dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Jak pomalować choinkę aby nie ukradli i nie odstraszała nas

    No właśnie - jak? Czytałam, że w celu ochrony przezd grabieżą trzeba ją lekko "przemalować". Jak długo to oznakowanie się utrzyma?
    Czy lepiej spryskać igły czy pieniek?
    Swoją drogą jak rozmawiałam na ten temat z koleżnką z pracy to tylko westchęła, że to jest chore aby takie oszpecenia stosować, ale rozumie ideę ... Taka rzeczywistość polska niestety.

    Poradźcie doświadczeni malarze !
    Ostrzegam przed firmą Mirolet z Bydgoszczy / okna Salamander !!! ŻENADA! czytaj http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=24491

  2. #2

    Domyślnie Re: Jak pomalować choinkę aby nie ukradli i nie odstraszała

    Cytat Napisał pyzia
    No właśnie - jak? Czytałam, że w celu ochrony przezd grabieżą trzeba ją lekko "przemalować". Jak długo to oznakowanie się utrzyma?
    Czy lepiej spryskać igły czy pieniek?
    Swoją drogą jak rozmawiałam na ten temat z koleżnką z pracy to tylko westchęła, że to jest chore aby takie oszpecenia stosować, ale rozumie ideę ... Taka rzeczywistość polska niestety.

    Poradźcie doświadczeni malarze !
    A to Polska właśnie...

    Można kupić takie farby w sprayu które są nietoksyczne, wytrzymają kilka miesięcy deszczu i sniegu i nie zmyją się z rośliny. Dwa lata temu przy obsadzaniu krzewami parku mój znajomy stosował takie farby (park był otwarty więc gdy tylko znikneły pierwsze rośliny tuż po posadzeniu zdecydował sie na malowanie) - pomalował pieńki wszystkich roślin na piekny błekit.
    Po pół roku farba zaczeła sie stopniowo zmywać a rośliny były już mocno ukorzenione...

  3. #3

    Domyślnie

    No tak,ale złodziej jest cierpliwy,wie ze farba się w końcu zmyje.
    A poza tym zawsze się wyłga,że ten niebieski kolor, to jego pomysł. Jego drzewka...i już !

    U nas taka malownicza obyczajowość kolorowania panuje na cmentarzach- pryska się krzyże,doniczki i inne cmentarne akcesoria.
    A to wszystko przed naszymi braćmi,katolikami...

    Normalny człowiek przeciera oczy ze zdumienia i rumieni się ze wstydu .
    Za innych.
    pozdr.
    cele budzą szacunek

  4. #4

    Domyślnie

    Jatoja dzięki - popytam w centrum ogrodniczym (chyba nie zrobią - o czym mówię). Za pół roku od posadzenia to my się już wprowadzimy i wtedy będziemy odstraszać złodziejaszków.

    "Spraye do malowania choinek poproszę" Hm...
    Ostrzegam przed firmą Mirolet z Bydgoszczy / okna Salamander !!! ŻENADA! czytaj http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=24491

  5. #5

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Zrób ją ba banzaja.
    W ostatnim Muratorze (lub przed) opisali jak się znącać nad iglakami.
    Nikt Ci banzaja nie zakorbi, bo trochę głupio mieć taką choinkę.
    A swoją drogą do Świąt jeszcze 5 miesięcy.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ewusia
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3.613

    Domyślnie

    pyzia, ja malowałam pniaki zwykłą białą farbą emulsyjną. Jest dla roślin nieszkodliwa, trzyma się około 2 sezonów. Dodatkowo "od tyłu" krzaków pryskałam pędzlem z tą farba na gałęzie (wyglądały jakby snieg je przypruszył ) Oczywiście z umiarem, żeby sobie ogrodu nie zeszpecić.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony