dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 50
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar AGP
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    263

    Domyślnie Jak skutecznie szukać pracy

    Dubluję temat z porad życiowych. Może tutaj pomysły będa inne

    Dziś złożyłam wypowiedzenie. Po pięciu latach pracy uznałam, że dłużej tam nie wytrzymam.
    No i zaczynam szukać. Wydaje się, że wykształcenie mam nienajgorsze - studia magisterskie, podyplomowe, kilka kursów, jakieś tam języki, ośmioletnie doświadczenie, ale czy to wystarczy, bo przekroczyłam magiczny próg 30-tu lat.
    Jak szukać żeby znaleźć??
    Dziennik AGP
    Komentarze
    "Wszystko zaczyna się od marzeń..."

  2. #2

    Domyślnie

    Szukać znajomości albo być wybitnie zdolną (rzadkie, wysokie kwalifikacje).

  3. #3

    Domyślnie

    AGP to złożyłaś wypowiedzenie nie mając nic na oku??? Podziwiam Cię !!! I jak to wytłumaczysz w CV, które będziesz pisała do jakiejś firmy. Nie zrobi to dobrego wrażenia na przyszłym pracodawcy. Uznają, że jesteś nieodpowiedzialna.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aleksandryta Zobacz post
    ........... Uznają, że jesteś nieodpowiedzialna.
    Owszem, któryś z pracodawców może tak pomyśleć, ale z drugiej strony kiedy miała szukać pracy, chodzić na rozmowy, pracując od rana do wieczora. Założę się że każdy pracodawca krzywo by się patrzył, gdyby powiedziała, że musi się zwolnić w trakcie dnia, bo idzie na rozmowę.

  5. #5

    Domyślnie

    A urlopy od czego są?? Od odpoczywania??? . Poza tym uważasz, że będą się tak pchać drzwiami i oknami, żeby z nią pogadać? Najpierw niech wyśle SV do 10 firm. Może jedna odezwie się i umówi na interview. Na rynku pracy jest teraz kryzys.. Założę się, że pierwsze pytanie to będzie dotyczyło sprawy zwolnienia się z pracy.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    verunia

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    NIekoniecznie. Ja dwa razy rezygnowałam z pracy nie mając nic na oku ( sporo po 30-stce ;) i nigdy nie usłyszałam takiego pytania u nowego pracodawcy. Raz zwolniłam się bo wyprowadziłam się do innego miasta, drugi raz bo w pracy atmosfera była nie do wytrzymania i wolałam się zwolnic niz korzystać wkrótce z usług psychologa czy psychiatry. Jesli kroś rezygnuje z pracy po 5 latach to raczej nie jest objaw braku odpowiedzialności. Życzę ci zębyś znalazła pracę o jakiej marzysz, mnie się udało i to za pierwszym podejściem z ogłoszenia w portalu internetowym.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar AGP
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    263

    Domyślnie

    Trudno mieć coś na oku mając trzymiesięczny okres wypowiedzenia Rzadko pracodawca szuka pracownika z takim wyprzedzeniem. Na skrócenie okresu nie liczyłabym (ot takie widzimisię).
    Poza tym mój powód odejścia wbrew pozorom jest bardzo poważny i nie sądzę by był potraktowany jako, jak zostało tu ujęte "lekkomyślność".
    Ciekawe ilu z was dających "dobre rady" było w takiej sytuacji. Wiecie co, dzięki. Poradzę sobie. Jestem silna. W końcu zbudowałam dom
    Zresztą nie pytałam, czy dobrze zrobiłam, bo tego jestem pewna.

    Pozdrawiam życzliwych i tych mniej. Zamykam wątek
    Dziennik AGP
    Komentarze
    "Wszystko zaczyna się od marzeń..."

  8. #8

    Domyślnie

    ja skupiam się na szukaniu pracy w internecie - lokalne portale i inne miejsca

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał AGP Zobacz post
    ] Zamykam wątek
    wiesz, Ok, ale po co się unosić?
    Przecież nie ma uniwersalnej recepty na szukanie pracy. Inaczej będzie szukał psycholog, inaczej biolog czy matematyk a inaczej handlowiec.... W zasadzie nic nie napisałaś, więc i rad być nie mogło.
    Nie poradzę, bo moja dziedzina jest specyficzna, ale kciuki trzymam

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    wiesz, Ok, ale po co się unosić?
    Przecież nie ma uniwersalnej recepty na szukanie pracy. Inaczej będzie szukał psycholog, inaczej biolog czy matematyk a inaczej handlowiec.... W zasadzie nic nie napisałaś, więc i rad być nie mogło.
    Nie poradzę, bo moja dziedzina jest specyficzna, ale kciuki trzymam
    Dokładnie to co napisała EZS
    Właśnie AGP uniosła się. Przesłac na priv złośliwą uwagę, że zrobiłam literówkę (zamiast CV napisałam SV) i "podziękowanie" za dobre rady., to dopiero charakterek . I właśnie takie osoby na spotkaniach związanych z zatrudnieniem w mojej firmie odwalam z miejsca.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aleksandryta Zobacz post
    A urlopy od czego są?? Od odpoczywania??? . Poza tym uważasz, że będą się tak pchać drzwiami i oknami, żeby z nią pogadać? Najpierw niech wyśle SV do 10 firm. Może jedna odezwie się i umówi na interview. Na rynku pracy jest teraz kryzys.. Założę się, że pierwsze pytanie to będzie dotyczyło sprawy zwolnienia się z pracy.
    Jest koniec roku, więc urlop mozna mieć w całości wykorzystany.
    Przyznam Ci rację z pytaniem dotyczącym zwolnienia z poprzedniej pracy, gdzieś na 3 rozmowy kwalifikacyjne, to na 2 pada to pytanie.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aleksandryta Zobacz post
    Przesłac na priv złośliwą uwagę, że zrobiłam literówkę (zamiast CV napisałam SV) i "podziękowanie" za dobre rady., to dopiero charakterek
    Widać, że nasza koleżanka forumowa jest mocno zbuntowana. Podjęła bardzo trudną decyzję, widocznie nie miała innego wyjścia, czasem tak się życie układa. Wie, że teraz musi walczyć, więc zagrzewa się sama do boju I dobrze, trzeba ją wspomóc..

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar AGP
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    263

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    wiesz, Ok, ale po co się unosić?
    Przecież nie ma uniwersalnej recepty na szukanie pracy. Inaczej będzie szukał psycholog, inaczej biolog czy matematyk a inaczej handlowiec.... W zasadzie nic nie napisałaś, więc i rad być nie mogło.
    Nie poradzę, bo moja dziedzina jest specyficzna, ale kciuki trzymam
    A wktórym momencie się uniosłam?? Podziękowałam tylko za rady o które nie prosiłam
    Dziennik AGP
    Komentarze
    "Wszystko zaczyna się od marzeń..."

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar AGP
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    263

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aleksandryta Zobacz post
    Dokładnie to co napisała EZS
    Właśnie AGP uniosła się. Przesłac na priv złośliwą uwagę, że zrobiłam literówkę (zamiast CV napisałam SV) i "podziękowanie" za dobre rady., to dopiero charakterek . I właśnie takie osoby na spotkaniach związanych z zatrudnieniem w mojej firmie odwalam z miejsca.
    Napisz jaka to firma, żebym przypadkiem na ciebie nie trafiła ;p
    Dziennik AGP
    Komentarze
    "Wszystko zaczyna się od marzeń..."

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar AGP
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    263

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    Widać, że nasza koleżanka forumowa jest mocno zbuntowana. Podjęła bardzo trudną decyzję, widocznie nie miała innego wyjścia, czasem tak się życie układa. Wie, że teraz musi walczyć, więc zagrzewa się sama do boju I dobrze, trzeba ją wspomóc..
    EZS, fakt, nie byla to łatwa decyzja, bo muszę zostawić mój zespół, który przez pięć lat udało mi się zgrać. Jednak zbuntowana nie jestem i podjudzać sie nie dam. Walczyć nie muszę, a juz na pewno się z Wami na forum. Mam ciekawsze hobby
    Życze miłej zabawy
    Dziennik AGP
    Komentarze
    "Wszystko zaczyna się od marzeń..."

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar AGP
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    263

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamykkamyk2 Zobacz post
    Jest koniec roku, więc urlop mozna mieć w całości wykorzystany.
    Przyznam Ci rację z pytaniem dotyczącym zwolnienia z poprzedniej pracy, gdzieś na 3 rozmowy kwalifikacyjne, to na 2 pada to pytanie.
    A tak na marginesie zapytam co wygląda gorzej zwolnienie się pracownika osobiście czy zwolonienie przez pracodawcę??
    Oczywiście pytanie czysto retoryczne
    Dziennik AGP
    Komentarze
    "Wszystko zaczyna się od marzeń..."

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał AGP Zobacz post
    A tak na marginesie zapytam co wygląda gorzej zwolnienie się pracownika osobiście czy zwolonienie przez pracodawcę??
    Oczywiście pytanie czysto retoryczne
    No wiadomo co. Ale, wiem z własnych obserwacji, że takie pytanie często pada.

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar AGP
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    263

    Domyślnie

    kamykkamyk2, zawsze pada pytanie o przyczynę zmiany pracy/firmy. Mam na nie odpowiedź. Dobrą i prawdziwą
    Pozdrawiam
    Dziennik AGP
    Komentarze
    "Wszystko zaczyna się od marzeń..."

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    AGP nie musisz atakować wszystkich wokoło.
    Nie musisz odreagowywać się na tych, którzy tu przyszli w dobrej wierze.
    Nie musisz być agresywna, nikt cię nie zaczepia.

    przykro mi i tyle

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar AGP
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    263

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    AGP nie musisz atakować wszystkich wokoło.
    Nie musisz odreagowywać się na tych, którzy tu przyszli w dobrej wierze.
    Nie musisz być agresywna, nikt cię nie zaczepia.

    przykro mi i tyle
    EZS, ehhh, nawet mnie nie znasz, a mnie oceniasz. Zaatakowałam cię?? No prosze cię. Chyba jesteś przewrażliwiona
    Ostatnio edytowane przez AGP ; 20-10-2010 o 12:42

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony