dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Co to za wykończenie czoła krokwi

    Witam
    Czy ktoś może wie co to za materiał jest zamontowany na poniższym zdjęciu na czoło krokwi? Raz widziałem że była to chyba blacha. czy jest to może rodzaj jakiegoś gontu?



    Uploaded with ImageShack.us

  2. #2

    Domyślnie

    Wygląda mi na płytki włóknocementowe.

  3. #3

    Domyślnie

    Nazywa się to struktonit - czyli płytka cement/włókno
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    dzięki

  5. #5

    Domyślnie

    albo łupek

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Oczywiście można taką obróbkę wykonać łupkiem ale zdecydowanie to co przedstawiono na zdjęciu łupkiem nie jest. Jest to płytka włóknocementowa. Na podstawie tego zdjęcia nie można stwierdzić czy jest to Struktonit firmy Euronit czy produkt Cembritu a może jeszcze inny producent. Przedstawione wykończenie najlepiej stosować przy hakach nakrokwiowych. Przy zastosowaniu haków doczołowych mały problem to konieczność wiercenia otworów. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7

    Domyślnie

    panie andrzeju nie do konca prawda z tym wierceniem otworow , ja wykonuje bardzo czesto struktonit na desce czolowej , i krece haki doczolowe , farmerami i wchodzi jak w masło. szybko i hak solidnie zamocowany. moim zdaniem z hakami nakrokwiowymi zbyt duzo roboty.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Na płytkach nigdy hak nie jest solidnie zamocowany bo płytki nie dolegają całą powierzchnią do deski. Oczywiście że z hakami nakrokwiowymi jest więcej roboty no i trzeba mieć łamak. w związku z tym montaż rynny też jest droższy. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar martek1981
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Słupsk, Bydlino
    Posty
    615

    Domyślnie

    Mam zrobioną obróbkę deski czołowej blachą. Bardzo mi się nie podoba ponieważ powciągało mi tą blachę i wygląda to koszmarnie. Rynny montowane są do deski czołowej. Chciałbym teraz bez demontowania rynien przykręcić do tej deski (na blachę) płytki włóknocementowe. Czy jest szansa że będzie to dobrze wyglądało? Czy nie będzie za bardzo widać wycięć na haki od rynien? Coś zrobić muszę bo nie mogę już na tą deskę patrzeć!
    Zdjęcia z budowy Domu w Winorośli
    "Szczęście można znaleźć w działaniu, nie tylko w posiadaniu"

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    W taki sposób jest to niewykonalne. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Może dodatkowa blacha pod rynnę ?. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar martek1981
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Słupsk, Bydlino
    Posty
    615

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    W taki sposób jest to niewykonalne. Pozdrawiam.
    Czyli pozostaje mi tylko demontaż rynien, haków i blachy i montaż płytek do deski? Chciałbym tego za wszelką cenę uniknąć. A jakbym zdemontował tylko rynny, a haki i blachę zostawił to nie ma szansy na przykręcenie tych płytek na blachę wycinając w nich miejsce na haki? Kolega montował już te płytki do deski na której zamontowane były rynny i wygląda to całkiem dobrze. Jedyna różnica jest taka że u mnie jest jeszcze ta nieszczęsna blacha.
    Zdjęcia z budowy Domu w Winorośli
    "Szczęście można znaleźć w działaniu, nie tylko w posiadaniu"

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    No skoro u kolegi wyszło dobrze i wykonanie Ci się podoba to nie pytaj tylko rób. Pragnę tylko zwrócić uwagę na fakt, iż płytki zachodzą na siebie (podwójna grubość) co może spowodować problem w ponownym zamontowaniu rynny. Czasami droga na skróty może być kosztowna. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony