dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 46
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tomek4
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    nord
    Dzielnica
    pólnoc
    Posty
    321

    Domyślnie Bloczki betonowe nie trzymają wysokości

    Witajcie,
    przywieźli bloczki betonowe B15 14/25/38, na paletach w warstwach wszystkie są jednakowo wysokie (ułożone na płasko, tak jak na ławy).
    Jednak pomiędzy warstwami widać gołym okiem różnice w wysokości.
    Po zmierzeniu losowych bloków z różnych warstw wysokość waha się od 13,5 do 14,5 cm.
    Nie jest to żaden drugi gatunek, produkcja u większego lokalnego renomowanego producenta, cena 3zł za sztukę i to jeszcze po ostrych negocjacjach.

    Jak było u Was ? Wiem, że murarze "wyjdą" zaprawą ale nie tego oczekiwałem po tej cenie. Świadomie nie kupowałem bloczków po 2,2zl.
    Czy może PN-ISO-XXXX dopuszcza taką rozbieżność i jest wszystko ok, nie ma co się skarżyć u producenta ?


    Pozdrawiam, Tomek.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar abol1
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    119

    Domyślnie

    Mam zamiar zastosować bloczki betonowe u znanego producenta regionalnego, ale u niego tolerancja wynosi +1-3 mm na dlługości i szerokości bloczka oraz +-2 mm na wysokości bloczka.Tolerancja praktycznie nie do wykrycia. Natomiast cena (3.85 zł) i kl.wytrzymałości (25) stosunkowo wyższa. Jeżeli odchyłka jest tak duża to czy kl.wytrzymałości tego bloczka jest też odpowiednia. Ktoś pisał, że najlepiej sprawdzić to rzucając bloczek z wysokości 1.5 m na ziemię, ale moim zdaniem jesli producent jest uznany na rynku to raczej posiada opdpowiednie certyfikaty na swoje wyroby i tym bym się kierował.

  3. #3

    Domyślnie

    Murowalem z CJ Block-u 14/24/30, wymiary 14 i 30 zawsze dokladne co przy murowaniu glowkowo daje idealna sciane. Ale mam sciane wozowkowa o gr 24 cm i wlasnie na tym wymiarze czasami wypadaly mi bloczki o wym 25 cm, spowodowane to bylo chyba sposobem produkcji- wyskakiwal z prasy za dlugi bloczek. Jezeli chodzi o wytrzymalosc to byla klasa B15 i byly naprawde mocne, rzucajac z wysokosci na beton mozna go bylo co najwyzej zaokrąglic.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tomek4
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    nord
    Dzielnica
    pólnoc
    Posty
    321

  5. #5

    Domyślnie

    W sumie da sie zyc z tym najwazniejsze zeby byly wytrzymale, moze za to przynajmniej zaplaciles.Sprawdz i porzucaj nimi troche, moje po 5 cm nacieciu dookola nadal trudno je bylo przelamac.

  6. #6

    Domyślnie

    1cm roznicy!
    moze 2 rozne partie pomieszane!

  7. #7

    Domyślnie

    No nieźle, ktoś ładnie się postarał z produkcją. Tak jak tutaj mówią, da sie to wyciągnać, tylko zastanawiam się czy przy okazji nie zepsuli jakości szeroko pojętej. Jak fuszerka to fuszerka.

  8. #8

    Domyślnie

    albo zdj przeklamuje albo bloczki roznia sie szerokoscia?!?

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tomek4
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    nord
    Dzielnica
    pólnoc
    Posty
    321

    Domyślnie

    Pozostałe wymiary są ok, podobnie z jakością...
    Jako, że murarzom to nie przeszkadzało skończyło sie na pokazaniu zdjecia. Producent był zdziwiony

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    moo88

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Ko Shaolin
    Dzielnica
    UE
    Posty
    214

    Domyślnie

    No to trzeba się zastanowić nad wypłaceniem przez producent - tobie rkompensaty.

    W końcu bloczki 12 cm są tańsze od 14. A ty masz różne. i podejrzewam, że nic nie przekracza w górę.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek4 Zobacz post
    ok, podobnie z jakością...
    Że tak zapytam, skąd wiesz?

  12. #12

    Domyślnie

    moze wiercil, topil w wodzie itd

    jak dla mnie podstawa o zwrot ustalonych z prodcentem pieniążków!!

  13. #13

    Domyślnie

    to niestety standard. Producent był zdziwiony...pewnie nie pierwszy raz, ale za każdym razem kiedy sprzeda bloczki i dzwoni klient, no bo niby co ma powiedziec. U mnie wysokość była ok. Ale szerokość zamiast 24 dużo zdarzało się 25 cm i teraz decyzja czy na zewnątrz robić równo, bo styropian będzie odstawał czy od środka. No i zrobiłem na zewnątrz, bo od środka poszedł tynk i jest ok. A nawet lepiej bo tynk ma lepsze trzymanie na nierównych ścianach

  14. #14

    Domyślnie

    A było powiedziane co to za producent? Np. ja osobiście chciałbym go uniknąć.

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tomek4
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    nord
    Dzielnica
    pólnoc
    Posty
    321

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kuba Dąb Zobacz post
    Że tak zapytam, skąd wiesz?
    Subiektywna ocena murarzy oraz proste testy (kucie, zrzucanie itp.)

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tomek4
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    nord
    Dzielnica
    pólnoc
    Posty
    321

    Domyślnie

    Cytat Napisał moo88 Zobacz post
    No to trzeba się zastanowić nad wypłaceniem przez producent - tobie rkompensaty.

    W końcu bloczki 12 cm są tańsze od 14. A ty masz różne. i podejrzewam, że nic nie przekracza w górę.
    Przekraczają raczej po równo w górę i w dół, tak więc teoretycznie stratny nie jestem.

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar fubek84
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Racibórz, Poland
    Kod pocztowy
    44-285
    Posty
    106

    Domyślnie

    Dla mnie to żadne zaskoczenie 90% bloczków ma takie wady. Pamiętajcie że to tylko bloczek fundamentowy a nie ytong który musi być równiutki choć nie zawsze jest. Ogólnie mieści się to w tym z czym spotykam się na polskich budowach. Pzodrawiam

  18. #18

    Domyślnie

    takie roznice nie maja wiekszego znaczenia,na samej gorze fundamentu i tak bedzie zalewana podbetonka ktora sie szaluje do poziomu ustawia z reguly niwelatorem.wiec i tak bedzie rowno.

  19. #19

    Domyślnie

    E no i takie Wasze podejście. Jakby nie można było robić porządnie od początku do końca. Ech ta mentalność.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar fubek84
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Racibórz, Poland
    Kod pocztowy
    44-285
    Posty
    106

    Domyślnie

    A może lepiej racjonalnie?

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony