dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 53
  1. #21

    Domyślnie

    no to chyba wiem gdzie gwoździa ci wbili
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał kangaxx Zobacz post
    no to chyba wiem gdzie gwoździa ci wbili
    Tzn? czy to jakaś przenośnia? sprecyzuj!
    Rób to co naprawdę lubisz a nigdy nie będziesz musiał pracować

  3. #23

    Domyślnie

    sprawdź pochylenie kanałów wywiewnych z pomieszczeń do rekuperatora oraz ich zaizolowanie, samo poprawne wg instrukcji zainstalowanie bartosza wystarcza w teorii, tam gdzie występują kontrolowane procesy transportu ciepła trzeba bardzo rygorystycznie właśnie je kontrolować, pozostawienie czegoś bez kontroli wywołuje rozmaite skutki,
    jak masz zaizolowane wywiewne kanały wywiewne, jaka jest ich długość na tym poddaszu i kto ci montował to do kupy
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  4. #24

    Domyślnie

    Nie dobijaj mnie. Kanały mam w 70% sztywne. Na stropie, który oddziela piętro od poddasza leżą one swobodnie. I teraz tak :
    1. część z nich leży na betonie i przykryta jest wełną mineralną pokrywającą strop
    2. część, która była wyżej leżała na wełnie pokrywającej strop i w zeszłym roku przykryłem te kanały dodatkową porcją wełny 150mm .
    Teraz jest tak że kanały doprowadzające powietrze ciepłe do reku sa dobrze zaizolowane a sam reku ma izolację standardową. Jak się dostanę na strych to porobię zdjęcia i wstawię.
    Firma, która mi to składała do kupy nazywa się EKOWAT z Bydgoszczy. Robili projekt rozmieszczenia kanałów oraz całą instalację.
    pozdrawiam
    Darek
    Rób to co naprawdę lubisz a nigdy nie będziesz musiał pracować

  5. #25

    Domyślnie

    czyli kanały mają być ok (przyjmijmy to za pwenik) więc trzeba szukać tam gdzie jeszcze jest słabo tzn sam reku, wyobraź sobie jak miałbyś ciepło mieszkając w blaszanym garażu ocieplonym dwoma cm wełny, mniej więcej takie warunki panują w twoim reku, straty można policzyć, (mnie się nie chce) dodać do tego mostki których jest tam pełno i otrzymamy jakiś wynik, uzależniony on będzie od średniego wsp przenikalności okolic centrali i jej samej oraz temp zewn. i ilości ciepła dostarczanego do reku, może się okazać że na wyższych biegach reku ci nie zamarznie

    jak wygląda realizacja odpływu skroplin ?
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  6. #26

    Domyślnie

    Kaangaxx - mam nieodparte wrażenie, że chcesz mocno wybielić producentów tego sprzętu..
    cyt. czyli kanały mają być ok (przyjmijmy to za pewnik) więc trzeba szukać tam gdzie jeszcze jest słabo tzn sam reku.

    Jeśli producent podaje, że nie zamarza to znaczy, że nie zamarza bez dodatkowego ocieplenia, czyli wychodzi, że albo jest to bujda, albo przedstawiany egzemplarz z niewiadomych przyczyn jest wadliwy.

  7. #27

    Domyślnie

    producent swoje a życie swoje, nie wiesz tego to niczego nie kupuj, wiara w reklamówki niejednego wywiodła w pole, nie zamarza bo co w powietrzu które wywalasz z domu masz odparowany glikol ? woda zamarza około zera i żaden batosz tego prawa nie zmieni, trzeba tylko wiedzieć jak zrobić by nie zamarzła za szybko, warunki są różne a wymiennki ten sam, resztę sobie dopowiedz sam
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  8. #28

    Angry Bartosz zamarza czy się to komuś podoba czy nie

    Cytat Napisał kangaxx Zobacz post
    producent swoje a życie swoje, nie wiesz tego to niczego nie kupuj, wiara w reklamówki niejednego wywiodła w pole, nie zamarza bo co w powietrzu które wywalasz z domu masz odparowany glikol ? woda zamarza około zera i żaden batosz tego prawa nie zmieni, trzeba tylko wiedzieć jak zrobić by nie zamarzła za szybko, warunki są różne a wymiennki ten sam, resztę sobie dopowiedz sam
    No nic Panowie trzeba sie będzie pomęczyć się z dociepleniem samego reku
    aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!
    Jak to niewiele pomoże to rozmawiałem z innym instalatorem i powiedział, ze można zamontować taki przewód grzejny i opasać nim reku w obrebie wylotu skroplin. Oczywiście najpierw zdjąć izolację z reku i przywalić go do gołej obudowy a potem spowrotem zaizolowac. Dodać do tego termostat który by to wszystko włączał przy temperaturze około 0 st. na reku. Wydaje mi się to logiczne ale pewnie drogie w eksploatacji.
    Wyjdzie na to że całą oszczędność szlak trafi bo zostanie pochłonieta przez prąd do wentylatorów i nagrzewania. Ale świeze powietrze w domu..... bezcenne. Trzeba zawsze sadzić że szklanka jest do połowy pełna i może jakoś uda się nie zwariować.
    A swoja droga to uprzedzam wszystkich

    NIE ZAMARZANIE BARTOSZA TO BUJDA!!
    Rób to co naprawdę lubisz a nigdy nie będziesz musiał pracować

  9. #29

    Domyślnie

    ja chyba w innym klimacie żyję bo nic mi nie zamarza, to rozwiązanie z rurką jakoś niezbyt mi się podoba ale jeśli chcesz to spoko, powietrze pynie całym wymiennikiem i grzejąc płaszcz czymś takim ogrzejesz jedną szczelinę, no może dwie jeśli zmniejszysz przepływ na minimum, reszta pozostanie zamarznięta, tak się spytam... to ten sam instalator zaproponował ci to rozwiązanie który i montował instalację?

    jeśli tak to nie dziwi mnie że reku zamarza

    p.s. ocieplanie rekuperatorów dotyczy wszystkich marek i rodzajów, nie tylko jakiegoś bartosza...
    Ostatnio edytowane przez kangaxx ; 19-11-2010 o 19:53
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  10. #30

    Red face

    Widziałem już dość dużo rekuperatorów różnych marek i raczej żaden z nich nie był dodatkowo ocieplony.
    Firmy płacą dużo pieniędzy, aby ich wyroby ładnie wyglądały, a Ty chciałbyś je dodatkowo ocieplić brzydką wełną lub styropianem?

    Jest wiele rekuperatorów, które w czasie mrozów wyłączają nawiew i jest to stosowane w wielu przypadkach. . (oczywiście nie twierdzę, że jest to super rozwiązanie)

  11. #31

    Domyślnie

    no widzisz jakie to proste, ty wolisz okaleczać reku wyłączając odzysk ciepła a ja wolę go ocieplić i nic nie wyłączać, to jak wygląda akurat ma dla mnie drugorzędne znaczenie, ale obejrzeć go i tak można w postaci w jakiej wypuścił go producent bo w zimnych strefach np na strychu nieużytkowym obudowuję go dość ciasno "budą" ze styropianu i paru desek, można do środka wejść, strzelić serwis jaki trzeba, zamknąć za sobą drzwi i wszystko jakoś gra, firmowe ocieplenie bartosza i innych producentów to ekstremalne minimum, nie wspomną że co bardziej podłe konstrukcje w ogóle go nie mają
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  12. #32

    Domyślnie

    Odzysk... - ok.
    W zimie wentylujesz z krotnością ok. 0,2 kubatury, więc jeśli wentylator "stanie" na 15 minut to nikt krzywdy mieć nie będzie.
    A estetyka zostanie.

    Pozdrawiam

  13. #33

    Domyślnie

    na 15 minut co 15 minut...
    jednak wolę styropian
    pozdro
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  14. #34

    Domyślnie do darwisza

    Też mam zamarzającego barosza, tyle, ze mój stoi w kotłowni. Wzywałem serwis. Panowie przyjechali wymienili oprogramowanie i tak samo jak u Ciebie wymiennik dalej zamarza. U mnie przy -15 C na zewnatrz i temp. wyciagu +18,2 C (mierzonej tuż przed bartoszem w komorze filtracyjnej) temeratura nawiewu wynosi zaledwie +8 C, przy zaszronionej górnej części wymiennika (od strony wyrzutni). Napisz proszę, czy Tobie zamarza równiez od góry ? Czy zgłaszałeś ten problem w Bartoszu ? Ja dzisiaj napisałem do nich. Zobaczymy co odpowiedzą.
    pozdrawiam

    BW

  15. #35

    Domyślnie Kangaxx

    Cytat Napisał kangaxx Zobacz post
    no tego nie da się podważyć, a powiedz jeszcze cze reku stoi w pionie czy pochylony? może zamarza ci sam kondensat w czapce a nie cały wymiennik, nie wiem
    u mnie nie zamarza, nie tylko zresztą u mnie
    Mnie własnie zamarza w czapce, po stronie wyrzutni. Co z tym można zrobić ?

    pozdrawiam

    BW

  16. #36

    Domyślnie

    po stronie wyrzutni? no cuda jakieś, jednemu zamarza z dołu drugiemu z góry a wymiennik ten sam, a jak mówię że instalacja skopana to nie, wymiennik do dupy...
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał kangaxx Zobacz post
    po stronie wyrzutni? no cuda jakieś, jednemu zamarza z dołu drugiemu z góry a wymiennik ten sam, a jak mówię że instalacja skopana to nie, wymiennik do dupy...
    Kangaxx masz jakieś udziały w bartoszu, że ich tak bronisz ? Jeszcze raz powtórzę na wyciągu z pomieszczeń mam +18 C. Co może być zatem skopane w instalacji ?

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    redlum

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    483

    Domyślnie

    po prostu wymiennik ma za dużą wydajność - temu zamarza po stronie wyrzutni

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartekw. Zobacz post
    Kangaxx masz jakieś udziały w bartoszu, że ich tak bronisz ? Jeszcze raz powtórzę na wyciągu z pomieszczeń mam +18 C. Co może być zatem skopane w instalacji ?
    nie mam udziałów, natomiast wiem jak go zainstalować by nie zamarzał, czary chyba to muszą być bo bartosz musi zamarzać (nikol też), ostatnio było na zewnątrz -15stC a ten szmaciarz dalej nic, raczej bartosz ma udziały w mojej chałupie bo stoi i działa bydle no...

    jaki masz sterownik i skąd masz dane o temperaturach? dużo łatwiej jest robić od razu dobrze niż szukać i poprawiać usterki a ja nie jestem jasnowidzem, coś mi przyjdzie do głowy to pytam i piszę
    Ostatnio edytowane przez kangaxx ; 04-12-2010 o 22:35
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  20. #40

    Domyślnie

    dzisiaj rano 6:30, temperatura zewnętrzna -19stC i nadal działa a ogniska pod nim nie paliłem ani nie zmieniałem sterownika na ten z opcją przeciw zamrożeniową, nawet nie mam takiego, nikt do mnie nie dzwonił że wentylacja wieje mrozem, czyli inne też działają...
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony