dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 11
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 207
  1. #161

    Domyślnie

    No właśnie ja myślę o Rosa 140x105, albo Rosa II 150x105, bo większej się boję ( choć spokojnie by mi się zmieściła każda wielkosć wanny ).

    No to dziś spróbuję ją gdzieś znaleźć i pojadę się przymierzać

  2. #162

    Domyślnie

    Cytat Napisał e.kala
    Mam pytanie do uzytkowników Rosy, jak ja obudowywaliście. Czy kupowaliście specjalny nośnik styropianowy, czy tez była obmurowywana? Prosze o odpowiedź bo nie wiem czy kupować ten styropian (nie jest tani).
    Piszecie, że jest to duża wanna a ja patrze na swoją i myślę, że mała. Kupiłam Rose II 160x105.
    Też się zastanawiłam nas tym nośnikiem, ale glazurnik powiedziła, że mi ładnie obuduje bloczkami, chyba Ytongiem. Tylko, że ja mam obłożoną wannę częściowo kafelkami, częściowo mozaiką. Myślę, że jak ktoś będzie miał samą mozaike to nośnik będzie ardziej odpowiedni.

  3. #163

    Domyślnie

    Cytat Napisał amatlea
    No właśnie ja myślę o Rosa 140x105, albo Rosa II 150x105, bo większej się boję ( choć spokojnie by mi się zmieściła każda wielkosć wanny ).

    No to dziś spróbuję ją gdzieś znaleźć i pojadę się przymierzać
    Brałabym 150, gdyż dla mnie jest w sama raz, chociaż jakbym miała wiecej miejsca wzięłabym największą. 140 myślę że będzie za mała

  4. #164

    Domyślnie

    Mamy Rosa II i jesteśmy zadowoleni. Niestety nie pamiętam jak była obudowywana. Może druga połowa będzie pamiętała to dam znać.

  5. #165

    Domyślnie Wanna Ravak Fresia

    Czy ktoś ma może wannę Ravak Fresia 170x80cm?

    Tu link do katalogu:
    http://www.ravak.pl/?page=fresia

    Szukam wanny w której można brać prysznic- ta ma chyba jedną pionową ściankę?
    Ponadto niezbyt długiej- mam 167cm i nie chcę się utopić, no i jak najszerszej.
    Wolałabym wannę jeszcze szerszą- np. 90x160, ale takiej nie mogę zaleźć więc biorę pod uwagę Fresię- czy jest wygodna? Czy może zdecydować się lepiej na Rose? Wizualnie bardziej podobają mi się jednak wanny prostokątne

  6. #166

    Domyślnie

    Już co nieco wiem o tej wannie- oglądałam 160 RosaII i chyba jest za duża troszeczkę. Dziś spotkałam Rosę 150 - ta ma chyba idealną długość, chociaż wolałabym aby była nieco szersza Ale i tak nie jest źle.

    Teraz dylemat którą wybrać- Rosę 150 czy Rosę II 150? Rosa II ma chyba dłuższe dno? Czy szerokość mają w środku taką samą?

    Przy okazji oglądania wanny miałam traumatyczne przejścia- w wannie, na półeczce do siedzenia siedział ogromny pająk i miałam dylemat co zrobić- musiałam do niej wejść. Na sczęście okazał się zdechły, więc zacisnęłam zęby i wlazłam

  7. #167

    Domyślnie

    Ja wybralam Rosę wlaśnie z tego względu, że jest szersza w środkowej części niż Rosa II. Zresztą zobacz na rysunki techniczne obu wanien dostępne na stronie Ravaka.

  8. #168

    Domyślnie

    Już je porównywałam na stronie Ravaka, i właśnie tak mi się wydaje, że Rosa jest ciut szersza, aczkolwiek ciężko to ocenić na podstawie rysunków. Jest tam tylko wyraźnie widoczne, że Rosa II ma ciut dłuższe dno.

    Najfajniej by było je zobaczyć obie gdzieś na wystawie, ale nie wiem czy gdzieś w Warszawie są tak wystawione?

    Albo w ogóle gdzie jest wystawiona Rosa II 150 w Warszawie może ktoś wie?

  9. #169
    Henku_wawa
    Guest
    Henku_wawa

    Domyślnie Wanna RAVAK ROSA II obudowana płykami

    Witam,

    Mam pytanie do praktyków używających wannę ROSA II f-my Ravak i którzy mają ją obłożoną płytkami. Interesuje mnie zakup tej wanny i obłożenie jej płytkami z boku (standardowo cała boczna powierzchnia wanny obłożona płytkami) i z góry (wąskie płytki, na kilka cm, widoczne "z lotu ptaka", oddzielające akrylową płaszczyznę wanny od tej bocznej powierzchni standardowo wyłożonej płytkami), czyli chodzi mi też o wyłożenie płytkami tutaj, gdzie zaznaczyłem czerwonymi strzałkami poniżej:





    Wiem, że można płytki położyć na konstrukcję np. z cegieł. Ale Ravak ma też gotowy system o nazwie SYSTEM KOMPLET (powyżej zdjęcie - ten biały nośnik styropianowy), który służy do obłożenia płytkami (dla zainteresowanych podaję link http://www.ravak.pl/?page=pv4). I tu mam pytanie: czy SYSTEM KOMPLET pozwoli na wyłożenie wąskich płytek także od góry (to co zaznaczone czerwonymi strzałkami)? I czy ktoś z Forumowiczów mógłby podać ile cm zostanie na te górne płytki???

    Czy też ten nośnik styropianowy przylega ściśle do bocznej płaszczyzny wanny i nie ma już miejsca na górne płytki

    pomóżcie proszę...
    heniek

  10. #170
    Henku_wawa
    Guest
    Henku_wawa

    Domyślnie

    Nikt nie zabudowywał płytkami swojej Rosy II z użyciem "System komplet" firmy Ravak?

  11. #171
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Henku_wawa
    Nikt nie zabudowywał płytkami swojej Rosy II z użyciem "System komplet" firmy Ravak?
    Pewnie nie, albo się jeszcze nie doczytał tutaj

  12. #172

    Domyślnie

    Ja mam też zabudowaną ale płytą g-k i na to płytki ale malutkiw żeby łądnie wyszły krzywizny.Szczerze mówiąc zdjęcia powyżej z dużymi płytkami zabija urok tej wanny.

  13. #173
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał androzek
    Ja mam też zabudowaną ale płytą g-k i na to płytki ale malutkiw żeby łądnie wyszły krzywizny.Szczerze mówiąc zdjęcia powyżej z dużymi płytkami zabija urok tej wanny.
    a możesz zamieścić zdjęcia żebyśmy zobaczyli jak to wyszło WAM ?
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  14. #174

    Domyślnie

    Mam Rosę 150. Można się nawet wykąpać w duecie

  15. #175
    Henku_wawa
    Guest
    Henku_wawa

    Domyślnie

    Podrzucam temat... może ktoś jednak korzystał z Systemu Komplet do tej wanny...?

  16. #176
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar nania
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    179
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Hej!
    Moja mama jakieś 6 lat temu kupiła wannę właśnie z takim nośnikem styropianowym, zwykłą prostokątną do szybkiej zabudowy, i niestety po pewnym czasie wanna osiadła na tym styropianie, i na łączeniach między wanną a ścianą , przy scianie powstały 3mm szpary! wygląda bardzo nieładnie, fakt że trochę glazurnicy spiepszyli robotę ale i tak stwierdziłam że nigdy u siebie takiego patentu nie zastosuje! Co prawda może Ravak robi teraz lepszej jakości nośniki i teraz takich kwiatków nie powinno być!

  17. #177
    Henku_wawa
    Guest
    Henku_wawa

    Domyślnie

    Moja mama jakieś 6 lat temu kupiła wannę właśnie z takim nośnikem styropianowym, zwykłą prostokątną do szybkiej zabudowy, i niestety po pewnym czasie wanna osiadła na tym styropianie, i na łączeniach między wanną a ścianą , przy scianie powstały 3mm szpary!
    nie jest dobrze, bo już zamówiłem razem z wanną
    mam nadzieję że za kilka lat nie będę żałował...

  18. #178
    Henku_wawa
    Guest
    Henku_wawa

    Domyślnie

    Cytat Napisał Henku_wawa
    nie jest dobrze, bo już zamówiłem razem z wanną
    mam nadzieję że za kilka lat nie będę żałował...
    ostatecznie, po dostawie nośnika styropianowego stwierdziłem, że waham się czy toto jest wytrzymałe na długie lata... i domówiłem stelaż metalowy (nóżki). Mam już i nośnik ze styropianu i stelaż. Wanna będzie więc standardowo na stelażu i dodatkowo w nośniku styropianowym, ten drugi będzie tłumił dźwięk i trzymał ciepło.

  19. #179
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 1kinia1
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie wanna RAVAK EVOLUTION - kto ma?

    chyba tylko nie mi się podoba ta wanna - ale coś znaleźć nie mogę posiadaczy..
    chętnie obejżymy fotki

  20. #180

    Domyślnie

    Też bardzo mi się podobała, zdecydowałam się jednak na Ravak Play. Obiecałam sobie za to, że kiedyś jak się zniszczy to wymienie ją na Evolution

Strona 9 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony