dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 20
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 392
  1. #281

    Domyślnie

    Piękne schody
    Wnętrze bardzo ładnie się prezentuje

  2. #282
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dorianmk

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Kod pocztowy
    97-225
    Posty
    32

    Domyślnie

    Dawno mnie nie było w tym wątku, zbieram wiedzę o budownictwie z prasy i forum muratora.Działka juz moja wpisana do ksiąg. Mam swoją ziemię. Tomo super schody właśnie takie miałem w głowie, zajmują mniej miejsca niż sądziłem, bardzo przytulny dom wyszedł. Jakie drewno i koszta, jak mozesz daj namiary na stolarza lub firmę.Panowie pytanie, czy zamiast kominka z dgp koza da radę rozprowadzić ciepło? Są przecież schody ażurowe i w sypialniach otworzyć drzwi wydaje się,ze będzie ok. Chodzi o koszta bo kominek.obudowa instalacja 5-6tyś, a koza 2tys.Drewna będzie dużo wkoło wielkie lasy.Zaplanowałem juz ogrzewanie będzie prądem wspomagane często kominkiem. Na dole kable i wylewka akumulacyjna góra konwektory. Przekonał mnie ostatecznie temat na forum muratora w dziale ogrzewanie.Na wszelki wypadek rozprowadzi mi teściu rury w ścianach pod grzejniki jakby prąd się nie kalkulował.Co do projektu to będę musiał robić wersję lustrzaną by okna dać w kuchni i część jadalni od południa plus dwa połaciowe w sypialniach oraz jedno w górnym wc. Trochę słońce dogrzeje. Dom będzie 9m dł także dam na jednej ścianie 120cm okno(cz.kuchenna)70-100cm przerwa drugie okno 120cm pod nim stół(cz.jadalnia).Tomo jak chatka trzyma ciepo po napaleniu w kominku czy na górze też taka tem. jak na dole?

  3. #283
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dorianmk

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Kod pocztowy
    97-225
    Posty
    32

    Domyślnie

    Odnośnie pionów kanalizacyjnych Żywiec sciągnij sobie plik pokazowy z mg-projekt jest zaznaczony biegnie wzdłóż ściany bocznej w połowie długości.

  4. #284
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomo203
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    174
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Schody robił mi stolarz spod płocka, zrobione z jesiona. Co do temperatury domu, trzyma bardzo dobrze ciepło, kominek grzeje super, w ten weekend pogoda na dworzu 2-3 stopnie w nocy -2, temperatura w domu dół 23 góra 24,5. Domek stał cały tydzień sam i temperatura w środku po tygodniu 15 stopnii.
    Co do ogrzewanie, niedługo chce uruchomić podłogówkę, wykożystam do niej kocioł elektryczny Kospel plus sterownik temperatury i jak przejdę na taryfę nocną będę dogrzewał Chatkę w godzinach nocnych podłogówką podczas naszej nieobecności. Jeżeli ktoś chciałby zamieszkiwać Chatkę całorocznie to komienk w 100% wystarczy, tak grzeje, że trzeba okna uchylać

    ps. w sobotę montaż kuchni

  5. #285
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    basik.

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    Również będę budowć Chatkę, zaczynam wiosną. Kupiłam projekt w wersji B.
    Z części przedsionka będę miała wydzieloną kotłownie i tam też będzie znajdował się komin.
    Tomo piękna ta twoja Chatka Dzięki twojemu dziennikowi zdecydowałam się na jej budowę.
    Pozdrawiam

  6. #286
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dorianmk

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Kod pocztowy
    97-225
    Posty
    32

    Domyślnie

    Tomo czekam na fotki kuchni. Jakie koszty schodów? Ogrzewaniem elektrycznym kotłem, też się zastanawiałem, ale chyba dam kable elektryczne i piece akumulacyjne lub konwektory w sypialniach. Będę mieszkał na stałe, a w II taryfie wyjdzie prąd najtaniej. Pocieszyłeś mnie z tym kominkiem planuję często palić to mniej pójdzie na prąd. Zdaj relację jak będą juz mrozy jak spisuje się piec elektryczny z podłogówką wodną. Jest ta zaleta że można podpiąć jakikolwiek piec lub PCi.

  7. #287
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomo203
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    174
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam, fotka kuchni jeszcze nie skończonej

  8. #288
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dorianmk

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Kod pocztowy
    97-225
    Posty
    32

    Domyślnie

    Super teraz widać jak tam jest duzo miejsca tyle szafek to myślałem, że wejdzie na całej ścianie pod oknem również. Jest jeszcze miejsce na stół w tej samej części. Ładne fronty.

  9. #289
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomo203
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    174
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kuchnie mam juz skończoną, w ten weekend zrobie więcej zdjęć aneksu

  10. #290
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomo203
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    174
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kuchnia ale jeszcze bez cegieł, czekam na majstra


  11. #291

    Domyślnie

    Ja też myślałem że szafki wyjdą na całej ścianie pod oknem. Nie myślałem że jest tam tyle miejsca żeby wszystko się zmieściło w rogu
    Mam pytanie do wszystkich budujących chatkę!
    Ile płaciliście za samą robociznę stanu surowego???
    Pewna firma zaproponowała mi 40 tyś za samą robociznę !! Wydaje mi się że to o wiele za dużo jak na taki mały dom. Co prawda mam trochę skomplikowane fundamenty ze względu na spadek ale bez przesady!
    Będę wdzięczny za odpowiedź
    Pozdrawiam

  12. #292
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dorianmk

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Kod pocztowy
    97-225
    Posty
    32

    Domyślnie

    Pewna firma z mojej okolicy wyceniła mi chatkę II powiększoną o 1m dł. na 95tyś SSZ z bali 12cm plus folia i konstrukcja pod ocieplenie, okna ,gotowy dach z obróbkami i rynnami dwa okna połaciowe stan z zewnątrz gotowy. Ja mam zrobić fundament i komin.Sam ocieplam robię instalacje i podłogi. Budowali teraz taki dom 7km ode mnie za miesiąc wykonują prace wewnętrzne, będę obserwował ich przebieg. W szkielecie wycena na 75tys. Na razie kupiem domek ogrodowy 3,8na 2,5m na narzędzia i letni wypoczynek. Jestem już prawie przekonany do współpracy zobaczymy czy zdążę załatwić wszystkie formalności trochę się to wszystko wlecze.

  13. #293
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomo203
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    174
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To fajnie, pewnie na wiosne zaczniesz budowę, ja niedlugo będe miał odbiór budynku. Obecnie roboty u mnie staneły, w grudniu robię podbitkę i montuję kocioł

  14. #294
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomo203
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    174
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam, co u Was słychac? Widze, że temat powoli przymiera!
    U mnie zrobiona podbitka oraz oświetlenie zewnętrzne, jak Wam się podoba Chatka noca?


  15. #295
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    K&Z

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Koszalin - Jamno
    Kod pocztowy
    75-360
    Posty
    19
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Piekna!!!
    Uwielbiam takie male i zgrabne domki.
    Nasz domek tez bedzie malutki (92 uzytkowej, na parterze 58m...)

  16. #296

    Domyślnie

    Super !!! Świetnie wygląda. Ja zaczynam na wiosnę
    Pozdrawiam

  17. #297

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	chatka C odbL_p09.jpg
Wyświetleń:	157
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	90640Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	chatka C odbL_p10.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	90641

    Witam
    Tak w przybliżeniu będzie wyglądać moja Chatka
    Pod tarasem będzie mała piwniczka.

  18. #298
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dorianmk

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Kod pocztowy
    97-225
    Posty
    32

    Domyślnie

    Dawno nie zaglądałem. Dodrze oświetlony domek, widzę że w kominku się pali.Jeszcze wykończyć taras i schodki np.drewnem a będzie skończona. Pobyty w chatce okazjonalnie czy mieszkacie na stałe, bo pisałeś, że zastanawiasz się nad zamieszkaniem. Ja mam warunki zabudowy czekam do czerwca-lipca na prąd, a wiosną podłączam wodę i grodzę działkę. Postawiłem(firma złożyła) małą drewnianą altankę 3,7 na 2,5m jest gdzie coś schować. Geodeta 8grudnia wznawiał granice i zrobił mapki do celów projektowych. Okazało się,że sąsiad orał moją działkę(kiedy nie była jeszcze moja) i musiał oddać 1-1,2m po długości 300m. Mam działkę o metr szerszą 26m. Chiałbym ruszyć w 2012r. ale coś czuję że budowa dopiero 2013r. Chcę mieć trochę środków własnych, ale się zobaczy może ruszę latem.
    Żywiec też mam w planach piwniczkę pod tarasem ale zrobię ją dopiero po wybudowaniu chatki i odebraniu. W warunkach zabudowy nie mam podpiwniczenia bo nie chciałem. Taras drewniany, a piwniczkę zrobię małą bardziej na przetwory, nalewki itp.

  19. #299
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pawelgawel

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam.
    ..."Taras drewniany, a piwniczkę zrobię małą bardziej na przetwory, nalewki itp" to tak można?
    Jak duża by była ta piwniczka bo sam myślałem o takim czymś

  20. #300
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pawelgawel

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    4

    Domyślnie

    jakie mogą być koszta takiej piwniczki?

Strona 15 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony