dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 98
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1954
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Przed momentem zerknęłam na wątek Korozji, w którym pojawił się pomysł zakupu toi toia, żeby nie trzeba było przechodzić wszystkich perturbacji związanych z łazienką. Kurcze jakby ten pomysł z przeszedł to chyba u nas też byłby wskazany.

    W sumie na balkonie by się zmieścił (przecież mamy całe 4 metry), do łazienki może też, w tę naszą wnękę, a co do postawienia toi'a pod blokiem - w to nie wchodzę - moje mieszkanie jest na 3 piętrze... Zdecydowanie zbyt daleko.

    A jeszcze przy odrobinie szczęścia można trafić na taki typowo kobiecy egzemplarz:

    Ostatnio edytowane przez nemi ; 08-01-2011 o 09:51 Powód: wywaliło zdjęcia...

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Kolejny zakupiony element wykończenia do naszego eM to drzwi wewnętrzne. Tutaj niestety było podobnie jak z łazienką - kilkadziesiąt wizyt w sklepach z drzwiami, ościeżnicami etc. Ciągłe zmiany - jak już się wydawało, że znaleźliśmy coś co nam się podobało, przy kolejnej wizycie inny model zwracał naszą uwagę.

    Po kilku tygodniach T. podjął męską decyzję i po prostu poinformował mnie, że zamówił drzwi. Wybór padł na VASCO - drzwi Braga w kolorze kasztan, z pięcioma szybkami:



    No i kilka dni temu otrzymaliśmy telefon ze sklepu, że drzwi są do odebrania. Mam nadzieję, że uda nam się odebrać je jeszcze w tym tygodniu.
    Ostatnio edytowane przez nemi ; 30-10-2010 o 19:33

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Prawie cały dzionek spędziliśmy dziś w naszym eM. Dzionek piękny - słoneczko świeciło cały czas i jak na ostatni dzień października było baardzo ciepło. Z nowości - wczoraj w naszym bloku uruchomiono ogrzewanie i wreszcie mamy prąd (umowa z dostawcą podpisana jeszcze przed wyjazdem, a podczas naszej nieobecności założono licznik).

    Ponieważ na suficie w 'większym' pokoju chcemy mieć belki z wmontowanymi LED'ami T. musiał przerobić rozprowadzenie kabli w suficie. Obyło się bez ofiar śmiertelnych (jeśli nie liczyć wiertarki, ale to przy próbie wykucia puszek na kable). Prace nad elektryką "tymi ręcami" mojego T. zbliża się do końca. Gniazdek będziemy mieć chyba więcej niż w niejednym domu.

    Cd zaplanowany na wtorek.

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Z nowości na dziś: zamówiłam płytki do łazienki i "przeforsowałam" jasny projekt łazienki (choć z kompromisem na temat krawędzi blatu - krawędź blatu będzie ciemna). W negocjacjach bardzo pomogły wypowiedzi Dziewczyn w wątku o płytkach Mogano / Travena. Na jutro umówione spotkanie z 'ekipą łazienkową' celem ustalenia wszystkich szczegółów prac i we czwartek zaczynamy. Znaczy taką mam nadzieję.

    Aktualnie w mieszkaniu jest składowisko PRZEDMIOTÓW BARDZO POTRZEBNYCH - powoli przewozimy farby, szpachle, kleje i całe mnóstwo 'rupieci', do których T. jest bardzo przywiązany (wiertarki, szlifierka kątowa i inne sprzęty, których nazwy pozostają dla mnie tajemnicą).

    Elektryka zakończona. T. jest z siebie baaardzo, bardzo dumny. I ja z niego też.

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Houston mamy problem...

    Tak należy zacząć relację z dzisiejszego poranka. Nasza 'płytkowa ekipa' nawaliła na całej linii - mimo wcześniej ustalonej ceny za wykonanie łazienki dziś panowie stwierdzili, że za taką kasę to im się robić nie opłaca i zaproponowali cenę o 50% wyższą niż ustalona przy rezerwacji terminu (w projekcie od tamtego czasu zmieniły się tylko płytki, a łazienkę widzieli już wcześniej). I oczywiście o żadnych negocjacjach słyszeć nie chcieli.

    A ponieważ nieuczciwości nie lubię najbardziej na świecie, grzecznie podziękowałam 'panom' i powiedziałam, żeby spadali na drzewo. I to nie tylko ze względu na ceną, ale ze względu na zasady.

    Ale teraz krótko mówiąc jesteśmy w CZARNEJ D...

    Niestety zawalony termin łazienkowy oznacza, że cały nasz misternie ułożony grafik prac wykończeniowych rozsypał się jak domek z kart...

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    muszelek

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Krakow
    Posty
    121

    Domyślnie

    nemi - ciesze sie ze wybralas wizualizacje 4 - bo jest super!

    a co do ekipy lazienkowej to niestety samo zycie - my mielismy to samo z hydraulikami - dzien wczesniej przyszli po zaliczke na materialy i cena za closc skoczyla o 50% - staly numer - mysla ze jak ktos sie tyle na nich wyczekal to juz nie bedzie chcial zrezygnowac
    nam udalo sie wynegocjowac co chcielismy - ale niesmak pozostal.

    teraz meczymy sie z kafelkarzami (i juz wiem ze myc to ja sie chyba bede w kibelku bo lazienka spitolona na calego) - matko, czy w tym kraju nie ma porzadnych fachowcow

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    muszelek

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Krakow
    Posty
    121

    Domyślnie

    nemi jeszcze jedno apropos parawanu - masz identyczna lazienke jak moja mama i ten sam uklad wanna -umywalka i tez parawan
    z tego co widze po jej remoncie, to wlasnie problem parawanu - gdyby wczesniej pokazala projekt... to kazalabym jej przeniesc baterie na srodek wanny - bo tak jak jest teraz to wystarczy ze ktos stojac przed umywalka lekko popchnie parawan, a on "leci" prosto na baterie :/
    mam nadzieje ze nikt sie nigdy nie potknie/nie straci rownowagi, opierajac o parawan bo dziura murowana

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    muszelek wymyśliłam sobie coś takiego (to znaczy podpatrzyłam w hotelu na wakacjach), żeby tę część parawanu która jest przy blacie zrobić nieruchomą. Tak żeby nie dało się jej popchnąć w żadną stronę.

    Baterię specjalnie przenosiliśmy z środka na 'górę' wanny, żeby wąż prysznicowy nie wisiał przez pół łazienki. Chociaż teraz to już nie wiem, czy dobrze zrobiliśmy.

    A co do 'fachowców' widać taki urok Krakowa...

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    muszelek a tak w ogóle to co ci 'fachowcy' spierniczyli u Ciebie? Bo może jak już znajdę kolejną ekipę powinnam na coś zwrócić szczególną uwagę...?

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Podczas popołudniowego 'spaceru' po sklepach z panelami znaleźliśmy model, który chyba będzie pasował do naszego eM. Jest to Mahoń Afrykański z Calssea:





    Prośba o opinie - będą pasować?

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Na dziś kilka elementów wyposażenia - pewnie niektóre z nich zostaną zakupione w najbliższym czasie:

    Szukamy niewielkiego narożnika z funkcją spania do naszego 'większego pokoju' - na ten moment podoba nam się Frorencja, coś w kolorze brązowym (na wizualizacjach tylko wzór - wzorzysty materiał zdecydowanie mi nie odpowiada):



    I nawet barek ma....




    Większy pokój ma być w, nazwijmy to delikatnie, stylu retro. To znaczy na którejś ścianie pewnie będzie cegła, którą kocham bardzo bardzo, na suficie belki stropowe, lampa z koła od wozu drabiniastego i pewnie jeszcze parę tego typu elementów. Ze względu na stan naszych finansów wszystko to będzie prawdopodobnie wykonywane sukcesywnie, ale kiedyś cel zostanie osiągnięty.

    Ponieważ biblioteka rozrasta się u nas w zastraszającym tempie, chcemy kupić jakiś system regałowy (żeby w razie potrzeby można było go powiększyć). Wstępnie wybór padł na serię BILLY z IKEI




    Do tego poszukiwany mały stolik kawowy i szafka RTV. Najlepiej nawiązująca do stylu retro. No i milion innych rzeczy - karnisz, zasłony, firanki, itp.
    Ostatnio edytowane przez nemi ; 08-01-2011 o 09:59

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Do kuchni:

    Zegar podpatrzony u Aguleczki








    Pojemniki na przyprawy - raczej do szafki, bo blatu i tak mam za mało. (Allegro - sprzedający Pomocnicy_kuchni)



    albo taki:




    Filcowe podkładki (niekoniecznie w takim kolorze)




    Krzesło barowe - chyba tylko jedno się zmieści

    Ostatnio edytowane przez nemi ; 04-11-2010 o 12:14

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Wreszcie zgrałam pierwsze zdjęcia naszego eM - jeszcze przed odbiorem (okna bez klamek )

    Sypialnia:



    Przedpokój i fragment łazienki:


  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    muszelek

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Krakow
    Posty
    121

    Domyślnie

    nemi to Ty tez z Krakowa?? a gdzie Wasze eM powstaje?

    nasza lazienka to temat rzeka - od notorycznych poprawek zle polozonych plyt g-k, rurek kaloryfera, scianek dzialowych, po olbrzymie fugi (z krzyzykow 1.5mm) brudny silikon, ciemne listwy flizowki na jasnych kafelkach, krzywizny gdzie sie da.. itp

    przyprawy mam te same -i baaaardzo je lubie. drzwi wejsciowe Gerdy takze

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Dorfi
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.931
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    To teraz mieszkania bez drzwi wewnętrznych i klamek w oknach oddają? Jak ja swoje kupowałam (w 2001 roku) to co prawda były bylejakie ale były.
    I też ciekawa jestem w której dzielnicy się urządzasz

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Witajcie Dziewczyny,

    Mieszkanie na Prądniku Czerwonym.

    Dorfi klamki w oknach są - tak jak napisałam w poście ze zdjęciami, mieszkanie fotografowane było przed odbiorem. Później też, ale tamte fotki nie nadają się do prezentacji. Drzwi wewnętrznych nie ma, ale to już chyba standard. Wiem, że w Krakowie są inwestycje, gdzie oddają mieszkania nawet bez parapetów.

    Na zdjęciu przedpokoju nie ma też progu do drzwi wejściowych, ale to będzie zamontowane dopiero po ułożeniu podłogi.

    muszelek trafiłaś na jakąś upiorną ekipę łazienkową. Masz z nimi umowę, będą to wszystko poprawiać? Te pojemniczki podobają mi się strasznie - do tej pory mam słoiczki od Kamisa. W ogóle chciałabym być już na etapie poszukiwania dodatków, a nie stresów związanych z łazienką.

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Miała być galeria, a wyszedł dziennik. Strasznie się rozpisuję...

    Dziś staliśmy szczęśliwymi posiadaczami płytek z kolekcji Mogano / Travena. Całe 800 kg. Na szczęście w naszym bloku jest winda, bo inaczej T. umarłby wnosząc je na górę.

    Płytki:



    Panel:




    Ekipy łazienkowej nie mamy nadal, ale poszukujemy intensywnie.


    No i przeżyłam dziś pierwszy kryzys wykończeniówki - przeżyłam, bo już mi lepiej, ale było niefajnie. Przez ten 'niewypał' z pierwszą ekipą pozostałe prace przesunęły się nieco w czasie. To co mogliśmy zrobić sami przed łazienką już zostało zrobione i stoimy w miejscu. Chlip...
    Ostatnio edytowane przez nemi ; 08-01-2011 o 10:11 Powód: wywaliło fotki

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar rasia
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    podStoliczna
    Posty
    14.122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał nemi Zobacz post
    Rasia dzięki za cierpliwość do mnie.




    Na ten moment jestem najbardziej skłonna kupić właśnie ten zestaw. Jeśli mi się nie 'odwidzi' przez weekend, ewentualnie jeśli nie znajdę czegoś lepszego, to kupię i nie będę o tym myśleć.



    PS. Rasia masz może jakiś patent na sierść labka? Znaczy żeby nie było jej tyle - wyczesuje mojego gnoma co dzień i nic to nie daje (sorry za off topic)
    Przeniosłam się z odpowiedzią do Ciebie.
    Patent................. przyzwyczaić się...
    Nie ma rady na linienie... linieją i linieć będą... można jedynie podawać Biotynę /zmniejsza linienie/ i olej np z wiesiołka. No i eliminować stres, jeśli to tylko możliwe.

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Rasia dzięki za przeniesienie odpowiedzi.

    O Biotynie czytałam kiedyś na forum labradorków. Faktycznie muszę wypróbować. Z tym przyzwyczajaniem się to staram się jak mogę, ale i tak czasem nie jest dobrze... Zwłaszcza teraz jak gubi tę sierść tonami.

    A w naszym mieszkanku nic się na razie nie dzieje - dziś T. oglądał płytki - znalazł jakieś drobniutkie różowo-podobne mazaje na płytkach, ale widoczne są tylko przy dziennym świetle, a w naszej łazience okna brak. Uspokoiło mnie to troszkę. Odwiedził nas szef kolejnej 'łazienkowej ekipy' - cena, którą podał jest do zaakceptowania, w poniedziałek ma potwierdzić najbliższy wolny termin.

    W poniedziałek zaczynamy robić gładzie na suficie i sufit podwieszany w kuchni, zobaczymy jak długo nam z tym zejdzie... No i tyle na dziś.

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar dorisp84
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Lublin
    Posty
    42
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witaj, bedę tu częstym gościem bo jestesmy mniej wiecej na takim samym etapie z mieszkankiem, co prawda ja klucze powinnam odebrać za ok 2 tyg, ale juz rozgladam się za wykończeniówka No i widze że mamy podobny gust co do kolorów
    Łazienki super, a zebrano przepiękna! Ja raczej skuszę się na meisha garam http://www.paradyz.com.pl/pressroom/...ampania_meisha też Paradyż...
    Acha i kolor paneli też przypadł mi do gustu
    Jednym słowem czekam z niecierpliwością na efekt końcowy!

Strona 2 z 98

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony