w kasetach ale bez prowadnic. Uprzedzano mnie że tak będzie ale względy techniczne nie pozwoliły mi na płaskie prowadnice a tych naklejanych nie chciałam.
    Tylko raz w życiu musieliśmy rozebrać taką kasetę - jak dzieciak znajomych prawie wyrwał roletę.

  2. #282

    Domyślnie Golono czy strzyżono

    Oba rodzaje rolet mają swoje zalety. Te w kasecie rzeczywiście są tak zrobione że materiał jest prowadzony przez prowadnice zatem dobrze dolega do okna , przy odchyleniu go również. Wada: cena- ponad połowa drożej i zakup tylko na zamówienie pod wymiar. Poza tym są na stałe związane z ramą okna/przyklejone/- jak tu dbać o czystość? Tradycyjne np. minirolety można kupić bez zamawiania plus minii uchwyty- roleta zakładana jest na ramę / pół minuty/ zatem nie trzeba kleić ani "psuć" okna. Do mycia okna po prostu ją zdejmuje się. Aby się nie odchylała od okna przy uchyle- należny zastosować 2 magnesy "łapiące" dolna listwę i po problemie. Oczywiście trzeba kupić roletę z listwą stalową nie aluminiową. Co do stopnia zaciemnienia to nie zależy to od rodzaju rolety lecz od rodzaju tkaniny. Trzeba kupić materiał tzw. podgumowany. Gwarantuję egipskie ciemności. Wiem coś bo sam mam taką zawieszaną na ramie okiennej.
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  3. #283

    Domyślnie rolety zewnętrzne

    niedługo będę murował ściany zewnętrzne bk 24 jak przygotować otwór okienny i nadproże aby roleta zewnętrzna nie zmniejszała powierzchni okna i była schowana pod ociepleniem.

  4. #284

    Domyślnie

    Roleta zawsze zmniejsza światło okna, chyba, że otwór okienny będzie stosunkowo większy ( wyższy ) niż wymiar ramy okiennej.

  5. #285
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Beata i Rafał
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    530
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    75

    Domyślnie

    Witam! My powiększyliśmy otwory okienne tzn. Osadziliśmy elkę o jeden pustak wyżej. Tym samym nasze pomieszczenia na parterze na gotową będą miały ok 2,7m. Wiem też, że można to zrobić inaczej ... nie osadzać elek tylko szalować otwory okienne przy robieniu stropu wtedy wychodzi, że montując okno z roletą roleta jest w miejscu elki Mam nadzieję, że napisałam to dość jasno i wszystko rozumiesz! Powodzenia!

  6. #286

    Domyślnie

    Cytat Napisał miciu
    Roleta zawsze zmniejsza światło okna, chyba, że otwór okienny będzie stosunkowo większy ( wyższy ) niż wymiar ramy okiennej.
    Nieprawdą jest że roleta zawsze zmniejszy światło okna , można tego uniknąć montując gotowe elementy, które pełnią funkcje nadproża i magazynu na roletę zewnętrzną.
    Nigdy nie szukaj prawdy, jeśli nie wiesz co zrobisz gdy ją znajdziesz.

  7. #287
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    wybierz dostawcę okien i rolet i pogadaj z nim jak montują swoje rolety - wtedy będziesz wiedział jak murować.

  8. #288

    Domyślnie

    A jakie ceny>
    Mam okno 2x3 i chciałem kupić roletę w kasecie - na ile muszę sie przygotować >?

  9. #289

    Domyślnie

    Ono jest dzielone na kwatery? Bo gdyby miało 3 mb szerokości to może byc problem z kasetą. Na cenę ma wpływ rodzaj wybranego przez Ciebie materiału z którego ta roleta ma być. Proponuję żebyś zadzwonił tam gdzie chcesz je kupic i popytał. Ja za swoje podgumowane dałam ok 500 ale tak na metry kwadraciane licząc to mam mniej od Ciebie. Nie pamiętam wymiarów.

  10. #290
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Ja opowiedam się za roletami w kasetach + prowadnice. Nie wiem, czy to zalezy od wykonania - ale u mnie ani u rodziców jeszcze nigdy nic złego nie działo się ani z roletami ani innymi cześciami (kaseta, czy prowadnice) choć uzywamy je od kilku lat. Do mnie przemawia, że roleta się nie kurzy i światło mi nie wpada bokami.

  11. #291

    Domyślnie

    zdecydowanie w kasetach plus prowadnicach nic nie lata, dobrze przyciemnia , nie widac światła po bokach, w łazince w pracy mam bez prowadnic i beznadzieja

  12. #292
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar hojnorek
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Św. Katarzyna
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie rolety zewnętrzne - które ze względu na montaż??

    praktycznie do wczoraj myślałem że optymalny sposób montażu rolet to skrzynka z dostępem od wewnątrz zlicowana równo z murem tak, żeby warstwa ocieplenia zasłaniała skrzynkę od zewnątrz. dwóch sprzedawców okien sugeruje jednak rolety ze skrzynką zewnętrzną (czyli montowane w ociepleniu a właściwie zamiast niego) argumentując:
    1. że są cichsze - dla mnie bez znaczenia
    2. że w tych pierwszych jak są rozwinięte to przez szczelinę w skrzynce wieje wiatr do pomieszczenia, więc ocieplenie na skrzynce pierwszego rodzaju tylko pozornie likwiduje mostek cieplny.

    otwory okienne mam przygotowane pod pierwszy rodzaj (czyli są wyższe o ~20cm) ale zawsze można je zmniejszyć "belką z KG wypchaną wełną"

    które rolety Waszym zdaniem są mniej ciepłostratne??
    dziennik:
    I. Stan Surowy Zamknięty[x]
    III.1 Poddasze [x]
    III.2 Wykończenie [ ]

    komentarze

  13. #293

    Domyślnie

    ja mam bez kaset i bardzo sibie chwale Łatwo umyć okno i są rzeczywiscie tańsze ja nie uważam żeby było warto przepłacać. Chociaż moze do pokoju dzieci sie nie nadaja, bo dzieciaki mogą latwo je pogniesc i wogule zniszczyc

  14. #294
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kaszmunt

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1

    Domyślnie Rolety

    W podpowiedzi mogę Ci polecić gości z firmy Specrol z Wrocławia.
    Zakładali okna i rolety w moim domu, właśnie w ten sposób który opisujesz.
    Fachowa robota od początku- konsultacje z murarzem na etapie lania wieńca.
    Nie pamiętam telefonu, ale powinien być na stronie
    www.specrol.pl

  15. #295
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar hrhrhr
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie Rolety zewnetrzne a wykusz

    W budowanym domy chcemy zamontować wraz z oknami rolety zewnętrzne. W wykuszu nie będzie słupków murowanych i już przy wycenie pakietów okiennych zgłoszono mi że będzie problem z puszkami do rolet, bo przy takim układzie nie zmieszczą się koło siebie.

    Czy ktoś miał już do czynienia z tym problemem i zna sposób jego rozwiązania? Ostatecznie możemy w wykuszu pomurować dwa słupki, dzięki czemu okna odsuną się od siebie i będzie miejsce na puszki od rolet, ale chciałabym tego uniknąć.

  16. #296

    Domyślnie Re: Rolety zewnetrzne a wykusz

    Cytat Napisał hrhrhr
    W budowanym domy chcemy zamontować wraz z oknami rolety zewnętrzne. W wykuszu nie będzie słupków murowanych i już przy wycenie pakietów okiennych zgłoszono mi że będzie problem z puszkami do rolet, bo przy takim układzie nie zmieszczą się koło siebie.

    Czy ktoś miał już do czynienia z tym problemem i zna sposób jego rozwiązania? Ostatecznie możemy w wykuszu pomurować dwa słupki, dzięki czemu okna odsuną się od siebie i będzie miejsce na puszki od rolet, ale chciałabym tego uniknąć.
    Można zastosować rolety natynkowe z puszka przykręcaną do nadproża z zewnątrz. Wtedy się zmieści . Ale z drugiej strony przemyśl jeszcze te murowane słupki. Wtedy będzie nieco taniej bo nie potrzeba specjalnych łączników kątowych czy rurowych które tanie nie są a po za tym konstrukcja będzie nieco cieplejsza i sztywniejsza i rolety można zastosować jakiekolwiek. Minusem jest oczywiście mniejsza ilość światła przy opcji murowanej.

  17. #297

    Domyślnie

    Aby uniknąć problemu nakladających się na siebie puszek roletowych można zastosować nadproże roletowe z miejscem na roletę zewnętrzną Przy zastosowaniu takiego nadproża można uniknąć słupków
    Nigdy nie szukaj prawdy, jeśli nie wiesz co zrobisz gdy ją znajdziesz.

  18. #298
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie Re: Rolety zewnetrzne a wykusz

    Cytat Napisał lolek30
    ....Wtedy będzie nieco taniej bo nie potrzeba specjalnych łączników kątowych czy rurowych które tanie nie są a po za tym konstrukcja będzie nieco cieplejsza i sztywniejsza i rolety można zastosować jakiekolwiek. Minusem jest oczywiście mniejsza ilość światła przy opcji murowanej.
    Czy aby na pewno będzie taniej? Jak policzysz cegle, zaprawę, ocieplenie tego murka i robociznę wyjdzie ci o wiele drożej jak łącznik kątowy czy rurowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #299
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławas7
    Aby uniknąć problemu nakladających się na siebie puszek roletowych można zastosować nadproże roletowe z miejscem na roletę zewnętrzną Przy zastosowaniu takiego nadproża można uniknąć słupków
    Sławas7
    Wklejam "Twoje" nadproże w innym ujęciu
    Autor wątku napisał wyraźnie, że nie będzie żadnych murków tylko łączniki systemowe do okien. Wyjaśnij mi jak ma te rolety zamontować - mając na uwadze licowanie okien do zewnętrznej krawędzi muru ?????
    Moim skromnym zdaniem wklejone nadproże można stosować tylko w przypadku oddzielenia okien murkiem zamiast łączników systemowych.
    Chyba, że podokłada przy łącznikach poszerzenia co wyjdzie tak samo jakby postawił murki

  20. #300
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar hrhrhr
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Zaciągnęłam języka i wychodzi na to, że innego rozwiązania oprócz murowanych słupków nie ma
    Swoją drogą postulat do producentów okien i rolet


    A na dzień dzisiejszy jako zło konieczne wybieramy dwa słupki 20 x 20.

    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Strona 15 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony