dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 24
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 471

Temat: nasza Karmen

  1. #221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juszczakówka Zobacz post
    (...)
    Nieźle... faktycznie wyglądają na złote a są matowo- miedziane, w kolorze przecierek na barierkach. Wymiana już nie wchodzi w grę, ale ... Na czarno mówisz... aż muszę się przyjrzeć, czy da się to ładnie przerobić, bo faktycznie byłyby bardziej dyskretne. W sumie i kamień jest/będzie czarny i barierki w pobliżu i cały stojak na drewno. Warto się zastanwoić. Dzięki
    Miło jest być ważnym. Ale ważniejsze to być miłym.
    Domek Ash urządzanie to wyzwanie...

  2. #222

    Domyślnie

    znalazłam coś, co koniecznie musze mieć do kuchni! Podstawka pod książkę kucharską tadam! Jeszcze fajnie, jakby miała łańcuszek z obiciążnikiem, żeby sie kartki nie przekręcały...

    i cyferki...jeszcze nie wiem do czego, ale fajne, nie?
    Ostatnio edytowane przez Ash5 ; 14-12-2010 o 13:40
    Miło jest być ważnym. Ale ważniejsze to być miłym.
    Domek Ash urządzanie to wyzwanie...

  3. #223
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Ash,
    właśnie w ubiegłym tygodniu w sklepie spotkałam taki jak mój, ale biały stojak na książkę I niestety znów się okazało, że produkty identyczne z tymi z Almi decor można kupić za 1/3 ceny w niepozornym sklepie...


  4. #224

    Domyślnie

    No idealny stojak... czyli zawsze trzeba szukać... To jest tak, że w Almi Decor masz wszystko podane, nie musisz szukać... Ale odkryłam, ze w Inne Meble też mają piękne rzeczy, a ceny bardziej przyjazne
    Miło jest być ważnym. Ale ważniejsze to być miłym.
    Domek Ash urządzanie to wyzwanie...

  5. #225
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agawi74
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    13.875

    Domyślnie

    Ash- stojak na książki super. A co do spójności kolorystycznej, o której pisalaś to... wcale łatwo nie jest! Też miałam dylematy, z tym, że ja do ostrożnych należę i wolę wszystko w podobnej kolorystyce- wtedy czuję się dobrze we wnętrzach. Ale to wcale nie znaczy, że drugiego domu nie zrobiłabym inaczej...
    Uważam, że np. do białej kuchni, drzwi, listew przypodłogowych- lepiej komponują się szarości i jej pochodne. Ja zostałam przy brązach, beżach i kremach.

  6. #226
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Dorfi
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.931
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Stojak na książki bardzo w moim guście.

    Podłogi na górze robiliście przed schodami? A konkretnie przed kutą barierką?
    Ostatnio edytowane przez Dorfi ; 15-12-2010 o 13:33

  7. #227

    Domyślnie

    Ech, agawi... bardzo przytulny masz domek. A ja z tego wszystkiego sygnaturkę sobie zmieniłam z "optymistki" na "wyzwanie"... Najgorsze są te chwile słabości, kiedy masz ochotę odpuścić sobie... No ale potem przez lata będziemy patrzeć na to wnętrze...
    A ja będę próbować łączenia szarości i brązów. Mam teraz ściany w salonie szare, ale kanapy... może jednak w jasnym beżu. Absolutnie nie jestem pewna efektu, ale kusi mnie...
    Dorfi ja sobie te stojaki wyobrażam w kuchni przy gotowaniu- zawsze mi się książka zamyka albo obciapie, a tak...
    Odnośnie pytania: podłogi na górze robiliśmy przed schodami, potem barierki (mocowania są na bokach) a na końcu schody.
    Ostatnio edytowane przez Ash5 ; 15-12-2010 o 17:23
    Miło jest być ważnym. Ale ważniejsze to być miłym.
    Domek Ash urządzanie to wyzwanie...

  8. #228

  9. #229

    Domyślnie

    Juszczakówka, ależ mnie ucieszyłaś! Te stojaki sa śliczne!
    "Jakiś może wpadnie ci w oko" Wszystkie mi wpadły i co teraz?!
    I fajne mają koszyczki na chleb i... obrusy. Jakoś sentymentalna jestem i czasem do rodzinnych, niedzielnych obiadków chciałabym takowe mieć...
    Ostatnio edytowane przez Ash5 ; 15-12-2010 o 17:29
    Miło jest być ważnym. Ale ważniejsze to być miłym.
    Domek Ash urządzanie to wyzwanie...

  10. #230
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Beauty
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    9.003
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    Widzę ,ze mamy podobne pokusy połączenia szarości z beżem .Myślę ,że taki mariaż może wyjść ciekawie..., pod warunkiem że odcienie tych kolorów są odpowiednie..Ja na górze postawiłam na przewage bieli i szarości ,natomiast na parterze dominują brązy i beże...mam kilka nieprzemyślanych wpadek.Coś mi się podoba -kupuję ,a później w zestawieniu z resztą okazuje się ,że jest to niewypał,,,
    Ostatnio edytowane przez Beauty ; 15-12-2010 o 22:35

  11. #231

    Domyślnie

    hmmm.. wiesz, to fajny pomysł tak podzielićkolorystycznie piętra... Niby nic, ale porządkuje, czego chcemy.
    Miło jest być ważnym. Ale ważniejsze to być miłym.
    Domek Ash urządzanie to wyzwanie...

  12. #232
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    Ash5 jak samopoczucie ? dobrze Ci sie chodzi w tym sniegu ?
    kominek masz juz ukonczony ?
    i absolutnie nie odpuszczaj, ja jestem zywym przykladem odpuszczenia remontu w mieszkaniu, katastrofa, zeby polamane zgrzytaniem, jak mi juz rozum wrocil, niby czesc rzeczy jest odwracalna, ale mam meza, ktory jest strasznie praktyczny i nie wymienimy np kafelek w lazience, bo te sa nowe i maja sie dobrze... tia... przez kolejne 20 lat tez beda sie mialy dobrze
    szczegolnie, ze naprawde poswiecilas duzo czasu, energi, pewnie nerwow troche tez, aby miec taki stan jak aktualnie, lepiej niech sie w czasie rozciagnie, ale bedzie dopieszczone

    Juszczakówka piekne stojaki, podpatrzylam, zapisalam w pamieci, dzieki

  13. #233

    Domyślnie

    Cytat Napisał kjuta Zobacz post
    Ash5 jak samopoczucie ? dobrze Ci sie chodzi w tym sniegu ?(...)
    A turlam sie powolutku... ogólnie nie daję rady się ruszać
    No właśnie, ja z założenia wolę mieć spokój, niż mieć rację. Ale chyba nie powinnam tym razem odpuszczać, bo tak jak i Ty będę zgrzytac potem... Podziwiam kobiety, które potrafią tak stawiac na swoim.
    A chyba mnie wyczułaś... tak się zastanawiam "płakać na forum czy walczyć sama?". Jasny gwint: salon mam za mały!!!! Za diabła nie mieszczą mi się kanapy i fotele. Ja wiem, że tego nie widać na planie, ale... grrrrrr.... na ścianę przy kominku nawet dwójka ledwo się mieści. Jak się ustawi tyłem do okna to jest ok, ale mam widok na schody i drzwi wejściowe. Beznadzieja. Jak postawię tyłem do schodów to przejscie do kominka zastawione kanapą i z jadalni wchodzi sie na bok kanapy. . A kominek z płaszczem wodnym i będzie używany... Rodzina duża, znajomych kupa i mozna się spodziewać ciągłych wizyt, więc miejsce do siedzenia w salonie musi być. Marzę o dwóch dwójkach i fotelu, do tego pufy... Ale to "se ne da". Dom duży, kuchnia, duża, jadalnia świetna a salon jak chustka do nosa i nieustawny jak sto diabłów.
    Nawet nie wiem, jak sobie z tym poradzić... Może dwójka i dwa fotele, do tego pufy? Boże daj, żeby sie to dało zmieścić... A jeszcze M. wymarzył sobie obicie w kolorze ecru. Helvetia ma takie mega łatwe do czyszczenia. Znajomi mają i nawet długopis schodzi czystą ściereczka i wodą. Tyle, że ten styl mebli... Chyba potrzebuję czasu na poukładanie sobie tego wszystkiego...
    ...mać.
    Miło jest być ważnym. Ale ważniejsze to być miłym.
    Domek Ash urządzanie to wyzwanie...

  14. #234
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    Ash przygladam sie projektowi, ta sciana na ktorej stoi tv mowisz, ze jest za krotka aby dwojeczka sie zmiescila ?
    ja Ci powiem, ze wlasnie chcialabym siedziec i podziwiac i schody i plomien z kominka, wiec usytuowanie pod oknem dla mnie jak najbardziej ok
    masz wymiarowo zobrazowany salon ?
    a takie usytuowanie jak w projekcie bez tego pierwszego fotela ?

    mnie sie okropnie podoba ta dwojka:

    z googulka dziennika, ale nie umiem sie doszukac producenta

  15. #235
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    a takie cos ?
    za bardzo stylowe ?



    nie spiesz sie, ja wycinalam standardowe wymiary mebli i zapelnialam tak pokoj wyciety z kartki papieru w kratke, to mi mniej wiecej obrazowalo uklad i dawalo wyobraznie, ktore absolutnie nie wchodza w gre

    sciskam mocno

  16. #236

    Domyślnie

    Cytat Napisał kjuta Zobacz post
    Ash przygladam sie projektowi, ta sciana na ktorej stoi tv mowisz, ze jest za krotka aby dwojeczka sie zmiescila ?
    ja Ci powiem, ze wlasnie chcialabym siedziec i podziwiac i schody i plomien z kominka, wiec usytuowanie pod oknem dla mnie jak najbardziej ok
    masz wymiarowo zobrazowany salon ? a takie usytuowanie jak w projekcie bez tego pierwszego fotela ?
    mnie sie okropnie podoba ta dwojka:
    śliczna jest... ale mój M. się nie zgodzi. to juz wiem. Ma byc po męsku wygodne... na razie uparł sie na to cudo tylko w kolorze ecru. Jest różnica, między tym, co pokazałaś, a Kenyią, co? Serce mi krwawi... Wezmę go na przeczekanie...

    Myślisz, że mogłoby tak stać...?
    Patrzę na to ustawienie z projektu i chyba 2+1+1 jest najlepszym rozwiązaniem. kjuta, jak myślisz, czy na kanapie 3-osobowej naprawdę siadaj 3 osoby, czy tylko 2? Bo z tego co obserwuję, to zazwyczaj 2. Trzem jest po prostu niewygodnie... Spróbuję przeforsować tę dwójkę...
    Na razie na podłodze nakleiliśmy taśmy w miejscu, gdzie ewentualnie miałyby stać meble. Alewygląda to tak, że cały salonik zawalony jest meblami. Nie ma miejsca na zabawę dla dzieci...
    ....mać
    jadę zaraz przymierzać i kombinować...
    Miło jest być ważnym. Ale ważniejsze to być miłym.
    Domek Ash urządzanie to wyzwanie...

  17. #237
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Rossa
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    566
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    56

    Domyślnie

    OOOOOOOOOO matulu jak tu pięknie !!!Domek , no jakby to napisać zaje@#$%......., nic innego mi nie przychodzi do głowy . Inspiracje no cudo .

    J poproszę więcej.

  18. #238
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aneta s
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    6.958

    Domyślnie

    Ash spokojnie, tylko sie nie spiescie bo to najgorsze co moze byc...u nas tez z sofami nie bylo latwo, ja od poczatku chcialam Natuzzi a moj twardo stapajacy po ziemii malzonek jak mantre powtarzal, ze za drogie i nie warte tej kasy... i tak przez prawie 2 miesiace zabieralam go do sklepu zeby sobie popatrzyl na Natuzzi, posiedzial poprostu oswoil sie z nimi, oczywiscie w miedzyczasie mialam focha bo ja nie chcialam zadnych innych, wiec do szalu mnie doprowadzal pokazujac inne modele... w koncu sie zlamal i sam przyznal, ze to bedzie najlepszy wybor- no i tego samego dnia zamowilismy je.
    Twoj salon wyglada na spory az trudno uwierzyc, ze 2 dwojki sie nie zmieszcza...pokombinuj troche, moze znajdziesz jakis fajny uklad dla kanap, czasem pierwszy pomysl co do ustawienia wcale nie jest najlepszy

  19. #239
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    Ash czy typ meza nie jest za ciezki do Twojego salonu ? rozumiem, ze do tej sofy beda dwa fotele jakas lawa/stolik i bedziesz sie przeciskac miedzy tym wszystkim, aby przejsc do kominka
    wielkosc mezowskiego wyboru, chyba nie pozwala na za duze ruchy i zmiesci sie pod oknem tak ? masz wymiary i kanapy i salonu ?

    Aneta dobrze prawi, poczekac, przeczekac rozmieczyc

  20. #240

    Domyślnie

    oohhhmmmm....oooohhhhmmmm
    Tylko spokojnie Chyba troszkę mi hormony ciążowe buzują i stąd te emocje... Zwykle jestem bardziej stonowana
    Poprzymierzaliśmy te kanapy i fotele. M. jak na razie jest nieugięty. Góral skubany... jak sobie coś do głowy wbije to powodzenia życzę...
    Ale może faktycznie nie jest tak źle. Salon jest faktycznie nieustawny, ale może nie będzie wygladał tak źle.... Poprzyklejalismy na podłodze tasmy zwymiarowane do wielkości kanap, które się M. tak podobają.
    tutaj 2+1+1. M. twierdzi, że nie przejdzie, bo kanapa za blisko kominka. Zrobiliśmy sobie z płaszczem wodnym i teraz będziemy mieć kotłownię w salonie. Cudownie po prostu...

    i dalej to samo, ale juz z widokiem na ścianę z tv


    tutaj wersja 3+1+1. To wersja konsekwentnie forsowana przez M. Szkoda tylko, że fotel soti tyłem do wejścia i schodków....
    Ostatnio edytowane przez Ash5 ; 20-12-2010 o 20:29
    Miło jest być ważnym. Ale ważniejsze to być miłym.
    Domek Ash urządzanie to wyzwanie...

Strona 12 z 24

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony