dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    deratus

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    koło Bydgoszczy
    Posty
    121

    Domyślnie Czy można pominąć wykonanie przyłącza tymczasowego?

    Mam wydane warunki podłączenia do sieci energetycznej na przyłącze tymczasowe (budowlane) i docelowe. Mam jednak możliwość "pociągniecia" prądu z domu moich rodziców sąsiadującego z moją działką. Czy powinienem starać się o zmianę warunków w takim przypadku?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    warunki, to warunki. Umowę sobie podpiszesz przed odbiorem domu a po odbiorze zmienisz na docelowe i już.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Pytanie tylko jak wyglada to z czasowego punktu widzenia - czy np. w momencie, kiedy umowe podpisze pozniej, nie bede musial na przyklad 2 lata czekac, az ZE pofatyguje sie wykonac przylacze docelowe?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    może tak być
    w umowie masz napisamy termin, raczej jest przestrzegany. Ale jak nie masz umowy, to nie znasz terminu. A z sasiadami nie ma co porównywać. ile razy tak było, że sasiad miał szybko, bo akurat mieli wZE pieniadze i moc, a drugi sasiad już musiał czekać.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    W sumie u mnie sytuacja teoretycznie prosta - bo przylacze wg warunkow ze slupa juz stojacego na dzialce - ale kto ich tam wie..

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    rozumiem, że koniecznie chcesz ominać prąd budowlany
    czasem się nie opłaca, bo teoretycznie i w zgodzie z przepisami nie powinno się ciągnąć od kogoś. Ale wiadomo, że życie jest życie.
    Terminy są czasem długie nie dlatego, że przyłacze skomplikowane, ale że ZE np nie ma kasy, bo już wydał i trzeba czekać na nowy budżet. Wtedy można zrobić przyłacze "prywatnie" i kasę (choć czasem nie całą) odzyskać z ZE. Ja tak robiłam, bo potrzebowałam prąd już a termin miałam za pół roku (słup za siatką ). Musisz wybrać. Zawsze możesz zacząc na rodzicach a w trakcie budowy sobie załatwiać papiery, jek bedziesz widzieć na horyzoncie koniec.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    I tak najpewniej zrobię; podobnie robię z wodą/kanalizacją (tu akurat kopanie w trakcie) - na razie kończę przyłącze zasuwą bez studzienki - docelowo podłącze kiedy już będzie stał dom.

    A zgodnie z przepisami chodziło chyba o sprzedaż prądu; w przypadku użyczenia nie powinni się przyczepic (choć znająć nasze prawo, pewnie jest co najmniej pół tuzina rozporządzeń itp. które tego zabraniają z innych genialnych powodów).

  8. #8

    Domyślnie

    Wiadomo że prąd na budowę jest droższy, dlatego większość kombinuje jak np. pociągnięcie prądu od rodziców, teściów czy bardzo dobrego sąsiada. Jedyny minus tego jest taki, że temu,od kogo bierzesz prąd podniesiesz roczne zużycie, co może się skończyć kontrolą ZE.

    Pozdrawiam.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    I w jaki sposób ta kontrola z ZE miałaby mu zaszkodzić?
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  10. #10

    Domyślnie

    Wybudowałam parter na prądzie od sąsiada. W moim rejonie prąd docelowy ZE daje, gdy są przynajmniej fundamenty. Nikt z budujących w okolicy (6domów) nie miał prądu budowlanego. Nakręcanie się kolejnych budujących enigmatyczną kontrolą ZE mnie śmieszy. Jeśli to prawda to niech się odezwą ci, którzy kontrolę mieli i ponieśli konsekwencje.

  11. #11

    Domyślnie

    Rozumiem, że docelowo też będziesz zasilany z tego słupa?

    Wystąp o podłączenie i po miesiącu zawieś dostawę energii.
    Energetyka zdejmie licznik, ty masz przyłącze gotowe.
    Dostawę wznowisz gdy się wybudujesz.
    Jednorazowy koszt takiej akcji ~100zł.

    Plus tego taki, że masz gotowe przyłącze.

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    O i to jest dobra odpowiedź

    Dzwoniłem do Enionu - zdziwili mnie, że nie chcą nawet mapy do celów projektowych, wystarczy im ksero projektu zagospodarowania terenu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony