dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 9
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 164
  1. #21

    Domyślnie

    Andzia jak działają pod Warszawą to prosiłbym o kontakt do tych dekarzy
    Pozdrawiam

  2. #22
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Qter
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    396

    Domyślnie

    Cześć,

    Ja kryłem dach papą (stropodach - dach płaski). Cieśla podał mi ceny za poszczególne usługi i tak się z nim rozliczałem - za więźbę z paraizolacją i pełnym dekowaniem (u mnie płyty OSB 22mm) to 35 PLN/m2, papa termozgrzewalna (2 razy) - 12 PLN/m2, rynna i podstawowe obróbki blacharskie w cenie (obróbki blacharskie pójdą po finalnym ociepleniu domu). Wielkość dachu 115m2 + dwie konstrukcje pod zadaszenie tarasów (ok. 40m2). Czy to dużo za święty spokój? Niewiem...

    PZDR

    Qter

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kornacki

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-950
    Posty
    56

    Domyślnie

    Pamiętam jak znajomy opowiadał chyba rok temu o kosztach wymiany pokrycia dachu. Fachowcy policzyli, że za blachę zefir lub sara z bud matu plus obróbki rynny, rury spustowe zażądali 17 tys. zł. a za robociznę kolejne 13 tys. zł. Dach miał raptem 160 metrów kw. No śmiech na sali.

    Myślę, że podana cena 9 tys. zł wydaje się całkiem rozsądna.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał markii Zobacz post
    Andzia jak działają pod Warszawą to prosiłbym o kontakt do tych dekarzy
    Pozdrawiam
    Markii poleciało na priw
    Im dłużej buduję...tym bardziej jestem przekonana że jestem wszechmogąca
    Południowa Ani i Piotrka
    Komentarze

  5. #25

    Domyślnie

    photos - sam nie mogłem w to uwierzyc.
    Moze dlatego tak szybko, ze ekipa nie miała szefa, 5-6 osob ktore dziela sie po równo kasa i nie pytaja sie jedneg co kto ma robic??

  6. #26

    Domyślnie

    Mi ekipa powiedziała 75zł za m2 dachu (bez podbitek), więźba, dachówka, okna dachowe, obróbka z blachy i rynny , jest ok 190m2 projekt domu
    http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m41f4ed1db50ca jak na dach 4 spadowy to chyba dobra cena, woj. małopolskie

  7. #27

    Domyślnie

    dobra dla wykonawcy...chociaz nie jest straszna...ale trochę grubo

  8. #28

    Domyślnie

    photos zrobili już więźbę a z tego co mówił kierownik budowy to solidnie zrobione, tym się pocieszam

  9. #29

    Domyślnie

    No pewnie wiesz to jak z samochodami ktoś przychodzi i mówi ze przepłaciłeś bo ten rocznik taniej stoi, a ty patrząc na auto i widzisz ze lakier się błyszczy, ze masz klimę auto a nie manual, że ma szyby elektryczne w 4 drzwiach a nie 2 stwierdzasz ze warto było. I masz rację jak coś jest bardzo dobrze zrobione to nie warto pluć sobie w brodę tylko sie cieszyć.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jak na ten projekt 75,- za 1 m2 bardzo przystępna cena. Rozbijmy to na drobne:
    - więźba 30,-
    - folia (zakładam takie krycie wstępne) 8,-
    - kontrłaty i łaty 14,-
    - dachówka 30,-
    - okna połaciowe ( 6 szt.) to 10,- do 1 m2
    - do tego obróbki, rynny, 2 kominy, 4 naroża, 6 koszy.
    100,- za 1m2 nie byłoby drogo. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #31

    Domyślnie

    Płd. wielkopolska. dach 280 m2, koperta, dachowka Braas bałtycka, 1 wyłaz kominiarski, brak deskowania.
    Więźba - 25zł/m2
    Wszystkie pozostałe prace związane z pokryciem - foliowanie, łacenie, orynnowanie, obróbki kominow i krycie dachowką - 35 zł/m2

  12. #32

    Domyślnie

    No i to jest taka normalna stawka za więźbę i za dachówkę. Taniej jak ktoś by mi proponował to bym nie chciał bo obawiałbym się o jakość tych prac...A drożej no to wiadomo...po co przepłacać.

  13. #33

    Domyślnie

    jedną rzecz pomijacie prawie wszyscy dach to jak parasol czy czapka na głowie je sli jest zle zrobiona to kapie i cieknie i łatać trzeba a to kosztuje i kosztuje
    za dobrą prace trzeba zapłacić a jeśli dobra praca to US i ZUS wykonawcę kosztuje
    pęsja pracownika itd.
    oszczędzasz nie sprawdzasz wcześniejszych prac i ich jakości potem mogą byc problemy
    jestem wykonawcą i wiem ile pracy to kosztuje i ile z tego musze oddać do państwa
    inwestor liczy tylko ze na dzień zarabiamy tak dużo ale to ja ponoszę wszystkie koszta i wystawiam gwarancje na wykonaną prace
    jak do tej pory mam zadowolonych klientów choć nie jestem jak to się mówi tani
    za solidnie wykonaną peace oczekuję że ja i moi pracownicy otrzymają uczciwą zapłate
    a jeśli ktos pisze że ma dach w 6 dni to daj boże mu szczeście bo ja nie wierzę że wykonano go dobrze
    pozdrawiam i życzę dobrych ,,czapek,,

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar T i A
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Wieźba,deskowanie i papowanie dachu 160m2 cena 7000zł.

  15. #35

    Domyślnie

    ja za swoj dach dalem 10kzl za wiezbe wraz ze stropem i 13kzl za kpl krycie robenem+budowa komina+obrobki, rynny itp,itd...dach wielospadowy ok.250m2

  16. #36
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    averd budownictwo

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    OSTRZESZÓW
    Kod pocztowy
    63-500
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał eugenia Zobacz post
    A czy 60 zł (bez rachunku) za zrobienie m2 dachu to dużo ?

    Ta cena obejmuje "wszystko" czyli położenie więżby, pełne deskowanie, papowanie, położenie dachówki, obróbki blacharskie, podbitka i orynnowanie.

    Okna dachowe osobno - cena 150 za wprawienie.

    Dach prosty dwuspadowy, z tym że z jednej strony jest zadaszony taras na 4 słupach.

    Powierzchnia dachu - ok. 220 m2.
    witam, jesli dach jest prosty czyli duspadowy i jest to dachówka zakladkowa (ok 12szt/m2) to cena i tak jest niska, a jesli dach jest bardziej skomplikowany to jest az podejrzanie tanio !!! ale tak juz jest z fachowcami i ich cenami z czarnej strefy. Brak rachunku = brak gwarancji!

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TOMEKUN

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Września
    Kod pocztowy
    62-300
    Posty
    24

    Domyślnie

    Witam, czytając powyższe cenniki to nóż w kieszeni mi się otwiera- LUDZIE SZANUJCIE SWOJĄ CIĘŻKĄ PRACE. Dekarstwo to ciężki kawałek chleba (ale oczywiści nikt nikogo do tego nie zmusza) - prawdziwy dekarz kształci się latami,częstokroć zakrywa partactwa murarzy i cieśli (bo nasza robota zawsze jest "na wierzchu" i wszystko musi być wykonane na 100%) przeważnie pracujemy w ciężkich warunkach pogodowych - albo gorąco albo zimno itp. i jeżeli mamy działać zgodnie z prawem to ceny muszą być wyższe - jeżeli policzy się robocizne, podatki, zusy to wiele z podanych powyżej przykładów jest zrobionych z minimalnym zyskiem.
    Oczywiście nie musicie się ze mną zgadzać ale takie jest moje zdanie i z moich obserwacji wynika że niestety wiele dobrych firm nie może się rozwijać bo stosują za niskie stawki, bo liczy się że " mają robote". Pozdrawiam Tomek

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gębal

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    89
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    No cóż, mnie metr dachu wynosi 240 zł. Z materiałem w tym orynnowanie. Karpiówka w łuskę i dwa wole oka. Dach bez udziwnień, kopertowy. Nie wiem czy to mało, czy dużo. Ogólnie nie odbiega chyba od innych wyliczeń, jak się wszystko pododaje... Oczywiście z umową i gwarancją. Płatność 100% po odebraniu dachu.
    Ostatnio edytowane przez Gębal ; 13-12-2010 o 20:42 Powód: PS

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał TOMEKUN Zobacz post
    Witam, czytając powyższe cenniki to nóż w kieszeni mi się otwiera- LUDZIE SZANUJCIE SWOJĄ CIĘŻKĄ PRACE. Dekarstwo to ciężki kawałek chleba (ale oczywiści nikt nikogo do tego nie zmusza) - prawdziwy dekarz kształci się latami,częstokroć zakrywa partactwa murarzy i cieśli (bo nasza robota zawsze jest "na wierzchu" i wszystko musi być wykonane na 100%) przeważnie pracujemy w ciężkich warunkach pogodowych - albo gorąco albo zimno itp. i jeżeli mamy działać zgodnie z prawem to ceny muszą być wyższe - jeżeli policzy się robocizne, podatki, zusy to wiele z podanych powyżej przykładów jest zrobionych z minimalnym zyskiem.
    Oczywiście nie musicie się ze mną zgadzać ale takie jest moje zdanie i z moich obserwacji wynika że niestety wiele dobrych firm nie może się rozwijać bo stosują za niskie stawki, bo liczy się że " mają robote". Pozdrawiam Tomek
    Wiesz masz rację....Ale...
    Gdyby ten dekarz miał te firmę zarejestrowaną....ok
    Gdyby zatrudniał więcej niż siebie, czyli wszystkich pracowników...ok
    A tak to On chce więcej kasy bo ma działalność....daje gwarancję, ale też w pewien sposób oszukuje państwo. Bo jeśli nawet ma tę działalność to w większości przypadków zatrudniony jest sam, no góra dwóch ludzi liczy sobie firma...Tak więc nie rozumiem oburzenia....
    Druga sprawa...Jeżeli jak już ustaliliśmy dekarz ma firmę i prowadzi ja jak należy...bez ściemy płaci podatki, zatrudnia ludzi ma prawo oczekiwać a nawet żądać wyższych stawek za swoją pracę....Ale czy ja jako potencjalny klient, który pracuje w jakiejś tam branży na etacie i szef płaci mi powiedzmy 1,5 tys na rękę a resztę daje pod stołem jestem w stanie sprostać jego wymaganiom?? Kiedy mnie oszukują i nie płacą za mnie należnych podatków to czy ja będę się przejmował że płacę komuś sumy netto?? Czy ja będę się przejmował że przez moją postawę ktoś inny nie będzie miał zapłaconych składek emerytalnych jak należy?? NIE...ale nie dlatego że mnie to nie rusza ale powodem jest to że mnie na to nie stać...przez takie zachowania innych ludzi....Błędne koło...
    A dekarze chcąc mieć pracę muszą zrobić taniej...I nie ma tu do rzeczy szanowanie swojego fachu i takie tam
    I niestety ciężko będzie zmienić te świadomość wśród naszych krajanów...

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Na dachu nie oszczędzisz . Teraz weżmiesz partaczy za pół ceny to póżniej zapłacisz 2 x za poprawki. To nie krzywe tynki czy nierówna fuga . Te niedoróbki nie skutkują awarią , katastrofą . Dlatego jeszcze raz powtarzam ; Brać sprawdzonych fachowców. Porozmawiać z poprzednim inwestorem. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

Strona 2 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony