dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 21 z 26
Pokaż wyniki od 401 do 420 z 517
  1. #401
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    trais

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    198

    Domyślnie

    Panie Adnrzeju,

    Zwracam się z uprzejma prośba o poradę mianowicie:
    dom z protherapy dwa stropy żelbetonowe, nad stropem na 1 pietrze będzie magazyn gratów: choinka narty itp
    Dach odeskowany papa zgodnie z Pana rekomendacja ������ i dachówka ceramiczna.
    Jak powinienem ocieplić więźbę dachowa. Na strop zakupiłem juz wełnę parok linii 80 w grubości 3 x 10cm.

    Czy powinienem użyć piany PMR 5-10cm czy docieplić wełna?
    To miejsce pomiędzy dachem a stropem nie będzie użytkowe czasem tam coś zaniosę zostawię. Ale mam wyłaź do domu, nie chciałbym żeby mi ni wiało.
    Czy moze niczym nie ocieplać sam parok wystarczy..??

    Dziękuje za odp
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez trais ; 04-02-2017 o 17:47

  2. #402
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Skoro poddasze nie będzie ogrzewane to izolacja cieplna wyłącznie po stropie. Nie ma żadnego uzasadnienia izolowanie połaci dachu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #403
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    trais

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    198

    Domyślnie

    Panie Andrzeju,

    Potrzebuje zrobic tak zeby na poddaszu byla temperatura powyzej 0, jezeli na dworzu bedzie -15/-20.

    Jaka izolacje najlepiej wykonac cena/jakos aby osiagnac te warunki a nie zbankrutowac bo jak napisalismy poddasze nie bedzie uzytkowe.(bedzie stal rekuperator) i chcialbym zeby nie wstal w temp ujemnej.
    Dziekuje za odp

  4. #404
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Rekuperator musi być przechowywany w temp. dodatniej, przede wszystkim kanały musza być bardzo dobrze ocieplone. Pomysł z ociepleniem do kalenicy mógłby okazać się bardzo sensowny.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  5. #405
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał trais Zobacz post
    ...Potrzebuje zrobic tak zeby na poddaszu byla temperatura powyzej 0, jezeli na dworzu bedzie -15/-20.
    Rozwiązania są dwa: jedno to zbudowanie izolowanego pomieszczenia dla rekuperatora i nie izolowanie stropu tego pomieszczenia lub wstawienie tam małego grzejnika, drugie to izolowanie strychu do kalenicy np. grubością wełny 20 cm i izolowanie stropu maksymalnie grubością 10 cm wełny. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #406
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    trais

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    198

    Domyślnie

    Panie Andrzeju,

    Wybieram rozwiazanie numer dwa, z mala zmiana bo kupilem juz plyty z welna paroka linio 80 i je daje na strop - 30cm.
    To do kalenicy dac 10cm czy 20cm??

    Czy dac na strop tego paroka ale 20cm a w kalenice 10cm ktore mi zostanie?

  7. #407
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    No przecież napisałem, że strop musi mieć cieńsza warstwę izolacji cieplnej. strych będzie ogrzewany przez tą warstwę no bo innego źródła ciepła tam nie ma. W przypadku gdy strop będzie miał grubszą izolację od połaci na strychu może wystąpić ujemna temperatura. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #408
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    trais

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    198

    Domyślnie

    Dziękuję za pomoc. Zrobię jak Pan napisał. Pozdrawiam.
    Czy może Pan polecić mi dobrą cena/jakość watę którą ocieplę kalenicę.

  9. #409
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dżymol

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    ruda ślaska
    Kod pocztowy
    41-706
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    Proszę o podpowiedź w kwestii ocieplenia stropu drewnianego w nowo budowanym budynku z porothermu 25.
    Dom parterowy z dachem i stropem z wiązarów prefabrykowanych, z możliwością adaptacji poddasz. Na tę chwile nie planuję wykorzystać poddasza na cele użytkowe tylko jako typowy strych (graciarnię). W budynku planowana rekuperacja, ogrzewanie gazowe, dodatkowo piec kaflowy z wkładem kominkowym używany raczej sporadycznie. Chciałbym ocieplić strop pianką i w niej "zatopić" przewody wentylacyjne. Od dołu strop przykryty płytą K-G. Poszycie dachu z dachówki ceramicznej i nie planuję na tę chwilę go ocieplać. Ewentualnie gdy zajdzie potrzeba użytkowania poddasza wtedy je ocieplę. Jednak już na tę chwilę chciałbym wykonać podłogę na stropie. Proszę o przedstawienie koncepcji na wykonanie konstrukcji podłogi wraz z poszczególnymi warstwami aby można było w przyszłości położyć jakieś wykończenie (deska, panele). Belki stropowe 70mm rozstawione co 87 cm (w osiach) wysokość 28 cm. myślałem o wyłożeniu jej płytami OSB 22-25 mm ale na tym kończy się moja wiedza. Pianka od dołu natrysnięta na te płyty? wiem, że najpierw należy wykonać stelaż pod K-G i wszystkie instalacje pociągnąć. Jakiej grubości pianka (20-22cm?) i zakładam że otwarto komórkowa?
    Ostatnio edytowane przez dżymol ; 06-02-2017 o 13:06

  10. #410
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    praszyk

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-559
    Posty
    10

    Domyślnie Gonty bitumiczne a pianka PU

    Dzień dobry , mam taki temat do rozgryzienia :
    otóż mieszkam już 16 lat w domu , którego dach jest pokryty gontami bitumicznymi położonymi na pełnym, deskowaniu i papie podkładowej na włóknie szklanym . Powyżej stropu na poddaszu nie mam zaizolowanej połaci dachowej , co ma wpływ na rachunki za energię . Jest zaizolowany poziomo wełną jedynie strop strychu i oczywiście skosy w pomieszczeniach . Chciałem w tym roku docieplić te połacie dachowe powyżej stropu na poddaszu . Byłem zdecydowany na piankę PU ponieważ konstrukcja więźby jest trochę skomplikowana i piankowanie znacznie przyspieszyło by izolację . Jednak po lekturze forum poważnie zastanawiam się czy w ogóle brać piankę pod uwagę . Czytając Wasze wypowiedzi widzę że raczej nikt ( poza firmami które kładą pianę ) nie zaleca natrysku wprost na deski i więźbę . Czy mogę prosić o poradę jak zaizolować dach z gontami ? czy pianka jest tu w ogóle dopuszczalna ?

    z góry dziękuję , pozdrowienia

    Piotr

  11. #411
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Należy dołożyć izolację na poziomym stropie. Będzie lepiej i taniej. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #412
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    praszyk

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-559
    Posty
    10

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź
    A czy przy dokładaniu ocieplenia do stropu (od strony nowych warstw wełny ) należy na wełnę od strony "zimnego" strychu położyć jakąś folię paro-przepuszczalną lub jakąkolwiek inną ?

    pozdrawiam

  13. #413
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Żadną folię. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #414

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    Nie wykluczam, że źle wykonany i zastosowany (zwłaszcza na zamknięte papą od góry deski) natrysk pianki OK mógł mieć wpływ na kondycję elementów drewnianych.
    No właśnie ja tak mam ;(
    Trafiłem tu na to forum bo był u mnie Pan Andrzej Wilhelmi i to samo mi powiedział.
    Mam pełne deskowanie na to papa i ceramika. Od wewnątrz pianka bezpośrednio na deski. Dach kopertowy.
    Już się boje o stan mojego nowego domku, będe chyba co rok właził na dach i kawałek dachówki odkrywał zeby sprawdzać stan wieźby.....

    Najgorsze jest to że pochopnie takiego układu nie robiłem, dzwoniłem chyba do 10 firm natryskujących piankę i wszyscy nie zalecali robić szczeliny miedzy deskami a pianką, mówiąc że to zbędna rzecz, bo deski pod pianką oddychają, gdzies tam chyba nawet mam ile jest otwartych porów w piance OK i ZK przez które to dechy miałyby oddychać....

  15. #415
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Widać świadomość, wiedza większości firm jest znikoma. Nastawiona na jak najwyższy zysk, natrysnąć, skasować i zapomnieć. Niech się inwestor martwi, jego wybór....
    Co z gwarancją u Ciebie, masz na papierze?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  16. #416

    Domyślnie

    Akurat na to fakturę brałem, mam pod nią gwarancję na 2 lata na wykonane przez nich pracę i 25 lat gwarancji ze piana nie zmieni swoich właściwości.

    Brnąłem w temacie dalej i cały czas szukam kogoś kto ma taka piane powiedzmy powyżej 5 lat, bezpośrednio na desce, jak taka deska wyklada? widział ktoś? bo jakkolwiek racjonalne sa przesłanki to namacalny dowód jednak byłby najlepszy.

  17. #417
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Każdy dom będzie wyglądał inaczej. W jednym masz pianę na deskach bez folii paroszczelnej i bez WM. Inny będzie te rzeczy miał.
    Nie wspomnę o dokładności fachowców pracujących na poddaszach domów.
    Patrząc na gwarancję jaką masz to dedukuje, że to kanadyjska piana?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  18. #418

    Domyślnie

    Pianka to Purex NG 0808NF b2, do Polychemu też pamietam dzwoniłem, to samo mi mówili o tym że szczelina zbędna.

  19. #419
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Mam tą samą pianę. Jednak mam sZczeline wentylacyjna. U mnie na budowie było minimum 6 firm od piany, firm z którymi rozmawiałem tylko telefonicznie dużo więcej. Tylko jedna zadała pytanie o stan dachu, czy jest papą i sami zaproponowali szczelinę. Kosztowało mnie to 5zl dodatkowo (już z materiałem)
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  20. #420
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    trais

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    198

    Domyślnie

    Skad firma? Podeslesz namiary??

Strona 21 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony