dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 10
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 189
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    cześć
    Projekt leży w ZUD-zie, cokolwiek to znaczy I jeszcze projekt zjazdu czeka na akceptację. Tyle papierów w tylu miejscach, tylu ludzi za tyloma biurkami.
    A gdyby tak w wielkim biurowcu stało mnóstwo komputerów i w jedno popołudnie równocześnie w kilku gabinetach rozpatrywano by twoją sprawę? I następnego dnia dostawałbyś wszystkie decyzje?

    Trzymajcie się

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    dobrze, że mam spokojnego i opanowanego męża, bo dawno bym ześwirowała czekając na projekt
    w środę dostaniemy go nareszcie i od razu lecę do murarzy gadać o wycenie, bo nic nieustalone - pewnie brzmię jak świr, ale nie mam nadal ekipy.......................

    troszkę w ostatniej chwili to wszystko, ale nie tracę pewności, że uda się zorganizować wszystko na wiosnę, bez odwlekania

    geolog w tym tygodniu, szybciej, szybciej, szybciej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    rozmawiałam też z architektem o kominie, który będzie trudny w obróbce, ale jest w projekcie spadek za nim, wiec nie powinno być problemu z odprowadzeniem
    no, trzymajcie się

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Znowu dzwonią doradcy z różnych banków. Falami jakoś mnie napastują. Są mili, profesjonalni, ale 6-7 tel. dziennie od obcych ludzi chcących koniecznie, żeby to im właśnie powierzyć sprawę kredytu, to jednak wyczerpujące. Kończą mi się grzeczne formułki około 18 i potem jestem już raczej warczącym kundlem niż eleganckim i pełnym wdzięku spanielem. Ciągle czekamy na finalny projekt i nie mamy pozwolenia na budowę. Kredytowe sprawy się odwlekają też. Kompletuję wiedzę z zakresu kosztorysów budowlanych - coś trzeba będzie uszyć na miarę wybranego banku

    Dopadają mnie różne wątpliwości, z naczelną - czy zdążymy przed zmianami w "Rodzina na Swoim". Ale kiedy jadę na swoja wieś, włażę w rozmokłą teraz ziemię i czuję zapach łąki i drzew, to już tylko się uśmiecham. Co ja w ogóle robię w mieście? Od lat powinnam dbać o własne klematisy a nie oglądać blok naprzeciw.

    Trzymajcie się

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    No i mam zagwozdkę - w umowie z PGE stoi jak wół ostateczny termin przyłączenia prądu - 21.VIII.2012r. Zadzwoniłam, gadała i gadałam i wiem tyle:
    kabel do na będa ciągnąć z głównej ulicy, ok. 150m. Żeby w ogóle zacząć prace, muszą mieć uzgodnienia z sąsiadami. A słup, z którego chcą prąd podciągnąć, stoi na pyrwatnej ziemi. I w związku z tym przyspieszyć się niczego nie da. Kropka.
    Czyli co - pozostaje życzliwość sąsiadów, którzy maja prąd (notabene z własnego kabla, bo kiedys im PGE nie chciała podciągnąć i zrobili to na koszt własny)?
    Jak to ugryźć?

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Cholerka - bałam się tych terminów murarskich - bo kto przy zdrowych zmysłach w lutym szuka murarzy na wiosnę ? Ja. I mam 5 chętnych ekip. Ale nie mam jeszcze wycen robocizny.
    Pan nr 1 - może wejść w maju; polecany tu, na forum, bardzo miły przez telefon - tego bym chciała koszta wyliczy do niedzieli
    Pan nr 2 - wolny od ręki - może zacząć wcześnie, z polecenia znajomych, ale wstępny szacunek SSZ zrobił na 50tys. netto, co jest nieco przesadzoną kwotą
    Pan nr 3 - chce nas wciskać między dwie inne już umówione budowy - czy to sie może udać? czekam na wycenę
    Pan nr 4 - chce obejrzeć działkę, tez polecany na forum, rzetelny, miły - wycena w nd.
    Pan nr 5 - wolny dopiero VII/VIII, ale optymistycznie powiedział, że takie nieduże proste bryły robi się w miesiąc i są taniutkie - tez wyceni do niedzieli

    Liczymy na SSZ (ale bez montazu okien) za max. 45tys. brutto - uda się ? Uda!

    Wygląda na to, że w najbliższym tygodniu wszystko będzie jasne. Nie szukam na razie następnych ekip, bo sądzę, że z tych się wybierze - na razie intuicyjnie nr 1 lub 5.
    I ruszy maszyna

    Trzymajcie się

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kocimieta
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    700
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Hej! Nie Ty jedna szukasz murarzy na wiosnę Ja np. dopiero mam zamiar dzwonić. U mnie budowa zacznie się chyba dopiero jesienią przez to ślimacze tempo pracy urzedników

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kocimieta
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    700
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Upss, nie tu dodałam Sorry Sylwerson. Można to jakos przenieść do komentarzy?

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    się nie gniewam
    można przenieść, ale niech tu zostanie, co tam

    ja sie nieziemsko cieszę, że architekt się zajmuje papierami//urzędami/urzędnikami

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Mam uśmiech od ucha do ucha, bo dogadaliśmy a sąsiadem sprawę prądu na budowę Kabel trzeba będzie kawałek pociągnąć po jego działcewzdłuż ogrodzenia, ale pan jest bardzo miły i nie widzi kłopotu. Kamień z serca - możemy spokojnie teraz czekać na powolne poczynania PGE. Pogadaliśmy sobie i jesteśmy rozpoznawalni dla najbliższego otoczenia
    Skądinąd śmiesznie musieliśmy wyglądać - Mójmąż 192cm wzrostu, ja 180 a pan ze 150 i jego żona 145+/-

    Na działce błotko i nadal dużo drzew do usunięcia. Trochę szkoda, ale w zamian posadzę gdzie indziej.


  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie randka z murarzem

    Jutro o 10.30 poznam zalety i wady Pana nr 1
    Czuję się jak przed randką w ciemno Jak się ubrać? O co pytać? No i - czy czy zabrać męża?

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    No i mamy pierwszą, optymistyczną wycenę

    SSO + scianki działowe + więźba dachowa = 30700zł netto
    my musimy tylo zdjąć humus i potem koparkę do zasypania opłacić

    Szef ekipy bardzo miły, spokojny i rzeczowy. Zabrał nas na dwie swoje budowy - ładne, równe mury. Zaprawą nic nie upaćkane. Stropy równiuteńkie, nieporozlewane na boki. Na placu ładnie posprzątane (choć teraz to przestój, więc trudno ocenić, ile robią zawieruchy, kiedy pracują). Więźba precyzyjnie dociąta. Naprawdę jesteśmy pod wrażeniem.

    Wprawdzie "konkurs" na wykonawcę trwa, ale najchętniej reszcie bym już podziękowała, a tę firmę wzięła od ręki. Ale może reszta mnie zaskoczy bardziej jeszcze? Wyceny mają spływać do jutra wieczorem - do środy wybierzemy

    Troche mi ulżyło, bo spodziewałam sie schodów ze znalezieniem ekipy tak późno. A tu proszę

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    mam lepsze wersje rzutów - dzięki za podpowiedzi, jak to zrobić





    edit

    hmm, ale nie widac lepiej
    musze pokombinować

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    widać?

    edit
    nie widać, zatem próbuję dalej

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie rzuty de novo

    zalączam rzuty jeszcze raz - trzeba otwierać w osobnym oknie - są drobne zmiany na dole - w łazience jest prysznic

    górna łazienka z wanną już pod skosem
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter1.jpg
Wyświetleń:	244
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	42995   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poddasze.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	89,6 KB
ID:	42996  

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Jest wycena nr 2 - temu Panu już podziękowałam 65500zł netto, z dachem wprawdzie, ale za duuuuuuuuuuuuuużo jednak

    No - i sprawa klarowniejsza, ale czekam na resztę ofert a dziś jeszcze spotkanie z kolejnym Panem Murarzem

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Pan nr 3
    Pojechalismy do niego w niedzielę rano i ... nie wzięliśmy przejściówki, żeby komputer u niego podłączyć, a jak wiadomo na razie mam projekt w pdf-ach niewydrukowanych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ! wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrghrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

    Popatrzył jakby ciut z politowaniem (nie dziwota - czułam się kretyńsko). Ale pokazał budowę - niezbyt był rozmowny i uśmiechnięty, ale coś mi się zdaje, że balował lekko w sobotni wieczór i nie do końca był sobą W każdym razie z grubsza oszacował robotę na jakieś 30000zł netto + dach za 40zł/m2 do stanu kompletnego (obróbki, rynny, klinkier na kominach). Czyli gites
    Wolałabym pierwszego jednaj, bo bardziej komunikatywny. Aczkolwiek cena gra rolę.
    Czekamy na detale tej wyceny i następnych też.


    Trzymajcie się.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Angry geolog glinę znajduje

    Rano stawiłam się na działce z geologami. Przyjechali fajnym łazikiem skojarzonym ze świdrem. Mapę poobracali na wszystkie strony, ustalili, że ładny dzień, ładna szefowa to i robota będzie miła Asystowałam przy nawiercie pod oczyszczalnię - znaleźli trzymetrowy pokład gliny... Szczęście w nieszczęściu, że pod spodem czysty piasek - można więc glinę wybrać i oczyszczalkę ułożyć na nawiezionym w to miejsce piachu. Ale trzy metry gliny to uuuuuuuuuuuuuuuuuuu - ilość nielicha. Co się robi z taką gliną wykopaną a niechcianą? Druga opcja to studnia chłonna, ale o tym to już nic nie wiem w ogóle.

    Co do murarzy, to casting trwa. A nawet licytacja, bo Pan nr 1 w cenie da też zdjęcie humusu i zasypanie fundamentu Ciągle czekam na resztę wycen, bo chociaż do niedzieli wieczorem miały być, to oczywiście ich nie ma. A jak się nie odezwą do środy, to ich strata - nierzetelnym i niesłownym mówimy stanowcze NIE!

    Czyli jest niegit i git jednocześnie


    PS
    Zapomniałam, że wizja kuchni się mi klaruje - a wcześniej nic, nic, nic. Progres - dobra oznaka. Może coś narysuję, to pokażę - w każdym razie lubię rzeczy białe, proste, drewniane, cegły (byle nie czerwone klinkiery) i tak będzie w naszej półotwartej kuchni niedużej (jak się okazało przy rysowaniu )

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pkraw

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-378
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwerson Zobacz post
    Wyszłam stamtąd ucieszona podwójnie - nie dość, że wreszcie praca ruszy, to jeszcze cena indywidualnego jest bardzo dobra - 9ooozł To tyle, ile katalogowy+adaptacja+przyłącza!!!!!!!!!!!!!!!! Kto się waha nad wyborem jednej bądź drugiej opcji, powinien przyjąć argument ekonomiczny.

    Trzymajcie się!
    a mnie katalogowy+adaptacja+przyłącza = 5 500

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pkraw

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-378
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwerson Zobacz post
    Rano stawiłam się na działce z geologami. )
    Witam
    a mogę poprosić namiar na geologów? Duży koszt tych odwiertów?

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie ekipa jest :)

    Mamy murarzy Zatem optymizmem powiało, bo bałam się jak choroba, że jesteśmy tak spóźnieni z tym szukaniem murarz, że co najwyżej w przyszłym roku ktoś coś nam postawi

    Jak postawią, to napiszę ocenę - rekomendację, mam nadzieję. Póki co, tylko kwestia stempli mnie martwi trochę - skąd to wziąć, jak nie przepłacić i komu potem odsprzedać?

    Tak czy owak - przyklepane

Strona 2 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony