dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 44
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar abol1
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    119

    Domyślnie ściany kostrukcyjne z bloczków silikatowych ?

    Co sądzicie o ścianach kostrukcyjnych z bloczków silikatowych ?
    Ostatnio edytowane przez abol1 ; 28-10-2010 o 12:14

  2. #2

    Domyślnie

    Zanim napiszesz poszukaj. Temat wałkowany 1000 ce razy. Polecam temat" Jak budować Silką.
    Nie lubię sygnatur

  3. #3

    Domyślnie

    myślę, że silikat to jeden z sensowniejszych wyborów, bo może się poszczycić zasadniczym plusem (nie to co ceramika, która nie ma żadnego poważnego ). Jest bardzo wytrzymały i bardzo dobrze izoluje akustycznie, a ociepla się i tak ociepleniem nie? A jak ktoś będzie Ci wpierał, że silikat jest zbyt ciężko to trzaśnij mu drzwiami przed nosem. Faktycznie ważny dużo, ale ZBYT ciężki? Nie może być. Chyba, że mieszkasz na bagnie, ale wtedy to buduj tratwę.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar abol1
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    119

    Domyślnie

    Raczej jestem zdecydowany na silikaty ponieważ dla mnie jest jednym z lepszych materiałow na sciane z ociepleniem. Zastanawiam się tylko czy jest jakaś różnica pomiędzy silikatami krajowymi np.z Leżajska, a silikatami Xella, oraz czy silikat gr.18 nadaje się na ściany nośne zewnętrzne- czy nie będzie problemem zrobienie wieńca pod strop na takiej cieńkiej scianie.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BiG35
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    321

    Domyślnie

    Rożnica jest na pewno w cenie. Co do grubości to "18" z pod względem technicznym jest wystarczjąca, ale dla mnie ściana nośna zaczyna się od 24cm

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar abol1
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    119

    Domyślnie

    Ale czy w jakości tez różnica. A co do grubosci ścian to myślę nad tym, żeby na zewnątrz zastosować gr. 24-25, a w środek ewentualnie 18

  7. #7

    Domyślnie

    xella produkuje silikaty kompatybilne z BK ytong
    dodatkowo odmiana E posiada otwory "elektryczne" i można je wykorzystać do prowadzenia inst. el. pod warunkiem że murarz będzię sie stosował do znaczników zewnętrznych
    czy xella lepsza od Leżajska...raczej nie
    nieodebrany paragon ze stacji paliw przeradza się w fakturę...i wspiera szarą strefę

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    grzeczny

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    2

    Domyślnie

    Z tego co wiem to sciana nośna musi mieć 24 to ci potwierdzi każdy bydowlaniec ,a silikaty są ok

  9. #9

    Domyślnie

    cz musi miec to bym spekulowal
    silikaty zdecydowanie lepsze niz ceramika, ale malo popularny u nas choc nie wiem czemu, moze marketing kuleje w tym przypadku, co do winca podejrzewam ze na 18cm uda sie, choc wg starej normy 12,5 cm stosowalo sie na oparcie wienca!

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeczny Zobacz post
    Z tego co wiem to sciana nośna musi mieć 24 to ci potwierdzi każdy bydowlaniec ,a silikaty są ok
    Bzdura.

    Ściana nośna musi przenieść obciążenie na fundament. Jej grubość zależy od tego z jakiego materiału jest zbudowana i jakie obciążenia ma przenieść. Liczy to konstruktor.

  11. #11

    Domyślnie

    Ja mam ściany konstrukcyjne 15 cm i jakoś nikt się nie czepia.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał parasite Zobacz post
    Ja mam ściany konstrukcyjne 15 cm i jakoś nikt się nie czepia.
    zależy z czego są ściany. Zawsze trzeba to przeliczyć, z jednych materiałów może być cieńsze a z innych musi byc grubsze, zależnie od wytrzymałości materiału. Znaczenie ma też ilość pięter domu itd.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar abol1
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    119

    Domyślnie

    W projekcie miałem MAX-a 220 + 12 styropianu, zamieniam to na SILIKAT N-24 + 15 styro.Taki układ wydaje mi sie dobry. Podpiwniczenie z bloczka betonowego 24 lub pustaka betonowego ALFA 24-jeszcze nie wiem, który będzie odpowiedniejszy.

  14. #14

    Domyślnie

    Może być mało styro, silikaty nie izolują za dobrze.

  15. #15

    Domyślnie

    wszyscy mowia o kalkulatorach, niech wrzuci obliczy i bedzie wiedziec

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar abol1
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    119

    Domyślnie

    Za ocieplenie odpowiada warstwa izolacyjna, więc czy jest sens brania pod uwagę izolacyjność muru jako wartwy nośnej. Współczynnik lambda czy współczynnik U dla ścian z max-a czy silikatu jest pewnie podobny, może z przewagą dla ceramiki ale niweluje to ocieplenie więc na tym bym się skupił. Można np: dać 15 cm styropianu o lepszych parametrach technicznych, niż dawać 20 cm styropianu o gorszych właściwościach, a droższym w wykonaniu ( dłuższe kołki, szersza listwa startowa, droższy styropian bo jest go aż 20 cm, i.t.p). Należy także zwrócić uwagę na to, że ściany to nie wszystko, są jeszcze okna, drzwi, podłoga na gruncie czy dach przez, które tez ucieka ciepło. Co z tego jak zastosuje super izolacyjną ściane jak przez pozostałe przygrody, które potraktowane zostaną po macoszemu stworzymy doskonałe mostki termiczne. Moim zdaniem należy znaleść tzw. "złoty środek" pomiędzy dobrym uszczelnieniem domu, a kosztami, które nie bedą zwracać się przez najbliższe 50 lat.

  17. #17

    Domyślnie

    No tak, tylko ściany ścianami a okna oknami. Wiadomo, że ta kwestia też jest, ale nie ma tego co poruszać przy okazji o bloczkach silikatowych na ściany nośne. Ale prawdą jest to, że ociepla się ociepleniem, a w przypadku silikatów, 15cm to zawsze będzie za mało. Chyba, że klimat byłby inny.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar abol1
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    119

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kuba Dąb Zobacz post
    No tak, tylko ściany ścianami a okna oknami. Wiadomo, że ta kwestia też jest, ale nie ma tego co poruszać przy okazji o bloczkach silikatowych na ściany nośne. Ale prawdą jest to, że ociepla się ociepleniem, a w przypadku silikatów, 15cm to zawsze będzie za mało. Chyba, że klimat byłby inny.
    A dlaczego za mało. współczynnik przenikania ciepła (W/m2*K) dla ściany wykonanej z Silikat 24+15 styro.wynosi 0.25- czy to mało?

  19. #19

    Domyślnie

    Wg. mnie np. 0,18 wygląda sobie lepiej.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar abol1
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    119

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kuba Dąb Zobacz post
    Wg. mnie np. 0,18 wygląda sobie lepiej.
    W takim razie ile ocieplenia dałbyś na silikat aby uzyskać satysfakcjionujący wynik współczynnika cieplnego?
    Jeżeli nie silikat to jaki inny materiał zastosowałbyś na ściany?

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony