dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48
  1. #41

    Domyślnie

    Sobieradek ja chętnie poznam wymiary krokwi, murłat i płatwi pośrednich jeśli te ostatnie w ogóle masz u siebie. A poza tym przyjrzał bym się chętnie kaniom ( zaciosom) jak są spasowane na murłacie i ewentualnie płatwi pośredniej

  2. #42
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał docent56 Zobacz post
    Już dawno przestałem dawać darmowe wykłady
    A to szkoda! Bo tu nie tyle o wykład chodzi, ale odpowiedź ad vocem. A chętnie bym przeczytał, jakie inne łączniki (poza gwoździem 28 cm) miałyby sens w miejscu łączenia krokwi z murłatą i chętnie bym się przyznał do błędu, gdyby szanowny kolega mnie o tym przekonał.

  3. #43
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał tlalken Zobacz post
    Sobieradek ja chętnie poznam wymiary krokwi, murłat i płatwi pośrednich jeśli te ostatnie w ogóle masz u siebie. A poza tym przyjrzał bym się chętnie kaniom ( zaciosom) jak są spasowane na murłacie i ewentualnie płatwi pośredniej
    Krokwie mam 8*16, murłaty 14*14, płatwi nie pamiętam, 4 słupy 14*14 pod płatwiami, jętki4*18(?) - też słabo pamiętam

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    "sobieradku" czy aby nie zachłysnąłeś się swoimi racjami i inne argumenty do Ciebie nie docierają. A swoją drogą farmery nie stosuje się do łączników ciesielskich choćby ze względu na elastyczne podkładki. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #45
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    "sobieradku" czy aby nie zachłysnąłeś się swoimi racjami i inne argumenty do Ciebie nie docierają. A swoją drogą farmery nie stosuje się do łączników ciesielskich choćby ze względu na elastyczne podkładki. Pozdrawiam.
    Nie "zachłysnąłem" się, tylko się dzielę z innymi, jak sobie sam poradziłem. A o "inne" argumenty (jak widać powyżej) raczej trudno, bo nie chcą się nimi podzielić Moje "racje" wynikają z tego, że w odpowiednim czasie sam musiałem "sobie radzić", gdyż w morzu "papraków" trudno szybko znaleźć prawdziwego fachowca.
    P.S. W sprzedaży również są "farmery" bez podkładki. I takie właśnie zastosowałem. Pragnę Pana także uspokoić, że moje "eksperymenty" mają pewne podstawy, gdyż jako emerytowany projektant konstrukcji stalowych mam niejakie pojęcie o obciążeniach, naprężeniach i.t.p., więc moje decyzje były (choć w pośpiechu) przemyślane. Na pewno z drewnem jest nieco inaczej, niż ze stalą, ale mam spore zaufanie do mocowań wielopunktowych (np. analogiczne połączenia nitowane) niż dla jednopunktowych (choć z pozoru bardzo solidnych).
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 23-10-2010 o 09:04 Powód: uzupełnienie

  6. #46

    Domyślnie

    Ja po doświadczeniach z tego forum i z życia nie mam zamiaru nikogo do czegokolwiek przekonywać .Po prostu robie więźby po swojemu, jak ktoś ma ochotę" zmałpowac" to mu nie zabraniam.

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    "sobieradku" no to mnie uspokoiłeś. Całkowicie się z Tobą zgadzam co do połączeń wielopunktowych weźmy choćby płytki kolczaste. Pragnę jednak zwrócić uwagę na fakt, iż tradycyjne więźby były łączone nie na gwoździe a na drewniane kołki i niejednokrotnie stoją do dziś. Ot taka profesjonalna ciesielska robota. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #48
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    "sobieradku" no to mnie uspokoiłeś.
    Zanim się na swojej działce wybudowałem, to tak "dla rozruszania kości" własnoręcznie rozebrałem dwa stare domy z dachami dwuspadowymi, z których najstarszy miał ok. 100 lat. Była to (przy okazji) lekcja dawnego budownictwa. Znalazłem tam właśnie połączenia kołkami drewnianymi. I właśnie tylko te kołki (chyba z dębu lub akacji?) były jeszcze nietknięte przez korniki. Pozostałe drewno było w stanie kompletnej "rozsypki" (pewnie dlatego, że nie było wtedy impregnatów). Miałem wrażenie, że ten starszy dach trzymał się tylko dzięki pancerzowi ok. siedmiu warstw papy. I wszystko to wytrzymało tyle wichur !(?) Może to więc za daleko idący wniosek, że te rzeczywiste obciążenia nie są aż tak duże, że i drewniane kołki wystarczały?
    Jednak biorąc pod uwagę ostatnie "trąby" powietrzne w Polsce, to trzeba by jednak "chuchać na zimne".
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 24-10-2010 o 17:12

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony