dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Damiano18

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    4

    Domyślnie Smród w domu drewnianym - co to może być ?

    Witam,

    otóż mam problem.. Rok temu kupiłem drewniany dom (60letni) wyremontowałem go, zastosowałem (w celu ochrony) impregnat do drewna Hylotox Q. Zostały zabezpieczone ściany (belki) i podłoga. Od tamtej pory w domu strasznie śmierdzi.. nie wiem czym.. ale ten zapach jest taki że wszystko nim "przesiąka" - ubrania, jedzenie itp. Oczywiście po zastosowaniu impregnata do drewna dom był wietrzony 3-4 tygodnie. Na ścianach są położone płyty gipsowo-kartonowe.

    Czy ten zapach może być od tego impregnatu ? Czy od czegoś innego ?
    Ostatnio edytowane przez Damiano18 ; 13-10-2010 o 21:06

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie

    zrobiłeś szczelny termos, okna pewnie nowe- a jak z wilgotnością? stare domy mają to do siebie że wydzielają zapachy- i to drewniane chyba bardziej niż murowane,
    nie znam produktu Hylotox- ale chyba to nie chodzi o ten zapach- bo sam piszesz że to było dawno temu robione i wietrzenie po tym było, masz jakieś inne zapachy ukryte, sprawdzaj wszystko i wszystkie miejsca gdzie wchodzi ci: woda, wilgoć, odpływy wody,.... tam szukaj śladu

    pozatym czy to jest taki sam zapach jak przed remontem tylko się nasilił, czy też jest to zupełnie inny zapach?
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  3. #3

    Domyślnie

    Myślę,że to może być wilgoć
    spam

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Damiano18

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    To jest bardzo intensywny zapach... Wydaję mi się że to nie jest wilgoć alni coś w tym stylu.. Jak kupiłem dom... owszem nie był za bardzo wietrzony i jak wiecie... po prostu śmierdziało takim czymś nie wietrzonym ale... gdy zastosowałem ten impregnat to zaczeło bardzo intensywanie śmierdzieć.. najbardziej na północnej ścianie....

    Sam nie wiem ... może to i wilgoć... okna są nowe ale otwierane regularnie, codziennie. Więc dom jest wietrzony. Jeszcze nie ma tylko wentylacji.

  5. #5

    Domyślnie

    Hmm, jeśli chodzi o drewniane domki, to w grę wchodzi faktycznie wilgoć. Ale mówisz, że okna są regularnie otwierane i dom wietrzony, więc to byłoby trochę dziwne. Jeśli chodzi o impregnat, to raczej sam z siebie nie powinien tak śmierdzieć, ale może wszedł w jakąś reakcję w czymś innym? Jeśli wietrzenie nie pomoże, to najlepiej wezwij jakiegoś fachowca, żeby sprawdził od czego to może być.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Nie wiem czy nie za dużo tej trucizny zastosowałeś w domu. To raczej stosuje się na zewnątrz, a wewnątrz domu raczej do drobnych przedmiotów, mebli, które mają potem karencję. Poczytaj tu jaką trutką pomalowałeś ściany i podłogi

    http://www.altax.com.pl/nowekarty/HY...05.11.2009.pdf

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Damiano18

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Możliwe... że ten preparat wszedł w reakcje z... wapnem... Bo te belki były właśnie pomalowane wapnem... Czy jest taka możliwość że preparat wszedł w reakcje z wapnem i dlatego tak teraz śmierdzi ?

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kruszon11
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    357

    Domyślnie

    Stawiam na wilgoć na styku płyt kartonowych i drewna.... Poza tym jak dużo hylotoxu użyłeś? Bo to raczej doraźny środek, w sensie stosowania punktowego....


  9. #9

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Damiano18

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    A może ten środek wszedł w reakcje z wapnem..? Czy jest to raczej nie możliwe ?

  11. #11

  12. #12

    Domyślnie

    Albo poszukaj jakichś specjalistów, którzy zajmują się środkami chemicznymi/impregnacją drewna. Ja jestem zdania, że czasem lepiej nieco oszczędzić sobie życia i zapłacić osobie/firmie trzeciej za rozwiązanie tematu.

  13. #13

    Domyślnie

    Pytanie podstawowe, czy ten środek jest do stosowania wewnątrz domu ? Najlepiej do nich zadzwoń i zapytaj.

  14. #14

    Domyślnie

    kupiłem drewniany dom (60letni) wyremontowałem go, zastosowałem (w celu ochrony) impregnat do drewna Hylotox Q. Zostały zabezpieczone ściany (belki) i podłoga.
    spal dom

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Damiano 18 co dalej z zapaszkiem, czy udało się coś zaradzić?

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Zapach zapachowi nie równy. Co przypomina ten konkretny? Zapach podkładów kolejowych, szamba, zepsutego jajka - siarkowodoru a może padliny. Ja poważnie pytam.

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Zapachu już nie ma ?

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    myslisz,,ze to może byc reakcja chemiczna? czy związek przypominający kreozot?

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Chyba Damiano18 po prostu wywietrzył, bo nic nie chce napisać

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony