dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 78 z 78
  1. #61
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Sytuacja wygląda tak, mam radio MR 2000 w łazience i salonie, w łazience mam głośniki + wzmacniacz w podwieszanym suficie, w salonie dźwięk idzie przez "kino domowe" czyli zestaw Logitech Z-5500, w kuchni mam głośniki położone na szafkach kuchennych i zasilacz też a dźwięk leci z tabletu (albo uPnP, albo radio internetowe, albo youtube, cokolwiek mi się zachce). Mam jeszcze przewidziane miejsce w sypialni koło łóżka i chcę to połączyć z TV w sensie, że jak będę oglądał TV to dźwięk z TV a jak radio to z radia, po prostu kupię jakiś zestaw głośników z dwoma wejściami.

  2. #62
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    homiq

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    100

    Domyślnie

    niestety nie znam radia MR2000 i jego możliwości, natomiast widzę "minusy" w konieczności włączania i ustawiania na odpowiednie wyjście głośników w salonie i sypialni

    powinno być tak, że bierzesz smartfona do ręki i włączasz muzykę w strefach, które cię interesują - proste i szybkie
    a tu widać konieczność spaceru i ustawiania sprzętów (to raczej kilka osobnych rozwiązań niż multiroom)

  3. #63
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Tyle, że w tym celu musiałbym i każdy mieszkaniec mieć smartfona....a ostatnio przechodzę na coś nie dotykowego, bo mnie juz szlag trafia...oczywiście najlepiej by było jakby się sama włączała ulubiona muzyka jak tylko wejdę do pomieszczenia, ustawienie wejścia na głośnikach to jedno kliknięcie podobnie jak odpalenie programu na smartfonie i jakoś mogę z tym żyć...
    Nie zapominaj, że ja na cały system z kinem domowym wydałem około 2tys zł....możesz w tej cenie zaproponować system włączany smartfonami i myślami?

  4. #64
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    homiq

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał witu102 Zobacz post
    Nie zapominaj, że ja na cały system z kinem domowym wydałem około 2tys zł....możesz w tej cenie zaproponować system włączany smartfonami i myślami?
    W tej kwocie faktycznie trudno zrobić system.
    Nie odbieraj źle moich uwag, po prostu patrzę na użytkowość a ta występuje jak coś jest proste i jasne.
    Im więcej przełączników i niby spraw oczywistych tym więcej sytuacji :
    włączyłem - nie gra - a to tylko przełączniczek... a to już jest problem np. dla żony albo dziecka

  5. #65
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    niby tak, ale przy zadanym funduszu uważam, że fakt takiej "prowizorki" nie jest jakiś karygodny..oczywiście nie jest to system porównywalny z takimi za xxxxx zł ale z funkcjonalnością nie mamy jakiś strasznych kłopotów...

  6. #66

    Domyślnie

    Może coś takiego?
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  7. #67
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Może tylko pamiętaj o budżecie...jeden squeezebox to blisko 1,5tys zł

  8. #68
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ale juz squeezbox radio to ok 500-600zł.
    Sterujesz przez kompa, ustawiasz budzenie przez kompa. Możesz przejąć kontrolę przez kompa tzn zmienić stację, regulowac głośność, ale nie wiem czy to akurat takie bardzo przydatne Mam dwa takie radyjka. I jak na razie jestem bardzo zadowolony.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał witu102 Zobacz post
    Może tylko pamiętaj o budżecie...jeden squeezebox to blisko 1,5tys zł
    Raczej chodziło mi o funkcjonalność, a ta jak wiadomo nie jest tania.

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Możesz przejąć kontrolę przez kompa tzn zmienić stację, regulowac głośność, ale nie wiem czy to akurat takie bardzo przydatne
    Czyli najprawdopodobniej istnieje możliwość sterowania poprzez iPada lub androida, a to byłby duży atut.

    PS
    Sprawdziłem, jest kilkanaście aplikacji do sterowania z poziomu androida.

    PS2.
    Fajny numer mojego posta 1111
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  10. #70
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    faktycznie, tez zerknąłem i na androida jest czym sterować
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  11. #71
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Witam. Mam krótkie pytanie tylko : jak zrobić aby radio uruchamiało się przy wejściu do pomieszczenia ?
    Czujniki ruchu już próbowałem ale mają dużą zwłokę i małą dokładność, czułość. Działąją tylko na starsze amplitunery które po zaniku napięcia nie przechodzą w tryb stand by, poza tym nie wszystkie startują od razu, niektóre muszą się wygrzać
    Potrzebuję coś co się szybko uruchomi i zagra na głośnikach wbudowanych w sufit.
    pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  12. #72
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Może jakaś bariera podczerwieni/fotokomórka byłaby dokładniejsza...może rozwiązaniem byłoby aby radio było włączone, a napięcie podawać na zasilacz tylko?

  13. #73
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lberg

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,
    Chciałbym odświeżyć ten temat bo mam kilka pytań do ludzi, którzy są zorientowani w tym temacie. Ja niestety jestem laikiem także proszę o wyrozumiałość Mam budżet ok. 1 tyś złotych i chciałbym w kuchni zainstalować radio podtynkowe. W sumie nie musi być podtynkowe, tylko chodzi o to żeby zostało zainstalowane na ścianie. Do tego 2 głośniki zainstalowane na suficie.
    Jaki sprzęt polecacie i jaki powinien być schemat podłączenia takiego urządzenia? Jestem przed położeniem tynków, za ok 2 tygodnie będę miał robioną elektrykę w całym domu. Mi zależy tylko na kuchni.
    Bardzo mi się podobało radio maximum mr 2000 zaproponowane przez niektórych użytkowników na tym forum. Ale zauważyłem, że już go chyba nie ma w sprzedaży?
    Zwracam się z prośbą o jakieś propozycje dotyczące radia i głośników?
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.

  14. #74
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Właśnie maximum mr 2000 wycofali i co proponujecie w zamian. Też się zastanawiam co fajnego w dobrej cenie można by zamontować.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  15. #75
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    problem jest taki, że urządzenia takiego jak MR2000 czyli z dedykowanym uchwytem na ścianę, obsługą radia FM, radia internetowego, DAB, USB czy uPnP w dodatku relatywnie płaskiego i estetycznie wyglądającego nie ma...trzeba rzeźbić jak nie w ścianie to w plastiku aby dane urządzenie "dostosować" ja zastosowałem najtańszy tablet + obudowa na zamówienie i działa, ale kombinacji było co nie miara i jakbym widział to od razu bym kupił 5 sztuk MR2000 zamiast zostawiać te wydatki na później..

  16. #76
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Z podtynkowych jest jeszcze Berker radio touch IP, E-MUSIC Simon 82.
    A z nie podtynkowych to Philips NP350, Logitech Squeezebox, Wifi dual ir-1, Dual DAB 1A, Philips WAS7500.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  17. #77
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    tylko nie spełniają one podstawowej cechy czyli możliwości powieszenia na ścianie...

  18. #78
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dwd89

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    64

    Domyślnie

    panowie, odkopuję stary temat więc pewnie mi się oberwie, jednakże sam też kombinowałem nad systemem multi-room

    u siebie testowałem takie rozwiązanie:

    1.Nas z aplikacją BubbleUpnp Server (magazyn danych oraz synchronizacja pomiędzy "pilotami")
    2.Piloty to tablety z systemem android oraz zainstalowaną aplikacją BubbleUpnp (uwaga, tablet może sterować odtwarzaczem, jednakże za pomocą dokładnie dwóch kliknięć stać się odtwarzaczem - muzyka w domu np. romantycznaz open-fm, a w łazience kobietka wlacza sobie jakiś swój ulubiony kawałek z nas'a)
    3. Renderer tzn. odtwarzacz. do testów służył mi komputer pc z foobar'em, jednak praca ciągła jest prądożerna i niestabilna.
    Został on zastąpiony komputerem Raspberry Pi wpiętym razem z Nas'em, routerem i tabletami do UPS'a.

    U mnie łazienka bez okna, warunek dla PLC jeśli swiatło w łazience wyłączone, wyłącz wzmacniacz w łazience. Potrzeba do tego większej ilości przekaźników.


    Są trzy problemy do rozwiązania:

    1. Tablet jako odtwarzacz - staje się odrębną strefą, muzyka leci z tabletu jak więc puścić sygnał z tabletu do głośnika w danym pomieszczeniu.
    Potrzebne będą: wzmacniacz z dwoma wejściami line-in, może nadajnik IR zmieniający wejście line-in w przypadku zmiany pilota w odtwarzacz oraz makro do tabletu,
    opcja 2: wzmak z jednym wejściem line-in i jakis przełącznik który "odcina" sygnał z multiroom'u a puszcza sygnał z tabletu

    opcja 3: przełączanie kabelków przy wzmaku - ja jestem na to zbyt leniwy .

    2. Jakieś urządzenie które powieli sygnał line-in do wielu wzmacniaczy - powinno to być dość proste.

    3. Oglądamy film i chcemy wyłączyć multiroom żeby odgłosy nie nosiły się w całym domu. Potrzebny jest wiec przekaźnik odłączający zasilanie w wzmacniaczach multiroom'u. Widzę to tak: telefon z androidem z dużym ekranem dotykowym. Naciskam na opcję Multiroom i po prawej stronie zamiast ON jest OFF (wyświetlanie stanu) przekaźnik odłączył zasilanie od wszystkich dodatkowych wzmacniaczy. Sterowanie rtv za pomocą np podczerwieni IR zmieniło ustawienie wzmacniacza w salonie z wejścia raspberry na wejście tv. Problem w miarę prosty do rozwiązania dla osób mających wprawę w PLC.

    Koszty:
    NAS (opcja bo nie jest konieczny a bubbleupnp serwer moze byc nawet na raspberry)
    Raspberry lub maly komputerek
    UPS: opcja choć zalecana, wyłączenie prądu w domu nie zburzy nam ustawień
    Wzmacniacze do multiroom'u jakieś maleństwa + jakieś głośniki.
    Okablowanie
    Sterowanie RTV za pomocą np. IR jakiś przekaźnik do wyłączania multiroom'u
    Ostatnio edytowane przez Dwd89 ; 30-01-2014 o 11:12

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony