dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 74 z 125
Pokaż wyniki od 1.461 do 1.480 z 2492
  1. #1461
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Klasyczna roleta aluminiowa? Chyba żartujesz..
    wiesz to zależy od klasy złodzieja

  2. #1462

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Klasyczna roleta aluminiowa? Chyba żartujesz...

    A dla pogodzenia stron - dajcie pod skrzynkę rolety aerożel 3cm i będzie po temacie.
    Wojtku, jak zdążyłem się przekonać aerożel nie jest tak łatwo dostępny i też swoje kosztuje.

  3. #1463
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał putek Zobacz post
    Wojtku, jak zdążyłem się przekonać aerożel nie jest tak łatwo dostępny i też swoje kosztuje.
    Rozważamy sytuację, w której klient decyduje się na rolety intermo a nie ma przygotowanych nadproży. Masz lepszą propozycję?

  4. #1464
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    wiesz to zależy od klasy złodzieja
    Zakładając, że złodziej to antytechniczny debil to masz rację. Roleta go powstrzyma

  5. #1465

    Domyślnie

    widziałem roletę po włamaniu. Wydawało mi się, że roletę się unosi stąd te wszystkie wieszaki, zasuwy, jakieś wydumane blokady mają sens.
    G,.... prawda, żaden złodziej rolety nie podnosi, chyba, że debilem jest. Wysuwa ją z prowadnic i wszelkie zabezpieczenia nic nie dają.

  6. #1466

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Rozważamy sytuację, w której klient decyduje się na rolety intermo a nie ma przygotowanych nadproży. Masz lepszą propozycję?
    W moim przypadku potrzebne jest około 4m2 docieplenia pod rolety. Możesz mi podpowiedzieć ile będzie kosztował aerożel 30mm? Sam problem mam największy przy trzech oknach balkonowych na piętrze, bo nie są tam nadproża w ogóle ocieplone. Okna są wysunięte 25mm poza obrys muru. Niestety nadproża muszę delikatnie podkuć, jakieś 10mm, bo są trochę źle wylane. Dam płytę PUR 20mm, lambda 0,023. Chyba, że uda się podkuć więcej i dać dwie warstwy. Na parterze mam XPS 50mm więc tu dojdzie płyta PUR i będzie w miarę.

  7. #1467
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał putek Zobacz post
    Możesz mi podpowiedzieć ile będzie kosztował aerożel 30mm?
    Zależy po ile uda się tobie kupić ale raczej nie zejdziesz poniżej 450zł/m2
    Cytat Napisał putek Zobacz post
    Dam płytę PUR 20mm, lambda 0,023
    Zerknij na PH930 Webera.

  8. #1468

    Domyślnie

    Dla 20mm ma lambdę 0,024

  9. #1469

    Domyślnie

    Cytat Napisał domowy cieć Zobacz post
    ku mojemu zaskoczeniu klej w pianie do styropianu klei wiele materiałó i czyni to z dobrym skutkiem
    A mostki.... niech sobie będą, cóż warta jest chałupa bez mostków
    Ja niestety po klejeniu ścian piwnicy Synthos XPS + klej Izohan Styropuk nie mam dobrych doświadczeń.

  10. #1470
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Dam płytę PUR 20mm, lambda 0,023.
    chyba PIR... i to pod warunkiem ...że dwutlenek węgla .. w niej zostanie
    A PUR ... to takie ..ESP'a kawał ... tylko droższe lambda ... 0,035 W/mK
    PIR pod warunkiem że zamkniesz ją w ... osłonie z metalu np alu .. to w tedy ma te super 0,025 W/mK...
    co da dla 2 cm R =0,02/0,025= 0,8 m^2*K/W co daje U... 1/0,8 = 1,25 W/m^2*K ... całkiem super

  11. #1471
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar kuciek
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    internet
    Posty
    3

    Domyślnie

    zguglowałem, ciężko z informacjami - trzeba się mocno wczytywać, to chyba jakaś nowość
    doszukałeś się ceny?
    Tu była reklama - zob. Regulamin 2.4

  12. #1472

    Domyślnie

    Witam.
    Macie może doświadczenie czy bardzo źle będą wyglądać lamelki w kolorze szarym ( Krispol , szary 02) do okien w złotym dębie ( prowadnice też w złotym dębie)?
    Ma ktoś jakąś fotkę z montażu z lamelkami w innym kolorze niż okna?

    Przeraża mnie taka płachta złotego dębu w pomieszczeniu po zasłonięciu rolety i zamówiłam wstępnie jasno szare.
    Jak to kurka wodna będzie wyglądać od zewnątrz?

  13. #1473
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	04122012554.jpg
Wyświetleń:	219
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	219006
    tu akurat kolor okien winchester a pancerz srebrny ,ale jeśli chodzi ci tylko o kolor w pomieszczeniu to tak naprawdę przy zamkniętym oknie i rolecie będzie to ciemne jak każdy inny kolor

  14. #1474

    Domyślnie

    Potwierdzam roleta widziana od wewnątrz wieczorem jest szara, ciemno szara bądź wręcz czarna, nawet jak jest białą
    Poza tym, zastanawiam się jakie to wogóle ma znaczenie?
    Mieszkamy, żyjemy, czytamy, bawimy się, oglądamy TV a nie wpatrujemy się z zasuniętą roletę i zastanawiamy się czy kolor dobrze dobrany czy nie
    Wiele rzeczy zaczyna mieć inne znaczenie jak już się zamieszka i na, za przeproszeniem, duperele, które teraz wydają się najważniejsze na świecie, nikt później nie zwraca uwagi.
    A jak ktoś przyjdzie w gości i coś skrytykuje, olać, i tak sie wszystkim nie dogodzi i zawsze znajdzie się czarna, niezadowolona, owca
    Ostatnio edytowane przez domowy cieć ; 17-10-2013 o 11:37

  15. #1475

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	04122012554.jpg
Wyświetleń:	219
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	219006
    tu akurat kolor okien winchester a pancerz srebrny ,ale jeśli chodzi ci tylko o kolor w pomieszczeniu to tak naprawdę przy zamkniętym oknie i rolecie będzie to ciemne jak każdy inny kolor
    Witek86 dzięki za fotkę . Ten pancerz srebrny też ładny mimo to miałam obawy że będzie się za bardzo świecił
    Zamówiłam listwę dolną lakierowaną pod kolor lamelek , ale widzę że ładniej by było pod kolor okien , może jeszcze się uda zmienić .
    Właśnie chodzi mi głównie o to że po zamknięciu rolety złoty dąb byłby przytłaczająco ciemny w pomieszczeniu . Mam na myśli głownie sytuację wieczorem przy zapalonym świetle.

    P. S . Pod co zazwyczaj dobiera się kolor rewizji? ( elewacji , lamelek)

    Cytat Napisał domowy cieć Zobacz post
    Potwierdzam roleta widziana od wewnątrz wieczorem jest szara, ciemno szara bądź wręcz czarna, nawet jak jest białą
    Poza tym, zastanawiam się jakie to wogóle ma znaczenie?
    Mieszkamy, żyjemy, czytamy, bawimy się, oglądamy TV a nie wpatrujemy się z zasuniętą roletę i zastanawiamy się czy kolor dobrze dobrany czy nie
    Wiele rzeczy zaczyna mieć inne znaczenie jak już się zamieszka i na, za przeproszeniem, duperele, które teraz wydają się najważniejsze na świecie, nikt później nie zwraca uwagi.
    A jak ktoś przyjdzie w gości i coś skrytykuje, olać, i tak sie wszystkim nie dogodzi i zawsze znajdzie się czarna, niezadowolona, owca
    No niby racja . ale łudzę się że jednak jasno szara przy zapalonym świetle będzie jaśniejsza od złotego dębu
    Jak ktoś przyjdzie z wizytacją to zawsze znajdzie coś co mu się nie spodoba
    Ostatnio edytowane przez modena ; 17-10-2013 o 22:25

  16. #1476
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    rewizje zawsze doradzam brać pod kolor okna tak jak i prowadnice i listwę dolną
    a dlatego iż gdy mamy podniesioną roletę wygląda to jak jedna całość w tym samym kolorze
    Nawet jak masz inny kolor pancerza to widać to dopiero przy jego zamykaniu
    a tak masz jednolitą ramkę w około( nie wiem dlaczego nikt ci tego nie powiedział )

    Co do sytuacji z zamkniętym pancerzem i jego kolorom od wewnątrz to chyba brał bym w kolorze okna ze względów wizualnych z zewnątrz
    w środku na to się tak nie zwraca uwagi(bynajmniej ja tam mam)
    ale o gustach się nie dyskutuje i to ty tam będziesz mieszkać
    Pozdrawiam

  17. #1477

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    rewizje zawsze doradzam brać pod kolor okna tak jak i prowadnice i listwę dolną
    a dlatego iż gdy mamy podniesioną roletę wygląda to jak jedna całość w tym samym kolorze
    Nawet jak masz inny kolor pancerza to widać to dopiero przy jego zamykaniu
    a tak masz jednolitą ramkę w około( nie wiem dlaczego nikt ci tego nie powiedział ) ......

    Pozdrawiam
    Chciałam od początku listwę dolną pod kolor okien !!! właśnie z tych powodów które podałeś , ale małżonek tak mnie " wydziczył " przy zamawianiu z tymi kolorami ,że zamówiłam szarą pod kolor lamelek . Teraz jak mu pokazuję na zdjęciach w internecie to jednak już mu się BARDZO podoba listwa w kolorze okna i każe zmieniać A zamówienie już poszło do Krispola.
    W ostateczności jakoś będę to musiała przeboleć .Może po czasie nie będę zauważać tego paska szarego u góry

    ( już nawet nie wspomnę że rewizje będą szare , no trudno)
    Chłopcy i dziewczęta zanim pójdziecie zamawiać okna i rolety to przemyślcie sobie dokładnie w roletach : kolor prowadnic, kolor lamelek , kolor dolnej listwy, kolor rewizji i umiejscowienie pstryczków do otwierania rolet lub umiejscowienie taśm do otwierania . Bo na miejscu dostaniecie taki zestaw pytań i decyzji do podjęcia że aż włos się jeży
    Dziewczyny a mężom pokazywać na zdjęciach w internecie co chcecie wybrać bo niektóre chłopaki sobie tego nie potrafią wyobrazić , a jak się pokaże to jest ok.
    I jeszcze jedno , jak macie wszystko przemyślane to nie zmieniać decyzji w panice w ostatnim momencie
    Ostatnio edytowane przez modena ; 18-10-2013 o 11:24

  18. #1478
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    dobrze też jak klientowi można to pokazać aby nie robić mętliku itd

  19. #1479

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    dobrze też jak klientowi można to pokazać aby nie robić mętliku itd
    No ,to by było idealnie zobaczyć , ale akurat były na wystawce z listwami w kolorze lamelek i mąż mi spanikował bo nie mógł sobie wyobrazić z listwą w kolorze okien
    Ach te chłopaki

  20. #1480
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Mam nadzieje że wykończenie wnętrz w domku powierzone Pani

Strona 74 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony